Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by M_G_S View Post
    Da li zasluzeno? Bili najbolji? najbolje ce predstavljati BiH u Evropi?
    Kada dobijes Sarajevo i Željezničar u gostima to je dokaz da su zaslužili i nakon dosta nepravdi koje je ovaj klub doživio napokon nakdnada u vidu titule.

    Comment


    • Tabela, rezultati 29. kola i parovi 30. kola

      Comment


      • Hvala na cestitkama,evo dodje tek sada na komp.
        Najsladje je osvojiti titulu ovako,ova sezona je odigrana perfektno,stalno se islo na pobjedu i kuci,a i gostima.
        Svaka cast momcima i treneru,steta sto odlazi,i postaje trener omladinske selekcije BiH.
        Evo par slika
        Attached Files
        sigpic
        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

        Comment


        • Navijačima "Borca", Banjalučanima, posebno drugaru Mandi - čestitke od srca za osvojenu prvu šampionsku fudbalsku titulu, i puno puno sreće iduće fudbalske sezone, kako u domaćem prvenstvu tako i na nastupima u Evropi. Delim radost s vama! Veliki sportski pozdrav!

          "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

          Comment


          • Hvala ragoon,dogodine u grupnoj fazi LS,ali zamalo
            Da prodjemo prvo kolo,ja zadovoljan,pa onda sta bude.
            sigpic
            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

            Comment


            • Hvala ))) Mislim da Borac sada ima odlicne sanse za Evropu , LS kvalifikacije igraju se 3 kola ( ne racunam ono 1 jer to su 4 tima samo ) ... Ako prodju 1.kolo a mogu realno i ispadnu u 2.kolu automatski idu u zadnje kolo kvalifikacije za LE ... A kad bi nekim ludim slucajem dosli do 3.kola automatski bi bili u Evropi xD ... Tako da bar ce mo u BL gledati LS xD Kvalifikacije xD
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Nisam siguran za to Miko,mislim da ako se ispadne u 4.kolu da se ide direktno u LE,a ovo drugo ne znam.
                sigpic
                Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                Comment


                • Originally posted by manda View Post
                  Nisam siguran za to Miko,mislim da ako se ispadne u 4.kolu da se ide direktno u LE,a ovo drugo ne znam.
                  Ja mislim ako ispadnes u trecem ides u play off eurolige odnosno zadnje kolo pred grupnu fazu.

                  Comment


                  • To bi bilo odlicno onda
                    Mada prvi se moze proci,ali drugi je vec natezanje.
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • Da ja napišem nešto i ostalima koji su sigurno u europskim kupovima. Ako sad Željezničar osvoji kup on ide u 2. pretkolo EL a pošto je Sarajevo sad 3. u ligi umjesto 1. prerkola ide u 2. pretkolo lige, a Široki Brijeg će ići u 1. pretkolo. Ako Čelik osvoji kup i dobije licencu za evropska takmičenja(tesko da ce da je dobije ako osvoji) onda oni idu 2. pretkolo i drugoplasirani iz lige, a trece plasirani iz lige ide u 1. pretkolo. Valda sam dobro objasnio.

                      Comment


                      • Titula u brojkama

                        66 bodova, što će biti premijerligaški rekord otkako liga broji 16 klubova, osvojit će Borac ukoliko u subotu savlada Leotar

                        28 bodova, što je također rekord, osvojili su Banjalučani na gostujućim terenima (8 pobjeda, 4 remija i 3 poraza)

                        19 utakmica Borac nije primio nijedan pogodak

                        14 fudbalera upisalo se u listu strijelaca; najefikasniji je Stevo Nikolić sa 9 golova

                        13 golova, najmanje u Ligi, primio je Asmir Avdukić

                        9 puta Borac je slavio rezultatom 1:0, 5 puta sa 2:0, a 4 puta sa 2:1

                        5 utakmica Banjalučana završeno je bez golova, a samo jedan remi okončan je rezultatom 1:1

                        izvor: avaz

                        Comment


                        • Fina slika
                          SG Dynamo Dresden - VfL Osnabrück
                          Last edited by danijelkr; 24-05-11, 22:35.

                          Comment


                          • Večeras se igra druga utakmica finala kupa BiH između NK Čelik i FK Željezničar u prvom meču je bilo 1:0 za Željezničar. Danas je NK Čelik dobio licencu za europska takmičenja i imaju jos veci motiv. Utakmicu su podgrijali stručni štabovi pogotovo iz Čelika koji su malo i pretjerali u izjavama i vrijeđanjima protivnika.

                            Comment


                            • Bas je strucni stab Celika se izlupao gluposti,nisam mogao da vjerujem.Ja njih nikako ne mogu ocima.


                              Evo jedna fotka i od mene

                              Comment


                              • FK ŽELJEZNIČAR JE NOVI OSVAJAČ KUP-a BOSNE I HERCEGOVINE
                                NK ČELIK - FK ŽELJEZNIČAR 0:3 STRIJELCI: Savić, Zeba i Bešlija.

                                Početak utakmice je posjetio na finale kupa Srbije gostujuci igraci nisu izašli na teren dok nisu dosli svi njihovi navijači. Kad je trebao meč da krene rolne papira i tvrdi predmet koji je pogodio golmana Željezničara prekida mec. Utakmica je krenula napeto sa obe strane, za svaki kontakt se trazio faul ali danas dobri sudija dobro je kontrolirao utakmicu. Nakon male dominacije Čelika slijedi šok za domače jer je Boris Savić jakim i preciznim šutem pogađa lijevi ugao golmana Čelika. Ponovo Čelik napada i nakon sumljive situacije sudija svira penal kojeg promašuje Adilović. Za 2:0 pogodio je fenomenalnim golom Zajko Zeba a za 3:0 je pogodio Stanić i nakon toga uliječe navijač Čelika i udara sa leđa Stanića.
                                Dosta toga je se desilo na ovoj utakmici pa nisam sve mogao napisati ali ovo je ono najbitnije.
                                Last edited by danijelkr; 25-05-11, 21:04.

                                Comment

                                Working...
                                X