Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • У ишчекивању почетка ПЛРС и 3.лиге Центар, јуче с намјером одем у Зеницу да одгледам "респектабилни" Челик и "распали" Борац. Нисам видио ни једно, ни друго. Утакмица веома добра, али ови Челикови су обичне мамине мазе, а не фудбалери. Уз неколико оштрих старова које је судија санкционисао, у сваком контакту играчи Челика су падали ко покошени, тражили фауле, жуте и црвене картоне Борац се орјентисао на контранападе и период када су Челикови падали у игри. Навијачи су посебна прича. Робија и Лешинари изузетно коректни - уз пар очекиваних прозивки - без националистичких вријеђања - али зато је запад и исток предњачио у глупостима. Они са запада погодише нечим у главу (???) свог Дедића, а ови на истоку гдје сам био нисам знао да онакве сељачине могу живјети у таквом граду. Такве гестикулације и вријеђања сам чуо искључиво у Петрову, Руданци, Врањаку,..... али нисам очекивао и у Зеници....
    винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

    Comment


    • Istocna tribina BP je stvarno tragicna,prosle sezone kada smo mi bili dole se skidali i pokazivali nam polne organe i guzice

      Comment


      • Sto se rezultata juce tice :

        Olimpik - Leotar - 4:0
        Travnik - Vitez - 1:1
        Zvijezda - Zeljeznicar - 0:1
        Rudar - Radnik - 1:1
        Velez - Slavija - 2:1
        Celik - Borac - 1:1

        Leotar ce ocito tesko izbegnuti ispadanje ove sezone osim ako se nesto drasticno ne promeni a tesko da hoce. Ne vidim kako mogu uzeti vise od 5 bodova na gostovanjima. Sto se Olimpika tice valja sacekati mec sa Celikom pa suditi koji su njihovi dometi.
        Vitez na premijeri uzeo bod u gostima mada nisu dugo putovali, ovo se moze reci da je bila neka vrsta komsijskog meca s obzirom da su Vitez i Travnik udaljeni 10-ak kilometara. Ako nanize bar dobrih rezultata Vitez bi vec u prvom delu mogao lakse da dise po pitanju opstanak dok Travniku predvidjam jos jednu tesku sezonu.
        Zeljo dobio, za njih vazna 3 boda, Velez kuci u jednom teskom mecu slavio, mada Slavija je najavila da je njihova zelja neka 5-a pozicija, tesko da ce ostvariti, po meni ce biti oko 8-e.
        Rudar je po meni jedan od glavnih kandidata za ispadanje, bar dok je Starcevic na klupi, sa druge strane Radnik otkinuo vazan bod. O Borcu receno.

        Danas :

        Mladost - Siroki - 0:0
        Sarajevo - Zrinjski - veceras

        Mladost vec na premijeri uzeo bod Sirokom, svaki bod ce im biti vredan.
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Po nekom mom misljenju koliko sam upratio ovaj pocetak sezone, neke pripremne utakmice te meceve sarajevskih klubova u evropi misljenja sam da je i dalje glavni favorit za titulu Zeljeznicar. Jesu ispali od mnogo jaceg Plzena medjutim ono sto su pokazali i pored mnogobrojnih pehova koji ih prate je sasvim zadovoljavajuce, za Premijer ligu i vise nego dovoljno.

          Olimpic odmah iza njih, mnogo jaka ekipa, nisam ih jos uvijek gledao medjutim bili su neki moji prijatelji na Bjelasnici u prijateljskoj protiv Slavije i kazu da su mnogo dobro uigrani. Mislim da su konacno ekipa koja ima i glavu i rep, dobili su veliko pojacanje u Kokotu, uz sjajnog Duljevica, pa Smajica koji je kazu strasno spreman,zatim Rizvanovica,Regoju i ostale mislim da mogu na kraju u Evropu.

          Sarajevo me blago bi bilo reci razocaralo, mislio sam nakon utakmice sa Libertasom da im se moze oprostiti, tek izasli iz priprema, blago podcjenjivanje rivala, sve se sastalo, ali dobili su. Medjutim utakmica protiv Kukesia je bila blago reci bezobrazna. Bezobrazna sto se tice odnosa prema igri i nije ni cudo sto se dao otkaz Melunovicu koji je po meni velika prevara od napadaca, a koliko vidim odlaze i Haurdic te Sunjevaric. Bice to sada zanimljivo vidjeti kako ce se ponasati. Vode pred kraj utakmice protiv "Plemica" ali opet nisam odusevljen, jos i Musemic dobio crveni sada. Drugo kolo dolaze u Lukavicu tako da cemo vidjeti na sta to izgleda.

          Kada smo kod Lukavice, sta reci o Slaviji. Jaca je nego prosle godine to mislim da mogu reci, naravno kada je na klupi bio Seslija. Capljic je ipak postavio standarde za godinu dana u Slaviji. Recimo i da su solidna pojacanja dovedena, otisli su Kokot i Rasevic koji su vise gledali u tribine nego igrali, otisao je i iskusni Dujkovic. Dosli su Karamatic kome treba jos pripreme, zatim stoper Mitrovic, Comor od koga i ne ocekujem previse, Sabanovic koji ako bi imao kondicije za 90 mogao biti dobro pojacanje...Realnost je 7-8 pozicija.

          Ostale ekipe cu polako upoznavati. Po meni su glavni kandidati za ispadanje Radnik i Leotar. Radnik iz prostog razloga sto smatram da prelazni rok nije dobro odradjen i da nije dovedena zamjena dostojna Basare a Leotar svi znamo zasto, slabe pripreme, nesuglasice, nedostatak svega...
          https://www.facebook.com/www.sportbal.net

          Comment


          • Sumnjam da ce Radnik ispasti, kad nisu ispali prosle godine nece ni ove slobodno. Rudar,Travnik,Obarska po meni bi morali biti iza njih
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Originally posted by Mr.M View Post
              Sumnjam da ce Radnik ispasti, kad nisu ispali prosle godine nece ni ove slobodno. Rudar,Travnik,Obarska po meni bi morali biti iza njih
              Ne znam, vodilja mi je bila to sto su ih napustili Basara, Karamatic, Kapetan, Culum, Mirkovic a ove novajlije me bas i ne ohrabruju. Ali vidjecemo. Rudar sa Lazarom Vidicem u vrhu napada nije bas najsretniji ali mislim da ce opstati, mada cujem da su juce samo zahvaljujuci sudijama izvukli bar bod protiv Radnika. Zao mi je sto su se olako rijesili Cruza, a i mislim da on moze vise od Sloge iz Doboja.
              https://www.facebook.com/www.sportbal.net

              Comment


              • Licno cu navijati da Leotar skupi sto vise bodova kako bi borba dole bila neizvesnija.
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Pobjedise nasi picici.
                  Vule!!!!
                  Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                  Comment


                  • Vitez sigurno ima ekipu za opstanak, možda čak i sredinu tabele (donji dio sredine). Ovi momci koji su tu su jako dugo zajedno, poznaju se u dušu što bi se reklo i jako su uigrani. Prethodne sezone sam ih imao priliku gledati par puta i svaki put su ostavili dobar trag, imaju tečnu i brzu igru, strašne kontranapade kojima mogu svakoga ugroziti. Odbrana djeluje također fino i uigrano, ni tu ne bi trebali imati većih problema. Ova ekipa je građena par godina, baš jedne prilike 2010. čini mi se njihov tadašnji trener je više puta istakao kako grade ekipu za budućnost i veće domete - Premijer ligu. Ako zapne na polusezoni sigurno da će se onda dodatno pojačati budući kako imaju dobre odnose sa dosta hrvatskih klubova koji bi im mogli dobaciti po kojeg igrača.

                    Što se glavnih favorita za ispadanje tu su svakako Leotar i Travnik, koji se godinama unazad provlače i mislim da je došlo vrijeme da barem jedan od ova 2 kluba napusti PL. Rudar se također ističe kao jedan od favorita za samo dno tabele. Obarska mi je za sada nepoznanica, mada danas su uzeli vrijedan bod Širokom, možda su iskoristili umor igrača Širokog, ali sigurno je da nisu neozbiljna ekipa i da neće biti poput Gradine.
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment


                    • Originally posted by Pappy View Post
                      Po nekom mom misljenju koliko sam upratio ovaj pocetak sezone, neke pripremne utakmice te meceve sarajevskih klubova u evropi misljenja sam da je i dalje glavni favorit za titulu Zeljeznicar. Jesu ispali od mnogo jaceg Plzena medjutim ono sto su pokazali i pored mnogobrojnih pehova koji ih prate je sasvim zadovoljavajuce, za Premijer ligu i vise nego dovoljno.

                      Olimpic odmah iza njih, mnogo jaka ekipa, nisam ih jos uvijek gledao medjutim bili su neki moji prijatelji na Bjelasnici u prijateljskoj protiv Slavije i kazu da su mnogo dobro uigrani. Mislim da su konacno ekipa koja ima i glavu i rep, dobili su veliko pojacanje u Kokotu, uz sjajnog Duljevica, pa Smajica koji je kazu strasno spreman,zatim Rizvanovica,Regoju i ostale mislim da mogu na kraju u Evropu.

                      Sarajevo me blago bi bilo reci razocaralo, mislio sam nakon utakmice sa Libertasom da im se moze oprostiti, tek izasli iz priprema, blago podcjenjivanje rivala, sve se sastalo, ali dobili su. Medjutim utakmica protiv Kukesia je bila blago reci bezobrazna. Bezobrazna sto se tice odnosa prema igri i nije ni cudo sto se dao otkaz Melunovicu koji je po meni velika prevara od napadaca, a koliko vidim odlaze i Haurdic te Sunjevaric. Bice to sada zanimljivo vidjeti kako ce se ponasati. Vode pred kraj utakmice protiv "Plemica" ali opet nisam odusevljen, jos i Musemic dobio crveni sada. Drugo kolo dolaze u Lukavicu tako da cemo vidjeti na sta to izgleda.

                      Kada smo kod Lukavice, sta reci o Slaviji. Jaca je nego prosle godine to mislim da mogu reci, naravno kada je na klupi bio Seslija. Capljic je ipak postavio standarde za godinu dana u Slaviji. Recimo i da su solidna pojacanja dovedena, otisli su Kokot i Rasevic koji su vise gledali u tribine nego igrali, otisao je i iskusni Dujkovic. Dosli su Karamatic kome treba jos pripreme, zatim stoper Mitrovic, Comor od koga i ne ocekujem previse, Sabanovic koji ako bi imao kondicije za 90 mogao biti dobro pojacanje...Realnost je 7-8 pozicija.

                      Ostale ekipe cu polako upoznavati. Po meni su glavni kandidati za ispadanje Radnik i Leotar. Radnik iz prostog razloga sto smatram da prelazni rok nije dobro odradjen i da nije dovedena zamjena dostojna Basare a Leotar svi znamo zasto, slabe pripreme, nesuglasice, nedostatak svega...
                      Prilično dobro i objektivno gledište. Željo i Široki će biti ti koji će voditi glavnu ulogu na vrhu tabele, barem prema ovome do sada odrađenom i prikazanom. Olimpic je dobra ekipa, samo što su oni više puta pokazali da nemaju taj karakter i odlučnost za nešto više.

                      I, dobro došao na forum, ostani aktivan i sudjeluj u diskusijama.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Ponovo patnja na Kosevu, prvo poluvrijeme nista nasi nisu mogli napraviti. Mene stvarno zabrinjvaju igraci koji u 20 minuti ne mogu vise trcati poput Todorovica. Zalosno je da jedan igrac koji se naziva profesionalcem bude nespreman kao sto je to Karic, momak je vise bio na podu nego na nogama od nemoci. Ali ga izvukla asistencija za gol.

                        Napokon smo u drugom poluvremenu vidjeli borbu od naseg kapitena, pa je dosao i gol. Kod nas meni najbolji Tatomirovic, koji treba biti primjer svakom nasem igracu kako treba igrati za Sarajevo.

                        Zrinjski, pogotovo pojacanja nista posebno, da su ozbiljna ekipa danas su nas mogli zgaziti.

                        Comment


                        • Kakav to igrac mora biti da bi zasluzio nositi dres Sarajeva?

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Kakav to igrac mora biti da bi zasluzio nositi dres Sarajeva?
                            Ocito da kod ljudi u klubu ne postoji vise kriteri za to. Pa smo dosli do ove situacije kada nam u klubu igraju razni Huseinbasici i Karici.

                            Comment


                            • Zeljeznicar izgleda drma velika kriza, ono sto sam cuo pored toga sto nema para Osimu su ledja okrenuli Gredic, Muharemovic i Biscevic koji rade protiv njega. Evo radiosarajevo.ba prenosi izjavu Sabahudina Zuje o stanju u klubu

                              http://radiosarajevo.ba/novost/12065...u-jasnu-viziju

                              Comment


                              • Drmaju nas "mediji" koji u biti veze nemaju sta ce se desiti...samo nagadjanja

                                Comment

                                Working...
                                X