Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sef, kao i obicno, ima zanimljiv komentar

    Comment


    • Turski Rizespor poslao ponudu Sarajevu za Husejinovića. Pregovori su u toku, a Turci se nadaju da bi Said mogao pristati na njihovu ponudu i doći u Rizespor. Ja bih volio da Said ostane u Sarajevu osim ako ne bi bila neka velika cifra za njega kojom bi i Sarajevo dobro zaradilo.
      sigpic
      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
      don't support us when we win."

      Comment


      • Danas se nastavlja Premijer liga, a na rasporedu su 3 utakmice između kojih i derbi starih rivala Čelika i Veleža koji će svakako biti dosta zanimljiv.

        17:00h

        Gradina - Olimpic

        Duel novajlije u ligi sa sada već može se reći iskusnim Olimpicom što se tiče igranja u Premijer ligi. Obje ekipe loše otvorile sezonu - remijem na domaćem terenu. Istina da za Gradinu to i nije nešto začuđujuće, no za Olimpic koji je mnogo kvalitetniji od Rudara koji je uzeo bod na Otoci jeste. Ipak za tu utakmicu protiv Rudar još uvijek nije ništa jasno jer je Olimpic uložio žalbu na tu utakmicu jer u Rudaru navodno nije bilo dovoljno igrača ispod 21 godine, vidjećemo šta će na kraju biti, ali ne bi me čudio rezultat 3-0 u korist Olimpica. Gradina također uložila žalbu nakon prvog kola, no na račun sudije Alečkovića koji po njima i nije baš najbolje dijelio pravdu na meču protiv GOŠKa, navodno su oštećeni za jedan penal, mada prema onome što sam vidio i nije baš tako. Gradina je ove sezone sastavila jednu solidnu ekipu čiji je vrh mislim opstanak, čak bi se usudio reći da su prošle sezone imali bolju ekipu, no ostaje da vidimo kako će to do kraja izgledati. Pokupili su uglavnom igrače koji su imali problema sa bivšim klubovima iskoristili situaciju kao recimo u Slobodi odakle su doveli nekoliko igrača. U prvoj utakmici protiv GOŠKa su bili bolji iako nisu oduševili, mislim da se očekivalo više od njih ali i od ekipe iz Gabele. Po mom mišljenju za današnju utakmicu su ih kladionice blago rečeno podcijenile. Ok, vjerujem da su uzeli u obzir da se igra na neutralnom terenu koji sigurno više odgovara Olimpicu koji je dosta vremena igrao baš na neutralnom terenu dok stadion na Otoci nije bio u funkciji, no koliko je on zapravo neutralan s obzirom da je i u prvoj utakmici posjeta na stadionu bila solidna, a razdaljina između Gradačca i Srebrenika nije velika tako da vjerujem da će i danas biti solidna brojka navijača Gradine kojih će vjerujem više doći pogledati Olimpic negoli prošle kolo GOŠKa. Dakle, podrška i pritisak sa tribina na sudiju i igrače Olimpica neće izostati što je po meni velika prednost Gradine. Olimpic jeste kvaliteniji, ali ta razlika u kvaliteti nije velika i vjerujem da Gradina danas vrlo lako može i do 3 boda uprkos kvaliteti gostiju koji će i ove godine biti u vrhu, da li u samom vrhu ostaje da vidimo, ali ako budu igrali kao u prvom kolu sumnjam.

        Čelik - Velež

        Kao što sam već rekao duel starih rivala koji će i ovaj put sasvim sigurno privući veliku pažnju. Naravno da to nije kao prije, no i dalje se osjeti taj duh kada se sastaju ova 2 kluba i ostali velikani iz BiH. Za razliku od prvog para, ove 2 ekipe u sezonu krenule odlično. Velež kod kuće deklasirao Radnika dok je Čelik došao do velikog boda na Koševu, u ovakvim okolnostima taj bod je ravan pobjedi. Da Velež sada već nije nimalo bezazlena ekipa dokazuje polufinale Kupa prošle godine u kome su po meni mogli mnogo više posebno što se tiče prve utakmice, sekunda je nedostajala Veležu, no i tada se vidjelo da ovoj ekipi sada treba dosta više iskustva kada su u pitanju važnije utakmice. Čelik ove godine sastavio finu ekipu uz velikog stručnjaka Jagodića i Zeničani se sa pravom nadaju dobrom plasmanu ove godine. Za njih bi mjesto koje vode u Evropska takmičenja bilo ogroman uspjeh, to bi za Čelik značilo da pomalo staje na noge i vraća se na stare staze slave. Ipak to će im biti izuzetno težak zadatak pored ovakve super jake konkurencije gdje su im konkurenti timovi kao što su Željo, Sarajevo, Široki, Borac, Olimpic itd. Morat će mnogo bolje nego prošle sezone pogotovo kada je u pitanju drugi dio sezone. Danas ćemo ih premijerno ove sezone gledati pred zeničkom publikom koja je se digla na noge nakon boda na Koševu. Ipak zbog rekonstrukcije Bilinog Polja ovaj meč će se igrati na Kamberović Polju gdje teren i nije baš idealan za igru, također problem je i mali kapacitet stadiona, s toga vjerovatno gostujućih navijača neće ni biti. Velež sa druge strane vjerovatno se potajno nada da bi nekim slobodno mogu reći manjim čudom mogao do Evrope. Današnja utakmica će pokazati dosta stvari i koliko zaista i jedni i drugi mogu uraditi ove sezone.

        Radnik - Leotar

        Novajlija u ligi se i nije baš najbolje proveo u prvom kolu jer su pretrpjeli težak poraz od Veleža. Leotar ipak sezonu počeo na njima karakterističan način - pobjedom kod kuće, a svi znamo da su pretežno domaćinska ekipa iako su prošle sezone nerijetko znali kiksati i kod kuće. Radnik je dosta promijenio ekipu u odnosu na prošlu sezonu, a to su i morali učiniti jer ipak Premijer liga zahtjeva mnogo bolji igrački kadar nego Prva liga. Leotar vjerovatno na krilima te pobjede protiv Zrinjskog neće doći da se brani u Bijeljinu nego će napasti kako i najavljuju. Radnik u problemima za ovaj meč jer neće moći nastupiti 3 igrača što je zaista veliki hendikep. Uprkos svim problemima i iz Radnika najavljuju kako idu na pobjedu i da im je to glavni cilj. Da li će do toga zaista doći pred svojim navijačima vidjećemo, ali bit će teško protiv ekipe kakva je Leotar.
        Last edited by Merlin; 11-08-12, 14:17.
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • Hvala Bogu pobjeda u Prijedoru. Kako prenosi novinar bh radia Belosevic zabio fenomenalan gol za 0:1 isti igrac postigao je gol za 1:2. Tacku na i, postavio je Said Huseinovic solo prodorom za konacni 1:3.

          Comment


          • Ovo ublazava situacija i daje nadu da bi se mogli boriti za titulu,i jedino to moze da izlijeci ranu iz Podgorice

            Comment


            • Kako ovaj Rudar uze bod Olimpicu da mi je znati?

              Jako važna pobjeda za Sarajevo što zbog 3 boda, što zbog samopouzdanja nakon ispadanja od Zete.

              Gradina jučer uze bod, mada su komotno mogli izgubiti. Za sada im ovo ne ide na ruku 2 utakmice kod kuće 2 boda, za opstanak će morati mnogo više jer sumnjam da će dosta bodova donijeti sa gostovanja.
              Radnik još uvijek bez pobjede nakon što je odigrao nulu sa Leotarom i samo se pitam kakav je to smor od utakmice bio, ne vjerujem da bi izdržao do kraja te utakmice.
              GOŠK dobi Zvijezdu koja je još uvijek bez boda, ali su igrali 2 na strani odmah tako da ništa strašno jer oni tradicinionalno dobro igraju kući.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Ovaj gol sto je Zeljeznicaru priznat ipak nije gol, bar sam ja tako vidio. Utakmica je i dobra kakvu sam ocekivao.

                Ako sam i jednog igraca zelio vidjeti u dresu Sarajeva to je Krunic koji je veceras najopasniji kod banjalucana, ali ga nece gol.

                Comment


                • Ovaj gol nebi nikom drugom bio priznat.
                  Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                  Comment


                  • Evo prvog gola Belosevica i Huseinovica, samo je snimak strasno los

                    Comment


                    • j**o ovu ligu, koji smradovi mati moja mila.

                      Valjda će onaj retard u penziju da ga moje oči više ne gledaju

                      Comment


                      • Čini mi se da nije bilo gola.

                        Ovom sad što dobi crveni dati minimalno 5 utakmica kazne, pa nije ti ovo Kantonalna liga da ti nekoga udaraš.
                        sigpic
                        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                        don't support us when we win."

                        Comment


                        • Jel ovo istina za gostujuce navijace,pravilo da dolaze 15 minuta poslije pocetka i odlaze 15 prije kraja?!

                          Koji divljak Jamak,majko

                          Comment


                          • Nije pravilo, ali se tako praktikuje na ovakvim utakmicama. Ma jos jedan pokazatelj kako ce se odnositi prema navijacima, ovo nicemu ne vodi.

                            Comment


                            • Ako ce sprovoditi represiju,bolje da su ostavili zabranu ali eto hajde

                              Comment


                              • Željo nešto bolji od Borca, ali nije to ništa posebno. Za onaj gol u najmanju ruku diskutabilna situacija mada moje mišljenje je da nije bio gol. Onaj potez Jamak je divljački i za svaku osudu.

                                Presudite sami:



                                Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju. Očigledno da je Široki upao u jednu rezultatsku krizu, već druga utakmica bez pobjede, a samo 1 bod su sakupili.
                                sigpic
                                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                                don't support us when we win."

                                Comment

                                Working...
                                X