Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vadi pasose.
    Genius, outrageous, the best ever! RF!

    Comment


    • Originally posted by retro View Post
      Vadi pasose.
      Izvadio prosle godine kad smo isli u Prag

      Da hocemo izvuci ove Slovence ili ovaj Celik iz CG.

      Comment


      • Said izjavio da ostaje ako izborimo nastup u Europi
        TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

        "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

        LFC:18+5=THE GREATEST

        Comment


        • Ma bilo je za očekivati da Sarajevo dobije licencu. ;) Stvarno bi glupo bilo da neko drugi ide umjesto Sarajevo u Europu koje je naš najbolji klub što se tiče tih Europskih takmičenja.
          sigpic
          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
          don't support us when we win."

          Comment


          • Jos smo se evo poceli rijesavati napotrebni igraca. Otisli Scepanovic i Matko koji nisu ovu polusezonu nista pokazali. Pantic je isto tako na izlaznim vratima, golman koji je branio jednu utakmucu i to u kupu protiv Rudara u Prijedoru kada je primio 5 golova. Sad je na redu skupstina kluba na kojoj je da usvoji novi statut. Od prijatelja sam cuo da ima vise clanova skupstine koji ce glasati za statut nego oni koji nece.

            Comment


            • Gracić izjavio da će tužiti Savez, a rekao je da ima elemenata za krivičnu prijavu protiv članova komisije za licenciranje. Obratit će se i UEFA-i.

              Ne znam kako ga samo nije stid ovoliko biti uporan da se administrativnim putem izbori Europa, kad to nisu mogli na terenu.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Jado jadni. Ovo je velika pobjeda FK Sarajevo nad dusmanima iz naseg tabora. Volio bi vidjeti sad lica Nijaza Gracica, novinara Nedima Hasica i ostali koji su tvrdili da nema sanse da dobijemo licencu.

                Comment


                • Gradina Srebrenik i Radnik Bijeljina su novi Premijerligaši. Radnik danas uzeo bod na gostovanju u Višegradu i time izborio ulazak u Premijer ligu, dok je Gradina savladala sa 2-1 u gostima Bratstvo i teoretski osigurala ulazak u PL-u.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Vraca se "Pixi".
                    Genius, outrageous, the best ever! RF!

                    Comment


                    • Spisak timova za sezonu 2012/2013

                      Borac BL
                      Zenica Celik
                      GOSK Gabela
                      Gradina Srebrenik
                      Leotar Trebinje
                      Olimpic Sarajevo
                      Radnik Bijeljina
                      Rudar Prijedor
                      Sarajevo
                      Slavija I.Sarajevo
                      Siroki Brijeg
                      Travnik
                      Velez Mostar
                      Zrinjski Mostar
                      Zvijezda Gradacac
                      Zeljeznicar


                      Treba videti kako ce proci prelazni rokovi , Gradina je u 2 godine prosla kroz 2 lige kao 1. i sigurno da imaju neki imperativ i po meni ako nastave tako mogli bi biti u sredini tabele. Radnik je isto najavio da nece da igra prolaznu ulogu tako da ce biti zanimljivo.
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • FK Radnik Bijeljina


                        Stadion:
                        Gradski stadion Bijeljina, kapacitet:5000





                        Datum osnivanja kluba: 14. juni 1945.

                        Historija kluba:


                        1946. godine nakon osnivanja Radnik je počeo svoje takmičenje koje se u to vrijeme igralo po grupama. Radnik je uvršten u 8. grupu gdje je pored još 5 ekipa uspio ostvariti prvo mjesto.
                        Prvu ekipu Radnika činili su: Milan Đorđić, Sulejman Berberović, Ismet Buljubašić, Hajrudin Omić, Aco Ivković, Mehmedalija Manović, Ahmet Salihbegović, Slavko Bezjak, Ahmet Žmirić, Zdravko Rankić, Avdo Delić, Dragutin Predić.

                        Ubrzo nakon nastanka FK Radnik Bijeljina ostvaruje prve uspjehe. Već 1948. godine klub postaje šampion tuzlanske oblasti pobjedivši u finalu ekipu Slobode iz Tuzle. 1950. godine Radnik je u Republičkoj ligi BiH u kojoj se tada takmičilo 12 klubova osvojio 2. mjesto. Uspjesi se nastavljaju tako da samo godinu dana kasnije Radnik ostvaruje jedan od najvećih uspjeha u istoriji kluba - ulazak u 1/16 finala kupa SFRJ.

                        1956. Radnik ostvaruje plasman u 1/8 finala Kupa Maršala Tita kada je Sloga iz Novog Sada bila od Radnika, da bi ovaj uspjeh ponovio 1979. kada je u Bijeljini bio bolji zagrebački Dinamo.

                        1957. godine klub se počinje takmičiti u okviru Novosadsko/sremske zone.

                        Najveći uspjeh Radnika desio se u sezoni 1970./1971. kada je Radnik osvojio titulu šampiona Republičke lige BiH. Slijedio je baraž za ulazak u Drugu ligu SFRJ u kojem ih je čekala ekipi FK Sloga iz Vukovara. Sa dvije ubjedljive pobjede rezultatima 4:0 u Bijeljini i 8:0 u Vukovaru i plasirali se u tada jaku Drugu ligu SFRJ i takmičili se zajedno sa FK Proleter Zrenjanin, FK Bečej iz Bečeja i drugim jakim klubovima. U Drugoj Saveznoj ligi Zapada Radnik se takmičio 6 sezona, a najbolji plasman je ostvario u sezoni 1977./1978. kada je zauzeo 10. mjesto. Nakon ispadanja Radnik se do 1992. godine takmičio u Republičkoj i Međurepubličkoj ligi. 1987. godine juniori Radnika osvojili su regionalni kup pobjedivsi Velež u finalu

                        Nakon završetka rata u BiH klub je kratko, od 1995. - 1997., nosio ime "Panteri" Bijeljina.

                        Posebno će biti upamćena sezona 1998./1999. kada je FK Radnik osvojio titulu šampiona Republike Srpske. Ovaj uspjeh je ponovljen u sezoni 2004/05. kada je po drugi put osvojena titula najboljeg u Republici Srpskoj i tako ostvaren plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. U Premijer ligi se zadržao 2 sezone, a najveći uspjeh je bilo 13. mjesto. Nakon ispadanja iz Premijer lige BiH Radnik se zadržao u Prvoj ligi RS sve do sezone 2011./2012. kada je po 3. put izborio plasman u Premijer ligu BiH.

                        Radnik je igrao i 3 finala Kupa RS gdje je 2 puta poražen da bi u sezoni 2009./2010. pobijedio u finalu Kozaru i po prvi put osvojio to takmičenje. U Kupu BiH je 2 puta stizao do 1/4 u sezonama 2004./2005. i 2008./2009.

                        Trofeji:

                        Prvaci Republike Srpske: 1998./1999., 2004./2005. i 2011./2012.
                        Kup RS: Prvaci 2009./2010., finale 2005./2006. i 2008./2009.
                        Last edited by Merlin; 28-05-12, 20:49.
                        sigpic
                        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                        don't support us when we win."

                        Comment


                        • Mogao bih se složiti sa tobom da sam grad i stanovništvo Bijeljine ne gleda tim očima Radnik kao recimo Prijedor Rudara i slično. Zbog toga sam i ja često naglašavao da bih volio da uđe Sloga ili Sutjeska. No, eto ušli su i vidjećemo kako će se snaći. Imaju jednog dobrog trenera i siguran sam da im na tom polju ne treba promjena. Čovjek radi svoj posao i zna šta želi, igra onaj ko zaslužuje i to je jedan veliki plus za njega. Kako sam načuo spremaju se da naprave jednu solidnu ekipu i ne žele da tu budu samo jednu sezonu, dakle žele nešto više zbog toga će i biti dosta pojačanja.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Sutra skupstina FK Sarajevo koja bi mogla donijeti dosta dobrog. Prosla skupstina nije odrzana zbog kvoruma, vidjet cemo hoce li ova biti bez kvoruma.

                            Emiru Halilovicu (Zvijezda Gradacac) istice ugovor i ovo je odlicna prilika za Dragana Jovica da ga pokusa vrbovati.

                            Olimpic doveo Ognjena Djelmica (Zvijezda Gradacac) i Mahira Karica (GOSK Gabela).

                            Marciano se rastao sa Sirokim, Tomic i Zlomislic vraceni sa posudbe.

                            Comment


                            • Koliko sam čuo neki igrači Slobode se vezuju sa Sarajevom, prije svega Jasmin Mešanović, Mujkić, Bekić... Vidjećemo šta će od toga biti, a ja mislim da je Emir Halilović novi igrač Sarajeva samo što moramo sačekati i zvaničnu potvrdu kada dođe vrijeme za to.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • Cujem se spominje se Kvesic za Partizan , pa da priupitam Zeljine fanove kakav je , valja li ista
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X