Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by danijelkr View Post
    Na Moja TV Zvijezda - Sarajevo. Danas Sarajevo nece moci racunati na Sesara, Husejinovica i Belosevica, dok se u ekipu vraca Emir Obuca. Danas ama bas nista ne ocekujem od ove ekipe koja ce izaci protiv Zvijezde. Bit ce danas zanimljivo sto se tice opstanka.

    Sluzbena lica danasnji utakmica

    http://www.nfsbih.net/pdf/sllica29kolo.pdf
    Hoće li ko raditi neki prijenos kao što je bilo iz Gradiške recimo? Baš bi volio pogledati tu utakmicu, zvijezda maximalno "napaljena" jer slave 90 godina postojanja kluba, pa tu je i Jović, biće zanimljivo pravo.

    Kako čujem na Tušnju se očekuje ogromna posjeta, možda čak i preko 10.000 ljudi da bude na stadionu. Ako tako bude morat će otvoriti i sjever, a bit će oko 300 majica sa natpisom "Ja volim Slobodu" koje će podijeliti navijačima.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • Znaci digala se Tuzla da pomogne Slobodi. Merline ako bude neki stream poslat cu ti. Ovistream je radio sve utakmice Sarajeva, ali sad na njihovoj stranici nema najave te utakmice.

      Ovako su navijaci Celika ''pocastili'' Glavasa.
      Spoiler

      Comment


      • Kod njih je uvijek tako najjači su kad je najteže. Evo zadnje 3 utakmice na Tušnju prepun stadion. Ostave besplatan ulaz pa dođe dosta naroda, neko bi i došao ali nema tih 5 km za utakmicu, dok ovako uvijek pun stadion.

        Ako bude molim te pošalji.

        P.S. Džaba to oni njemu pišu neće taj sam napustiti klub nema šanse. ;)
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • Sloboda došla do jako važne pobjede i sada su na pragu opstanka u eliti. Poklopilo im se mnogo toga, prije svega porazi Slavije, Leotara, remi GOŠK-a kući sa Čelikom, tako da im je u narednom kolu potreban bod protiv Slavije ili kiks Rudara, Leotara ili GOŠK-a. U najtežoj situaciji su GOŠK i Leotar, GOŠK ide u goste Veležu dok Leotar dočekuje Želju i jedino im pobjeda odgovara, ali protiv već ne znam ni ja koliko neporaženog Želje to će teško biti uraditi. Možda ih mogu uhvatiti na mamurluk, pošto će večeras, a vjerujem i u narednim danima biti ispijanja do ranih jutarnjih sati.

          Što se tiče borbe za Europu tu će također biti zanimljivo. Sarajevo bi u slučaju poraza od Borca i pobjede Olimpica nad Širokim za kojeg slijedeća utakmica nema nikakav značaj, ostalo bez Europe. Vidjećemo bit će i tu zanimljivo. Olimpic danas odigrao dobru utakmicu i rasuo Leotar, Harba je strašan igrač što je dokazao i danas.

          Željo danas pred punom Grbavicom savladao Kozaru i u toku je veliko slavlje. Danas je na utakmici bio prisutan i jedan od najvećih navijača Želje Stole iz Bora koji je sa Željom prije rata obišao cijelu Jugoslaviju.

          Jedna slika iz Tuzle, stadion pun kao šibica:
          sigpic
          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
          don't support us when we win."

          Comment


          • Sljedece kolo se treba dobiti Borac na Kosevu pa da budemo treca ekipa na tabeli. Bilo bi fino da se na dobar nacin oprostimo od publike i ove sezone. Do duse malo mi je i drago sto je Borac dobio Slaviju s obzirom da se sada Sloboda jos vise izvukla iz opasne zone i spaseni su. GOSK, Slavija, Rudar, Letoar, to mi je sasvim svejedno, nek ispada ko hoce samo neka Sloboda ostane.

            U Tuzli je prisustvovao i otac Edina Dzeke. Dao je podrsku svom voljenom klubu, Slobodi.


            Evo jos jedna slika:

            Comment


            • Nego baš je Tušanj bio kao šibica. Nisu puštali raju na sjever, a siguran sam da bi i on bio pun, jer je dosta naroda ostalo ispred stadiona.
              Ovdje ima još slika: http://www.tip.ba/2012/05/20/foto-sl...-nove-pobjede/

              Slike sa Željine proslave titule možete naći na bilo kojem bh. portalu tako da nema potrebe da se stavlja ovdje.

              I da se malo osvrnemo na Prve lige FBiH i RS odakle nam stižu 2 nova kluba. U FBiH novi Premijerligaš je Gradina iz Srebrenika koja 4 kola prije kraja ima 7 bodova više od Viteza/Bratstva i pravo čudo se mora desiti da ispuste tu prednost. Dok u Prvoj ligi RS prije zadnjeg kola prvi je Radnik koji ima 49 bodova odnosno 3 više od Sloge. Dakle Radniku je potreban još svega 1 bod, a u zadnjem kolu gostuju kod neugodne Drine (HE), dok Sloga ide u goste posljednjem Proleteru i za očekivati je da Sloga ubilježi pobjedu, dok će Radniku biti teško. Sloga ima bolju gol razliku za jedan gol, a međusobni duel ne znam, znam samo da je utakmica u Bijeljini ovu polusezonu završena 2-2, a za rezultat iz Doboja ne znam. Tako da tu uprkos 3 boda prednosti Radnika nije ništa gotovo.
              U narednom periodu ću napisati nešto više o novim Premijerligašima kada bude i zvanično.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Ovo sto sam vidio na izvjestaju iz Gradacca je dosta bolje od onog sto su mi prepricavali da je bilo. Pojedinci su se vukli po terenu i da ih trener nije mogao motivisati sto jest jedan dio njegovog posla kojeg u ovoj polusezoni dosta slabo radi. Znam da brzo mjenjanje trenera(pogotovo kod nas je ustaljeno) nista dobro ne donosi, ali ako ce ovako pripremniti ekipu za sezonu i ovako igrati bolje mu je da ide iz Sarajeva. Prvi koji bi mogao klub napustit je Matija Matko koji je po nekim informacijama trazio papire iz kluba.

                Protiv Borca pobjeda da bar samo malo ublaze gorcinu ove sezone.

                Comment


                • Od sezone 2015/16 Premijer liga BiH sa 12 klubova!!!

                  Red je vše bio da moje oči ne gledaju ekipe poput kozare,leotara,gabele,slavije,rudara i sl. propaliteta ;)

                  Iz Fudbalskog saveza Republike Srpske zagovarali su da PL BiH od sezone 2015/16 ima 12 klubova, ali da im pripadne određena kvota u šampionatu, odnosno da po automatizmu imaju trećinu ekipa u ligi.( naravno da ovaj prijedlog nije prošao ).
                  Ko im je kriv kad imaju samo jedan kvalitetan klub koji će biti konstantan u premier ligi a ovi oistali će se najčešće zadržavati samo po jednu sezonu.

                  Comment


                  • Originally posted by edohz View Post
                    Od sezone 2015/16 Premijer liga BiH sa 12 klubova!!!

                    Red je vše bio da moje oči ne gledaju ekipe poput kozare,leotara,gabele,slavije,rudara i sl. propaliteta ;)

                    Iz Fudbalskog saveza Republike Srpske zagovarali su da PL BiH od sezone 2015/16 ima 12 klubova, ali da im pripadne određena kvota u šampionatu, odnosno da po automatizmu imaju trećinu ekipa u ligi.( naravno da ovaj prijedlog nije prošao ).
                    Ko im je kriv kad imaju samo jedan kvalitetan klub koji će biti konstantan u premier ligi a ovi oistali će se najčešće zadržavati samo po jednu sezonu.
                    Cudno kako si naveo sve timove iz RS + Gabelu a izostavio si Travnik koji se zadnjih 5 godina vuce po ligi i kolo pre kraja ili zadnje kolo spasava. Celik koji nije bio u 9 timova u ligi zadnjih 5 godina , Velez koji je samo jednu sezonu otkad je u ligi blistao i to cini mi se 2008/2009 , od tada su uvek ispod 10... Znaci raspaliteti kako ti kazes bi trebali biti onda i Travnik,Velez i Celik pre svega. Slavija je pre 3 sezone bila 2 u ligi i sezonu pre toga je isto bila dobra cini mi se tako da su oni daleko od propaliteta a u 2. delu sezonu igraju jedan od 5 najlepsih fudbala u ligi po meni odmah iza Zelje,Sirokog,Borca i Olimpika , Sarajevo je lose u 2. delu pa ga nisam ubrojio , tj Capljic je napravio revoluciju u I.Sarajevu , dobili su 2-3 meca u gostima , kuci dobri i nadam se da ce ostati u ligi. Rudar je isto jedan od cvrscih timova u ligi. Otkad su usli u ligu (zadnje 3 sezone) su stalno bili u 10 osim ove a znamo kakva im je situacija bila. Sto se Leotara tice oni su stvari ocajni zadnje 3 sezone i trebali bi ispasti iz lige. Tako da mislim da su i Rudar i Slavija vise zasluzili na osnovu rezultata u zadnjih 5 godian nego Celik i Velez.
                    Od ovih trenutnih timova u ligi po meni bi sledecih 10 trebalo igrati ligu (+2 koja bi ulazila iz 2.liga)

                    Zeljeznicar
                    Sarajevo
                    Siroki
                    Borac
                    Slavija
                    Rudar
                    Zrinjski
                    Zvijezda
                    Olimpik
                    Sloboda
                    -------------
                    Velez
                    Radnik

                    Velez mi je od ovih sto su ostali najjaci u FBiH + Radnik pravi kako kazu tim za narednu sezonu i misle da mogu biti medju 10 pa da im verujemo na rec
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Bilo je vrijeme za skraćivanje. Moje neko mišljenje da će se time u velikoj mjeri poboljšati kvalitet lige. Svako kolo ćemo imati neki derbi i to će biti jedna odlična stvar. Bilo bi fino kada bi uz BHT, FTV i RTRS preuzeli jednu utakmicu naizmječno da prijenose tako da bi svako kolo imali po minimalno 2 utakmice u direktnom prijenosu.

                      Sad što se tiče klubova koji su zaslužili da igraju normalno da će svako "svoje" malo pogurati u odnosu na druge tako da ja ne bih stavljao svoju listu. Sve od 6./7. mjesta je u 10 deka, pa ko bude najbolji neka i igra nebitno bio to GOŠK, Slavija ili Sloboda.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Ja ne mogu da vjerujem sta vas dvojca pisete (Edo i Miko), pogotovo Miko. Do te sezone ima dosta tako da je besmisleno pricati o klubovima koji ce biti u toj ligi, mozda pojedini nece postojati ili ce grohnuti kao sto su bivsi prvaci Brotnjo, Modrica i drugi koji nisu prvaci bili ali su igrali znatnu ulogu u nasoj ligi. Do te sezone se treba uvesti razigravanje za Premijer ligu, jer po svemu sudeci i ove godine ispadaju ekipe koje su tek usle u najvisi rang. Samo tu nastaje problem entitetski saveza i prije tog razigravanja treba biti zajednicka druga liga.

                        Comment


                        • Kako 4 , valjda 3

                          MSM Danijel nisam ja govorio za buducnost , ja sam ti govorio da se sledece godine liga uvodi kako bi to trebalo izgledati,
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Ja mislim da je ipak bolje sa 16 ;)
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment

                            Working...
                            X