Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo bi trebala biti kljucna pobjeda Sarajeva u borbi za Europu i jos nerijesen rezultat na Otoci je odlican za nas. Primili smo gol nakon prekrsaja kapitena Torlaka koji je srusio igraca Travnika. Penal je izveo alfa i omega Travnika Varupa i pogodio za 1:0. Treba reci da je Adilovic bio na lopti ali nije mogao da ukroti veoma jak sut. U prvom poluvremenu smo imali 10000% priliku preko Trebinjca koji se prepao sanse, bilo je jos mali prilika ali nista posebno.
    U drugom kod rezultata 1:0 za Travnik Matko je odmakao cijeloj odbrani Travnika i rusi ga Fejzic, ali sudija svira nedozvoljenu poziciju koja realno nije postojala. Poslije toga ponovo smo krenuli prema golu i nakon dosta konfuzije Huseinovic ubacuje za KAPITENA TORLAKA koji pogadja za 1:1 i iskupljenje zbog penala.

    Onda mi puca stream i samo sam cuo audio akciju koja je golu prethodila. Opet je izgleda asisten bio Husejnovic, a strijalac Sulejman Krpic (NAPOKON!!!!!!!)

    Comment


    • Vrijedna pobjeda Sarajeva na "vrućem" gostovanju u Travniku. Još su se uspjeli vratiti nakon 1-0, što je za naš mentalitet čudno pravo. Zvijezda pokazala još jednom o kakvom se klubu radi, da su jedna od najzdravijih sredina, gdje se igra fudbal u pravom smislu te riječi. Klub sa obrazom i ponosom, iako su mnogi mislili da će "pokloniti" 3 boda komšijama, baš suprotno oni su ih približili Prvoj ligi.
      Također Velež stao na noge dolaskom Džafića, svaka mu čast. Uspio je klub faktički podići iz pepela, prije svega zbog poraza od Rudar kući. Eto odmah su uzeli Zrinjski i to na kakav način i sada bod na Otoci. Ostale 2 utakmice - pobjede Širokog i Rudara očekivane.
      sigpic
      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
      don't support us when we win."

      Comment


      • Strašan je ovaj Željo, strašan. Ponovo petarda u mreži protivnika. Borac dolazi do rutinske pobjede protiv Čelika koji je upao u rezultatsku krizu, dok Zrinjski na maximalan način koristi kiks Olimpica i prestiže ga na tabeli iako i dalje imaju 3 boda manje od Borca.
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • Evo sad sam pregledao pregled 25. kola i najljepi gol kola je gol Vedrana Kantara.

          Code:
          Rezultati 25. kola
          
          02.05. 	17:00 	Široki B. 	Leotar 	        5:1 	
          02.05. 	17:00 	Rudar P. 	Kozara 	        3:0 	
          02.05. 	17:00 	Travnik 	Sarajevo 	1:2 	
          02.05. 	17:00 	Olimpic 	Velež 	        0:0 	
          02.05. 	17:00 	Zvijezda 	Sloboda 	1:0 	
          02.05. 	20:00 	Zrinjski 	Slavija 	3:1 	
          02.05. 	20:00 	Željezničar 	GOŠK 	        5:0 	
          02.05. 	20:00 	Borac 	        Čelik 	        2:0 
          
          1. 	Željezničar 	25 	19 	4 	2 	 61
          2. 	Široki B. 	25 	16 	6 	3 	 54
          3. 	Sarajevo 	25 	15 	4 	6 	 49
          4. 	Borac 	        25 	14 	3 	8 	 45
          5. 	Zrinjski 	25 	11 	9 	5 	 42
          6. 	Olimpic 	25 	12 	5 	8 	 41
          7. 	Zvijezda 	25 	10 	6 	9 	 36
          8. 	Velež 	        25 	7 	9 	9 	 30
          9. 	Rudar P. 	25 	9 	3 	13 	 30
          10. 	Čelik 	        25 	7 	7 	11 	 28
          11. 	Leotar 	        25 	7 	6 	12 	 27
          12. 	GOŠK 	        25 	6 	8 	11 	 26
          13. 	Travnik 	25 	7 	4 	14 	 25
          14. 	Slavija 	25 	8 	1 	16 	 25
          15. 	Sloboda 	25 	7 	2 	16 	 23
          16. 	Kozara 	        25 	3 	7 	15 	 16
          
          Parovi 26. kola
          
          05.05. 	17:00 	Čelik 	        Široki B. 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	Leotar 	        Rudar P. 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	Kozara 	        Travnik 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	Sarajevo 	Zrinjski 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	Slavija 	Olimpic 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	Velež 	        Željezničar 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	GOŠK 	        Zvijezda 	---:--- 	
          05.05. 	17:00 	Sloboda 	Borac 	        ---:---
          PREGLED 25. KOLA

          Comment


          • Bit ce jako zanimljiva tekma izmedju Sarajeva i Zrinjskog. Nadam se da ce Sarajevo tu uzeti sva 3 boda i mozda eventualni kiks Borca, pa da se Sarajevo malo odljepi na tom trecem mjesto i dodatno priblizi Evropi.
            Zeljo je liga za sebe, stvarno su strasni, nemam rijeci.

            Comment


            • Abdulah Ibraković novi trener Slobode. U stručnom štabu pored Ibrakovića biće i Midhat Memišević, Mirza Hadžić i Enver Hukić, a u klub se vraća i fizioterapeut Samid Sabitović.

              Vidjećemo šta će Ibraković moći sa ovakvom Slobodom gdje ga već presutra očekuje pravo iskušenje jer na Tušanj dolazi Borac.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Sloboda je u bas teskom stanju. Jucer kad sam gledao klip pred utakmicu sa Zvijezdom bas mi je bilo zao golmana Mujkica i veterana Mesanovica koji se vratio iz penzije da bi pomogao. Tuzlanski sport je na niskim granama, a niko nista ne poduzima. Kad dodje nova uprava samo klub jos vise zavali u dugove. Ta politika im se morala obiti od glavu.

                Comment


                • Originally posted by danijelkr View Post
                  Sloboda je u bas teskom stanju. Jucer kad sam gledao klip pred utakmicu sa Zvijezdom bas mi je bilo zao golmana Mujkica i veterana Mesanovica koji se vratio iz penzije da bi pomogao. Tuzlanski sport je na niskim granama, a niko nista ne poduzima. Kad dodje nova uprava samo klub jos vise zavali u dugove. Ta politika im se morala obiti od glavu.
                  A šta znam, možda bi im ispadanje u Prvu ligu i pomoglo, ali sa uslovom da se počne iz početka. Jbg ispadali su i Borac i Velež, pa gle Borca nakon nekoliko godina osvojio Kup, pa ligu, redovno igra u Europi posljednjih godina. Isto i Velež svake godine sve bolji i stabilniji klub. Mada sumnjam da išta može pomoći ovoj Slobodi, kada samo pogledaš koliki dug imaju sve ti je jasno.

                  Kad smo već kod Mujkića, rekord njegovog oca - Ibrahima Mujkića koji na golu Budućnosti nije primio gol 1.156 minuta je srušio Gušo u ovom kolu. ;)
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Kako ja vidim njima tesko ista moze pomoci. Borac nije bio nikad toliko zaduzen, ma nijedan klub. Sloboda svake godine stvara debeli minus i nikad da se nauce. Da nije dosao komite za normalizaciju oni bi nastavili po starom i nastavili da se jos vise zaduzuju i da izbjegavaju obaveze.

                    Comment


                    • To je to, prevelik je to dug za naše uslove.

                      Nego nađoh ovaj podatak na jednom forumu:

                      Željezničar - Amar Osim vec trecu sezonu na klupi.
                      Široki Brijeg - Branko Karačić - Marjan Bloudek.
                      Sarajevo - Jiri Plišek - Dragan Jović.
                      Borac - Zvezdan Cvetković - Velimir Stojnić - Slaviša Božičić.
                      Zrinjski - Slaven Musa - ???.
                      Olimpic - Mehmed Janjoš - Nedim Jusufbegović.
                      Čelik - Boris Gavran - Elvedin Beganović - Vlatko Glavaš.
                      Zvijezda - Dragan Jović - Zoran Kuntić.
                      Velež - Mirza Varešanović - Asmir Džafić
                      GOŠK - Darko Dražić - Milomir Odović - Boris Gavran.
                      Rudar P. - Dragan Radović - Velimir Stojnić
                      Sloboda - Ibrahim Crnkić - Darko Vojvodić - Abdulah Ibraković.
                      Leotar - Slavko Jović - Bogdan Korak - Borče Sredojević.
                      Travnik - Nedžad Selimović - Mesud Duraković - Nermin Bašić - Haris Jaganjac - Husnija Arapović.
                      Kozara - Vinko Marinović - Vlado Jagodić - Miloš Pojić.
                      Slavija - Dragan Bjelica - Aleksandar Simić - Zoran Erbez - Milan Gutović - Vlado Čapljić.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Samo kako sam cuo od ljudi koji su dobro upuceni Amar Osim bi mogao da ode na ljeto. Razlog nije nikakva svadja ili neke turbulencije u klubu. Dosta mu smeta to sto Zeljeznicar ne moze igrati na Grbavici u europskim kupovima i sto malo ljudi dolazi na tekme.

                        Comment


                        • Taj prvi razlog je baš glup. :S Drugi mogu shvatiti, ipak su na prvom mjestu u ligi, u finalu Kupa a posjeta slaba. Najbolje je rekao jedan navijača Želje nešto u ovom smislu: "Da smo 11. na tabeli bilo bi 10.000 samo da psuju Amaru i filofiziraju kako bi oni bolje vodili ekipu"

                          Mislim da mu je ipak bolje barem još jednu godinu ostati u Željezničaru i probati odbraniti titulu pa onda da ide jer ja da sam na njegovom mjestu ne bih ostavljao ono što sam do sada pravio i stvarao.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Njemu smeta jer bi on mogao prikupiti investitore da naprave stadion po UEFA standardima, ali toliko je prepreka da se covjeku ne da vise oko toga nervirati. Evo sad ako osvoji duplu krunu to je vrhunac sto jedan klub iz BiH moze. U Europi dva pretkola i to je to. Osim je covjek koji zeli napredovati iz godine u godinu a bez svog stadiona i ovoliko prepreka ne moze. Ljudi govore da bi on mogao izdrzati jos jednu polusezonu s ovakvim stanjem...

                            Comment


                            • Kakvih prepreka? Nije valjda da neko ne želi da im se napravi taj stadion sa UEFA licencom... Što se toga tiče mislim da i na Grbavicu sada može stati mnogo više navijača nego što prosječno dođe, onaj ko voli klub doći će bez obzira kakav je stadion.

                              Nego je li istina ovo da Zrinjski i Sarajevo nisu dobili licence?
                              http://sportsport.ba/bh_fudbal/saraj...-licence/79850
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • Pa Merline zivimo u istoj drzavi i znas kakvi su to problemi oko pocetka gradnje moras kanuti milioncek da bi se papiri i ostale stvari pogurale. Nasi kad prave stadion imaju para samo za njegovu gradnju, a ne iza podmazivanje trenutne vlasti. Pogotovo je to cudno u Sarajevu gdje opcinska vlast zeli pomoci, ali je na gradskom nivo vlast i druge stranke. Tu ti ide ona poznata recenica: ''Gdje sam tu JA.''


                                Sarajevo nije dobilo licencu i evo izjave direktora Selimovica

                                Spoiler
                                Selimović: Opet smo sami protiv svih

                                Fudbaslki klub Sarajevo danas je ostao bez licence za takmičenje u Evropi, no iz premijerligaša s Koševa poručuju da će učiniti sve kako bi od Drugostepene komisije dobili licencu.

                                "Još uvijek ništa zvanično nismo dobili, no sigurno je da ćemo se boriti do kraja. Vidjećemo na Drugostepenoj komisiji kako će se sve završiti. Nama još uvijek nije jasno zbog čega nismo dobili licencu", za SportSport.ba je istakao direktor Sarajeva Dino Selimović.

                                Drugostepena komisija za licenciranje zasjedat će krajem maja. Šta će se desiti ukoliko Sarajevo ne dobije licencu?

                                "Na Koševo ćemo dovesti jedan od velikih evropskih klubova i igrat ćemo evropsku utakmicu. U inat svima", sarkastično je rekao Selimović i dodao:

                                "Izgleda da smo kao i mnogo puta do sada sami protiv svih. Zbog toga pozivam navijače da u nedjelju u što većem broju dođu na Koševo, te da po ko zna koji put pokažu da je Sarajevo veće od svih".

                                Comment

                                Working...
                                X