Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma nije bas sve naopako dosta je dobri stvari uradjeno i ova odluka je mislim trebala biti ukinuta, ali sigurno komitet jos uvijek misli da jos politika moze umijesati prste.... Sto se Banja Luke tice, ono nije bio prvi put da se desava da neki degenerik sebi daje za pravo da prekida utakmicu i kazna je realna. Najbolji primjer da komitet dobro radi je kaznjavanja igraca koji nisu dobili zasluzeno kaznu na terenu dobiju je naknadno. Mirsad Beslija je zbog toga sto je nagazio igraca Borca kaznjen s pet utakmica ne igranja, sto sasvim zasluzeno jer kad jednog ovako kaznis vidjet cemo hoce li mu pasti sljedeci put na um da ovo ucini.



    Poceli smo da licimo na pravu ligu samo jos fale gostujuci navijaci.

    Comment


    • Još nešto da dodam, liga se ne igra zbog sudija niti zbog bilo koga personalno. A sudije su sebi dali mnogo za pravo, kao da su ko zna šta. Kad im se digne ona stvar oni prekinu meč. Alooo brate polako, neću da strijepim da li će on prekinuti meč i da li je ustao na lijevu nogu, platio sam godišnju kartu hoću da gledam svoj klub a klub ako nije dobro organizovao meč nek kasnije to rasčisti sa savezom. To mene kao simpatizera ne zanima. Sudija je tu da dijeli pravdu na terenu, ako treba opomenuti publiku ako opet en može da se igra odvija noramlno onda dati realan ok da se stadion isprazni i nakon toga nastaviti a nema prekidanja

      P.S. Danijel tu se ne bih složio, komitet je ispustio apsolutno kontrolu nad ligom, sve je otišlo u klinac. Politika, pa šta sad da radimo nek kažu kad neće politika imati uticaj 2020. ili 2030. pa da znamo, da ćemo od 2030 moći gledati fudbal a do tad nek se liga igra za komitet, za njih osmoricu.
      To oko suspenzije igrača je tek posebna priča, totalni nered. Šteli se kako kome odgovara. Bešlije nije smio dobiti šansu da uopšte igra sa Širokim a recimo neki ulože žalbe pa im po 2 mjeseca ne odgovre prođu svi rokovi ili neko kaznu dobije odmah sutradan a drugi poslije X dana.
      Last edited by ФК Борац Бања Лука; 29-04-12, 23:15.
      РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

      Comment


      • Meni je jasno da si ti jako iznerviran zbog toga sto ne mozes ici na utakmice svog kluba kao sto bi i ja bio da mi to neki degenerik svojim ne promisljenim potezom uskrati gledanje Sarajeva. Mislim da se treba zrtvovati (da se ne bi ponovio slucaj Vedran Puljic) ova polusezona i od naredne da se ponovo dozvoli gostima. Kad si rekao da su se sudije malo digle to si donekle upravu, ali su se pojedinci u klubovima navikli da pljuju po sudijama sto komitet ne dozvoljava. U Europi se strogo kaznjava javno prozivanje sudija i kod nas je to pocela da bude praksa. Nisam primjetio utakmicu u kojoj su sudije bas namjerno sudile na mlin pojedine ekipe. Hrvati prekidaju utakmicu zbog male bakljade, a nase sudije prekidaju jer zele da sacuvaju zivu glavu.

        Nije bas toliko lose i vidjet ces da su ove odluke bile na mjestu i da ovi ljudi u komitetu dobro rade.

        Comment


        • Originally posted by danijelkr View Post
          Meni je jasno da si ti jako iznerviran zbog toga sto ne mozes ici na utakmice svog kluba kao sto bi i ja bio da mi to neki degenerik svojim ne promisljenim potezom uskrati gledanje Sarajeva. Mislim da se treba zrtvovati (da se ne bi ponovio slucaj Vedran Puljic) ova polusezona i od naredne da se ponovo dozvoli gostima. Kad si rekao da su se sudije malo digle to si donekle upravu, ali su se pojedinci u klubovima navikli da pljuju po sudijama sto komitet ne dozvoljava. U Europi se strogo kaznjava javno prozivanje sudija i kod nas je to pocela da bude praksa. Nisam primjetio utakmicu u kojoj su sudije bas namjerno sudile na mlin pojedine ekipe. Hrvati prekidaju utakmicu zbog male bakljade, a nase sudije prekidaju jer zele da sacuvaju zivu glavu.

          Nije bas toliko lose i vidjet ces da su ove odluke bile na mjestu i da ovi ljudi u komitetu dobro rade.
          Dobro ajde ovako da kažemo, za godinu dana će biti ukinuta odluka, ne znam na koju misliš al nije ni bitno. Uskoro će i komitet otići pa će valjda preispitati te neke odluke. E sad, a što smo mi izgubili godinu dana, kad će i za godinu i za 5 i za 15 biti isti izazovi pred organizatorom mečeva PL. Znači ozbiljni ljudi su se odmah trebali s tim uhvatiti u koštac i kako će se s tim boriti za godinu tako su trebali sad odmah da ne dozvolimo sebi zaključavanje stadiona. Đavola će se iko opametiti od tih koji prave nerede, poslaću ti nešto na pp
          РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

          Comment


          • Evo ja kazem da svaki klub koji hoce da organizuje utakmicu kako treba to moze uraditi. Navest cu ti primjer kup utakmice protiv Sloge Doboj u Kupu BiH u Doboju. Bio sam na tom mecu i nije moglo biti belaja jer je utakmica fenomenalno organizovana od strane policije i osigurnja. Isto to mogu potvrditi za utakmice u Zenici, Citluku (protiv GOSK-a), Travniku i prijatelji su mi govorili da im se u Banja Luci od osigurnja i policije nije moglo prici, ali da su ih peglali policajci. Ali sam vidio kada se namjerno napravi propust da bi se sve kasnije povezalo s sukobom dva naroda. U Sirokom Brijegu je sve bilo izrezirano i pala je mrtva glava. Zbog toga je i uvedena ova odluka. Niko me ne moze ubijeti da je se nastavilo ici na gotovanja da ne bi pala mrtva glava i to na mecu GOSK - Zeljeznicar.

            Sljedeca sezone se mora ukinuti ova odluka i ako se dese propusti u organizaciji utakmice odmah po dzepu, a ne po gledateljima.

            Comment


            • Moj neki zaključak ove priče bi bio. Izmjeniti pravilnik gdje će se regulasati precizno koje se sve mjere mogu koristiti i kojim redom. Ograničiti mogućnost prekida meča na najdrastičnije slučajeve, npr. kad se ni nakon 30 min. ne isprazni stadion ili kad se duže vrijeme publika nalazi na terenu. Povećati nekoliko puta novčane kazne, napraviti fonda u koji će se slijevati te kazne i da se novac koristi za razvoj infrastrukture. Kaznu zabrana prisustva publike koristiti takođe samo u najgorim slučajevima ali ne više od 2 meča i sl. Odrediti koordinatora saveza koji će u problematičnim utakmicama koordinirati organizaciju i dolazak gostujuće navijače i sl. Da kamere ne mogu kadrirati nerede više od 30 sec

              Ovako smo imali slučaj da ide direktan prenos nereda sat i po vremena, da niko ne zna za koliko treba da se isprazni stadion pa ima li ikakav pravilnik? Da sudije nakon pražnjenja stadiona prekidaju meč, zašto sad to? Razlog jer gosti ne žele više igrati i obukli su se i već su u autobusu... Razumiješ malo je ovo sve konfuzno i postavlja se pitanje ima li ikakvog pravilnika i što se ne primjenjuje, ne mogu ni sudije ni timovi proizvoljno odlučiti da li će prekinuti ili neće. Moraju se propisati pravili i da svi znaju da li se zbog tog i tog prazni stadion il iprekida meč a ne da gatamo šta će biti i da damo sudiji ovlaštenje da on to proizvoljno odredi. A kad zavisi od proizvoljne volje sudija e tu je ogroman prostor za manipulaciju
              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 30-04-12, 00:00.
              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

              Comment


              • Naredno 25. kolo se igra već u srijedu (02.05.).

                Parovi 25. kola:

                Travnik - Sarajevo
                Široki Brijeg - Leotar
                Borac - Čelik
                Zrinjski - Slavija
                Olimpic - Velež
                Željezničar - GOŠK
                Rudar Prijedor - Kozara
                Zvijezda - Sloboda
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Ne zna se da li će Darko Vojvodić voditi Slobodu u Gradačcu. Dok je Musa dao ostavku, a na njegovo mjesto došao Blaž Slišković.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Koliko skontah iz posta na nasem forumu,samo je Osim sacuvao svoj posao ove godine

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Koliko skontah iz posta na nasem forumu,samo je Osim sacuvao svoj posao ove godine
                      Jeste, samo još on nije dobio nogu. ;)
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Sta ti je ambicioznost BH klubova,sve osim titule je neuspjeh

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Sta ti je ambicioznost BH klubova,sve osim titule je neuspjeh
                          Evo i Vlado Jagodić podnio ostavku na mjesto trenera Kozare.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Pa jednostavno to je tako na ovim prostorima ako ne ide, trener leti i ćao.

                            Evo Borac je malo sad promjenio praksu, dve ptičice su danas odletjele. Golman Antolović i Srđa Knežević su dobili kartu u jednom pravcu. Morali su igrati a ne zalužuju jer imamo bolje na obje pozicije i očekujem da će sad ekipa malo prodisati nakon bolnog pada u subotu.
                            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                            Comment


                            • Prvi klub u zajednickoj Premijer ligi koji je dosao do 500. gola je FK Sarajevo i to fenomenalnim golom Husica vise o tome u tekstu koji je objavio fksinfo.com

                              Spoiler
                              Atraktivni pogodak Edina Husića, kojeg je veznjak bordo tima postigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, subotnjeg duela sa Rudarom iz Prijedora, bio je jubilarni 500. gol FK Sarajevo, otkako se Premijer liga igra na teritoriji cijele države. FK Sarajevo je tako postalo prvi Klub koji je dostigao cifru od 500 golova, koje su igrači bordo tima postigli od 2002. godine do danas.

                              Među igračima koji su najviše puta pogađali mrežu protivničkog tima, posebno se izdvajaju dva imena. Na prvom mjestu je Emir Obuća, koji je postigao 59 golova, a za njim slijedi Alen Škoro sa 45 golova. Na trećem mjestu slijedi Alen Avdić, koji sa svojih 26 golova zaokružuje listu trojice igrača koji su postizali više od 20 golova.

                              Dvocifren broj golova, pored njih trojice, postigli su još i Osmanhodžić (19), Pelak (18), Hadžić i Raščić (16), Handžić Haris (14), Smječanin (13), Jahović i Šarić (12), Muharemović i Pehlić (11), Kurto (10).

                              U listu strijelaca, ukupno su se upisala 73 različita igrača, od kojih je njih 55 postiglo više od jednog gola, a ukupni zbir njihovih oglova iznosi 492. Preostalih 8 golova, djelo su protivničkih igrača, koji su pogađali vlastite mreže.

                              Kada su u pitanju klubovi, najviše golova, Sarajevo je postiglo u duelima sa Čelikom, čak 38. Po 28 golova, postignuto je u duelima sa Zrinjskim, Slobodom i Orašjem.

                              Comment


                              • Kvota na Slobodu za današnju utakmicu u mnogim kladionicama drastično pala, a u većini je do sada i blokirana utakmica. Bit će zanimljivo vidjeti hoće li Sloboda uzeti/dobiti 3 boda iz Gradačca?
                                sigpic
                                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                                don't support us when we win."

                                Comment

                                Working...
                                X