Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 16:30h

    Sloboda - Željezničar 0-4 (Svraka 3x, Adilović)
    Čelik - Leotar 2-3 (Jusić, Isaković - Stojanovski, Ristić, Cimirot)
    Kozara - Široki Brijeg 1-2 (Gigović - Šilić, Roskam)

    19:30h

    Sarajevo - Rudar Prijedor 3-1 (Trebinjac, Haskić, Husić - Kantar)
    Borac - Zvijezda 1-2 (Kajkut - Pandža, A. Halilović)

    Sutra se sastaju: Velež - Zrinjski, GOŠK - Olimpic, Slavija - Travnik.

    Sarajevo danas branilo čast domaćina, nevjerovatno ali samo jedna pobjeda domaćina u 4 susreta. Iznenađenje kola je svakako pobjeda Zvijezde u Banja Luci potpuno zasluženo. Svaka čast nogometašima Zvijezde na pruženoj partiji danas, čime su Borac dodatno odaljili od Evrope.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • Sarajevo - Rudar Prijedor 3:1

      Dosta dobro prvo poluvrijeme koje donijelo dosta prilika za Sarajevo i tri gola, drugo poluvrijeme nije vrijedno spomena. Jovic je u mec usao s malo promijenjemim sastavom od prve minute za razliku od ostali meceva poceli su Huseinovic (poceo kao neki poluspic kasnije se mjenjao s Trebinjcem), Trebinjac (krenuo na lijevom krilu) i Haskic (jedini napadac). Golovi Trebinjca i Husica su bili fenomenalni. Haskic tek iz petog pokusaja zabio gol.
      Ponovo jedan od bolji na terenu Huseinovic koji se dobro kretao u prvo poluvremenu i razigravao saigrace, ali ga je u drugom poluvremenu stigao umor i jos nije spreman za cijeli mec.
      Veceras je za Sarajevo debitovao nada FK Sarajevo Faris Handzic (dodjeljen mu je broj 10) od kojeg se dosta ocekuje u narednim godinama. Veceras je mogao da se upise i listu strijelaca ali se malo spetljao....

      Kantar postigao lijep gol koji je ispracen aplauzom.

      Na kraju utakmice kada su igraci Sarajeva dosli pred Sjever, Horde zla su ih ''nagradili'' rijecima IGRAJTE P*CKE .

      Za nas odlican rezultat u Banja Luci i jos da sutra kiksaju Olimpic i Zrinjski Europa je gotovo osigurana.

      Comment


      • Danas našim igračima iako su željeli ništa nije polazilo za nogom. Igrao sam fudbal dosta i znam tu situaciju, jednostavno potrefi se što bi se reklo i nikom ne ide. S obzirom da već određeno vrjeme ganjamo samo tu Evropu ovo i nije nešto mnogo poremetilo, jednostavno opomena i dobro je ako se ne odigra kako treba da se ni ne pobjedi, nego da neko na sili šilji i da se dobiva nezasluženo.

        Dodao bih još da je i Zvijezda dosta loše odigrala i da godinama nisam gledao lošiju utakmicu na Gradskom. Koliko je bila nezanimljiva govori i to da ni ja nisam mogao gledati cijelu kao navijač nego sam prebacivao a kamoli neko sa strane. Ništa, sljedeća je u srijedu a protivnik ne znam tačno da li Gošk ili Čelik treba pogledati raspored.
        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

        Comment


        • Evo golovi koje sam sinoc opisao. Prelijepi golovi Trebinjca i Husica.



          Golovi Sloboda - Zeljeznicar 0:4

          Comment


          • Zaista sva 3 sjajna gola i to sa velike udaljenosti što se rijetko viđa pogotovo na našim terenima.

            Gušu još 101 minuta dijeli od rekorda Ibrahima Mujkića golmana banovićke Budućnosti koji je u onoj zlatnoj generaciji fudbalera Budućnosti 1999/2000 čuvao svoju mrežu netaknutom 1.181 minutu. Gušo sada ima 1.080 minuta bez primljenog gola.

            Da se malo osvrnem na Prvu ligu FBiH i Prvu ligu RS-e odakle ćemo dobiti 2 nova Premijerligaša. U Prvoj ligi FBiH trenutno je prva Gradina (Srebrenik) sa 6 bodova više od Viteza, Čapljine i Rudara. Iako do kraja ima još 7 kola i sve je moguće. Mislim da će se bitka voditi između Gradine i Rudara kojem Gradina dolazi u goste.

            Dok u Prvoj ligi RS bitku vode Sloga (Doboj) i Radnik (Bijeljina). Još ih prati Sloboda (MG).
            Last edited by Merlin; 29-04-12, 14:13.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • Željezničaru se ove sezone mora priznati da igra efikasno i ubjedljivo a ne primiti gol toliko utakmica znak je da nisu slučajno na prvom mjestu. Na neke utakmice imam primjedbu, imam primjedbe i na delegiranje određenih sudija koji se kod njih vrte iz kola u kolo ali zasluženo prvo mjesto im se ipak ne može poreći. Zarad Evrope i napretka tima, te neke neregularnosti i sumnjive situacije moraju istjerati na čistac i raskinuti sa tim, mogu oni bez tog.

              Mada nije bilo usporenog snimka mislim da je juče Borcu poklonjen penal kod 0:2 i silno sam ljut na to. Dodao bih još da nisam gledao mnogo utakmica Širokog i Sarajeva ali mi se čini da je isto kao i kod nas (toplo - hladno, toplo - hladno) tako da ipak ne bi bilo zasluženo da je trofej uzeo bilo ko drugi ja ne znam da li je Željo i faktički prvak ili treba još koji bod.
              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 29-04-12, 14:26.
              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

              Comment


              • Meni se baš učinilo da je ono bio čist penal za Borac. Bilbija prolazi pored igrača Zvijezde i pada, a kontakta je čini mi se bilo. Mada treba sačekati snimak pa bolje vidjeti.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • GOŠK - Olimpic 1-0 HT
                  Velež - Zrinjski 2-1 HT
                  Slavija - Travnik 3-0 HT


                  Slavija obezbijedila novu pobjedu u prvih 45 minuta. Pokazuju svu svoju snagu i sigurno je da će Slavija izboriti opstanak.

                  U derbiju kola Velež sasvim zasluženo vodi. Dobra utakmica i eto 3 gola kao vrhunac. U nastavku Musa najavio 2 izmjene dok Džafić koji debituje na klupi Veleža neće još uvijek ništa mijenjati, a i nema potrebe. Očekujem još bolju utakmicu u nastavku jer Zrinjski mora ići po barem bod žele li u Evropu.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • GOŠK - Olimpic 3-0 (Džafić, Zlomislić 2x)
                    Slavija - Travnik 3-0 (Rašević, Vidić 2x)
                    Velež - Zrinjski 3-1 (Okić, Zvonić, Demić - Miličević)

                    Vrlo važne pobjede za Slaviju, GOŠK te Velež. Slavija pobjedom napokon izašla iz pozicija koje vode u niži rang i sada imaju 2 boda više od Slobode, također i GOŠK pobjegao od opasne zone dok se Velež priključio zlatnoj sredini.

                    Velež sasvim zasluženo slavio u mostarskom derbiju. Prvo poluvrijeme sjajna igra Veleža koja je krunisana sa 2 gola. Zrinjski se uspio vratiti nakon 2-0 no to je sve što su uradili. U drugom poluvremenu Musa pokušao sa nekim izmjenama, ali ovaj put nije pogodio jer nisu mnogo pokazali igrači koji su ušli, dok je Velež čuvao rezultat i tražio svoju priliku za riješi sve dileme oko pobjednika. Odmah na početku 2 sjajne prilike za Velež, ali nisu uspjeli pogoditi. Zrinjski se sve više otvarao u nastojanju da dođe do boda što je ostavilo mnogo prostora za igrače Veleža koji su uspjeli u 82. minuti riješiti sve dileme oko pobjednika. Zaslužena pobjeda Veleža na čijem je kormilu debitovao Asmir Džafić.
                    Na kraju sjajna atmosfera na stadionu u Vrapčićima, cijeli stadion ustao da pozdravi sjajnu igru Rođenih i pobjedu.



                    Tabela nakon 24. kola:

                    1. Željezničar 58
                    2. Široki Brijeg 51
                    3. Sarajevo 46
                    4. Borac 42

                    5. Olimpic 40
                    6. Zrinjski 39
                    7. Zvijezda 33
                    8. Velež 29
                    9. Čelik 28
                    10. Leotar 27
                    11. Rudar 27
                    12. GOŠK 26
                    13. Travnik 25
                    14. Slavija 25
                    15. Sloboda 23
                    16. Kozara 16


                    Kozara se u ovom kolu definitivno oprostila od Premijer lige, dok je Željo i dalje nadomak titule jer i dalje igraju odlično. Najveća borba slijedi za pozicije koje vode u Evropu i još jednog putnika u niži rang a u najgorem položaju je Sloboda.
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment


                    • Danas rezultati kakve sam i jucer pozelio. Poslije ovog kola mnogi ce reci da je Sarajevo osiguralo Europu, mada imamo do kraja teske utakmice i vidjet cemo da li smo u stanju odigratio te utakmice bez oscilacija kojima smo skloni. Sljedeca utakmica je protiv Travnika u srijedu na Piroti gdje ce biti svega jer poslije dugo godina idemo Travniku kada se oni bore za opstanak. Imao sam priliku da gledam pripremnu utakmicu Sarajeva i Travnika u kojoj sam vidio da je kvalitet na nasoj starni i zavisit ce dosta od nasi igraca koji moraju potvrditi taj kvalitet.

                      Danasnji mostraski derbi je pokazao da uprava Veleza nije pogrijesila kada je postavila Asmira Dzafica na klupu Rodjeni. Mislim da ce on u nerednom periodu pokazati da je Velez mogao dosta bolje, ali su na klupi imali Varesanovica koji na sili zeli postat trener.

                      Comment


                      • Malo samo pogledao Velež pred kraj i ono što je ostavilo utisak na mene je lijepa, raspjevana atmosfera. Ne baš mnogo gledalaca ali su pokazali da i malo publike može stvoriti pravi ambijent. Zato komitet treba da razmisli, ovo kako je krenulo sljedeći korak će biti sakrivanje termina utakmica i konačno zatvaranje svih stadiona. Pa ne može tako, od kako su počele zabrane ni jedan stadion se nije napunio a fudbal se igra za publiku. Kažnjavanje vršiti novčano i praviti neki fond od tih para i ulagati u pravljenje terena nekim manjim sredinama. Pa oni što prave incedentee nek vide šta su od para mogli napraviti pa ako im se isplati nek plaćaju drugima infrastrukturu. Kazne naravno povećati 3-5 puta ali kao što rekoh ne dati to na plate birokratiji nego za razvoj fudbala. Ove debilne mjere zabrane ljudima da idu na utakmicu obavezno ukinuti ili nek ugase ligu. Kakva je razlika između tog što ne možeš na stadion i što nema lige?
                        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                        Comment


                        • Meni je i dalje glupa ova odluka i bas se vidi koliko je manje ljudi na stadionima od te odluke,iako su mislili da tom odlukom nece uticati na domace utakmice klubova vidno jesu.
                          Neredi se mogu sprijeciti,oznaciti utakmice visokog rizika staviti dovoljno policije i to je to,i ako uprkos tome dodje do neki manji incidenata dati drasticne kazne pa ce se zapititi drugi put kada ostete kasu kluba.

                          Comment


                          • Ova odluka se od sljedece sezone treba promijeniti ili ce sve manje gledalaca biti na stadionu. Za tri kola igramo na Otoci i tu ko god dodje u obiljezju FK Sarajevo bit ce ostranjen sa stadiona jer je na snazi odluka od zabrani gostujucim navijacima na stadionima i eto ti eventualnog belaja. Pa poslije toga dolazi Vijeciti derbi koji ce ovaj put proci bez organizovanog dolaska Manijaka i tu su moguci belaji ako se male grupice Manijaka upute prema Kosevu ko garantuje da ih neko od protivnicke ekipe nece napasti, a prije je vecina Manijaka dolazilo na utakmicu u Korteu kao i Horde zla na Grbavicu.

                            Comment


                            • I sto se derbija tice,tu moze bez problema doci do nerede na mali milion nacina,i tu ce stvarno trebati policije dosta,posto ce sigurno biti Manijaka,posto je moguce da u tom kolu imaju sansu da osiguraju titulu

                              Mada sam ja bio za to,da se nadje neki kompromis kada se igra utakmica klubova iz jednog grada,ali sada je kasno.

                              Comment


                              • Čovječe u JSL zakuvaju na nož i dobiju jednu utakmicu bez publike i čitava javnost se digne na noge. Šta je ovo za koga se igra liga, šta će nam prazan stadion. Kod nas zatvorili Gradski čitavu godinu. Pa ovo je nečuveno, ovo je ludost. Volio bih vidjeti podatak koliko je Hajduk dobio nakon onih čuvenih tuča i prekida derbija po pola sata. Pa u Eropi šta se sve dešaav a ne prekida se utakmica, poslije dobiješ 1-2 bez publike i jaku novčanu kaznu.

                                Ne sviđa mi se takođe ni što su utakmice prekidane u Banjaluci. Utakmice se ne smiju prekidati, to je neka najdrastičnija kazna u najekstremnim slučajevima. Ovdje se izuzetno lako prekidaju mečevi. Gledao sam utakmicu kad je navijač Želje udario golmana Slavije. Mogao je golman glumiti potres mozga i ovi da se povuku sa terena, ne može to tako. Pa navijači Sarajeva što su ulijetali i lupali stadion. Sve naopako od kako je komitet došao umjesto naprijed mi samo nazadujemo. Pitam se čemu služi mjera pažnjenja stadiona kad on prekida utakmicu

                                Eto otvorio sam temu, volio bih da razmijenimo mišljenje o ovome ali meni je ovo nenormalno šta se radi. Em ne možeš u goste, em ti zaključan sopstveni stadion
                                Last edited by ФК Борац Бања Лука; 29-04-12, 22:47.
                                РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                                Comment

                                Working...
                                X