Announcement

Collapse
No announcement yet.

MMA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mirko, Fedor i Minotauro jesu bili pioniri ovog sporta, isto kao Chuck Lidell, Coutoure, Tito Ortiz, Gracie i ostali u Americi.
    Međutim koliko je napredovao MMA danas, mislim da oni iz najboljih dana( čak i da im je dopušten doping), na bi imali šta tražiti protiv današnjih boraca.
    To su i dokazali dolaskom na američko tržište, to je i razlog zašto Fedor nikada nije potpisao za UFC.
    Jedini koji su uspjeli nekako se asimilirati u taj režim bez dopinga su Hunt i Overeem.

    Pa jedan Mir je očitao lekciju Minotauru iz jiujitsua, slomio mu ruku, kada su svi govorili da je to nemoguće. Henderson koji je dvije kategorije lakši od Fedora, nokautirao ga je hladno. Mirko je izgubio od svakog ozbiljnijeg protivnika.

    Pride je samo lijepa nostalgija, ali ništa više od toga. Iluzija da je Fedor najveći svih vremena se rasplinula ekspanzijom UFC-a i USADA-e.

    Comment


    • luka nemas pojma o cemu pricas. Jedan Barnet koji isto jedan od pionira MMA, kaze da Cro Cop-u iz najboljih dana nijedan HW iz danasnjice ne moze ni da pridje. Danas je samo veci hype a ne i talenat. Mirko je prosoa svoj prime kad je otisao u UFC, tj kao i sto je sam priznao otisao tamo zbog para. Dobio lik 2M samo da predjeu u njihovu organizaciju.

      Gledaj podcast od joe rogana msm da ima na netu, covek prica o svemu vezano za MMA, videces tj cuces iz prve ruke sta su bili ti divovi HW divizije.

      Comment


      • Originally posted by Prototype View Post
        luka nemas pojma o cemu pricas. Jedan Barnet koji isto jedan od pionira MMA, kaze da Cro Cop-u iz najboljih dana nijedan HW iz danasnjice ne moze ni da pridje. Danas je samo veci hype a ne i talenat. Mirko je prosoa svoj prime kad je otisao u UFC, tj kao i sto je sam priznao otisao tamo zbog para. Dobio lik 2M samo da predjeu u njihovu organizaciju.

        Gledaj podcast od joe rogana msm da ima na netu, covek prica o svemu vezano za MMA, videces tj cuces iz prve ruke sta su bili ti divovi HW divizije.
        Naravno da gledam, ali nije Joe Rogan dogma neka pa da vjerujem sve što kaže. U vrijeme Pridea nije bilo ovako komplentnih boraca kao danas. Mirko je tek nakon poraza od Minotaura shvatio da mora raditi na jiujitsu, poglavito defanzivnom, pa je stoga i doveo Werduma u Hrvatsku da radi sa njim.
        Jednostavno je bilo normalno da boksač nema pojma o hrvanju ili da hrvač nema blage veze šta je kickbox.

        Mene uz dužno poštovanje ne interesira šta je Barnett rekao, jer vjerujem svojim očima.
        Naravno nisam niti u jednom trenutku umanjio uspjehe bilo koga od ove trojice pomenutih. Svaka im čast, učinili su sport popularnim, ali to je sve. Usporediti recimo Jon Jonesa i Fedora u kontekstu najvećih svih vremena je meni smiješno.

        Kad smo kod Mirka, ako su tebi 33 godine u borilačkim sportovima, "poslije primea", onda ti ne znaš o čemu pričaš. Pa to su mu najbolje godine. Samo malo su strože kontrole u SAD-u, nego u Japanu, također su i borci kompletniji. Porazi od Nelsona, Gonzage, JDS-a, Mira, SChauba(koji je btw u Roganovom podcastu)... su pokazali pravu sliku.
        Osim toga, ako je došao poslije najboljih godina u UFC, kako objašnjavaš titulu na K1 GP-u poslije UFC-a i titulu nedavno na Rizinovom GP-u.

        Pogledaj malo borbe, pa suporedi malo Fedora i Mirka, sa recimo današnjim Miočićem, sa Velasquezom koji je zdrav, sa JDS-om i ostalim teškašima. Po meni je jedini nepravedan hype u UFC-u bio oko Lesnara i on je sigurno bio precijenjen borac.
        Last edited by luka; 12-06-17, 17:23.

        Comment


        • Pa naravno da je prosao prime posle svih povreda i onoliko borbi koje je imao u MMMA i K1. Nije on imao po 2 meca godisnje kao dnasnji borci, vec one 2004 je imao 9 !!! Onaj prvi period i ok, msm lose je prosao i sve to. Al onda kad se vratio sa 35. godina nakon jos jedne operacije kolena to je vec bio kraj, a onda su usledili svi oni za njega neprihvatljjivi porazi. Onaj poraz od Gonzage cak i da prihvatimo kao fluck od strane brazilca, oni sto su usledili nikad se ne bi desili da je to onaj Mirko iz PRIDE dana.

          Kazes da verujes svojima ocima. Pa tebra pa je li tebi Mirko isti u PRIDE-u i u UFC-U ? Msm mora da se slepcina teska pa da tako nesto kazes. On u UFC-u nije ni imao noge, high kickova niej ni bilo, bez agilnosti i eksplozivnosti, nidje brzine. Plus ceo zivot proveo u ring, onda odjednom oktagon. Koji mu nikad nije lego.

          Probaj ti da operises kolena 5-6 puta a pritom imaj MMA karijeru pa da vidimo kako ti ide.

          A i Fedoru je prosao prime kad se borio u Strikeforcu. Minotauro unustio u stand-up Mira, napravio gresku u parteru, kostalo ga i karijere. Ali ne mozes potceniti ovu trojicu, a uzidsati danasnje. Barem ne kada se raspravljas sa mnom. Gledao sam sve te borbe, mnoge uzivo msm ono preko neta al su bile uzivo , nekih se podsetio na netu.

          Da poredim onakve legende sa Miocicem... dobar Sve u danasnjem sportu je nahypovano do neba, sve za rad para tj marketinga. Samo mi o hype-u nemoj pricat.

          Comment


          • Pa nisam ni spominjao da omalovažavam bilo koga od ove trojice, to sam valjda bio jasan. pogledaj protivnike svih njih u Prideu. Loša je konkurencija bila iz razloga što je tada to bio još uvijek mal i nedefiniran sport. Mirko je "šarao" čitavo vrijeme od borbi po MMA pravilima i borbi po K1 pravilima. Ne kažem ja da nema hypa, sve to stoji, ali zato kažem da vjerujem svojim očima
            Ne trebaš biti stručnjak za sport, pa da vidiš koliki su hype napravili do Lesnara i Ronde, a nisu ispratili. Ali sa Conorom su hype pogodili.
            Da ne odem od teme.

            Mirko je imao puno kvalitetnije borce u UFC-u, imao je strožiju antidoping politiku. Svi oni jesu legende sporta, to uopće ne dvojim, ali današnji borci su puno bolji i tvrdim teško da bi postigli ovo što su postigli da su se borili u današnje vrijeme.
            Pa Mirko je brutalno u Japanu high kickovima nokautirao onog brata od Fedora, pa onda onog debila sa maskom , pa mislim Vovčančina i još par njih, a najznačajnije su mu pobjede bile protiv Wanderleia i Barneta. Pa gdje oni mogu stati sa ovim današnjim borcima?

            Ali hajde evo, po čemu je to hype oko Miočića. Evo usporedi Miočića sa ovom trojicom, pa navedi gdje je neki od njih bolji od Miočića.
            Kažeš Minotaur, je pogriješio na tlu sa Mirom, pa čovjek ga je u dvije borbe jednom nokautirao, a drugi put mu slomio ruku i sa time je dokazao da crni pojas i škola jiujitsua apsolutno ništa ne znači.
            Pa i Werdum je za braću Nogueira izmislio jiujitsu.

            Ako pratiš dobro, onda znaš da su najbolji Maia, pa onda Jacare u jiujitsu. Eto onda usporedi njih sa Minotaurom.

            Koja su najveća imena koje je Fedor dobio? Mirko i Minotaur

            Ali da su sva trojica legende sporta, to je istina. Mirko pogotovo, jer on je napravio rezultate van UFC-a, nakon što su ga svi otpisali, pa taman se borio i sa dvije kategorije lakšim borcem.
            Last edited by luka; 12-06-17, 23:59.

            Comment


            • Posto je trenutno Conor glavna vest pocecu sa njim,Dana je potvrdio kako ce posle izleta u boks Conor odraditi ugovor do kraja sa UFC i vec se nagadja da se vraca na UFC 220....ali naravno jos je prerano bilo sta pricati videcemo...

              Woodley prihvatio da se bori protiv Maie moguce da mec bude odrzan 29 jula...



              Jedva cekam da vidim Dos Anjosa u novoj kategoriji mislim da ce biti jako opasan...kako ce Holm da polupa Brazilku
              Last edited by dzoni gp; 15-06-17, 22:05.
              sigpic http://caseystoner.com.au/

              Comment


              • Vraca se Holm kakav nokaut iskreno nista drugo nisam ni ocekivao,Arlovski zreo za penziju realno se samo mrcvari po oktagonu RDS sjajan mec i takticki odlicno odradjeno Kim je totalno podbacio ali dobro sve u svemu dobar event
                sigpic http://caseystoner.com.au/

                Comment


                • Nocas TUF finale 25 Johnson vs Gaethje pre toga vaganje za UFC 213 gde jo borba veceri Nunes vs Shevchenko mislim da ce ovo biti jedan od boljih meceva ove godine dajem malu prednost Shevchenko i iskreno mislim da je trenutno najbolji borac u toj kategoriji,takodje za cuveni privremeni pojas rade Romero i Whiitaker,za mene je Romero jedan od najprljavih boraca u UFC-u i svakako navijam da izgubi,jos su tu Overem i Werdum koji ovim mecom verovatno zatvaraju triologiju a moguce i ako Werdum pobedi da dobije revans sa Miocicem videcemo u svakom slucaju dosta dobrih borbi za vikend



                  sigpic http://caseystoner.com.au/

                  Comment


                  • kontam da ce bispingu odgovarati da pobedi vitaker, posto bi ga romero spalio..
                    i nije mi jasno sto dana ne da kejnu borbu za naslov??
                    sve ostale je stipe dosta lako resio, bzvz mi je sto ce sad da ih vrte..
                    treba onaj francuz i kejn da se peglaju za title shot ;)

                    Comment


                    • Cain je povredjen .

                      Comment


                      • Koja je zivotinja Justin Gaethje . Borba godine 100%

                        Comment


                        • Borba godine je nocas Bullet Valentina ima da objasni neke stvari

                          Salu na stranu odlicna borba Gaethje cvrst borac i dobro udara ali sa ovakom taktikom protiv top 5 iz ove kategorije tesko da ce nesto uraditi...
                          sigpic http://caseystoner.com.au/

                          Comment


                          • Originally posted by dzoni gp View Post
                            Borba godine je nocas Bullet Valentina ima da objasni neke stvari

                            Salu na stranu odlicna borba Gaethje cvrst borac i dobro udara ali sa ovakom taktikom protiv top 5 iz ove kategorije tesko da ce nesto uraditi...
                            Atraktivan borac i uvijek će biti atraktivan, ali taj pojasa nikad vidit neće. Već vidim da bi ga Conor brže od Alde nokautirao.
                            Kabib bi ga mrcvario na podu, a Barboza bi ga isklepao nogama i koljenima.
                            Možda bi bilo zanimljivo vidjeti njega i Tonya ili Kevina Lee-ja.

                            Comment


                            • Ma kakav Tony jos je on zelen za njega jeste Johnson dobio Fergusona ali to je bilo pre 5 godina Ferguson je od tada mnogo napredovao...ako mene pitas Lee je pravi protivnik za njega posto obojica idu ka vrhu kategorije...

                              UFC 213 ozbiljno sam se razocarao kada je Nunes otkazala pogotovo sto su joj lekari dali dozvolu da radi ali su ona i njen tim odlucili drugacije rekao je Dana,odma sam primetio da je dosla sa namerom da skida dosta kila i da dobije na snagu Valentinu zato sam i tipovao da ce je Valentina dobiti na cistu kondiciju ali dobro mislim da Valentina uzima taj pojas pre ili kasnije...Werdum po meni pokraden mada je Overem bio bolji dve runde Witaker zasluzeno uzima pojas i mislim da dobija i Bispinga...sve u svemu bez Nunes vs Shevchenko event je mnogo izgubio...

                              Ti si bese rekao da mislis da bi Khabib ozbiljno ugrozio Conora,prema recima Dane Conor posle box meca trazi Khabiba u Rusiji cak je i Khabib na svom instagramu prozvao Conora ali pre toga samo da vidimo sta ce biti sa njim i Fergusonom...
                              sigpic http://caseystoner.com.au/

                              Comment




                              • Ovo ce biti pravi rat.

                                Comment

                                Working...
                                X