Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U pravu je Apa za farmaciju, i slozio bi se sa PMF-om, ali ima uvek izuzetaka.

    Ortak moj, zapravo decko od moje sestre zavrsio PMF, odradio neki master i radio u Mozzartu, programirao onaj program preko koji se koristi da bi vi uplatili tiket. Upala mu sekira u med, i sad je dobio posao u americkoj firmi ovde u Srbiji, sjajna plata (ne usudjujem se da je navedem, otprilike 1500k evara), i sad radi za njih, plus su mu uslovi duplo bolji. Ovi iz Mozzarta ga molili da ostane, nudili mu kako mi on kaze i vecu platu nego sto sada ima, ali on je odbio, sto zbog boljih uslova, a sto zbog toga da su se kasno setili.

    I da, farmaciju upisuju oni koji ne smeju medicinu, pa to svi znaju... Ali momci, svi koji vec hoce neki fax da upisu, treba da misle o poslu, o dodatnom obrazovanju, kao sto je Apa pomenuo, razni kursevi kojima cete samo svoj CV upgrade-ovati.
    A najbitnija stvar u ovoj zemlji je i praksa, nazalost u nasoj zemlji verovatno 90% studenata koji zavrse studije, nemaju praksu i to je glavni problem kod dobijanja posla. Kod mene na DIF-u je to najizrazenije, bez prakse bilo kakve u CV-u, posla nema, mada nema ni ovako, ali bez prakse da ti neko da posao u struci, vrlo tesko.

    Sto se tice jezika, preporucujem svima francuski u inat Svabi Wadi. Francuski nije uopste tezak, ja ga "parlam" vrlo dobro, a znanje poneo iz osnovne i srednje, a i gledao sam crtane filmove. Trust me, it helps a lot.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment




    • crnja lud

      Last edited by Mladen; 07-06-13, 13:37.
      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment




      • Comment


        • Хахахахахаха тарзаааанчина.
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • Karajlicu, licis malo na Kastropila, aj se prejedemo !
            Cuj prvi maj

            Comment


            • Originally posted by asprilja View Post
              Karajlicu, licis malo na Kastropila, aj se prejedemo !
              E moj Vučiću... i kakav si ti zvezdaš..od kada si došao na vlast partizan opet osvaja sve titule i situacija je još gora... umesto da pohapsi i uništi grobarska govna i dalje se grobari diče i slikaju i kliču mafijašu sa toletu i lopovu Đuriću..a partizan u košarci sve drži...i sudije i sistem...što ne pohapsi i ne posmenjuje govna i da uništi partizan oni su tako radili godinama sa nama...

              Comment


              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                E moj Vučiću... i kakav si ti zvezdaš..od kada si došao na vlast partizan opet osvaja sve titule i situacija je još gora... umesto da pohapsi i uništi grobarska govna i dalje se grobari diče i slikaju i kliču mafijašu sa toletu i lopovu Đuriću..a partizan u košarci sve drži...i sudije i sistem...što ne pohapsi i ne posmenjuje govna i da uništi partizan oni su tako radili godinama sa nama...
                Hahahahaha, procitao sam...To ovi Mekikini

                Upoznao sam nekog tvog ortaka brate, navija za Zvezdu, mrsav, riba mu zivi tu kod mene, prejeli se u Djaku, kaze zadnji put se cuo sa tobom za neki derbi, dobar covek, zaboravio sam mu ime.
                Cuj prvi maj

                Comment


                • Originally posted by asprilja View Post
                  Hahahahaha, procitao sam...To ovi Mekikini

                  Upoznao sam nekog tvog ortaka brate, navija za Zvezdu, mrsav, riba mu zivi tu kod mene, prejeli se u Djaku, kaze zadnji put se cuo sa tobom za neki derbi, dobar covek, zaboravio sam mu ime.
                  sve si mi reko

                  Comment


                  • Sto si propo tako. Zvao te je, mozda sa Pevcevog telefona, ne znam, nisi se javljao, igrao si dotu jer si ovisnik. Nema 2 sata tome. Bas sam se prejeo, sad cu da srolam.
                    Cuj prvi maj

                    Comment


                    • Retko ko je propao kao ti. Mozda sedmoro ljudi u celom Beogradu sa Kaludjericom i Resnikom

                      Comment


                      • Stid te nije, ti da pricas o propasti, to ti je kao da Vejd prica o mekoj ruci. Nisi spavao mesec dana, distancirao si se od svih. Radis tamo ko konjina u zurnalu, odande direktala u igraoinicu i igras i gledas dotu do 7 ujutru i odande opet na posao. Evo ja se najezio
                        Cuj prvi maj

                        Comment


                        • Nisam radio duze od 5 sati jedno mesec dana

                          Comment


                          • <3

                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • Comment


                              • Требали су да пуцају тада...

                                Spoiler


                                Једино што ваља у Мајамију...

                                Spoiler


                                Иначе, данас сам "упознао" неког клинца (од прилике 13 година) којем је омиљени играч Тим Данкан а омиљени тим Мајами.
                                Шта не ваља са малим?
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X