Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crna Zmija View Post
    http://www.matf.bg.ac.rs/cp/7/izborn...i-informatika/

    There you go.
    Zvanje je diplomirani matematicar, ali ja ljudima ne mogu da objasnjavam da sam na matfu, smer matematika, modul racunarstvo i informatika pa kazem samo "programiranje".
    Dokle si dogurao? Sta mi preporucujes, nisam bas razumeo gore kad si pisao, posto si posle rekao da zanemarim?
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by chofy88 View Post
      Dokle si dogurao? Sta mi preporucujes, nisam bas razumeo gore kad si pisao, posto si posle rekao da zanemarim?
      Pa ako neces mnogo matematike onda bezi na informatiku. Samo sto je to 3+2 i mislim da nakon 3 godine ne stices zvanje diplomiranog informaticara, ali nisam siguran. Ovaj R smer(kako ga zovu) je uz teorijsku najtezi na faksu. Dao sam 6 od 10 u roku iz prve godine.
      Ako ti ne smeta jebada sa profesorima pogledas plan svakog modula pa odluci sta ti odgovara.

      P.S. Prednost (ili mana, proceni sam) je sto kod 90% predmeta nisu obavezna predavanja i vezbe, na tebi je da li ces ici na faks ili ne.
      sigpic

      Comment


      • Da, da, nailazio sam cesto na te depate "I" ili "R". Ma najgore sto sam ja toliko neodlucan da je strasno, nista nadam se da cu upasti na FON posto ce mi to biti prva opcija, smer Informacione tehnologije, a na Matematickom cu polagati verv posto sam skapirao da ne moras odmah da se odlucis za smer, tj da moze posle saznavanja rezultata, dal zbog male konkurencije
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Uki,ja bih mogao da te naucim gramatiku za 10.
          Zamisli sta tek prosecan kurs moze

          apa, reci im DA

          Comment


          • Договорићемо неку сарадњу.
            Arise, Serbia!
            You fell asleep long ago,
            And have lain in the dark.
            Now wake up
            And rouse the Serbs!


            sigpic

            Comment


            • Originally posted by chofy88 View Post
              Da, da, nailazio sam cesto na te depate "I" ili "R". Ma najgore sto sam ja toliko neodlucan da je strasno, nista nadam se da cu upasti na FON posto ce mi to biti prva opcija, smer Informacione tehnologije, a na Matematickom cu polagati verv posto sam skapirao da ne moras odmah da se odlucis za smer, tj da moze posle saznavanja rezultata, dal zbog male konkurencije
              Da, na upisu, oko 7. jula. Ja sam se zbunio kad sam se upisivao i uzeo ceduljicu sa I smerom, kad sam otisao kod coveka da me unese u bazu podataka pitao me da li sam siguran da to hocu i kad sam video sta sam uzeo trazio R smer.

              Ovako ti izgleda najtezi ispit na R smeru u prvoj godini : https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...34539767_n.jpg
              Na I je laksi, ali ne mnogo.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Uros94 View Post
                Договорићемо неку сарадњу.
                50 cas

                Comment


                • 50 динара = 45 минута?
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Uros94 View Post
                    50 динара = 45 минута?
                    Oira sine, oira

                    Comment


                    • Originally posted by chofy88 View Post
                      Da, da, nailazio sam cesto na te depate "I" ili "R". Ma najgore sto sam ja toliko neodlucan da je strasno, nista nadam se da cu upasti na FON posto ce mi to biti prva opcija, smer Informacione tehnologije, a na Matematickom cu polagati verv posto sam skapirao da ne moras odmah da se odlucis za smer, tj da moze posle saznavanja rezultata, dal zbog male konkurencije
                      Ja sam zeleo isto da upisem FON, ali zbog besparice sam resio da ne mrdam iz grada.A i roditelji su preracunali da ce veci troskovi biti ako sam tamo na budzetu, nego na ekonomskom kao sf.Privlacio me je smer Menadzment i od jednog druga sam cuo da i nije tako lose(cinilo mi se da je bolja situacija nego kod mene na ekonomskom), a ja nisam svakako zeleo da nasim lopovima sa fakulteta placam participaciju(Mac zna o cemu pricam).Nadam se da ces upasti na FON-u, na Matematickom mozda i brzo osedis.

                      Evo ti utisci studenata.Mozes naci i za druge fakultete. ;)

                      http://prijemni.infostud.com/Fakulte...stva-studenata
                      http://prijemni.infostud.com/Matemat...stva-studenata

                      Comment


                      • Jbg šta ste sve napričali Ukici, čovek će da odustane od studiranja
                        Originally posted by Brajkula
                        Veruj meni, radi kako hoćeš

                        Brajkula, 2014. N.E

                        Comment


                        • Ajd ja da vas pitam za misljenje, bas me interesuje. Planiram da upisem nesto vezano za matematiku jer mi bas, bas dobro ide i to ce verovatno biti u NovomE Sadu. Razmisljao sam za klasicno zanimanje profesora jer je opet prosveta jedan od boljih izvora para u drzavi, a sa druge strane bih mozda i hteo da odem na stranu. Razmisljao sam ETF, masinski, ali fiziku ne volim uopste da radim tako da sam to odbacio. Razsmiljao sam i o telekomunikacijama, ali ne znam nikog ko ima iskustva s tim, a kazu da je super faks. Sta vi predlazete?
                          sigpic

                          Comment


                          • Ako ćeš da radiš u inostranstvu, ETF. Moje skromno mišljenje. A i ko ti garantuje da ćeš sutra raditi u prosveti sve i da završiš matematički. Jedino ako imaš neku jaku vezu za budućnost, ili već nekog ko radi u prosveti pa da te progura. Jer danas su svi konkursi u prosveti samo čista formalnost..
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Da, u pravu je Djomla. Ni slucajno taj smer za profesora jer si tu ogranicen, a i sa drugim smerovima mozes lagano da konkurises za profu. Pa najbolji matematicari izlaze iz teorijske matematike, kako on tebe da ne zaposli u prosveti kad to zavrsis.
                              A za FTN imas Wadicu, raspitaj se, mada je pitanje sta on zna van svog smera. Cini mi se da fiziku i elektroniku imas na svakom smeru.
                              Ako hoces nesto za racunarstvo i programiranje, razlika izmedju ETF-a i Matematickog je ta sto ETF skoluje inzenjere (odlicno poznavanje hardvera), a MATF bas zaguljene, ciste programere, koji mogu resiti mnogo slozenije algoritme nekom jebenijom matematikom.

                              A za inostranstvo ti vazi ono sto je Apa pisao. Mozes i sa mnogo "losijim" fakultetima pronaci posao u inostranstvu, samo malo snalazljivosti i ambicije je potrebno.

                              Mariceve linkove o utisku studenata zanemarite, svi glume pred ispitacima, to treba da vam kaze neko bas direktno ako vas zanima.
                              Last edited by Black Mamba 24; 06-06-13, 10:56.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ima na FTN neki menadzment za telekomunikacije, ali kao master program.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X