Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Gle, ja licno smatram da je zabluda da se narodi razlikuju po predispozicijama ili potencijalu. Sve su to individualne kategorije. Bez obzira na sve nase zablude, nisu Srbi pametniji od Amerikanaca, ni obratno. Predrasude. Ne postoji ni najbolji ni najlosiji narod, sve je to uproseceno, pa je sada samo pitanje koje su osobine percipirane i na koji nacin.

    A sto se tice obrazovanja, ono nije garant nicega, svi smo svesni da fakultet zavrsava dupe a ne glava, ali se opet ni to ne sme obezvredjivati pricom o nekim street smart fazonima.

    I da, nije Amerika ni zapad kriv za nase probleme, vec pre svega mi sami.
    pre par godina sam radio u svedskoj dve nedelje na nekom seminaru,
    iznenadio sam se koliki su nivo opsteg znanja imali ti klinci.

    izmedju ostalog, nesto smo pricali o policijama i bezbednosti.
    nekim glupostima, i jedna riba kaze: mi u svedskoj kapiramo bezbednost
    kao deo svacije obaveze. svako je deo tog lanca. drzava nije bezbedna
    ako svaki gradjanin ne sudeluje u obezbedjivanju te iste bezbednosti.
    a ja se samo mislim u sebi: covece, kod nas da nema murije, za pet minuta
    bi bilo sve pokradeno sto moze da se pokrade. ljudi bi nosili kuci cak
    i bankine sa ulice. pokrali bi bre pesacki prelaz da mogu.

    e, u tome se razlikujemo. to je taj neki drustveno-odgovorni kodeks koji
    kod nas uopste ne postoji. samim tim dolazi taj neki nivo ponasanja i kulture,
    gde je normalno da znas koji je glavni grad Poljske. Ili, koliko ti zemlja ima
    stanovnika. Pa, to su ljudi najnormalnije stvari.
    It is not the violence that sets a man apart.
    It's the distance he's prepared to go.

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      Ako na ovde mislis u susednoj sobi onda ima ih. Eno su gledaju sestu po redu domacu seriju, sve epizode, posle Blaga, Kamiondzija oba serijala, Boljeg Zivota i Stizu Dolari sad gledaju Srecne ljude. Po ceo dan leze goli, drogiraju se i gledaju najgluplje moguce serije i to na jebenom lap topu na kojem nista ne vide.
      Gde je hleb brate?
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
        Ako na ovde mislis u susednoj sobi onda ima ih. Eno su gledaju sestu po redu domacu seriju, sve epizode, posle Blaga, Kamiondzija oba serijala, Boljeg Zivota i Stizu Dolari sad gledaju Srecne ljude. Po ceo dan leze goli, drogiraju se i gledaju najgluplje moguce serije i to na jebenom lap topu na kojem nista ne vide.
        Pozdrav za bracu, podrska za bracu !
        Cuj prvi maj

        Comment


        • Originally posted by T-Mac View Post
          Kad si vec to spomenuo, skoro sam imao ispit iz sociologije, likusa se bori za 10, profesor je pita koliko ima stanovnika u Srbiji, ona kaze milion. Dalje, druga likusa, pita je covek koliko ima manjina u Vojvodini, ona kaze nijedna. Zatim, jednog lika pita koja je najpoznatija totalitarna drzava na svetu, ovaj ne zna. Kaze mu istocno od Rusije, tamo blizu Japana, postoje Juzna i... On lik ni da bekne. Alo, bre ljudi, pa vi samo mene da ste videli u amfiteatru koliko sam se nervirao zbog debila, tacno bih im svima dao nule i ispisao ih sa fakulteta, Branke mi moje!
          Takvih je uvek bilo i uvek ce biti.Drugarica upisala politicke nauke,a u cetvrtom srednje nije znala ko je Boris Tadic.


          Originally posted by Uros94 View Post
          Ја човека који не зна општу културу сматрам глупим.
          Opsta kultura se ne moze znati.
          sigpic

          Comment


          • Skandinavci imaju najsavrseniji sistem obrazovanja ali za njega je potreban jako organizovan drzavni sistem. Njihovo obrazovanje se bazira na mentorskom radu. Nema odeljenja. Profesor dobija grupu djaka od maksimalno 5 i sa njima provodi puno vremena postajuci im maltene drugar koji sa njima prolazi kroz sve faze obrazovanja do specijalizacije. Ono sto sam pre pricao. Akademik a ne zanatlija.

            Comment


            • Originally posted by T-Mac View Post
              Gde je hleb brate?
              Ne jedem pa me ne zanima ali ko zna

              Comment


              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                Ne jedem pa me ne zanima ali ko zna
                Sta bre ko zna, ako prze od 12, naucna fantastika da bude hleba oko 5,6, a kamoli sad.
                Cuj prvi maj

                Comment


                • Originally posted by asprilja View Post
                  Sta bre ko zna, ako prze od 12, naucna fantastika da bude hleba oko 5,6, a kamoli sad.
                  Prze cim ustanu obojica. Valjda im lakse tako zbog vrucine

                  Comment


                  • Originally posted by Uros94 View Post
                    П.С. Интересантан форум за комане, ако их има овде: https://forums.vutra.org/forum.php
                    Sto trenutno pusite?

                    Evo možda je bila započeta sl. tema, ali mene baš zanima što se trenutno puši?

                    Jučer sam pušio neki indoor killer. Stvarno nešto tako jako dugo nisam duvao.
                    Nažalost ne znam sortu, ali mirisalo je gotovo kiselo, limunasto, prepuno kristala i prepotentno!
                    Smijalica i to žešća dok sam zavaljan u fotelju
                    Inače nekak je suša i to malo žešća ovih dana....
                    Evo šaljem sliku od također nekog indoora koji kad ga popušiš izaziva paranoju... To je od neki dan.


                    takav nivo rasprava mi na ovom forumu mozemo samo da sanjamo.
                    ide se u sustinsku dubini tematike. neka vrsta intelektualne superiornosti.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • Ma bezi bre kad pojedose pecurke onog puta, pa se zaglavise u liftu morali da zovemo stambeno da ih vadi. Jos otisli do stanice po trobu s hranom, ovaj jedan ispao iz busa, drugog zakacila trola ima oziljak i dan danas. Stoje ispred vrata i deru se na torbu sto nece da udje u stan. Onaj treci iz cista mira pocepa gace i ide go po kuci. Strasne stvari te pecurke.

                      Comment


                      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                        Ma bezi bre kad pojedose pecurke onog puta, pa se zaglavise u liftu morali da zovemo stambeno da ih vadi. Jos otisli do stanice po trobu s hranom, ovaj jedan ispao iz busa, drugog zakacila trola ima oziljak i dan danas. Stoje ispred vrata i deru se na torbu sto nece da udje u stan. Onaj treci iz cista mira pocepa gace i ide go po kuci. Strasne stvari te pecurke.
                        HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHA
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • e, to je taj nivo.
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • Ali iscepa gace iz cista mira i ide go po stanu hahahhahaah sta je u glavi brate
                            Cuj prvi maj

                            Comment


                            • http://www.alo.rs/vesti/51036/Minist...iskim_po_njemu
                              Cuj prvi maj

                              Comment


                              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                                Takvih je uvek bilo i uvek ce biti.Drugarica upisala politicke nauke,a u cetvrtom srednje nije znala ko je Boris Tadic.
                                Ретард.

                                Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                                Opsta kultura se ne moze znati.
                                Него шта кој андрак?

                                ХАААААААААХАХАХАХА

                                Гледала је бре рава Секс и Град, па сад баронише...



                                А овај баја глуми политичара.

                                Што се тиче гудре...
                                Два ортака све заједно раде. Стигли су до ексера... а пробали су спид, гљиве, мдму итд.

                                Е сад... кад су на екскурзији у Бечу први пут пробали MethyleneDioxyMethAmphetamine то је било вриштање. Ликови имали халуџе најгоре... ко зна шта им је у глави било. Нас пар са њима у соби гледамо и не верујемо шта се дешава. На крају је још један ортак узео то срање и сва тројица су завршила у купатилу. Један је сео у каду, други у лавабо (у хотелу два лавабоа и оба стоје на неком курцу па не може да пукне од тежине), трећи се забо у ћоше. И само седе и гледају у празно. Ми се комирали...

                                Буквално су били овакви (као први баја на клипу), исти скроз:

                                Last edited by Урош94; 04-07-12, 02:02.
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X