Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uros94 View Post
    Ја човека који не зна општу културу сматрам глупим.



    Јес' вала. А не могу да му дернем репутацију, каже да треба да је проширим.
    I meni to kaze al' dobro. Odo ja da probam da kuntam, unistava ova vrucina sto se spavanja tice, ako otvorim sve, ne mogu da spavam od komaraca i ostalih ludih zivuljki koje ulecu, ako zatvorim zbog njih crknem od vrucine....

    Comment


    • Ista prica, keva pobila faks, radi kao profesor vec desetak godina, dok je cale dao 6 ispita u prvoj godini faksa, smorio se i napustio. Ali, sto kaze MVP, opste znanje neverovatno, toliko sam stvari od njega naucio da to nije normalno. Mi smo generalno pametan narod, imamo predispozicije za daleko vise, samo da li je problem sistem obrazovanja ili sta vec, to je tema za diskutovanje.
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Citaj bre Brusardove tvitove ocu da umrem od smeha udario sam ovaj ventilator oborio sam ga ne mogu da ga sastavim koliko se smejem. Citaj bre BRUSARDA RETARDIRANOG!

        Comment


        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
          Citaj bre Brusardove tvitove ocu da umrem od smeha udario sam ovaj ventilator oborio sam ga ne mogu da ga sastavim koliko se smejem. Citaj bre BRUSARDA RETARDIRANOG!
          Ne pratim ga, sad cu da pogledam.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • Problem je sistem obrazovanja i realnost, sta kad zavrsim faks ali je problem i nas mentalitet, sve i odmah, nestrpljivost, veliki ego, komfornost i jos milion stvari. Inace smo izuzetno talentovan narod u bilo kom pogledu.
            Cuj prvi maj

            Comment


            • Па да и ја сам и од ћалета и кева научио баш доста.

              Мек то је све због ове глобализације. Све се преноси из Америке у остатак света. Што тамо данас, код нас сутра.

              Па самим тим и систем образовања/телевизија/курац-палац.

              Ја гледам ортакиња не зна колико континената има, а камоли да их наброји. Ни стране бре света не знају неки. И то ти је сада класика. Да сада уђеш у неки разред средње школе, просек људи који би знало главни град Ирске/Данске... ти је 15% максимум.
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • Originally posted by T-Mac View Post
                Ista prica, keva pobila faks, radi kao profesor vec desetak godina, dok je cale dao 6 ispita u prvoj godini faksa, smorio se i napustio. Ali, sto kaze MVP, opste znanje neverovatno, toliko sam stvari od njega naucio da to nije normalno. Mi smo generalno pametan narod, imamo predispozicije za daleko vise, samo da li je problem sistem obrazovanja ili sta vec, to je tema za diskutovanje.
                Gle, ja licno smatram da je zabluda da se narodi razlikuju po predispozicijama ili potencijalu. Sve su to individualne kategorije. Bez obzira na sve nase zablude, nisu Srbi pametniji od Amerikanaca, ni obratno. Predrasude. Ne postoji ni najbolji ni najlosiji narod, sve je to uproseceno, pa je sada samo pitanje koje su osobine percipirane i na koji nacin.

                A sto se tice obrazovanja, ono nije garant nicega, svi smo svesni da fakultet zavrsava dupe a ne glava, ali se opet ni to ne sme obezvredjivati pricom o nekim street smart fazonima.

                I da, nije Amerika ni zapad kriv za nase probleme, vec pre svega mi sami.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by apacrow View Post
                  To je jos jedna zabluda koji gajis prema ovoj zemlji.
                  Nazalost. Ja bi voleo da si u pravu, ali nisi.

                  U srbiji je 20% ljudi nepismeno, ali bukvalno. Znaci svaki
                  5 stanovnik.

                  50% ljudi je jedva zavrsilo osnovnu skolu i funkcionalno
                  su nepismeni. Znaci, svaki drugi.

                  Madjarska ima 12 nobelovaca, sto je 12 puta vise nego
                  imaju sve bivse zemlje SFRJ. Dok smo se mi zajebavli s njima.

                  O cemu ti pricas? Kakvo opste znanje. preko 65% ljudi u
                  Srbiji ne zna reci svoje himne!!! EEEEEEEEJ!! 65%, alo bre,
                  skok u napadu, borba bre.
                  Milion od 7 miliona ljudi u Srbiji nemaju zavrsenu osnovnu skolu, dakle funkcionalno su nepismeni. Jedva 7% ljudi ima fakultetsku diplomu. Imamo oko 1.7 miliona zaposleni i 1.65 miliona penzionera. Uskoro ce to biti odnos 1:1 sto ce biti presedan u svetu. Da bi sistem bio odrziv potreban je odnos 1:4 (na jednog penzionera ide 4 zaposlena. Nezaposlenost je zvanicno oko 23%, nezvanicno ko zna... Delije su sredinom 90-ih za vreme sankcija u Djenovi, do koje su putovali mislim 7 dana, razvili verovatno transparent sa najboljom porukom ikada koji je glasio: "Rat, beda, sankcije, zatvorene granice... a mi smo opet tu!" Ceo stadion je ustao i aplaudirao...
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                    Naucio me gomili stvari, nije zlato sve sto sija
                    moji su ostali na srednjoj skoli. s caletom kad pricas kao da si wikipediju otvorio,
                    obisao 2 puta citavu evropu. govori tri jezika. na kraju im je oboje dece zavrsilo
                    tehnicke fakultete sa prosekom iznad 9.

                    ali me je jos od kraja osnove skole kljukao: uci sine, skola je najvaznija.

                    nekako kad sam zavrsio faks mislim da je to njemu bila najveca pobeda u zivotu.
                    ono, kao da ga je on zavrsio.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • Kad si vec to spomenuo, skoro sam imao ispit iz sociologije, likusa se bori za 10, profesor je pita koliko ima stanovnika u Srbiji, ona kaze milion. Dalje, druga likusa, pita je covek koliko ima manjina u Vojvodini, ona kaze nijedna. Zatim, jednog lika pita koja je najpoznatija totalitarna drzava na svetu, ovaj ne zna. Kaze mu istocno od Rusije, tamo blizu Japana, postoje Juzna i... On lik ni da bekne. Alo, bre ljudi, pa vi samo mene da ste videli u amfiteatru koliko sam se nervirao zbog debila, tacno bih im svima dao nule i ispisao ih sa fakulteta, Branke mi moje!
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • MVP

                        Deron Williams tweets he's staying with the Nets. Minutes later Chris Broussard says a source tells him D-Will to Nets. Internet snickers.

                        HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • Originally posted by T-Mac View Post
                          MVP




                          HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
                          just got this text from Deron Williams: "staying in Brooklyn.''
                          5 min posle Derona.

                          Comment


                          • Originally posted by T-Mac View Post
                            Kad si vec to spomenuo, skoro sam imao ispit iz sociologije, likusa se bori za 10, profesor je pita koliko ima stanovnika u Srbiji, ona kaze milion. Dalje, druga likusa, pita je covek koliko ima manjina u Vojvodini, ona kaze nijedna. Zatim, jednog lika pita koja je najpoznatija totalitarna drzava na svetu, ovaj ne zna. Kaze mu istocno od Rusije, tamo blizu Japana, postoje Juzna i... On lik ni da bekne. Alo, bre ljudi, pa vi samo mene da ste videli u amfiteatru koliko sam se nervirao zbog debila, tacno bih im svima dao nule i ispisao ih sa fakulteta, Branke mi moje!
                            Класична глупост.

                            tacno bih im svima dao nule i ispisao ih sa fakulteta
                            Потписујем.

                            П.С. Интересантан форум за комане, ако их има овде: https://forums.vutra.org/forum.php
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                              5 min posle Derona.
                              E, al' brat ga je dokrajcio


                              Oh man, Broussard is lame as fuck with that shit.

                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • Ako na ovde mislis u susednoj sobi onda ima ih. Eno su gledaju sestu po redu domacu seriju, sve epizode, posle Blaga, Kamiondzija oba serijala, Boljeg Zivota i Stizu Dolari sad gledaju Srecne ljude. Po ceo dan leze goli, drogiraju se i gledaju najgluplje moguce serije i to na jebenom lap topu na kojem nista ne vide.

                                Comment

                                Working...
                                X