Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by apacrow View Post
    ko podvlaci crtu?
    Podvuci ce je mozda nekada, globalna revolucija i ne komunisticka, samo anti-kolonijalisticka. Druga stvar znam kako je postao ali znam i u sta se razvio. Steta nanesena zemljama Afrike ne moze biti nadoknadjena. Nikada nikakvom cifrom nikakvim postupkom nicim. Kada bi sada africke zemlje stale jedna uz drugu i potpuno sravnile Ameriku i zapadni svet ne bi uspele da tas na vagi dovedu na 0. A taj zlocin prema njima i dalje traje i nema ni nagovestaja da ce da prestane.

    Comment


    • ne razumem zasto bi iko imao potrebu da nekog sravnjava.
      pogotovo u danasnjim vremenima, kada vise nisi prostorno
      ogranicen.

      taj pattern o sravnjivanju/zacementiranju si ponovio vec
      drugi put.

      mislim da to nije resenje, vec samo prouzrokovanje novih
      problema, i nagomilavanje istih.

      i indija je koliko juce bila kolonija, a danas je tehnoloski
      jedna od najrazvijenih zemalja na svetu.

      to ti je kao u kosarci, postoje pravila igre, jasno definisana,
      i na tebi je da, naravno ako zelis, ucestvujes u toj utakmici.
      a, ako ne zelis, sta mislis ciji ce to pre biti gubitak?

      wake up and smell the coffee, pusti afriku i kolonijalizam,
      i mi ovde ima dosta svojih problema. od cega je jedan od
      najvecih "odliv mozgova", pa tako dolazimo u situaciju da ti
      jedan velja ilic, magistar, opet bude ministar, ili da ti neka
      sisata modelsica bude narodni poslanik. o predsedniku,
      ono bivsem, i ovom sadasnjem, ne vredi ni trositi reci.
      It is not the violence that sets a man apart.
      It's the distance he's prepared to go.

      Comment


      • Originally posted by apacrow View Post

        wake up and smell the pussy
        Taj rad.
        Cuj prvi maj

        Comment


        • Svi problemi ovde su proistekli destrukcijom Jugoslavije od strane zapadnih sila. Gledaj Weight of chains jeste da karikira ali ima puno istine. A plan Svetske Banke iz 1980te o unistenju ekonomije Jugoslavije je izasao u javnost i nije vise tajni dokument. Pravila igre diktira svetski policajac koji je to postao tako sto je pravila krsio. Da se razumemo ti i ja kada Rusija (ako ikad ) bude postala svetski policajac umesto Amerike ja cu opet biti jako nezadovoljan jer iako ce nama mozda biti bolje postoji bezbroj drzava kojima ce biti lose. Moj cilj je svet bez takvog poretka bez megalomanskih sila koje unistavaju sve sto je slabije od njih. A ja to doziveti necu tako da opet ti kazem ostaje mi samo da mrzim i osudjujem, nista drugo.

          Comment




          • Boles' od benda.

            Comment


            • Pa, brate, to je trajektorija planete Zemlje, jos od dinosaurusa.

              Ko jači - taj tlači
              A ta prdljevina o Jugoslaviji... to sam najbolje video na primeru
              krajem '80 godina, kad je vlasnik jednog brodogradilista iz Norveske
              bio u mojoj kuci, i rekao: "Vi mora da ste milijarderi, kad ovako lepo
              zivite." Nama to tad bilo smesno. Nova kuca trospratnica, stan,
              vikendica,... Ne bi da radis 240sati na dan. Ni dan danas ne mozemo
              da se otreznimo, nego bi svi da odmah imaju platu 1000e...

              Mi i dan danas zivimo nerelano dobro, u odnosu na stanje privredne
              razvijenost zemlje.
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • Procene neke svedske firme satro vodece u toj sferi, nem ja pojma ni koja je to oblast jako slabo se razumem u ekonomiju i samu dinamiku iste ali sam citao da je ta firma radila procenu jugoslovenske ekonomije i tamo kaze da bi kompletan dug drzave bio vracen do 1998me da su firme samo nastavile da rade kao do tada sto naravno zahteva da te ne izbuse najruznije sa svih strana cim je umro JBT.

                Comment


                • Ljudi su pglu bio to zapad,jug,istok ili sever. Ima boljih mesta za zivot, generalno gledano planeta treba da nas se otarasi sto pre.

                  Ja licno ne bih ziveo u americi jer mi se gadi, ali bih sigurno otisao da radim i kako bih mogao da preko amerike odem drugde nege, a opcija ostajanja jok. Pre bih otisao u mirnu Kanadu i ziveo kao covek.

                  Comment


                  • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                    Ljudi su pglu bio to zapad,jug,istok ili sever. Ima boljih mesta za zivot, generalno gledano planeta treba da nas se otarasi sto pre.

                    Ja licno ne bih ziveo u americi jer mi se gadi, ali bih sigurno otisao da radim i kako bih mogao da preko amerike odem drugde nege, a opcija ostajanja jok. Pre bih otisao u mirnu Kanadu i ziveo kao covek.
                    Meni ovde taman, mora neko i da ostane

                    Comment


                    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                      Procene neke svedske firme satro vodece u toj sferi, nem ja pojma ni koja je to oblast jako slabo se razumem u ekonomiju i samu dinamiku iste ali sam citao da je ta firma radila procenu jugoslovenske ekonomije i tamo kaze da bi kompletan dug drzave bio vracen do 1998me da su firme samo nastavile da rade kao do tada sto naravno zahteva da te ne izbuse najruznije sa svih strana cim je umro JBT.
                      svaki sistem koji pociva na jednom coveku je unapred osudjen
                      na prospost, ma kako se on zvao.

                      a to oko vracanja duga je samo jos jedna u nizu iluzija kojima
                      hranimo nasu vecnu opsesiju teorijama zavera. kao i da nam je
                      uvek neko drugi kriv, i da uvek neko ima nesto protiv nas.

                      mi smo sebi najveci protivnik, i dok to u svojim glavama
                      ne shvatimo do tad nam nece, i ne moze biti bolje.

                      o kakvoj mi razvijenosti govorimo kad je stepen obrazovanja
                      i tada, kao i sada, bio medju najnizim u evropi. samo smo se
                      mi kurcili da smo neko i nesto. ili kad smo krajem '80 isli
                      u rumuniju da se zajebavamo s njima. bio pre neki dan tamo,
                      u temisvaru. stopa nezaposlenosti niza od 3%. sve vodece
                      industrijske firme evrope su otvorile tamo pogone. mi doveli
                      fiat, i opet se kurcimo kako smo najjaci. jebiga, izgleda nam
                      je kurcenje karakterna osobina.
                      It is not the violence that sets a man apart.
                      It's the distance he's prepared to go.

                      Comment


                      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                        Meni ovde taman, mora neko i da ostane

                        U ne brini se, ima koliko hoces ljudi koji bi ostali, ja sam jedan od onih koji bi radije otisao odavde, ne znam, nikad se nisam uklapao ovde.

                        apcrow koje crno obrazovanje kada su sada dopustili ovima sto polazu za srednju, da tokom polaganja srpskog nece da kaznjavaju gramaticke greske, ako se pitanje ne tice gramatike.

                        Znaci tipa pise o nekoj knjizi i napise neznam ili jebem li ga sta vec, i to je sve kul. Eto kako se napreduje, samo sto je fora sto drzavi trebaju glupi ljudi, lakse se manipulise.

                        Comment


                        • Gde bre Seoski da zivis u onoj ledenoj, pederskoj Kanadi, ne zajebavaj
                          Cuj prvi maj

                          Comment


                          • Originally posted by asprilja View Post
                            Gde bre Seoski da zivis u onoj ledenoj, pederskoj Kanadi, ne zajebavaj
                            Ma ako mi je problem sto je zima i ne zasluzujem da odem iz ove ludnice.

                            Comment


                            • Zavisi na koju obrazovanost mislis. Ako aludiras na sertifikovanu od strane nadleznih institucija koje su neuspesno reformisane najjadnijim sistemom obrazovanja koji sam imao prilike da vidim onda si u pravu. Ako se pak osvrnes na opstost znanja koji poseduje prosecan gradjanin Srbije onda to nije istina. Sad ces ti reci da je to nepotrebno znanje a ja cu da kazem da te to znanje sprecava da postanes robot i da te jos jedino ono deli od potpune pokornosti sistemu. Naravno da je jadno sto je i to obrazovanje pocelo rapidno da opada ovde kod nas ali to je bio i cilj reforme obrazovanja koje je, gle cuda dosla sa zapada. Na moju nesrecu moja majka je psiholog i bila je primorana da sprovede reformu u Kraljevu i bila glavni instruktor za obucavanje strucnog kadra. Drzala jelte gomilu seminara dok je trajala reforma. Iskreno mislim da se kaje kada malo bolje razmisli jer je sadasnji sistem obrazovanja, narocito u osnovnim skolama kriminalan. Tezimo ka tome da specijalizacija za svaku sicusnu oblast bude prioritet gde znacenje akademskog gradjanina gubi smisao jer se zapravo i sa fakultetom pretvaras u zanatliju. Iako je to bolji, zahtevniji, priznatiji zanat ti si ipak zanatlija a ne akademik. Postajes robot prihvatanjem ovog sistema sto je po meni tragedija.
                              Last edited by LBJmvpFORlife; 03-07-12, 23:58.

                              Comment


                              • bio sam u kanadi. jebeno je prehladno.

                                jos sam bio najjuznije moguce. u montrealu. na nekih 6 sati od bostona,
                                opet je bio gotovo nerelano za obavljanje bilo kakvih zivotnih aktivnost,
                                pogotovo za ljude koji dolaze sa naseg podnevlja.
                                It is not the violence that sets a man apart.
                                It's the distance he's prepared to go.

                                Comment

                                Working...
                                X