Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    A sta cemo sa psihopatama, mazohistima i ostalima?
    Kazem svako ima svoju definiciju "lepog".
    Bolesnim ljudima mozak ne funkcionise na nacin na koji "normalnim" ljudima funkcionise, tako da njih ne mozes ubacivati u ovu pricu. To je isto kao da kazes "a sta cemo sa kravama, psima, mackama?" . Jednostavno, ne znamo kakvo njihovo poimanje bola i srece, i da li zaista uzivaju u tome, i da li bi uzivali kada bi bili normalni...
    A moze svako imati definiciju lijepog, ali njena osnova lezi u korisnosti i plemenitosti. Da bi umetnost bila umetnost, covek koji je konzumira mora da uziva u njoj.

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Znam brate, sere lik mnogo. Ne razumem kako ga ne smori stalno registrovanje.
      Ne mogu oni da se registruju koliko ja mogu da banujem.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by S-Nash View Post
        Ne mogu oni da se registruju koliko ja mogu da banujem.
        Jesi zajeban ocm

        Comment


        • Originally posted by Osman View Post
          Jesi zajeban ocm
          <333
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by apacrow View Post
            stvaranje lepe umetnost ne iskljucuje tugu, jad i razocaranost svetom, zar ne?
            svi ti ljudi gore koje sam pobrojao su na ovaj, ili onaj nacin ukljuceni u tu skupinu
            ljudi koje si prozvao u tvom postu.

            ne ulazim u kvalitet cobaina, ali cinjenica je da je on najveci umetnik '90 godina.
            isto kao sto je to i Radiohead, ili Jeff Buckley, ili Elliott Smith...

            umetnost ne bi postojala da nema te tuge, jada, razocaranosti, deprimiranosti...
            ljudi onda ne bi imali potrebu da se zatvraju u sebe i stvaraju, i onda putem
            svoje umetnosti komuniciraju sa ostatkom sveta.

            zato sam i rekao da si ekskludirao 90% umetnosti.
            onih 10% sam ostavio za ljude koji "misle" da su umetnici.
            Sve se svodi oko moje recenice: "Umetnost po svojoj definiciji moze biti samo lijepa." Objasnio sam 2 puta opsirno sta smatram lijepim, a sta ne smatram. Molim te procitaj sta sam napisao o tome, jer si verovatno preskocio dok si pisao ovo, pa nisi video.
            A za Kobejna - ne mozes smatrati nekog umetnikom samo zato sto je komercijalom obelezio neki period. Po toj logici je Seka Aleksic umetnica par ekselans od 2000 i neke pa na ovamo
            btw - Radiohead poredis sa Nirvanom?

            Comment


            • Ti si bolestan.
              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

              Comment


              • Ajde, malo da se posprdamo svi zajedno.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Emil_LBJ View Post
                  Bolesnim ljudima mozak ne funkcionise na nacin na koji "normalnim" ljudima funkcionise, tako da njih ne mozes ubacivati u ovu pricu. To je isto kao da kazes "a sta cemo sa kravama, psima, mackama?" . Jednostavno, ne znamo kakvo njihovo poimanje bola i srece, i da li zaista uzivaju u tome, i da li bi uzivali kada bi bili normalni...
                  A moze svako imati definiciju lijepog, ali njena osnova lezi u korisnosti i plemenitosti. Da bi umetnost bila umetnost, covek koji je konzumira mora da uziva u njoj.
                  November rain, Hurt, Hallelujah i jos mnoge druge? Jel i to bedacenje?
                  Onda samo Walk od Pantere i cepaj
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • November rain jeste bedacenje i naravno da ne ulazi u kontekst lijepog i umetnosti. Ono je pesma koja je napravljena kao marketinski trik, da se jos vise pridobije publika Gansa . Ne znam na koju Hurt mislis? Love hurts od Nazaretha ili?

                    Ovo je primer za kompoziciju ljubavne tematike u kojoj se bol i jad transformisu u beskrajnu ljubav. E to je umetnost!

                    Comment


                    • Nemoj da ga banujes 5 minuta samo da se sprdamo pa posle obrisi sve postove i banuj ga Ja vise ne znam ko je Alen a ko je Hamza... Meni zanimljivo kad okaci ovce ili konja...ima u njemu necega vezano za umetnost nemoj da ste takvi...
                      MVP bas ti je lepe konje okacio podsecaju na tebe
                      sigpic

                      http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                      Comment


                      • Originally posted by Emil_LBJ View Post
                        November rain jeste bedacenje i naravno da ne ulazi u kontekst lijepog i umetnosti. Ono je pesma koja je napravljena kao marketinski trik, da se jos vise pridobije publika Gansa . Ne znam na koju Hurt mislis? Love hurts od Nazaretha ili?

                        Ovo je primer za kompoziciju ljubavne tematike u kojoj se bol i jad transformisu u beskrajnu ljubav. E to je umetnost!

                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by Condition23 View Post
                          Nemoj da ga banujes 5 minuta samo da se sprdamo pa posle obrisi sve postove i banuj ga Ja vise ne znam ko je Alen a ko je Hamza... Meni zanimljivo kad okaci ovce ili konja...ima u njemu necega vezano za umetnost nemoj da ste takvi...
                          MVP bas ti je lepe konje okacio podsecaju na tebe
                          Ne znaju bre ni oni ko je Alen a ko Hamza.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Emil_LBJ View Post
                            Ne postoje ljudi koji uzivaju u bolu. Transformacija bola i patnje dobija oblik "lijepog" . O tome govori ruska knjizevnost, kao sto si rekao . Umetnost je vrlo zeznuta stvar, i ako se pravilno ne upotrijebi, moze nastati devijacija iste, npr. u muzici - Kurt Kobejn.
                            svakako da u umetnosti postoje odredjena pravila,
                            ali najbolja umetnost je upravo proistekla si te
                            "nepravilne" upotrebe, tacnije devijacije iste.

                            ne bi se radjali novi zanrovi, novi pravci, da nema
                            te iste devijacije.

                            zapravo linija izmedju devijacije i genijalnosti je
                            najtanja moguca. cesto se i preplice, zbog toga su
                            takvi umetnici i skloni depresiji, i na kraju samo-
                            ubistvu. ali, opet kazem, da nije takvih ljudi bili
                            bismo samo masa jednolicnosti.
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • Nisam ljubitelj Dzoni Kesa, ali znam ovu pesmu. Ne setih se nje kad si pomenuo . Posto vrlo malo znam o njegovom stvaralastvu, uporedicu ovo sa pesmama "ljubavnih jada" koje vecina pevaca i grupa pravi. Vrlo bitan muzicar, kao i Kobejn, ali daleko od umetnosti

                              Comment


                              • Pink Floyd ima album animals, gde je otvorena mrznja prema ljudima. Imas Wish you were here album koji je posvecen Sidu Barretu, koji je bio clan PF-a a posle je upao Gilmour jer je ovaj vise puta nedeljno uzimao LSD i tako duze vreme dok nije odlepio. A Guilmour i Roger su ga znali jos od detinjstva, oni su nastavili da prave psihodelicni rock ali mnogo bola u obliku tuge i besa ima u previse njihovih albuma.

                                Bol i patnja je nesto sto fascinira umetnike, odatle su nastala najveca dela od slikarstva, knjizevnosti, muzici i sl. Niko ne pamti tako dobro i jako momente koji su fenomenalni, kao sto pamte one koji bole i koji duboko ostaju u nama.

                                Vecina umetnika se opijalo manijacki ili su koristili razna druga sredstva. Pritom bol i patnja je univerzalni osecaj koji spaja ljude i koji se uvek nalaze u tome.

                                Rado cu naci ako te interesuje dokumentarac o PF-u, pa cu ti dati da pogledas.

                                I zanimljiva stvar Waters je pljuvao po fanovima na koncertu koji su uzivali u pesmi money dok je svirao, ko zna pesmu, zna i zasto.

                                Comment

                                Working...
                                X