Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by apacrow View Post
    upravo si ekskludirao 90% umetnosti.
    A ne . Umetnost po svojoj definiciji moze biti samo lijepa. Sve ostalo nije. Naravno da ces reci da sam iskljucio 90% umetnosti, kad pretpostavljam da smatras Kobejna umetnikom. Ako takve smatras umetnicima, onda sam iskljucio 99% umetnosti.

    Comment


    • Pa i Pink Floyd ima par albuma posvecene necemu losem, bes, bol i sl. Miruj.

      I daj bilo koji link da cujemo kako sviras.

      Comment


      • Kako lepa covece, najcenjenija i po mnogima (ne po meni) najbolja knjizevnost na svetu, ruska klasicna, je zasnovana na motivima o kojima pricamo.

        Comment


        • Originally posted by Seoski Terminator View Post
          Pa i Pink Floyd ima par albuma posvecene necemu losem, bes, bol i sl. Miruj.

          I daj bilo koji link da cujemo kako sviras.
          Pink Floyd je olicenje umetnosti u kojoj preovladava pozitivizam. Ako ima neke povrsne boli ili bijesa, kao u Comfortaby numb, to je iz razloga jer je Gilmour vjerovao u vanzemaljce i u nekim pjesmama ih velicao cak iznad ljudi, a u nekim ne. Veliki broj pjesama mu je te tematike.
          Nema trenutno nista dje ja sviram . Imali su snimci sa nekih koncerata ali mi je to ovaj ortak s kojim sam se posvadjao sve izbrisao sa interneta. Ovo ostalo ne mogu da nadjem. Videc ako iskopam nesto, pa cu da postavim
          mvp - Uporedi Ivana Karamazova i Kurt Kobejna. Vidis li razliku? Vidis li bozanskog coveka kakvog je predstavio Dostojevski na jednoj strani a obicnog nezadovoljnog smrtnika na drugoj? Lijepo je sve ono sto moze koristiti covecanstvu i buducim generacijama. Ruzno je ono sto nema smisla i nikakvog znacaja, kao sto je Kobejn i njegova "ostavstina".
          Ocigledno se mi nismo razumeli. Forma lijepog ne oznacava ljepotu prirode, sarenilo boja i ostale stvari koje deca uce u prvom osnovne. Lijepa umetnost je upravo ruska knjizevnost, renesansna arhitektura i slikarstvo, itd, itd. Ja hocu da kazem da Kobejn nicim nije uticao na razvitak svijesti obicnog coveka, za razliku od pravih umetnika. Radi se o tome da on ima previse slave, mnogo vise nego sto bi trebao. Bukvalno nista nije uradio dobro za ljude koji ga slusaju. Oterao ih je u bijedu.
          Last edited by Emil_LBJ; 15-06-12, 18:43.

          Comment


          • Originally posted by Emil_LBJ View Post
            A ne . Umetnost po svojoj definiciji moze biti samo lijepa. Sve ostalo nije. Naravno da ces reci da sam iskljucio 90% umetnosti, kad pretpostavljam da smatras Kobejna umetnikom. Ako takve smatras umetnicima, onda sam iskljucio 99% umetnosti.
            hoces da kazes kako, recimo: picasso, cezanne,
            pollock, de goya, van gogh nisu umetnici.

            ogranicio sam se samo na likovnu umetnost.
            nemoj me vuci dalje za jezik.

            o muzici i filmu bi ti tek mogao pisati.

            shvati, da si se ili pogresno artikulisao,
            ili jednostavno znas veoma malo o umetnosti,
            kao takvoj.

            nadam se da si se samo pogresno artikulisao.
            u suprotnom nemoj pisati toliko poizvoljno,
            jer sam sebi skaces u stomak.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • ovce.jpg <3

              Comment


              • apacrow - Naravno da necu da kazem to. Zbog cega bih govorio? Radilo se prvenstveno o muzici kad smo diskutovali prije o tome, tako da nemoj bezati od teme i ici ka slikarstvu. Ako hcoes mozemo i o tome, ali tek nakon sto zavrsimo ovu temu koju smo svi poceli. Objasnio sam gore sta ja smatram i sta jeste forma lijepog u umetnosti. Ajde da cujem tvoje misljenje o Kobejnu, jer se o njemu radi?

                Comment


                • Originally posted by OsmanOl View Post
                  [ATTACH=CONFIG]6858[/ATTACH] <3
                  Brat Hamza presao na suptilniji nacin blamiranja

                  Comment


                  • Originally posted by Emil_LBJ View Post
                    A ne . Umetnost po svojoj definiciji moze biti samo lijepa. Sve ostalo nije. Naravno da ces reci da sam iskljucio 90% umetnosti, kad pretpostavljam da smatras Kobejna umetnikom. Ako takve smatras umetnicima, onda sam iskljucio 99% umetnosti.
                    A sta je to lepo? Raznim ljudima su razne stvari lepe.
                    Postoje ljudi koji uzivaju u bolu, bol im je lep, na taj nacin funkcionisu.
                    Ruska knjizevnost je poplocana bolom, patnjom...
                    Najgori su filmovi i knjige sa hepiendom, to je smorilo do bola vise.
                    And they lived happily ever after...
                    Gledaj film recimo "Noc na plazi" za mene je to prava filmska umetnost, jer je drugaciji od prave dokolice gde Amerikanci uvek u poslednjoj sekundi demontiraju nuklearnu bombu i posle toga svi zive srecno do kraja zivota... Mehh

                    @LBJ, nije to Hamza, to je mentol Alen.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Ne postoje ljudi koji uzivaju u bolu. Transformacija bola i patnje dobija oblik "lijepog" . O tome govori ruska knjizevnost, kao sto si rekao . Umetnost je vrlo zeznuta stvar, i ako se pravilno ne upotrijebi, moze nastati devijacija iste, npr. u muzici - Kurt Kobejn.

                      Comment


                      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                        Brat Hamza presao na suptilniji nacin blamiranja
                        I za tebe jedna <3

                        konj.jpeg

                        Comment


                        • Originally posted by Emil_LBJ View Post
                          Ne postoje ljudi koji uzivaju u bolu. Transformacija bola i patnje dobija oblik "lijepog" . O tome govori ruska knjizevnost, kao sto si rekao . Umetnost je vrlo zeznuta stvar, i ako se pravilno ne upotrijebi, moze nastati devijacija iste, npr. u muzici - Kurt Kobejn.
                          A sta cemo sa psihopatama, mazohistima i ostalima?
                          Kazem svako ima svoju definiciju "lepog".
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by Emil_LBJ View Post
                            ...ljude koji kvare umetnost tugom, jadom i razocaranoscu svijetom.
                            Originally posted by apacrow View Post
                            upravo si ekskludirao 90% umetnosti.
                            Originally posted by Emil_LBJ View Post
                            A ne . Umetnost po svojoj definiciji moze biti samo lijepa. Sve ostalo nije. Naravno da ces reci da sam iskljucio 90% umetnosti, kad pretpostavljam da smatras Kobejna umetnikom. Ako takve smatras umetnicima, onda sam iskljucio 99% umetnosti.
                            stvaranje lepe umetnost ne iskljucuje tugu, jad i razocaranost svetom, zar ne?
                            svi ti ljudi gore koje sam pobrojao su na ovaj, ili onaj nacin ukljuceni u tu skupinu
                            ljudi koje si prozvao u tvom postu.

                            ne ulazim u kvalitet cobaina, ali cinjenica je da je on najveci umetnik '90 godina.
                            isto kao sto je to i Radiohead, ili Jeff Buckley, ili Elliott Smith...

                            umetnost ne bi postojala da nema te tuge, jada, razocaranosti, deprimiranosti...
                            ljudi onda ne bi imali potrebu da se zatvraju u sebe i stvaraju, i onda putem
                            svoje umetnosti komuniciraju sa ostatkom sveta.

                            zato sam i rekao da si ekskludirao 90% umetnosti.
                            onih 10% sam ostavio za ljude koji "misle" da su umetnici.
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • @Indigo boli me uvo ko je, samo kad pogledas ovu diskusiju koja se vodi ovde i uporedis sa svim diskusijama na tadbasu ima 500x vise mozga ovde i onda prljavac dosao da izigrava budalu. Slepcina obicna.

                              Comment


                              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                                @Indigo boli me uvo ko je, samo kad pogledas ovu diskusiju koja se vodi ovde i uporedis sa svim diskusijama na tadbasu ima 500x vise mozga ovde i onda prljavac dosao da izigrava budalu. Slepcina obicna.
                                Znam brate, sere lik mnogo. Ne razumem kako ga ne smori stalno registrovanje.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X