Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
    Za ove pare ti mozes da uzmes procesor minimum i3 sa grafickom koja radi na najmanje 512. Ne uzimaj ovo ni slucajno ali ni slucajno.
    Šta da radi na 512?

    Kako laptop može da ima istu konfiguraciju kao PC?Prvo ne može grafička da bude toliko dobra kao ni procesor u njemu.Desktop je desktop.

    Šta će mu N-Vidia?Da se razumemo.AMD je u segmentu procesora slabiji od Intela ali je dosta jeftiniji.Ali kada su grafičke u pitanju tu AMD dominira nad N-Vidiom.Ja imam 6850 i trenutna temperatura joj je 38 stepeni.Bilo koja novija N-Vidia bi bila minimum 50-60 stepeni u idle modu.N-Vidia je dobra samo za zimu da ti zagreje sobu.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Šta da radi na 512?

      Kako laptop može da ima istu konfiguraciju kao PC?Prvo ne može grafička da bude toliko dobra kao ni procesor u njemu.Desktop je desktop.

      Šta će mu N-Vidia?Da se razumemo.AMD je u segmentu procesora slabiji od Intela ali je dosta jeftiniji.Ali kada su grafičke u pitanju tu AMD dominira nad N-Vidiom.Ja imam 6850 i trenutna temperatura joj je 38 stepeni.Bilo koja novija N-Vidia bi bila minimum 50-60 stepeni u idle modu.N-Vidia je dobra samo za zimu da ti zagreje sobu.
      Mislio sam da je rec o desktop-u. Za 60k moze da se uzme desktop bolestan.

      Comment


      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
        Mislio sam da je rec o desktop-u. Za 60k moze da se uzme desktop bolestan.
        Šta smatraš pod bolesnim?Koje su komponente u pitanju?Okači link ako možeš.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Šta smatraš pod bolesnim?Koje su komponente u pitanju?Okači link ako možeš.
          Ovo npr, sad smisljam nacin da napravim 60k kako znam i umem. Ovo kad uzmem 3 godine sam miran.

          http://www.pcpractic.rs/proizvodi/de...7052-gamer-h56

          Comment


          • moja 4-5 godine stara graficka HD 3870 sa 512 GDDR4 Memorije i 256bita i dan danas obavlja dobar posao. 512bitna graficka danas ne moze da se nadje (barem na PC practic-u) a 384bitna kosta skoro kao cela konfiguracija.

            Ova konfiguracija je veoma dobra, steta sto je trenutno nedostupna pa ne mogu ni cenu da vidim. Ali tesko da te komponente mogu da uklopim za 500.

            Sto se tice procesora, znam da je Intel tata, imam ga u ovom desktop-u, ali mislim da je onaj koji sam naveo AMD-ov za te pare odlicna kupovina.
            Originally posted by Brajkula
            Veruj meni, radi kako hoćeš

            Brajkula, 2014. N.E

            Comment


            • 60000 je konfiguracija samo je verovatno nestala na par dana.

              Comment


              • Kad vec ima ovoliko strucnjaka ,aj neko da mi preporuci neku graficku do 150e s kojom bi mogao biti miran bar 2 godine.(ako takva postoji uopste)

                Comment


                • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                  Ovo npr, sad smisljam nacin da napravim 60k kako znam i umem. Ovo kad uzmem 3 godine sam miran.

                  http://www.pcpractic.rs/proizvodi/de...7052-gamer-h56
                  Procesor i grafiška su stvarno jako dobri.Ono što nije za pohvalu jeste što su stavili Caviar Green HDD i MS Industrial napajanje od 550W.To zasebno napajanje košta ne više od 25 eura.Kupiti grafičku od min. 90 eura i odličan procesor od 140 eura a staviti tako slabo napajanje.To je problem kod već gotovih konfiguracija.Daju 3 godine garancije, valjda veruju u svoj proizvod.Zato ja više volim custom buildove.

                  Ako košta 60 000... po procesoru jeste bolji od onog što smo sklopili Makiju ali je 10 k skuplje.Koliko para toliko i muzike.Možeš ti i AMD PC da sklopiš sa još boljim performansama ali će opet biti skuplji.
                  Last edited by MarkedOne8; 01-06-12, 11:47.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Znaci samo me jos jedna stvar interesuje. Ne znam zasto, ali je se oko bitova kod grafickih kartica drzim kao pijan za plot. Da li je toliko velika razlika izmedju 128/256 ?
                    Originally posted by Brajkula
                    Veruj meni, radi kako hoćeš

                    Brajkula, 2014. N.E

                    Comment


                    • Originally posted by trigger View Post
                      Kad vec ima ovoliko strucnjaka ,aj neko da mi preporuci neku graficku do 150e s kojom bi mogao biti miran bar 2 godine.(ako takva postoji uopste)
                      Naravno da postoji.Moći ćeš da budeš i duže miran.Obavezno da bude 68xx serija.To je best-buy ali jača kategorija.
                      Možeš na primer ovu: http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-...roductId=20638
                      Dakle, 6870 ili možda 6850.Ja imam 6850 od PowerColora.Prezadovoljan sam.Prilično je hladna i tiha.Ni ne čuje se čak ni u loadu.U loadu je najbučniji naravno CPU fan.

                      Originally posted by MakiVW View Post
                      Znaci samo me jos jedna stvar interesuje. Ne znam zasto, ali je se oko bitova kod grafickih kartica drzim kao pijan za plot. Da li je toliko velika razlika izmedju 128/256 ?
                      Konfiguracija koju si birao je jaka best buy.Tu svakako pripada serija 68xx.Mislim da ne postoji grafička te ili jače serije da je 128 bita.Može i te kako da znači.To je širina magistrale odnosno njena propustljivost.Količina GDDR memorije puta širina magistrale i dobija se maksimalna količina grafičkih jedinica koje se mogu obraditi za određeni period.Inače da još nešto dodam.6850 trenutno sve može da povuče u fulu.Imaće problema sa nekim extreme podešavanjima kod neoptimizovanih igara, ali budimo realni, kom će da primeri razliku između full i extreme.I da li vredi bacati pare na neke bespotrebno jače i skuplje grafičke samo zbog detalja koji se jedva primete.
                      Last edited by MarkedOne8; 01-06-12, 11:56.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Ma ne razumem se ja ni blizu kao mo8 samo imam u glavi recommended req. vecine jakih igara i po tome procenjujem racunar.

                        Comment


                        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                          Ovo npr, sad smisljam nacin da napravim 60k kako znam i umem. Ovo kad uzmem 3 godine sam miran.

                          http://www.pcpractic.rs/proizvodi/de...7052-gamer-h56
                          ovde su trebali staviti asusovu plocu sa intelovim chipsetom Z68,
                          tek onda bi bio miran naredne 3 godine. to ti je nekih 10-15e vise,
                          ali bi pri klokovanju ustedeo nekih 50-75e. a o dugotrajnosti da ne pricam.
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • Zaboravio sam da kažem da su stavili matičnu sa integrisanom grafičkom.To samim tim govori da je to budget štedljiva kategorija.Ako kupuješ procesor koji je sam po sebi grafički orijentisan jer ima dodatne grafiške procesore u sebi šta će ti onda matična sa integrušom.Uvek moraju nekako da zajebu kod tih konfiguracija.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Nista onda kad skupim pare ja cu da vas pitam al' nemoj da ste me zajebali jer navijam za Dzejmsa.

                              Comment


                              • Kako ja mogu vidjet tu konfiguraciju u moj kompjuter?
                                Ja pojma o tome nemam pa mi detaljno objasnite, vidim raspolozeni ste.
                                Evo u ovo kuciste vidim da pise nesto intel i asus.
                                Graficka mi je od '08 ati radeon hd 3650, 1gb ddr2. To znam jer sam kupovao.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X