Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Naravno da ne, nisi me dobro razumeo. Hteo sam da kazem da ljubav prema ljudskom bicu uvek ima i seksualnu komponentu, cak i kada su u pitanju nasi roditelji, prijatelji i svi drugi, to je Frojd jos davno dokazao. Ljubav prema zivotinjama, stvarima i kolektivima (poput drzava, nacija pa i fudbalskim klubovima) je supstitut jer nema seksualnu komponentu, ali ima sve druge elemente. Zato se zasniva na cisto emotivnom nivou.

    Drugim recima, u konceptu su mnogo slicnije nego sto mislis...
    Jelda reci to poremecenim ljudima.....
    Jebes Frojda, mnogo je srao sa Psihoanalizom licnosti da bi na kraju dokazao sta, da nema veze sa zivotom.
    Au brate pa nemoj tako....
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Dok citam ovu diskusiju imam osecaj kao da sam u kafani.

      Hvala vam

      Comment


      • Sve je to hedonizam, uvek trazimo da se zadovoljimo necim vise, nikad nismo zadovoljni samim sobom.I posto idemo linijom lakseg otpora, biramo opciju koja je manje bolnija, pa tako i ne cudi me sto se mnogi od nas poistovecujemo sa stranim timovima koji su daleko od nase male Srbije kojima ide bolje nego nasoj celoj drzavi i zato sto to ne predstavlja bolnu realnost sa kojom treba da se suocimo i zbog toga trosimo nase emocije.
        Zakljucak:Izbegavamo da se suocimo sa istinom.
        Laku noc i nismo jos zavrsili.


        Edit:Ljubo sve za tebe.

        Comment


        • Zasto, drzave i nacije su kolektivi kao i svaki drugi. Nas odnos prema njima zasnovan je na vrlo slicnom konceptu kao prema ljudima (ono sto sam pisao i ranije). Kao sto su i odnosi prema zivotinjama. Govorimo o cistom psihobioloskom a ne moralnom apektu.
          Da nema Frojda i njegove psihoanalize, danas bismo imali mnogo vise ludaka i njihovi problemi bi bili pripisani demonima. Njegovi zakljuchci nikada nisu uspesno osporeni koliko god se ljudima nisu svideli(kao ni Darvinovi da smo postali od majmuna, sta ces, tako je). Frojd je jedan od najvecih umova svih vremena uz Ajnstajna, Darvina, Pastera... Bez njih ovaj svet nikad ne bi bio isti.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Originally posted by Maric91 View Post
            Sve je to hedonizam, uvek trazimo da se zadovoljimo necim vise, nikad nismo zadovoljni samim sobom.I posto idemo linijom lakseg otpora, biramo opciju koja je manje bolnija, pa tako i ne cudi me sto se mnogi od nas poistovecujemo sa stranim timovima koji su daleko od nase male Srbije kojima ide bolje nego nasoj celoj drzavi i zato sto to ne predstavlja bolnu realnost sa kojom treba da se suocimo i zbog toga trosimo nase emocije.
            Zakljucak:Izbegavamo da se suocimo sa istinom.
            Laku noc i nismo jos zavrsili.


            Edit:Ljubo sve za tebe.
            Na osnovu ovoga moze se izvuci zakljucak da uopste ne trebam gledati NBA,jer ako gledam NBA to znaci da ja nisam zadovoljan nasom kosarkaskom ligom.
            sigpic

            Comment


            • Mehhh, znate sta, Svi smo mi postali ono sto smo sami odabrali da cemo biti....
              Budite fanatici, navijaci, zabole me...
              Sto se tice Frojda njega cita jos samo Ana Ivanovic kojoj je mnogo pomogao...
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • pa ako je pustio suzu na 3:0 2005 godine onda je to stvarno pravi navijac sta ima veze ako nije iz Engleske.. covjek jednostavno zeli da ima jos nesto sto moze stalno da gleda i da navija..

                Comment


                • Evo i ovde da postujem ako neko ne prati temu filmovi i serije...

                  Za sve ljubitelje NFL-a, i ne samo NFL-a vec i sporta uopste, preporucujem seriju "Playmakers" koja se emitovala na ESPN-u samo nekoliko meseci nakon cega je ukinuta...
                  Snimljena je samo jedna sezona od 11 epizoda. Obavezno je pogledati.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • Mariću i Indigo, nemam pojma šta studirate, ali nadam se da to nije psihologija.

                    Da ne bude zabune. Naravno da je Zvezda ispred MU, uvek i zauvek, a sve ovo je bilo u cilju da kažem da navijam i za MU. Ali što reče moj drug Indigo...
                    Svi smo mi postali ono sto smo sami odabrali da cemo biti....
                    Prema tome, moj život, moje navijanje, moja stvar...
                    I da. Za mene ova rasprava jeste završena.


                    Ljubo, živeli!
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Nije vama lako,do cetri sata ste mlatili praznu slamu,svaka cast
                      sigpic
                      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                      Comment


                      • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                        Na osnovu ovoga moze se izvuci zakljucak da uopste ne trebam gledati NBA,jer ako gledam NBA to znaci da ja nisam zadovoljan nasom kosarkaskom ligom.
                        Nisam na to bas ciljao, poenta je u tome da u ovoj drzavi kakva nam je (skoro da) nemamo na sta da se ugledamo, pa se odlucujemo na tu varijantu,Ja vas ne krivim za takve izbore, vise je kriv ceo ovaj sistem i par ljudi koji su u upravama klubova koji nas teraju da njih zaobidjemo u sirokom luku i da se vezemo za nesto drugo.Kao sto sam napisao ranije, sve je to sistem poremecenih vrednosti koji se tesko moze iskoreniti.

                        Olja ja sam rekao svoje i ti rekla tvoje i vrtimo se samo u krug, oboje smo rekli svoje argumente koje tesko mozemo promeniti.Ovome sluzi forum, da razmenimo razlicita misljenja i neki put da ucestvujemo u zucnim raspravama.
                        Ja i Indigo idemo na isti faks, al ne je psihologija.

                        Ljubo, castimo te pivom sledeceim put, pa cemo voditi drugi tip rasprave.
                        Bolece tebe dupe, bices odvaljen ko letva.

                        Edit:Nemam ja nista protiv da gleda NBA, samo to nije navijanje kada gledas Lejkerse.Ionako cenima ja vas sve sto se tako dobro razumete u kosarku i volim kako kad da procitam opsirne analize bilo kog forumasa.Mislim zbog toga sam i postao clan foruma, kako bih naucio vise.

                        Manda, sinoc smo ostali bez velikog asa, pa smo morali da ispoljimo nase frustracije.
                        Last edited by Ricma; 03-01-12, 08:35.

                        Comment


                        • Malo sam promenio naziv teme da bude u skladu sa prethodnih nekoliko strana Ako hocete mozemo menjati ime kafane, ovo nekako ne stoji, ali nemam neke ideje kako nazvati
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Dubokoumne rasprave velikih mislilaca foruma u kafani na kraju puta
                            CZ-JK-Elton John-Diva

                            Comment


                            • bravo nebojsa za naziv
                              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                              Comment


                              • Xaxaxaxaxaxaxa, odmah sam pomislio da je Ljuba promenio naziv teme.

                                Comment

                                Working...
                                X