Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aman ljudi koliko puta da ponavljam: ljubav je iracionalna emocija. Ne poznaje nacije, drzave, granice. Za one kod kojih poznaje, za te ljude nema spasa.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Ti si prso kao zvecka... Ne mogu vise ni da komentarisem, a da se ne smejem onako ludacki...
      Alo bre plakati zbog jbnog kluba koji je 3000 km od tebe, ko zna dal ces ikada otici tamo...
      Drugo je repka i drugo je Partizan ili Zvezda ali ovo, ovo se ne oprasta...
      Kazi gde hoces da se nadjemo pa da ti izlomim noge, da places sa razlogom... (nije pretnja, da ne budem shvacen pogresno)
      Rasniji si od Pantele, nema sta, kao i Maric, tako da mi pacenici(Mac, Olja, Dacha, Sone i ja) nismo dorasli raspravi sa vama pa vi smarajte sami sebe.
      sigpic

      Comment


      • Mariću, okušala sam da objasnim, nisam uspela i ovde stajem.
        Kakav fanatizam, znaš li ti šta to znači?
        Zvezda, crveno-beli, Red Devils, avionska nesreća 1958. kada je nastradalo osam prvotimaca MU, čuvene „Bezbijeve bebe“, na Minhenskom aerodromu posle 1/4 finala KŠ protiv Zvezde...i tako gomila sličnosti koja povezuje ova dva moja omiljena kluba, a ne neke tvoje pretpostavke.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • @Maric

          Ja evo navijam u za Lakerse u NBA gde nema ni Zvezde ni Partizana i tu ne vidim nikakvu krizu identiteta.
          Blize je krizi identiteta kad neko navija protiv Zvezde ili Partizana,a ne za njihove protivnike.
          sigpic

          Comment


          • Ljubav??? Porediti sa navijanjem za klubove?
            Kako neko sebe moze da smatra navijacem kad gleda utakmice preko strimova i prati vesti preko neta,sta onda da kaze onaj pravi navijac pravo iz mancestera
            Moram reci bas lepo tece ova diskusija diskusija.

            Olja, ti si izuzetak po mojim pretpostavkama, ali stvarno neki ljudi razmisljaju na taj nacin.

            Ko je vise tuzan kada se pomene nesreca iz '58. navijac direktno iz mancestera koji ide na utakmice prati i sve to ili mozda tamo neki navijac iz srbije koji gleda preko strimova i prati vesti preko neta i cita?
            Za koga bi pre bila tuzna za avionsku nesrecu npr. za zvezdu ili mancester?

            Ne zalazem se za lokal patriotizam, ali sve treba da ima svoje mere i granice, a vi preterujete u ovom slucaju.

            Comment


            • Ja se i dalje smejem
              Nash, ti si 94 tako, znaci ti si sa svojih 11 godina plakao zbog poptuno iracionalne stvari prema nekoj organizaciji pod imenom Liverpul....
              Ala je vama lepo
              I da NEbojsa molim te ne poredi ljubav prema zivom bicu i ljubav prema fudbalskom klubu.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Maric91 View Post
                Ljubav??? Porediti sa navijanjem za klubove?
                Kako neko sebe moze da smatra navijacem kad gleda utakmice preko strimova i prati vesti preko neta,sta onda da kaze onaj pravi navijac pravo iz mancestera
                Moram reci bas lepo tece ova diskusija diskusija.

                Olja, ti si izuzetak po mojim pretpostavkama, ali stvarno neki ljudi razmisljaju na taj nacin.

                Ko je vise tuzan kada se pomene nesreca iz '58. navijac direktno iz mancestera koji ide na utakmice prati i sve to ili mozda tamo neki navijac iz srbije koji gleda preko strimova i prati vesti preko neta i cita?
                Za koga bi pre bila tuzna za avionsku nesrecu npr. za zvezdu ili mancester?

                Ne zalazem se za lokal patriotizam, ali sve treba da ima svoje mere i granice, a vi preterujete u ovom slucaju.
                Nisi meni odgovorio,gde preterujem?
                Mislim da mi dugujes taj odgovor jer smo mi i zapoceli ovu diskusiju.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Indigo View Post
                  I da Nebojsa molim te ne poredi ljubav prema zivom bicu i ljubav prema fudbalskom klubu.
                  Ne racunajuci seksualnu zelju (mada bi Frojdovci i tu nasli odredjene tragove homoeroticnosti) koncept je vrlo slican, lucenje endorfina, testosterona i adrenalina, nagrada i kazna, oprastanje radi viseg cilja. Imas gomilu studija sa uglednih univerziteta na internetu koji su se time bavili (pogotovo u Engleskoj je istrazivano to kod navijaca).
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Posle ovoga se "gasim", jer sam rekla da stajem, ali ti sa svojim teorijama izazivaš na dalju raspravu.

                    Šta je sa onim navijačima iz Engleske koj nisu iz Mančestera, a navijaju za isti i prate ga samo prako tv-a ili strima? Oni nisu ili jesu navijači? Nije mi to baš jasno. Mislim, ne moraš da mi odgovoriš, samo komentarišem.
                    I avionsku nesreću iz 1958. pomenula sam samo kao sponu između Zvezde i MU, a ne kao merilo tuge jednih ili drugih. Uostalom, sada sa ove distance i tamo pravu tugu osećaju samo članovi porodice, sigurna sam u to.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Ne racunajuci seksualnu zelju (mada bi Frojdovci i tu nasli odredjene tragove homoeroticnosti) koncept je vrlo slican, lucenje endorfina, testosterona i adrenalina, nagrada i kazna, oprastanje radi viseg cilja. Imas gomilu studija sa uglednih univerziteta na internetu koji su se time bavili (pogotovo u Engleskoj je istrazivano to kod navijaca).
                      Cek ti menjas sex za pobedu Liverpula nad Wiganom?
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                        @Maric

                        Ja evo navijam u za Lakerse u NBA gde nema ni Zvezde ni Partizana i tu ne vidim nikakvu krizu identiteta.
                        Blize je krizi identiteta kad neko navija protiv Zvezde ili Partizana,a ne za njihove protivnike.

                        Za ovo sto si rekao zovu se kompleksi tj neko da navija za protivnika kluba kojeg ne voli.
                        Imam pitanje za tebe, kakvu korist ti imas od toga kada saznas neku informaciju ili kada tvoj klub pobedi, tj kako ce te stvari da uticu na tvoj zivot?Da li te to gura napred u zivotu ka ostvarivanju sopstvenih ciljeva koje si ti unapred zacrtao?


                        Olja, rekao sam da u neku ruku navijaci mogu da se gledaju ljudi koji navijaju za klub koji je iz njihove drzave.

                        Comment


                        • Originally posted by Maric91 View Post
                          Za ovo sto si rekao zovu se kompleksi tj neko da navija za protivnika kluba kojeg ne voli.
                          Imam pitanje za tebe, kakvu korist ti imas od toga kada saznas neku informaciju ili kada tvoj klub pobedi, tj kako ce te stvari da uticu na tvoj zivot?Da li te to gura napred u zivotu ka ostvarivanju sopstvenih ciljeva koje si ti unapred zacrtao?
                          Da pocnem navijati za Zvezdu ili Partizan i da oni nekim cudom pobede u nekoj vaznijoj utakmici,da li ce mi to uticati na zivot?
                          Navijao sam za Partizan u kosarci kad su dosli do F4,navijao sam za Partizan ove sezone kad nisu prosli ni u TOP16,a ja osecam iste,tj. nikakve posledice po svoj zivot.

                          EDIT:
                          Jedina stvar koja me gura napred ka ostvarivanju ciljeva jeste pomisao da jednog dana ne budem "klosar", vec jedan normalan covek,koji ce normalno ziveti,koji ce imati normalno okruzenje,porodicu itd.
                          Nece me valjda gurati trojke Kecmana protiv Cibone ili Bryanta protiv Miamia preko Wade-a sa 9 metara?
                          Mada i dan danas to Wadi nabijam na nos.

                          P.S. Pa cak ni Teodosiceva protiv cigana.
                          Last edited by Black Mamba 24; 03-01-12, 02:36.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Indigo View Post
                            Cek ti menjas sex za pobedu Liverpula nad Wiganom?
                            Naravno da ne, nisi me dobro razumeo. Hteo sam da kazem da ljubav prema ljudskom bicu uvek ima i seksualnu komponentu, cak i kada su u pitanju nasi roditelji, prijatelji i svi drugi, to je Frojd jos davno dokazao. Ljubav prema zivotinjama, stvarima i kolektivima (poput drzava, nacija pa i fudbalski klubovi) je supstitut jer nema seksualnu komponentu, ali ima sve druge elemente. Zato se zasniva na cisto emotivnom nivou.

                            Drugim recima, u konceptu su mnogo slicnije nego sto mislis...
                            Last edited by Nebojsa; 03-01-12, 02:40.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                              Da pocnem navijati za Zvezdu ili Partizan i da oni nekim cudom pobede u nekoj vaznijoj utakmici,da li ce mi to uticati na zivot?
                              Navijao sam za Partizan u kosarci kad su dosli do F4,navijao sam za Partizan ove sezone kad nisu prosli ni u TOP16,a ja osecam iste,tj. nikakve posledice po svoj zivot.
                              Nisam na to upucivao, pogresno si me razumeo.
                              Koja je korist recimo kada Lejkersi pobede, kako ce recimo oni da uticu na tvoj zivot, tj kako te oni motivisu da nastavis dalje i da prelazis prepreke koje te cekaju?

                              Comment


                              • Originally posted by Maric91 View Post
                                Nisam na to upucivao, pogresno si me razumeo.
                                Koja je korist recimo kada Lejkersi pobede, kako ce recimo oni da uticu na tvoj zivot, tj kako te oni motivisu da nastavis dalje i da prelazis prepreke koje te cekaju?
                                Nikako,isto kao i svi drugi sportski timovi.
                                Onda ja ne navijam ni za jedan tim?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X