Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    http://www.vesti-online.com/Vesti/Sv...SR-jos-postoji

    Malo isecaka iz zivota u Severnoj Koreji. Gledao sam pre nekoliko godina film National Geographica o tome i svima ga preporucujem. Neverovatno mi je da ovako nesto opstaje u dobu komunikacija.
    96% ljudi u drzavi se izjasnjava kao srecno. Neka ih lazu neka su zatucani neka zive u 19. veku oni su srecni i to je jedino vazno.

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      96% ljudi u drzavi se izjasnjava kao srecno. Neka ih lazu neka su zatucani neka zive u 19. veku oni su srecni i to je jedino vazno.
      Ma OK sve to, ne kazem nista ni negativno ni pozitivno, samo mi je fenomenoloski zanimljivo da su uspeli da uspostave takvu kontrolu informacija. To treba umeti. Obicni ljudi bukvalno nemaju nikakvu perspektivu na ostatak sveta.
      Last edited by Nebojsa; 21-12-11, 10:56.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Originally posted by NebojsaNS View Post
        http://www.vesti-online.com/Vesti/Sv...SR-jos-postoji
        Malo isecaka iz zivota u Severnoj Koreji. Gledao sam pre nekoliko godina film National Geographica o tome i svima ga preporucujem. Neverovatno mi je da ovako nesto opstaje u dobu komunikacija.
        Bar imaju svoju državu i atomsko oružje. Ameri im ne određuju pravila po kojima će živeti, nisu im okupirali ni jednu stopu zemlje i mogu da im pljunu pod prozor. Dovoljno je da rasture branu i ode Seul u jezero. Ako hoćeš da imaš svoju zemlju moraš da imaš i atomsku bombu i ljude koji su spremni da je upotrebe, a oni to definitivno jesu posle masakra koji su im priredile SAD 1953.

        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
        sigpic
        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
        - 4xMVP -

        Comment


        • Originally posted by Branislav View Post
          Bar imaju svoju državu i atomsko oružje. Ameri im ne određuju pravila po kojima će živeti, nisu im okupirali ni jednu stopu zemlje i mogu da im pljunu pod prozor. Dovoljno je da rasture branu i ode Seul u jezero. Ako hoćeš da imaš svoju zemlju moraš da imaš i atomsku bombu i ljude koji su spremni da je upotrebe, a oni to definitivno jesu posle masakra koji su im priredile SAD 1953.
          Потписујем све.
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • Originally posted by NebojsaNS View Post
            Ma OK sve to, ne kazem nista ni negativno ni pozitivno, samo mi je fenomenoloski zanimljivo da su uspeli da uspostave takvu kontrolu informacija. To treba umeti. Obicni ljudi bukvalno nema nikakvu perspektivu na ostatak sveta.
            I ne treba im, da nismo robovi ovakvog zivota kakav vodimo bili bismo srecniji 100 puta. Seti se kad si bio klinac bas klinac koliko je bilo dobro, tako je njima ceo zivot.

            Comment


            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
              I ne treba im, da nismo robovi ovakvog zivota kakav vodimo bili bismo srecniji 100 puta. Seti se kad si bio klinac bas klinac koliko je bilo dobro, tako je njima ceo zivot.
              Slažem se. Ja sam bio klinac osamdesetih. Ništa nismo znali i bili smo bezbedni, bogati i srećni. A onda je nastupila "demokratija"!

              LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
              sigpic
              RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
              - 4xMVP -

              Comment


              • Originally posted by Branislav View Post
                Slažem se. Ja sam bio klinac osamdesetih. Ništa nismo znali i bili smo bezbedni, bogati i srećni. A onda je nastupila "demokratija"!
                Demokratija u samom koneptu nije toliko losa i vise je odrziva nego Marksovo bezklasno drustvo (zato sto ovo drugo delom ide protiv ljudske prirode i takmicarskog duha), e sad sto se ona pretvori najcesce u ohlokratiju (tj vladavinu elita) je druga stvar. Ovaj neoliberalni model demokratije, ekonomije i drzavnog uredjenja ce nam svima izaci na nos.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Хаха. Да ! ДЕМОКРАТИЈА !
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Demokratija u samom koneptu nije toliko losa i vise je odrziva nego Marksovo bezklasno drustvo (zato sto ovo drugo delom ide protiv ljudske prirode i takmicarskog duha), e sad sto se ona pretvori najcesce u ohlokratiju (tj vladavinu elita) je druga stvar. Ovaj neoliberalni model demokratije, ekonomije i drzavnog uredjenja ce nam svima izaci na nos.
                    Neoliberalizam je samo fin naziv za moderno robovlasnistvo, i mislim da nisi u pravu za demokratiju, koliko god da Marksovo drustvo donekle ubija takmicarski duh, zar ga demokratija ne ubija daleko vise, kada znas da od pocetka nemas nikakave sanse da promenis bilo sta? Sve manje ljudi je vise bogato a sve vise ljudi vise siromasno, ali skuplja se bomba u ljudima a kada eksplodira masa ce razneti zapad u paramparcat, koliko jedva cekam taj dan.

                    Comment


                    • Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Demokratija u samom koneptu nije toliko losa i vise je odrziva nego Marksovo bezklasno drustvo (zato sto ovo drugo delom ide protiv ljudske prirode i takmicarskog duha), e sad sto se ona pretvori najcesce u ohlokratiju (tj vladavinu elita) je druga stvar. Ovaj neoliberalni model demokratije, ekonomije i drzavnog uredjenja ce nam svima izaci na nos.
                      Stoji. Svaki društveno-ekonomsko-politički sistem je sklon anomalijama i transformaciji u svoju suprotnost. Problem je u tome što je "demokratski sistem" vlasti mnogo pogubniji po ljude od komunističke ideologije. Nema boljeg sistema društvenog uređenja po "običnog" čoveka od komunističkog. Svi ostali su zanovani na suvom izrabljivanju. Monarhije, političke elite, neoliberalizam, monopolizam, imperijalizam, religije... sve su zasnovane na papiru "po ljudskoj" prirodi, a u stvarnosti razoriše sve oko sebe. Rusija je do 1917. bila jedna ogromna, slabo razvijena i siromašna zemlja u kojoj su vladali feudalci takmičarskog duha. Staljin je od 1923. pa do smrti 1953. od Rusije stvorio svetsku supervelesilu sa atomskim oružjem, industrijskom infrastrukturum, vojskom, policijom, obaveštajnom službom, zaposlio milione Rusa, sagradio ljudima stanove , dao im posao... Za samo 30 godina vlasti. Njihovi monarsi nisu toliko učinili za 1000 godina vladavine. I danas cela Rusija počiva na temeljima Staljinove vladavine i životnog dela.

                      LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                      sigpic
                      RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                      - 4xMVP -

                      Comment


                      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                        Neoliberalizam je samo fin naziv za moderno robovlasnistvo, i mislim da nisi u pravu za demokratiju, koliko god da Marksovo drustvo donekle ubija takmicarski duh, zar ga demokratija ne ubija daleko vise, kada znas da od pocetka nemas nikakave sanse da promenis bilo sta? Sve manje ljudi je vise bogato a sve vise ljudi vise siromasno, ali skuplja se bomba u ljudima a kada eksplodira masa ce razneti zapad u paramparcat, koliko jedva cekam taj dan.
                        Gle ovako, ja sam na stavu da covecanstvo jos uvek nije pronaslo savrsen (cak ni priblizno dobar) politicki model. Ipak smatram da je on blizi demokratiji nego komuzmu iz prostog razloga sto komunizam najcesce iskljucuje slobodu izbora, i sam si verovatno svestan da je vecina komunistickih rezima bila diktatorskog tipa. Tu opet imas te neke elite koje vlada ju i zive bolje od drugih. Smatram da coveku nije jedino bitno sta ima da jede vec mora imati i slobodu izbora kako ce ziveti, naravno uvazavujuci interese ostalih clanova zajednice.
                        Kada kazem ,,demokratija`` ne podrazumevam predstavnicku demokratiju, vec onu izvornu, direktnu. Problem je sto je ona jako tesko odrziva sa velikim brojem ljudi gde svako ima neke svoje interese i potrebe. Ipak, da bi bilo koji sistem (a pogotovo ovaj normalni demokratski) bio uspesan potrebni su uceni samosvesni ljudi, a nazalost situacija je takva da je takvih malo i sve manje. Najvise zbog kolektivnog zaglupljivanja masa.
                        Last edited by Nebojsa; 21-12-11, 11:19.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Gle ovako, ja sam na stavu da covecanstvo jos uvek nije pronaslo savrsen (cak ni priblizno dobar) politicki model. Ipak smatram da je on blizi demokratiji nego komuzmu iz prostog razloga sto komunizam najcesce iskljucuje slobodu izbora, i sam si verovatno svestan da je vecina komunistickih rezima bila diktatorskog tipa. Tu opet imas te neke elite koje vlada ju i zive bolje od drugih. Smatram da coveku nije jedino bitno sta ima da jede vec mora imati i slobodu izbora kako ce ziveti, naravno uvazavujuci interese ostalih clanova zajednice.
                          Kada kazem ,,demokratija`` ne podrazumevam predstavnicku demokratiju, vec onu izvornu, direktnu. Problem je sto je ona jako tesko odrziva sa velikim brojem ljudi gde svako ima neke svoje interese i potrebe. Ipak, da bi bilo koji sistem (a pogotovo ovaj normalni demokratski) bio uspesan potrebni su uceni samosvsni ljudi, a nazalost situacija je takva da je takvih malo i sve manje. Najvise zbog kolektivnog zaglupljivanja masa.

                          Sve to sto ti kazes je teoretski tacno ali u praksi nema pojma, evo uzmi sebe kao primer zamisli da imas nesto protiv vlasti kod nas a ne u ozbiljnkoj demokratskoj drzavi izadjes u javnost i pobunis se pa pojeo bi te mrak za cirka 5 dana. To samo pise u statutu da imas slobodu govora inace je smesno. Samo ne znam da li si proucavao africke socijalisticke lidere, to je sust i bit komunizma od toga dalje nema. Citaj o Tomasu Sankari nema veceg asa. Ako postoji bog u kojeg ne verujem onda je to on.

                          Comment


                          • @Nebojša

                            Ne postoji ni izvorni komunizam, ni izvorna demokratija. U svakom sistemu je diktatura. Kada je već tako, daj mi diktaturu u kojoj ću moći da živim od svog rada, a ne da me kojekakve lopuže izrabljuju i kradu ceo život. Šta će meni sloboda izbora praznog stomaka ili kada se razbolim, a nemam novca da platim privatnog lekara? Ja nemam tu šta da biram.

                            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                            sigpic
                            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                            - 4xMVP -

                            Comment


                            • Nema razlike da li im Ameri govore sta da rade ili ne. Neko drugi im govori, isto se suprostavi pa ces da vidis. A i to sranje kao da su tamo svi srecni, srecni moju djoku.... To sto si od malena isprogramiran da slusas jednog mamlaza i da mu se klanjas do besvesti, ne znaci da si srecan, nego da ti je mozak toliko ispran da ne znas za nista drugo, bas cudno sto ce biti srecni, ako to i nije laz.


                              Jer se sve vodje vode istom stvari, neka oni odrastu po godinama, u mozgu ce biti deca, kao sto i jesmo, imamo sva cuda na svetu sa kojima smo razmazeni do besvesti, oduzmi nam nase odrasle igracke i sta onda? Skini sve sarene moderne lazi u kojima smo rodjeni, sta imas od zivota? Sta si u zivotu video i proziveo (bez onih sranja, ulica, proziveo sam ovo i ono), znamo da se zakucamo na klupicu, da BLEJIMO, da pijemo pivo i da sanjarimo i cemu god, a sta je sa zivotom, prolazi, a onda se lazemo i spustamo neke granice, pa ipak je do jaja, imamo ovo ipak, dok mnogi ni to nemaju, tacno, al' je l' to znaci da nam je do jaja zaista ili se tesimo da ne bih prsli u lobanji skroz koliko u stvari zelis da prozivis, a ne mozes, a niti ces moci. Bices zakucan za jebani posao koji ni ne zelis da radis, da bih placao ovima iznad tebe sto si uopste ziv i to je to. To rade svuda, samo na drugacije nacine. To sto neko ne zna za bolje ili nesto drugo, ne znaci da ne zeli, a i ako cemo pravedno, ko ima pravo da kaze da je njima do jaja jer su srecni i ako zive u zabludi o sve? Otkud iko zna sta je za te ljude bolje? To samo tako misle oni koji zele da im se svi klanjaju i da niko ne preispituje ni 1 njegovu rec, drugom recju bolesni ljudi, koji se uvek dokopaju moci, jer drugacije ne mogu da opstanu...


                              I stavicu samo jedan vrhunski klip pokojnog naucnika koji je odlicno objasnio par stvar, koliko se ljudi u zabludi i koliko ne znaju, a realnost je da smo totalno nebitni kao rasa za celokupnu sliku. Neko ipak voli cinjenice ispred osecanja i tih gluposti, jer su osecanja inace iracionalna.



                              Svi smo mi robovi medija i vlasti, gde god otisli. Tu smo da bi glavni vladali nama i niko tu nista ne moze, to je nasa realnost, bili to Ameri ili neki kosooki sabani u tri pm. A i pre bih ziveo 1 godinu zaista srecan u Holandiji ili bilo gde, nego lazno srecan ceo zivot negde u tri kurca.
                              Last edited by Seoski Terminator; 21-12-11, 12:16.

                              Comment


                              • Jebes ti srecu koja se zasniva na lazima.
                                To ti je kao ono srecan si sa devojkom jer ne znas da te vara, medjutim kada saznas a nekada moras saznati naravno da neces biti srecan.
                                Tako i oni zive u nekom svom svetu lazi i neznanja ne mislim na tehnicka i naucna dostignuca nego uopste na to da za obicnim svetom kasne 20 godina.

                                Ne postoji nijedan politicki model koji je savrsen. Politicki modeli na pocetku svog postojanja se cine idealnim, vremenom se pojavi toliko mana da na kraju model sam sebe urusi. Ne mozes svakom coveku ugoditi jer svako ima razlicite potrebe i razmisljanja, nikada se nece pojaviti sistem u kome ce svi biti zadovoljni i srecni, uvek ce postojati manjina koja ce ispastati. Uvek ce biti gladi, lopovluka i siromastva i nenormalno bogatih ljudi. Sa tim se moramo pomiriti.
                                Oni zive u navodnoj Utopiji, svi su kao srecni jer im je mozak navikao na jednostranost "To je tako i nikako drugacije" jebes to...
                                Na svetskom prvenstvu u fudbalu nisu mogli da gledaju utakmice nego su smeli samo da vide isecke kada njihova reprezentacija odigra dobro ili postigne gol i to neko moze nazvati normalnim ponasanjem?
                                Jebes drustvo koje je zasnovano na lazima i koje je zasticeno betonskim zidovima od ostatka sveta, zamislite taj sok kada se otkrije sve to sto je bilo skrivano od njih a otkrice se naravno...
                                Bolje ziveti u ovoj jadnoj drzavi ali imati pravo na svoje razmisljanje i pravo na kakvu takvu istinu.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X