Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Tu raspravljate ko je najtalentovaniji a niko da spomene skalabrinija,nemate vi pojma.

      Comment


      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
        Mi smo do zakljucka da te nisam razumeo dosli odmah, Peni je po meni manje talentovan igrac od Medzika, puno manje.
        Mislis po tvom misljenju? Ako je tako onda u redu, u tome i jeste poenta foruma, da argumentovano razmenjujemo misljenja, ne moramo da se slazemo, kad bi svi delili isto misljenje ona bi ovaj forum bio dosadan i ne bi imao svrhu postojanja. Meni je samo krivo sto smo samo ti i ja ucestvovali u raspravi i sto se malo ljudi prikljucilo diskusiji. Voleo bih da cujem sta drugi misle o ovoj temi, ali ne one koji su nesto procitali ili naculi o igracima iz Jordan-ove ere, nego one sto su stvarno gledali utakmice. Ima nesti na youtube-u ali vecina utakmica moze da se nadje na myp2p forumu. ;)
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          Mislis po tvom misljenju? Ako je tako onda u redu, u tome i jeste poenta foruma, da argumentovano razmenjujemo misljenja, ne moramo da se slazemo, kad bi svi delili isto misljenje ona bi ovaj forum bio dosadan i ne bi imao svrhu postojanja. Meni je samo krivo sto smo samo ti i ja ucestvovali u raspravi i sto se malo ljudi prikljucilo diskusiji. Voleo bih da cujem sta drugi misle o ovoj temi, ali ne one koji su nesto procitali ili naculi o igracima iz Jordan-ove ere, nego one sto su stvarno gledali utakmice. Ima nesti na youtube-u ali vecina utakmica moze da se nadje na myp2p forumu. ;)
          Je l te Ljuba naucio da se tako raspravljas? Puuuu do k**ca sa mirotvorcima!

          Comment


          • Posto vidim, Ernesto, zelis i od drugih da cujes misljenja, moram reci da se po pitanju talenta slazem sa MVP-om . Razlog? Pa ovo sto je Magic radio je pure talent . To ne moze da se vezba - sa time se covek radja . Penny je u drugu ruku strasno talentovan, zajebavao se sa MJ-om i celom ligom i to sa 40% iskoriscenog potencijala, ali ja kod njega ne vidim nista po cemu bi se izdvajao od MJ-a i Kobe-a, pa da dobije epitet najtalentovanijeg ( "sta je to sto on ima, a drugi nemaju", da se tako izrazim ) . Naravno, to nije slucaj sa Magic-om, koji je jedinstven u svakom pogledu .

            Comment


            • Originally posted by ЕлБиЏеј View Post
              Posto vidim, Ernesto, zelis i od drugih da cujes misljenja, moram reci da se po pitanju talenta slazem sa MVP-om . Razlog? Pa ovo sto je Magic radio je pure talent . To ne moze da se vezba - sa time se covek radja . Penny je u drugu ruku strasno talentovan, zajebavao se sa MJ-om i celom ligom i to sa 40% iskoriscenog potencijala, ali ja kod njega ne vidim nista po cemu bi se izdvajao od MJ-a i Kobe-a, pa da dobije epitet najtalentovanijeg ( "sta je to sto on ima, a drugi nemaju", da se tako izrazim ) . Naravno, to nije slucaj sa Magic-om, koji je jedinstven u svakom pogledu .
              E ovako, sto se tice poredjenja talenta Magic-a i Penny-a, odmah da budem jasan da su meni sledeca dva pojma jednaka, odnosno, talenat=potencijal. Kada kazem potencijal ono sto meni prvo pada na pamet je igra jedan na jedan u kojoj je Penny bio bolji od Magic-a, bio je bolji mid-range igrac, imao je bolji sut spolja, brzi prvi korak, bolju post igru i bio je bolji atleta od Magic-a, ono u cemu je Magic bio bolji od Penny-a je igra u tranziciji, imao je bolji pregled igre i bolju asistenciju... dakle, ne moze niko da me ubedi da Penny nije bio bolji igrac jedan na jedan, jednostavno ne moze... to je to sto se tice poredjenja ova dva igraca... Zeleo bih da naglasim jednu stvar sto se tice Michael-a, a to je da su postojali igraci koji su bili talentovaniji od njega, zato sto talenat takodje povezujem sa tehnickom potkovanoscu (skills). Smatram da su i Penny, Kobe i Lebron tehnicki potkovaniji od M.J.-a, ono sto je Michael-a odvajalo od drugih je njegova radna etika, ogromna zelja za pobedom, njegova surova arogantnost, covek nije ni rodjenoj majci oprastao i naravno njegove neverovatne atletske sposobnosti koje su verovatno najbolje u istoriji NBA-a, covek je imao odraz od 48 inch-a (122 cm), veci od Spud Webb-a (46 incha) i Lebron-a (44 incha), odnosno najveci odraz u istoriji NBA-a... Za Kobe-a je i sam Phil Jackson rekao da je tehnicki potkovaniji (more skillfull) od Jordan-a (imas na youtube-u), za Lebrona je to potvrdio Skip Bayless ( verovatno najbolji NBA TV analiticar u Americi uz Steven A. Smith-a), njegov najveci hejter i covek koji se kune u M.J.-a, dakle veca potvrda od te ne treba. Za Penny-a takodje smatram da je bio tehnicki potkovaniji od Michael-a(more skillfull) bazirano na tome sto sam video 1994-e, 95-e i 96-e...

              Btw, fer je argument kada kazes da je Magic bio nesto posebno, ali je isto tako cinjenica da je Penny bio bolji jedan na jedan igrac od njega... Kad smo vec kod Penny-a, pre neki dan sam odgledao utakmicu izmedju Orlanda i Bullets-a iz 96-e i ono sto su Penny i Shaq radili te godine je bilo zaista neverovatno. Penny je bio nezaustavljiv na toj utakmici kao i Shaq, neverovatno je kako je on te tri godine, i na toj utakmici takodje, dominirao u igri jedan na jedan i sve to posle teskih povreda kolena, prepona i zgloba! Te godine (96-e) je Shaq propustio nekih 30-ak utakmica i verovatno je to razlog zasto je Penny belezio "samo" 22 poena na utakmici, jer podseticu da je Shaq tih godina bio prva opcija u napadu Magic-a i da je 50% poseda islo na njega ( na toj utakmici protiv Bullets-a je sutnuo 40 od 80 lopti Orlanda), tako da kada je Shaq bio u igri odbrana se fokusirala na njega pa je Penny imao mnogo vise prostora za postizanje poena. Kada je dosao trenutak (96-e) da Shaq postane Robin bas kao i u Lakers-ima kada je trebao da postane Robin a Kobe Betmen, on je brze bolje pobegao u Lakers-e... Inace da je Penny ostao zdrav i da je Shaq ostao u Orlandu verujem da bi to bila najbolja kombinacija visoki mali igrac u istoriji NBA-a... Cinjenica je da ima mnogo tih "ako" ali ja sam NBA fanatik i imam pravo da razmisljam tako. ;)

              EDIT: Da dodam, a vec sam i ranije pisao, da je Penny tih godina (94-e, 5-e, 6-e) nekoliko puta nadigrao veliko Michael-a, individualno naravno, jer iz vecine tih duela bi Chicago izlazio kao pobednik... i na kraju krajeva, sam Jordan je izjavio da je bio prestravljen potencijalom Penny-a! Ej, kad arogantni Jordan i najveci igrac u istoriji kaze tako nesto! Pa mislim gde ce te vecu potvrdu Penny-evog potencijala od te! Dakle, Jordan je imao teskog vremena da zaustavi Penny-a, covek koji je verovatno najbolji shut down defanzivac u istoriji lige! Eto to je dokaz Penny-eve superiornosti u igri jedan na jedan.

              P.S. Vi ste se sad uhvatili za tu jednu rec talenat, kao da sam rekao da je bio najbolji igrac u istoriji lige. Mislim, svako ko je trenirao bilo koji sport zna da talenat nije ni 10%, i zna da je radna etika mnogo vaznija od samog talenta da bi neko uspeo kao igrac i imao uspesnu karijeru. Pomenete mi ime igraca, a ja moram za svakog ponaosob da objasnjavam zasto je Penny veci talenat, na kraju cemo da dodjemo do Elgina Baylor-a. Gluposti...
              Last edited by Ernesto; 05-08-11, 11:07.
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • Originally posted by Ernesto View Post
                ono sto je Michael-a odvajalo od drugih je njegova radna etika, ogromna zelja za pobedom, njegova surova arogantnost, covek nije ni rodjenoj majci oprastao i naravno njegove neverovatne atletske sposobnosti koje su verovatno najbolje u istoriji NBA-a, covek je imao odraz od 48 inch-a (122 cm), veci od Spud Webb-a (46 incha) i Lebron-a (44 incha), odnosno najveci odraz u istoriji NBA-a...
                Nekoliko igraca je imalo toliki odraz-Grin,Pipen,Grifin,Vilt...moram da napisem ime jednog igraca koji je isto dosta obecavao. veliki talenat iz doba 90-ih je i Dzim Dzekson,mogao je dosta vise da postigne nego sto je uradio.Sto se danasnjih potencijala tice,meni licno je najveci biser JR Smit.Bolesno je koliko on moze da bude vrhunski igrac al dzaba kad umesto mozga ima beton u glavi.Ima i igru jedan na jedan,strasne fizikalije,osecaj za prostor,neverovatnu kordinaciju,dobar sut al eto kad je neko ogranicen ko terasa ostaje na nekom prosecnom nivou...
                PS:Keni Gregori sto je igrao za Olimpiju ove sezone ima odraz od 46 inca iz naskoka,40 iz mesta.

                Comment


                • Previse si se uneo u ulogu sveznajuceg, nista nemam protiv i volim sto neko hoce da vodi argumentovanu raspravu, ali nista argumentovano ne vidim u tome kada ti kazes da je bio bolji 1 na 1 i da je bio bolji mid-range igrac i bolji atleta, jednostavno ti nemas dokaza za to sto pricas, nije Penny nikada uradio nesto sto bi dokazalo te tvoje tvrdnje, da te podsetim da je Magic u svojoj ruki sezoni sa pleja u 6. utakmici finala presao na centra i sa te pozicije dao 42 poena i imao 15 skokova i 7 asistencija toliko o talentu koji ima, vecinu poena dao sa posta a to sto je kao plej uhvatio 15 skokova dovoljno govori o njegovim atletskim sposobnostima. Magic se nije zamlacivao time cime se zamlacivao Peni, nije sutirao besomucno i cedio shot clock igrajuci 1 na 1 pokazujuci svima kakav je '' majstor '' da je hteo mogao je i te kako, on je covek igrao tako da od bandere moze da napravi igraca a kada je trebalo stisnuti muda i pogoditi trojku za pobedu ili skyhook za pobedu ili odigrati odbranu u kljucnom momentu bio je tu vise nego bilo ko drugi. Peni je od onih igraca koje nikad podnosio nisam, kao npr kad Gurovic dodje u Zvezdu i da 40 poena i Zvezda pukne a pritom ima odlicnu ekipu u koju se puno ulozilo ali ne mogu nista da odrade jer on nikom zivom loptu ne da. 'bem ti takav talenat neka ide nek igra 1 na 1 po ulicama tamo bi bio prvi 100%

                  Comment


                  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                    Previse si se uneo u ulogu sveznajuceg, nista nemam protiv i volim sto neko hoce da vodi argumentovanu raspravu, ali nista argumentovano ne vidim u tome kada ti kazes da je bio bolji 1 na 1 i da je bio bolji mid-range igrac i bolji atleta, jednostavno ti nemas dokaza za to sto pricas, nije Penny nikada uradio nesto sto bi dokazalo te tvoje tvrdnje, da te podsetim da je Magic u svojoj ruki sezoni sa pleja u 6. utakmici finala presao na centra i sa te pozicije dao 42 poena i imao 15 skokova i 7 asistencija toliko o talentu koji ima, vecinu poena dao sa posta a to sto je kao plej uhvatio 15 skokova dovoljno govori o njegovim atletskim sposobnostima. Magic se nije zamlacivao time cime se zamlacivao Peni, nije sutirao besomucno i cedio shot clock igrajuci 1 na 1 pokazujuci svima kakav je '' majstor '' da je hteo mogao je i te kako, on je covek igrao tako da od bandere moze da napravi igraca a kada je trebalo stisnuti muda i pogoditi trojku za pobedu ili skyhook za pobedu ili odigrati odbranu u kljucnom momentu bio je tu vise nego bilo ko drugi. Peni je od onih igraca koje nikad podnosio nisam, kao npr kad Gurovic dodje u Zvezdu i da 40 poena i Zvezda pukne a pritom ima odlicnu ekipu u koju se puno ulozilo ali ne mogu nista da odrade jer on nikom zivom loptu ne da. 'bem ti takav talenat neka ide nek igra 1 na 1 po ulicama tamo bi bio prvi 100%
                    Ne mogu vise, zivota mi! Cuj Penny bio veliki potrosac lopti, sebican i nije razigravao saigrace. Ajde to sto si lupio, nego najgore je to sto si pre nekoliko postova napisao da je Penny bio car a sad da ga mrzis, pa odluci se vec jednom. A ovo za Gurovica necu ni da komentarisem, drugi su razlozi zasto ti njega mrzis...

                    EDIT: Zar treba opet da citiram:

                    Skills cannot be translated through stats
                    I jos nesto, atletske sposobnosti nemaju nikakve veze sa brojem skokova, kao ni statistika sa talentom!
                    Last edited by Ernesto; 05-08-11, 16:26.
                    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                    Comment


                    • Originally posted by Ernesto View Post
                      Ne mogu vise, zivota mi! Cuj Penny bio veliki potrosac lopti, sebican i nije razigravao saigrace. Ajde to sto si lupio, nego najgore je to sto si pre nekoliko postova napisao da je Penny bio car a sad da ga mrzis, pa odluci se vec jednom. A ovo za Gurovica necu ni da komentarisem, drugi su razlozi zasto ti njega mrzis...

                      EDIT: Zar treba opet da citiram:



                      I jos nesto, atletske sposobnosti nemaju nikakve veze sa brojem skokova, kao ni statistika sa talentom!
                      LoL ja sam savrseno objasnio zasto mrzim igrace tog tipa za Gurovica me zabole ionako je toliko silovan da je plakao samo je bio savrsen primer.

                      EDIT: To da li je Peni bio toliko talentovan moze reci samo neki njegov trener a ne secam se da ga ja ne neki trener nego ni bilo koji strucnjak tako dizao u nebesa kao ti.

                      Comment


                      • Dovoljna je rec MJ-a za Penijev potencijal.

                        Comment


                        • Originally posted by voja92 View Post
                          Dovoljna je rec MJ-a za Penijev potencijal.
                          Da zna nesto ne bi Bobketsi bili ovako retardirani kako jesu.

                          Comment


                          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                            Da zna nesto ne bi Bobketsi bili ovako retardirani kako jesu.
                            Da sam admin sad bih te banovao za ovu glupost... Bogohuljanje!
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • Originally posted by Ernesto View Post
                              Da sam admin sad bih te banovao za ovu glupost... Bogohuljanje!
                              Kaze se bogohuljenje i mnogo me briga sto bi me ti banovao

                              Comment


                              • Napravice MJ od bobketsa dinastiju za koju godinu.

                                Comment

                                Working...
                                X