Announcement

Collapse
No announcement yet.

Off Topic Caffe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kolega, niste razumeli, ne samo mediji, ali oni su u prvim borbenim redovima i nemojte mi reći da su druge nacije pametnije...
    Gledaju Farmu i Pink zato što im je to dato, zato što im se to natura kao obavezno štivo...Nismo bili mnogo pametniji, niti obrazovaniji ni pre 30 godina, ali nije bilo ovog šljama koji ti diktira stil života, moralna načela i okupira svaki tvoj slobodan trenutak (ne mogu da otvorim ništa što mislim da je iole pametno, da mi ne iskoči u prvi plan neka budala šta je radila).

    Sami vršimo izbore i opredeljujemo se, a ideš iz krajnosti u krajnost.. namećeš izbor između Turaka, Farme i sl. i dokumentarno-kulturnog programa (ima i toga, uglavnom na RTSu).. ili gadosti kako ti reče "kače" ode na život Nikole Tesle... ne preteruj.

    Mislim da ovoj dvojici nije potreban nikakav razlog, da naprave, ako su to napravili Đenki. Čemu tražiti opravdanja i negirati? Zato što kao navijaju za Zvezdu?
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Ja iskreno ne gledam TV upravo iz tog razloga što ne želim da mi neko bira šta ću ja da gledam, sve što mi treba nađem na internetu. No nisam ja problem, ako ti pričaš da svako bira šta hoće da čita odn. gleda o kakvom "nametanju" govoriš, jer ako ja biram niko ne može da mi nametne nešto drugo osim ako ja to drugo u stvari želim. Poenta moje priče je da se deca uče dok su mala, ne možeš ti matoru drtinu od 30. godina da naučiš šta je pravo, ako je 25 godina od kada iole normalno rasuđuje radio suprotno. Dakle, jači obrazovni sitem, bolje školstvo i ne boj se ništa.

      Što se tiče iz krajnosti u krajnost, pa ja sam mislio da mi pričamo o dve krajnosti, jedan je upravo ovo "huliganstvo" druga akademski građanin, obrazovan, normalan čovek. Ili ja ne znam o čemu je tema

      Što se Đenke tiče, učila si sama, ne okrivljuj nikoga dok se ne dokaže da je kriv, kako ja da kažem da su ovi ljudi napali Djenku kad niti sam bio tamo, niti video, a plus on sam izađe u medije i kaže da su mu platili vodu i plus će klub da izbaci obrazloženje. Plus ova NN cura mi je malo šuplja priča, kao radi tu, pa lako može da se identifikuje ko je to i da da izjavu policiji, te oni da preduzmu mere na koje su obavezni, kad ono, bila jednom jedna devojka i ona je to sve videla, rekla kazala, nikom ništa. Smešna priča, a plus je sve to malo čudno jer se u istom danu plasiraju dve vesti, prva da je Tadija izbacio neki Tvit, koji on nedugo zatim negira govoreći da to nije njegov nalog i posle nekoliko sati ide ovo, i sve to u drugoj noći posle derbija, msm zar nije bilo logičnije da to odmah plasiraju jer se događaj dogodio u noći posle derbija, ti imaš senzacionalnu vest, plus, kako vidim, Blic je jedini izašao sa istom a ostali su se na njega pozivaju i taj Blič čeka naredan dan da to objavi. Upitnik, zar ne !?
      Last edited by Brajkula; 25-02-14, 12:14.

      Comment


      • Ja ih ne napadam, niti okrivljujem, samo mogu da ih zamislim u toj situaciji jer znam na šta su sposobni, bez mnogo razuma i logike tu, opet nisi razumeo.

        Ti biraš i gledaš obrazovni program i Teslin život, drugi su glupi i neobrazovani i oni nisu u stanju da biraju, zato im ne treba dodatno otežavati isti i nametati đubre i šund od programa i osoba, jer narod to voli.

        Između huligana i akademskih građana ima mnogo podkategorija.

        I uvek sam za reformu svega u ovom društvu, školstva i obrazovanja pogotovu, a i svega ostalog.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Ja ih ne napadam, niti okrivljujem, samo mogu da ih zamislim u toj situaciji jer znam na šta su sposobni, bez mnogo razuma i logike tu, opet nisi razumeo.

          Ti biraš i gledaš obrazovni program i Teslin život, drugi su glupi i neobrazovani i oni nisu u stanju da biraju, zato im ne treba dodatno otežavati isti i nametati đubre i šund od programa i osoba, jer narod to voli.

          Između huligana i akademskih građana ima mnogo podkategorija.

          I uvek sam za reformu svega u ovom društvu, školstva i obrazovanja pogotovu, a i svega ostalog.
          Ne osuđuješ niti braniš, ali opet ih zamišljaš kako Đenki udaraju zauške, čudno neko neutralno mišljenje

          Pa ok, šta si ti rekla ? Neka svako gleda šta hoće, masovni mediji u program stavljaju ono što se traži, a ako je to traženo, ta Farma kao primer, zapravo tim ljudima se udovoljava a ne otežava, iako ,kažem ti, nije problem u samim medijima, potražnja diktira proizvodnju i prodaju, da je potražnja drugačija i sama proizvodnja bi bila drugačija, te i prodaja. Dakle problem je u samom korenu, nastajanju, a ne tako površno da mediji diktiraju trend. Kada se stvar promeni iz osnova i mediji će automatski menjait program jer im trenutni neće biti gledan, jasno, prosto i jednostavno. Sada jedino ako ti ideš toliko daleko u "nametanju" informacija sa pričama da su i udžbenici u osnovnim školama nametnuti, pogotovo oni iz oblasti istorije, onda je imamo sasvim drugu priču, mada sumnjam da je to jer sam se te teme setio dok sam kuckao post, nije uopšte pomenuta

          Što se tiče tvog posta još jedno te moram ispraviti a to je da nisi pravilno napisala "podkategorija" već je pravilno "potkategorija" - jednačenje suglasnika po zvučnosti, lapsus verovatno, no da se pomene kad se već pravimo pametni

          Comment


          • Pazi, ti ćeš biti sigurno neki političar, mnogo pričaš, a malo kažeš. A i to što kažeš vođen si "narodnim dobrom".

            Podkategorija je bila namerna, dakle ne lapsus calami, ne iz neznanja, i nema veze sa tobom.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Pazi, ti ćeš biti sigurno neki političar, mnogo pričaš, a malo kažeš. A i to što kažeš vođen si "narodnim dobrom".

              Podkategorija je bila namerna, dakle ne lapsus calami, ne iz neznanja, i nema veze sa tobom.
              Aha, loše sam skontao to sa pod/pot, tj. nisam se ni trudio da skontam ako ćeš iskreno.

              Nmg ja u političare slabo lažem, često me vode emocije u situacijama, ne ide to tako

              Comment


              • Sa tim se ne rađa, ne brini, to se uči, nema zime za tebe.
                Last edited by miloolja; 25-02-14, 13:02.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Sa tim se ne rađa, ne brini, to se uči, nema zime za tebe.
                  Rađa se veruj mi, nemam ja tu sposobnost lidera, to je talenat, msm to da vodiš široke narodne mase, pa predvodiš "ideju". Tanko, Brajko ti je rođen za državnu upravu, šatro radi, pravi se pametan, a u stvari rad mu se svodi na poziranje po kafićima, iskreno

                  Comment


                  • Dobro bre, de ti odmah ode da vodiš široke narodne mase
                    Tamo neki lokalac, dovoljno ti
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Dobro bre, de ti odmah ode da vodiš široke narodne mase
                      Tamo neki lokalac, dovoljno ti
                      To nisu političari, to su svirači u onu stvar, da izvineš

                      Bolje ipak državna uprava, tako mi je i natalna karta rekla, lagano ja to, imam kapacitet

                      Comment


                      • Ajajajjaajaj ti po državnoj upravi, ti su najgori

                        Zar nećeš u advokate, pa da braniš ove naše Delije, ko moj drug što radi?
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Ajajajjaajaj ti po državnoj upravi, ti su najgori

                          Zar nećeš u advokate, pa da braniš ove naše Delije, ko moj drug što radi?
                          Nisam rekao da sam najbolji

                          To na kraju karijere, kada skupim praksu i dovoljno umeća, čisot da se izdrkavam sa pravnim sistemom

                          Comment


                          • http://dimemag.com/2014/02/10-reason...-basketball/2/
                            sigpic

                            Comment




                            • Comment


                              • Ne pamtim kad sam se zadnji put stvarno LOL na neki meme.. Brat JaVale dominira i kad je povredjen

                                Comment

                                Working...
                                X