Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2021. (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zasto bi Novaku najmanje odgovarala brza podloga? Pa zar Vimbldonska trava nije najbrza podloga, a na travi sem Federera nema dostojnog rivala? Zasto bi onda brza podloga u Melburnu bila problem? Moze samo da bude problem ostalima...

    Comment


    • Ne verujem da je bitno da li je podloga postala brza ili je od početka takva. Niti vidim da je neko u prednosti.

      Ne bih ni poredio sa travom. Beton je beton.

      Ako ćemo o tome kome odgovara podloga, mislim da bi u duelu Đoković Thiem, više odgovarala Thiemu. Vrlo je eksplozivan igrač i jako udara a Novak više nije defanzivac kao nekada. Nema više one paralele iz backhand odbrane.

      Zato želim da Dominik ispadne. Vrlo nezgodan match up i sustiže Novaka na polju mentalne spremnosti u međusobnom duelu. Često ga je dobijao u presudnim gemovima, mečevima i setovima. Tehnički i fizički je već tu. Iskustvo raste.

      Da nije imao Rafu i Zvereva prošle god pre finala, dobio bi Đokovića 3 1.

      Svi ostali match upovi me ne brinu.

      Comment


      • Eh sad, sta bi bilo kad bi bilo. Jednostavno nema sanse da odigra u visokom ritmu 5 setova, Djokovic ga je cekao prosle godine i docekao. To je razlika izmedju najvecih i povremenih izazivaca. Konstantnost.

        A sto se tice igre, mozda je Djokovic jednostavno promenio stil, manje trosenja, jacanje servisa, skracivanje poena.

        Ne brinem ja za njega.

        Comment


        • Originally posted by NukeR View Post
          Eh sad, sta bi bilo kad bi bilo. Jednostavno nema sanse da odigra u visokom ritmu 5 setova, Djokovic ga je cekao prosle godine i docekao. To je razlika izmedju najvecih i povremenih izazivaca. Konstantnost.

          A sto se tice igre, mozda je Djokovic jednostavno promenio stil, manje trosenja, jacanje servisa, skracivanje poena.

          Ne brinem ja za njega.
          Definitivno jeste promenio stil. Doktorirao je mentalnu snagu i taktiku. Ali mi je nerealno da je to idalje dovoljno da ih svaki put mlati u velikim mečevima.

          Mnogo faktora je u igri. Vrlo su tanke razlike kad igraju Dominik i Novak. Postalo je lično. Treba imati i sreće.

          Više me zanima potencijalno polufinale Nadal Medvedev. Mislim da bi tu javno mesto favorita prešlo Danilu što je medveđa usluga Rusu. Rasporio bi ga Rafa samo kroz mentalnu pripremu. Isto bi mu uradio kao Novaku na RG.

          Kakav je to kiks bio u pripremi meča.

          Comment


          • Originally posted by 147 View Post
            Pre su se uvek igrale kvalifikacije na tim terenima, pa nikada nije bila tako brza :/
            Jesi siguran da su se kvalifikacije igrale na glavnim terenima tipa RLA?

            Comment


            • I ja mislim da će ako se sretnu rafa glatko dobiti
              Wizard

              Comment


              • Originally posted by NukeR View Post
                Zasto bi Novaku najmanje odgovarala brza podloga? Pa zar Vimbldonska trava nije najbrza podloga, a na travi sem Federera nema dostojnog rivala? Zasto bi onda brza podloga u Melburnu bila problem? Moze samo da bude problem ostalima...
                Zato sto mladi teniseri ne umeju da se krecu na travi dovoljno dobro. Plus sto je Novakova kombinacija servis/ritern mnogo dominantnija na travi nego na brzom hardu. Kvalifikacije se ne igraju na najvecim terenima.



                Laku noc ljudi, pa sutra kada ustanem da vidim kako su ispali Raonic i Zverev i kako Tim gubi 1:0 u setovima

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Barty
                  Mozda. Ne znam njenu igru da bih mogao reci da li joj brza podloga odgovara.

                  ---------

                  NukeR

                  147 je dao dobaro objasnjenje iako sazeto objasnjenje.

                  Podlogu ne cin samo brzina. Cini je i odskok i primanje spina. Onda imamo pitanje kako se igraci krecu na pojedinim podlogama. (Novak se odlicno krece na travi.) Svaki od tih faktora utice na igracevu ofanzivu i defanzivu jednako kao i na defanzivu i ofanzivu protivnika.

                  Novakova fantasticna defanziva na brzom hardu vise pati nego njegova odlicna ofanziva dobija. Kod Rafe je drugo. Njegova dobra ofanziva postaje odlicna na brzom hardu. Tim je nejasan. Mislim da njemu odgovara spori hard. Medvedev je odlican defanzivac na sporom, ali je naucio da servira dva prva, po postaje odlicana i na brzom hardu. Nemoguce ga je brejknuti.

                  Na travi je vaznije variranje servisa nego na brzom hardu. Novak izvanredno varira servis.

                  Konacno, pogledaj Novakove rezultate u Americi i Sinsinatiju i upored sa AO i Maimiem.
                  Last edited by NI; 11-02-21, 23:59.

                  Comment


                  • uzivo tema smrzla?
                    Wizard

                    Comment


                    • Novaku kad se ovo desi svi se ponadaju da ce izgubit a onda ce ga malo sazalit i zaboravit od srece sto ce neko drugi osvojit. ALI kad preokrene il kako bi za neke druge rekli sampionski se vrati oni su bijesni kako je to moguce hahaha. Fejker tralala.
                      Eo Kokinakis se javlja da mu jave kako se opravit od puknutog misica za dva dana. Mozda se lose izrazio tu, vjerovatno nije pukao ali naglasio je i on "mozda"

                      Comment


                      • Djokovic je rekao ono sto mu je turnirski doktor rekao, a ovaj valjda zna.
                        A ako mu je zaista pukao misic, onda mi nije jasno zasto mu je rekao da nastavi da igra
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Onda su sanse da nastavi turnir mjere u promilima ali sto ne znaci da ne moze pobjediti Raonica sa tom povredom hahahahah
                          Pod uslovom da se nece pogorasat

                          Comment


                          • Suludo je izaci sa takvom povredom na teren jer moze da se pogorsa iako protiv Raonica nece biti previse razmena.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Cisto sumnjam da je moguce da igracu pukne misic i da posle 1h gotovo da ne oseca povredu (mislim na peti set). Tesko je reci koliko je teska povreda, ostaje da sacekamo da vidimo. Nisam pratio kladionice, jel zna neko kako su se kretale kvote od sredine treceg seta?

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Cisto sumnjam da je moguce da igracu pukne misic i da posle 1h gotovo da ne oseca povredu (mislim na peti set). Tesko je reci koliko je teska povreda, ostaje da sacekamo da vidimo. Nisam pratio kladionice, jel zna neko kako su se kretale kvote od sredine treceg seta?
                                Može da ne oseća ako je naprsnuće i lekovi delovali...ali pošto nastavlja da igra rizikuje da pogorša...
                                Bol je dobra stvar, opominje da nešto ne štima...kada se ne oseti čovek se preforsira i eto problema.
                                Nadam se da nije ruptura ali isto ovako je bilo na USO 2011. i onda je došlo do pucanja u DK protiv Del Potra...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X