Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2021. (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nikada nisam vidio da Rafa igra bolje ofanzivni tenis nego danas 3. set protiv Cicipasa. Do TB je imao 24:1 na svom servisu. Ali nema glavu ofanzivca. Promasaji ga previse tangiraju. Zato se onak raspao u TB. Sigurno je zelja da se, zbog povrede ledja, mec zavrsi u tri seta doprinijela nervozi, ali glavno je da ga je prvi promasaj previse dirao.

    Sve me skupa podsjetilo na mec Nadal-Mari u polufinalu Uimbldona 2011. Mari je igrao ofanzivno, nadigrao Rafu, jedan promasaj i potuni raspad. Kod Rafe raspad nije bio potpun, ali je bio blizu...

    Comment


    • Ofanzivna igra nije njegova zona komfora, ali samo tako on može napraviti nešto više na betonu ili travi.On se u toku meča mahinalno vraća u svoj mod koji nije dovoljan za ovakvu vrstu podloge.
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Originally posted by MareLFC View Post
        Ofanzivna igra nije njegova zona komfora, ali samo tako on može napraviti nešto više na betonu ili travi.On se u toku meča mahinalno vraća u svoj mod koji nije dovoljan za ovakvu vrstu podloge.
        Jasno da jedino ofanzivom moze u uslovima kao na AO. Nevjerovatno je koliko je on npraedovao kao ofanzivac. Nisam vidio da je neko napravio tako uspjesnu korekciju svoje igre. Njegova ofanziva me vise impresionira od Novakovog poboljsanog FH i servisa, od Federerove promjene reketa i korekcije BH. On je ofanzivom pomeo Novaka na RG-u. Ali nem glavu ofanzivca.

        Kazes da se mahinalno vraca na stari stil. Moze se tako reci. Ipak, mislim da to nije mahinalno. Radi o naglom gubitku samopouzdanja u sopstvene ofanzivne sposobnosti.
        Last edited by NI; 17-02-21, 16:30.

        Comment


        • Drugovi, pricate kao da je Cici tokom cijelog meca bio neka konstanta, a Nadal jedini varirao. Nivo koji je u drugom dijelu meca dosegao Cici je bio sampionski. Tukao je sa oba krila u svim pravcima kao lud, da vise nije bilo zone komforta za Rafu. U prva 2 seta Nadal se nije pomjerao sa svoje fh strane, jer mu od Cicijevog bh-a nije prijetila apsolutno nikakva opasnost po paraleli. E, kad je Cici poceo "nerezonski" da bije po svim uglovima, nastala je jurnjava po terenu... Jbg, Cici je shotmejker, a kad takvog igraca krene, jos na ovakvoj podlozi, moras da uskocis u vatru.

          Comment


          • Joker i Ni,

            Nadalova igra je dosta pala posle treceg seta. Pogotovo kretanje. To je bilo dovoljno da top Tsisipas preokrene. Da je Rafa igrao kao u prva dva seta verovatno bi rutinski dobio treci. Da je Rafa mislio da moze da nastavi u istom ritmu u cetvrtom setu kao u prva tri verovatno se ne bi stegnuo u zavrsnicu treceg. Za obicnnog posmatrace taj taj brejk nije delovao bitno. Medjutim bio je itekako bitan i zato je Rafa bio nervozan. Iskreno ne vidim preveliki pomak Tsisipasa u odnosu na pre dve godine. Jedino sto se danas nije predao. Rafa ovoga puta nije izdrzao u napadackom ritmu od pocetka do kraja. Fizicki spreman Nadal od pre par godina gotovo sigurno ne bi imao problema sa njim.


            Nadal je pokazao zabrinjavajuce znake kako se mec oduzio. Prvo zavrsni protiv Medvedeva, pa danas Tsisipas. Totalno suprotno onome sto ga je krasilo kroz veci deo karijere. Zato su zrebovi za njega, pa cak i na RGu jako bitni. Kada vidim danasnji mec ostaje zal sto Novak nije uspeo da otkine Rafi set u finalu RGa (treci naravno). Da li bi Rafi tada igra krenula da pada ili ne? Verovatno ne, ali bih voleo da vidim njegovu reakciju. U prva dva seta Novak nije mogao nista, osim da ih oduzi jos malo. U trecem setu je Rafa vec poprilicno pao. Ako ove godine recimo budemo imali Tim vs Nadal na RGu za mene ce dve opcije biti najrealnije: Da ga Nadal pocisti (najrealnija) ili da Tim bude blagi favorit u dugom mecu. Problem je sto jedva postoji igrac koji bi mogao da mu otkine set na sljaci kada igra dobro. Zato je i dalje veliki favorit.
            Last edited by 147; 17-02-21, 16:48.

            Comment


            • Originally posted by Joker View Post
              Drugovi, pricate kao da je Cici tokom cijelog meca bio neka konstanta, a Nadal jedini varirao. Nivo koji je u drugom dijelu meca dosegao Cici je bio sampionski. Tukao je sa oba krila u svim pravcima kao lud, da vise nije bilo zone komforta za Rafu. U prva 2 seta Nadal se nije pomjerao sa svoje fh strane, jer mu od Cicijevog bh-a nije prijetila apsolutno nikakva opasnost po paraleli. E, kad je Cici poceo "nerezonski" da bije po svim uglovima, nastala je jurnjava po terenu... Jbg, Cici je shotmejker, a kad takvog igraca krene, jos na ovakvoj podlozi, moras da uskocis u vatru.
              Da, upravo tako. Počeo je puno bolje da se kreće, prije svega u namještanju na udarce početkom trećeg seta, što mu je bilo dovoljno za svoje servis gemove (na riternu se realno nije ni trudio da dodje do brejka, otuda i 1-24 u poenima) a kasnije i defanzivno, što se poklapa sa krajem trećeg seta i kompletnim četvrtim. I to je jedan od razloga više grešaka Nadala. Lako je zabijati vinere kada defanziva na drugoj strani ne postoji.

              Jedan od faktora koji je odredio tok meča je sigurno propuštanje prethodne runde. Trebalo mu je malo vremena da uhvati ritam, a naposlijetku je bio i dosta svježiji. Sredinom četvrtog Rafa totalno iscijedjen fizički, a Cici skakuće kao da je meč tek počeo. Osjetio je da je jači i ulazio je u razmjene bez bojazni da će on biti taj koji će prvi da popusti. Par gemova u kojima je startao sa 0-15 i onaj na kraju 00-30 je vrlo lako, bez ikakve panike, okretao u svoju korist.

              Mogao je rutinski izgubiti meč, a na kraju ga je rutinski dobio. Iako je Rafa imao 2-0, niti u jednom trenutku nije bio blizu pobjede.
              Last edited by shminka; 17-02-21, 16:51.

              Comment


              • Shminka, 147 i ostali.

                Ja pricam o trecem setu. U prva dva je Nadalo nivo bio bitno visi nego Cicipasov. (Svi se slazemo sa time.) U trecem je Cicipas digao nivo i izjednacio se sa Rafom. U 4 i 5 setu je Rafin nivo poceo da pada, dok je Cicipas odrzao nivo iz treceg seta. Ja nisam gledao 5. set ali na kraju 4. mi je izgledalo da Cici moze samo da izgubi dobijeni mec, da Nadal ne moze da ga dobije.

                Medjutim, treci set je bitan. On je poceo poslije 1 sat i 21 minut, ni jedan od dav igraca nije bio umoran. Trajao je 54 minuta. Prekratko da bi umor bio faktor. To je bio izrazito serverski set. Obojica su se koncetrisala da drze svoj servis. Do TB, Nadal je dobio 24 od 25 svojih servis poena a Cicipas 24 od 27. Kad je poceo TB, a pogotovo kad je Cicipas izgubio prvi poen na svoj servis, bio sam uvjeren da Nadal dobija. Onda je Nadal promasio super lagani smesh. Nekarakteristicno za njega, on ima odlican smesh. Svejedno to je samo jedan poen. To je jos uvijek Nadalov TB. On ce da napravi jos 3 neiznudjene, od kojih je jedna jako lagani FH zicer. Defakto je poknio Cicipasu set. Nije Cicipas nista drukcije igrao nego 10 minuta ranije. Nadal je izgubio samopouzdanje.

                Uvjeran sam da je dosao u istu poziciju igrajuci svoju standardnu igru, to mu se ne bi desilo.


                STo moze Cicipas protiv Medvedeva? Ako Medo igra kako moze, Stefanos gubi. Ali Medo ce imati dva problema. Od pocetka turnira, njemu je najpasniji protivnik Nadal, sad vise nema Nadala. Medo ulazi u polufinalni meca kao favorit a sanse da osvoji GS su mu 50%:50%. To ce da stvara pritisak. Zadnji put kad je bio u slicnoj situaciji, izgubio je lakse od ocekivanog od Tima. Drugi problem ke Cicipas. On se izvukao iz mrtvih. Bice samouvjeren i inspirisan.
                Last edited by NI; 17-02-21, 17:52.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Nije Cicipas nista drukcije igrao nego 10 minuta ranije. Nadal je izgubio samopouzdanje.
                  Po meni ipak jeste, jer je vratio par loptica na koje u toku trećeg nije ni pomišljao da krene. Poklonio je i Cicipas prvi poen u TB, ok ne lagana loptica kao Rafin smash, ali realno lagani volej da nije oklijevao da ga pokupi. Za druge dvije greške se takodjer izborio jako dobro, defanzivno, pogotovo ovaj drugi lob koji pada na osnovnu liniju odakle je jako teško zabiti smash viner. Ok, nije ga trebao promašiti, ali poen je u najmanju ruku neutralisan kvalitetnom defanzivom.

                  Pretpostavljam da 24-1 prije TBa na servisu uopšte nije prednost, nego teret, jer protivnik koji je u dosta poena u toku seta statirao odjednom počinje da stiže sve.

                  Helem, po meni u potpunosti izjednačen set, kao što je bio i 5. manje-više

                  Comment


                  • 24-1 pre TB je ogroman teret, veoma cesto igrac koji je toliko ubedljiv na svojim servis gemovima tokom seta, gubi TB.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Eno Cici u presu posle meca opisao promjenu u njegovoj igri isto kao na rg sa Novakom. Kaze: "Prestaso sam da razmisljam, samo sam se prepustio i igrao.. nirvana.." A isto tako je opisao i nakon poraza na rg kako je doslo do promjene na terenu i u njegovoj igri. Srecom, izdala ga snaga tad u petom.. ali izuzetno je opasan kad se zajapuri i kad malo iskljuci mozak.

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Po meni ipak jeste, jer je vratio par loptica na koje u toku trećeg nije ni pomišljao da krene. Poklonio je i Cicipas prvi poen u TB, ok ne lagana loptica kao Rafin smash, ali realno lagani volej da nije oklijevao da ga pokupi. Za druge dvije greške se takodjer izborio jako dobro, defanzivno, pogotovo ovaj drugi lob koji pada na osnovnu liniju odakle je jako teško zabiti smash viner. Ok, nije ga trebao promašiti, ali poen je u najmanju ruku neutralisan kvalitetnom defanzivom.

                        Pretpostavljam da 24-1 prije TBa na servisu uopšte nije prednost, nego teret, jer protivnik koji je u dosta poena u toku seta statirao odjednom počinje da stiže sve.

                        Helem, po meni u potpunosti izjednačen set, kao što je bio i 5. manje-više
                        Ne mozes porediti Cicipasovu inicijalnu gresku sa tri greske koje je Rafa napravio. Prvom (smesh,katastrofalna greska), drugom (FH,katastrofalna greska) i cetvrtom(greska u obicnoj razmjeni iako ne katastrofalna). Treca (smesh sa osnovne) je otprilike kao Cicipasova. ALi postoje dvije razlike. Prvo, Nadal bi trebao da bude bolji od Cicipasa u takvim situacijam. Drugo, Cicipas je morao da ide na viner iz malo nezgodne pozicije. Nadal nije smio da ide na viner iz onog smesha.

                        24-1 i 24-3 nije jako razlicito. To je manje vise isto u serverskom setu. Upravo tu nastupa problem sto Nadal nije ofanzivac. Hvata ga strah sto mu je dobro islo. Zamisli Federera u istoj situaciji.

                        Originally posted by Joker View Post
                        Eno Cici u presu posle meca opisao promjenu u njegovoj igri isto kao na rg sa Novakom. Kaze: "Prestaso sam da razmisljam, samo sam se prepustio i igrao.. nirvana.." A isto tako je opisao i nakon poraza na rg kako je doslo do promjene na terenu i u njegovoj igri. Srecom, izdala ga snaga tad u petom.. ali izuzetno je opasan kad se zajapuri i kad malo iskljuci mozak.
                        Izmorio ga je Novak dropovima, zato ga je izdala snaga.
                        Last edited by NI; 17-02-21, 19:50.

                        Comment


                        • Cicipas je na RGu imao i povredu stomacnih misica plus je igrao dugacak mec vec u 1.kolu, kad je gubio 2:0 i preokrenuo protiv Munara.
                          A sada je bio mnogo sveziji, imao je naporan mec protiv Kokinakisa, ali posle setnju protiv Ymera i Beretini mu je predao.


                          Ni, shminka i ti otprilike isto govorite, Cicipas je podigao nivo defanzive, zato je i Nadal pravio neke greske jer je osetio da mora da gadja linije i da vise rizikuje, jer Cicipas nije vise samo statirao kao prva 2 seta.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ni, shminka i ti otprilike isto govorite, Cicipas je podigao nivo defanzive, zato je i Nadal pravio neke greske jer je osetio da mora da gadja linije i da vise rizikuje, jer Cicipas nije vise samo statirao kao prva 2 seta.
                            shminka i ja govorimo slicno, ali ne bas isto. Dvije su razlike:

                            1.
                            Nije Nadal promasio prvi smesh i prvi FH zbog Cicipasove defanzive. To je u glavi. Sto se drugog smesha tice, do njega ne bi doslo da nije bilo Cicipasove daefanzive. Svejeno, Nadal nije trebao da promasi. Nesto slicno je i sa zadnjom greskom.

                            2.
                            Ja samtram da 24:1 nije razlog za ocjano odigrani TB. Razlog je sto Nadal nema glavu ofanzivca. Kad sve ide dobro, to je nebitno. Kad zaskripi, to moze da bude presudno.

                            Comment


                            • Medvedev nema preveliko iskustvo na 3 seta u polufinalima Slemova. Stefanos ima solidno i više od njega i igrao je protiv najjačih u tim polufinalima. Svakako nije za otpisivanje. Nije mi realno da Danil dobije 3 0 tek tako. Mislim da će Tsitsipas uzeti jedan set. Ako uzme jedan, biće ljuta borba. Pitanje je i strategije oba igrača. Ne verujem da će Danil napasti. Ako ne pobedi Grk, nadam se da bar namuči Rusa. Ovaj turnir je za mentalno najspremnije. A to su Novak i Danil.
                              Last edited by Ljubitelj tenisa; 17-02-21, 21:59.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                shminka i ja govorimo slicno, ali ne bas isto. Dvije su razlike:

                                1.
                                Nije Nadal promasio prvi smesh i prvi FH zbog Cicipasove defanzive. To je u glavi. Sto se drugog smesha tice, do njega ne bi doslo da nije bilo Cicipasove daefanzive. Svejeno, Nadal nije trebao da promasi. Nesto slicno je i sa zadnjom greskom.

                                2.
                                Ja samtram da 24:1 nije razlog za ocjano odigrani TB. Razlog je sto Nadal nema glavu ofanzivca. Kad sve ide dobro, to je nebitno. Kad zaskripi, to moze da bude presudno.
                                PRvi smesh je stvarno ogroman promasaj, ali vec kod onog promasenog fh je psiha imala uticaj i Cicipasova defanziva koja se poboljsala tokom seta.

                                A sto se tice 24:1, to je jednostavno teorija velikih brojeva, jer veoma cesto igrac koji tako ubedljivo dodje do TB-a, izgubi isti. Veruj mi, poprilican broj puta se to desilo Federeru...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X