Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nitto ATP Finals London 2020.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nego ajmo prognoze, odavno ih nije bilo... Ja sam blizi tome da Meda dobija, ali sve je moguce...

    Comment


    • Ja ovde naginjem Timu, mislim da je bolji igrac trenutno, da je mentalno jaci i da ce to da presudi, ali isto tako ocekujem dobar mec u 3 seta.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • ха ха, ала га мучи Меда
        sigpic

        Comment


        • Za razliku od USO, odje finalisti igraju bez pritiska, treme i stegnutosti, odmah se krenulo sa preludim udarcima. Opasno gadjaju obojica...

          Comment


          • Mislim da je Meda bolji na ovom terenu igrac ali vidjecemo

            Comment


            • са 14 година у Француској? значи он је неки француски Медо?
              sigpic

              Comment


              • Novak na terenu
                Wizard

                Comment


                • Kako su krenuli mogle bi fizikalije presuditi.

                  Comment


                  • Stage ...Singles ......... Points
                    Round Robin . $153,000 . 200
                    Semifinal . ... $402,000 . 400
                    Final ... .. . ... $550,000 . 500
                    Champion $1,564,000 . 1500
                    Last edited by Žika; 22-11-20, 18:49.
                    sigpic

                    Comment


                    • Da Meda pravi vece pauze izmedju poena i da mrvu sporije i smirenije se ponasa ne bi mu se desavale ove stvari kao u prethodnom gemu

                      Comment


                      • Originally posted by DinoFC View Post
                        Da Meda pravi vece pauze izmedju poena i da mrvu sporije i smirenije se ponasa ne bi mu se desavale ove stvari kao u prethodnom gemu
                        Mislim da mu je to pomoglo kod nadala, totalno mu je poremetio ritam
                        Wizard

                        Comment


                        • Mnogo srece za Tima. Iskreno mi deluje da je Medvedev kvalitetniji igrac, ali je Tim mentalno mnogo jaci.

                          Comment


                          • Fantastičan je Thiem fizički.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Mnogo srece za Tima. Iskreno mi deluje da je Medvedev kvalitetniji igrac, ali je Tim mentalno mnogo jaci.
                              Po čemu je kvalitetniju?
                              Wizard

                              Comment


                              • Tim je neverovatno poboljsao servis, tu se bas vidi ogroman napredak
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X