Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Grijesis. I jedan i drugi su dobri iako Moya bolji.
    ...dobri za paprikaš
    Wizard

    Comment


    • Sad, kad sam pregrmio nekako ovu noc i vidim da sam ziv, da napisem i ja koje slovo o ovom spektaklu, kako sam ja vidio ovaj mec..

      Mogu reci da sam odgledao sve velicanstvene Rafine partije na slemovima, ali ja ovakav nivo nisam nikad vidio do sada. Ovo sto je on pokazao i demonstrirao sinoc je najbrutalnija moguca forma first-strike tenisa na sljaci, koju sam ja ikad vidio. Ako sam za Rodzerovo izdanje na W prosle godine bio u dilemi oko toga da li bih se kladio na njega ili na onog Federera prije 2010-e, a ono definitivno nemam dileme da je ovaj Rafa bio bolji od svake njegove mladje verzije. Novak jeste bio katastrofalan, prvenstveno servis nije postojao.. ali pogledajmo malo sve te poene sto je Novak osvojio. Skoro SVAKI njegov poen morao je da bude neka majstorija da bi to proslo. Nadal nije ostavljao prostora ni za sta drugo. Ako hoces poen, moras da pokazes magiju. Jednostavno, Rafa nije bio u mortal-modu, na gresku se nije moglo racunati, moras konstantno da rizikujes da bi zaradio poen. To je nemoguca misija... Pored sve ove price kako je Novak podcijenio Nadala, ja cu prije reci da je ovo rezultat Rafinog mind-seta koji je PRECIJENIO Novaka, mozda se cak i prepao od njega da ne napravi cudo u njegovoj kuci i rijesio da igra najludji moguci nivo, misleci da sve ispod toga nece biti dovoljno. First-strike tenis.. Ja nisam nikad vidio Rafu da ga tako surovo sprovodi u djelo. Eto, mozda nije bilo puno dobrih Novakovih riterna na Rafin drugi servis, ali ne mogu iz glave da izbijem to kako je Rafa reagovao na SVAKI od njih koji su bili dobri, britki i duboki. Ako bi Novak vratio servis u njegovom stilu, u noge ili u cosak, Rafa bi na taj napad uspio da uzvrati kontranapadom, jos jace i jos dublje. Pa kako to, jbt.. Nemam rijeci... Cinjenica je da je servis pola posla. Bez dobrog servisa Novak bi izgubio i ono polufinale na W 2018-e. Dobar servis bi i odje mogao mnogo toga da promijeni, poremeti, ubaci crv sumnje u Nadala.. kada dobijas lakse poene na svoj servis, a igraju se dugi na protivnikov, tu sve moze da se okrene naglavacke. Ali toga nije bilo.. I jos jedna stvar, jedan Novakoh hendikep kad je sljaka u pitanju, koji je Rafa tako surovo razotkrio sinoc.. bez forhenda nema trijumfa nad Nadalom na RG-u! Novak kao da je zaboravio kako je on pravio probleme Rafi sa njim nekad na sljaci i igrao je kao da su na najbrzem betonu. Dobar horhend je, uz dobar servis, jedini nacin da se protiv ovakve zverine uzme poen, a da to ne podrazumijeva konstantno rizikovanje, gadjanje linija i igranje na noz, sto se veli. Sa dobrim forhendom ne moras da gadjes liniju, ali moze biti dovoljno razoran da se od Rafinog reketa odbije lopta u aut. Ali taj udarac Novak vec odavno nema.. I nece cak ni da se namjesti na njega! To me je nerviralo. Ako bi Rafa i vratio bekendom neku sporu loptu po sredini terena, ali je ona svega pola metra sa Novakove lijeve strane.. jok! Nece Nole da se izvuce na forhend, on je ceka tu dje jeste i prebacuje bekendom mlitavo mrezicu.. E jbg, zemljace! Jedini covjek koji je, da kazem, zdravog Rafu porazio na RG-u je to uradio tako sto je 3 sata lupao jake forhende. Nema druge, bratac! Ovo nije beton, niti cak ni trava, odje mora da se zapne junacki ako mislis da mu pustis krv.

      I kako je preblijedio kad je pretrpio onaj zadnji brejk i izasao na teren da ceka zadnji Rafin servis-gem, greoooteee... Kao krpa, kao duh. Bijel kao krec! Kako mi ga je zao bilo...
      Last edited by Joker; 12-10-20, 13:24.

      Comment


      • ja ne znam šta sam onda ja gledao,meni je to sve bilo 'nako...
        Wizard

        Comment


        • Ja se slažem, Nadal je bio fantastičan juče, besprekoran, tako sam u komentarima i ostavila, Novak i da je nešto odigrao, šanse mu verovatno nisu bile značajne.
          Ali medjutim, gde je uopšte bio Novak juče, Anybody Seen my Baby?
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Originally posted by Joker View Post
            Pored sve ove price kako je Novak podcijenio Nadala, ja cu prije reci da je ovo rezultat Rafinog mind-seta koji je PRECIJENIO Novaka, mozda se cak i prepao od njega da ne napravi cudo u njegovoj kuci i rijesio da igra najludji moguci nivo, misleci da sve ispod toga nece biti dovoljno. First-strike tenis.. Ja nisam nikad vidio Rafu da ga tako surovo sprovodi u djelo. Dobar horhend je, uz dobar servis, jedini nacin da se protiv ovakve zverine uzme poen, a da to ne podrazumijeva konstantno rizikovanje, gadjanje linija i igranje na noz, sto se veli.
            .
            .
            Sa dobrim forhendom ne moras da gadjes liniju, ali moze biti dovoljno razoran da se od Rafinog reketa odbije lopta u aut. Ali taj udarac Novak vec odavno nema.. I nece cak ni da se namjesti na njega! To me je nerviralo. Ako bi Rafa i vratio bekendom neku sporu loptu po sredini terena, ali je ona svega pola metra sa Novakove lijeve strane.. jok! Nece Nole da se izvuce na forhend, on je ceka tu dje jeste i prebacuje bekendom mlitavo mrezicu.. E jbg, zemljace! Jedini covjek koji je, da kazem, zdravog Rafu porazio na RG-u je to uradio tako sto je 3 sata lupao jake forhende. Nema druge, bratac! Ovo nije beton, niti cak ni trava, odje mora da se zapne junacki ako mislis da mu pustis krv.
            .
            .
            I kako je preblijedio kad je pretrpio onaj zadnji brejk i izasao na teren da ceka zadnji Rafin servis-gem, greoooteee... Kao krpa, kao duh. Bijel kao krec! Kako mi ga je zao bilo...
            Odlican post!

            Grijesis ako mislis da je Rafa precijenio Novaka. On je tacno procijenio, samo sto je manjak servisa kod Novaka povecao Rafinu ucinkovitost. Da je Rafa bio malo manje agresivan, sve je moglo drukcije zavrsiti. Rafa je igrao upravo onako kao se igra kad se nema alternative, kad ides na sve ili nista. Znao sam da tako moze da igra brejk lopte. Zato je i dobio Novaka na USO 2013. odnosno napravio 5 setova na AO 2012. Ali nisam znao da tako moze da igra sat i po. Da je igrao malo manje agresivno ili nesto kraci period ili da ga je manje islo, sve je moglo biti drukcije. Igao je na sve ili nista i dobio sve. To ne znaci da istom igrom sutra ne bi bilo nista.

            Novak ima FH koji ima. To je odlican Fh ali ne moze da generise snagu. To nije Delpo. Rafa ili Federer FH. Tu se ne moze nista promijeniti. On nikada nije imao bolji FH nego danas. Na ultra sporoj sljaci, taj FH je ozbiljan problem. To je Novakov tim znao. Zato su igrani dropovi.

            Novak se nikada nije oporavio od inicijalnog soka. Bio je tracak nade u trecem setu koji je Nadal pokpao u 10 i 11 gemu. U zadnjem gemu se Novak bio predao. Nije ni pokusao da nesto napravi. Nemoj mu to previse zamjeriti.

            Pogledaj sladostrasce Grossa:

            https://www.youtube.com/watch?v=XPYhm_ToE5I
            Last edited by NI; 12-10-20, 14:02.

            Comment


            • Ne mogu nista da gledam, cijeli svijet likuje.. neka prodje bura....

              Comment


              • Originally posted by Joker View Post
                Ne mogu nista da gledam, cijeli svijet likuje.. neka prodje bura....
                Utoliko ce biti sladje naredne godine. Nemoj previse da brines. Novak ima jos ponesto da kaze na teniskom terenu.

                Comment


                • Nije da se Rafa nije uplašio, stari lav je najopasniji kad brani svoju teritoriju. Već i vrapci znaju kao se može dobiti Rafa na šljaci besomučne razmene jedno 2 sata pa tek onda dropovi filigrami i finese.
                  Znači jučerašnji meč je na prvom mestu trebao biti teška fizikalija, medjutim Novak je pokušao nešto drugo i naleteo na nagaznu minu
                  Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                  Comment


                  • novak da je odigrao kako je igrao turnir,pobijedio bi...


                    i dalje tvrdim da rafa nije odigrao tako spektakularno MEŽ ŽIVOTA qq

                    al prosli smo turnir bez bana,nek tako i ostane
                    Wizard

                    Comment


                    • Originally posted by Joker View Post
                      Ne mogu nista da gledam, cijeli svijet likuje.. neka prodje bura....
                      Toplo ti preporucujem Gilla, odlican je. Slavi, ali se drzi cinjenica.

                      Comment


                      • Originally posted by DinoFC View Post
                        Bljak. Sad mi je jos krivlje sto je Novak izgubio
                        Zar ti nisi Nadalov navijač?
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Originally posted by MareLFC View Post
                          Zar ti nisi Nadalov navijač?
                          Hahahahhaha, Dino je promenio tabor
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Hahahahhaha, Dino je promenio tabor
                              Znači imamo Vladimira Stojkovića na forumu
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Kad ne pamtite Milka Djurovskog.

                                Comment

                                Working...
                                X