Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ... View Post
    Mislim da je Nadal u karijeri imao i bolje partije,imao znatno veci plafon u igri da kazem,ali nikad nije dao vise od trenutnih mogucnosti nego sad.Iscijedio je sve iz sebe,sve je bacio na sto.Bez pogresnih odluka,pogresnih izbora udaraca,sve je radio kako treba.
    Potpisujem.


    Strikan nam se raspilavio

    https://twitter.com/genny_ss/status/1315327566757199872
    13/13!

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Da, ima smisla ako se gleda kao poraz u gostima...ono ti si mene ponizio u tvojoj kući, red je da ti vratim...ovo danas je bilo brutalno od strane Nadala...Novak nije imao prilike, bar ne u prva 2 seta, koje je imao u trećem ali tada je već bilo kasno...i da ga je uzeo morao bi još 2 da veže što je sa njegovom igrom i Nadalovim nivoom danas bilo nemoguće...

      Novak je skraćivao poene jer je imao problem...onda je skontao da ako krati poene gubi ih, pokušavao je da igra duge poene (koje je uzimao ) ali je znao da dugoročno to predstavlja problem, da će ga Nadal fizički slomiti...

      Msm da je Marjan bio za staru taktiku, ne filozofirati previše...igrati duge poene, biti strpljiv graditi poen, pa ako ide ide...ali da je Novak vrlo tvrdoglavo postupio i po izlasku na teren preokrenuo u plan b-igrati kraće poene...kao i one čini mi se 2015. pred meč sa Vavrinkom kada se Marjan i Boris nisu usaglasili...
      Bilo je raznih opcija. Mogao je i Novak njemu balone ali to verovatno nije bila taktika nikada. Sumnjam da ima povreda bilo kakve veze. Čim on igra Beč. Prosto Novak je morao bolje i bio je veoma loš danas. Nadal jeste bio dobar ali igrao je i bolje. Nije ovo najbolji Rafa. Možda jeste iznad svojih mogućnosti ali i Novak je ispod svojih. Otužno kretanje...

      Zaista sam očekivao duge razmene ali i one nemaju rezona ako je Novakovo kretanje loše. Sve u svemu slaba partija jako ali daleko od toga da nema prava na to.

      Comment


      • Originally posted by ... View Post
        Mislim da je Nadal u karijeri imao i bolje partije,imao znatno veci plafon u igri da kazem,ali nikad nije dao vise od trenutnih mogucnosti nego sad.Iscijedio je sve iz sebe,sve je bacio na sto.Bez pogresnih odluka,pogresnih izbora udaraca,sve je radio kako treba.
        Zavisno sto uzimas kao kriterijum. Takvih sat i po sa 30 viner i 6 neiznudjenih ne pamtim. Imas li neki konkretan slucaj za komparaciju.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Nadal jeste bio dobar ali igrao je i bolje. Nije ovo najbolji Rafa. Možda jeste iznad svojih mogućnosti ali i Novak je ispod svojih. Otužno kretanje...

          Zaista sam očekivao duge razmene ali i one nemaju rezona ako je Novakovo kretanje loše. Sve u svemu slaba partija jako ali daleko od toga da nema prava na to.
          Novak može igrati bolje od ovoga što je pružo danas ali šta ti je ova izjava "Nije ovo najbolji Rafa." ?

          Da li zaista misliš da Rafa može i bolje od ovoga?

          Rafa iz 1. te 2.seta bio na savršen. Bolje od ovoga se ne može.

          Drugim rječima RAFA je odigrao meč života.

          Comment


          • Rafa je bio toliko dobar da je Novak izgledao kao neki prosečan igrač naspram njega.

            Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

            Comment


            • Originally posted by jacques9 View Post
              Novak može igrati bolje od ovoga što je pružo danas ali šta ti je ova izjava "Nije ovo najbolji Rafa." ?

              Da li zaista misliš da Rafa može i bolje od ovoga?

              Rafa iz 1. te 2.seta bio na savršen. Bolje od ovoga se ne može.

              Drugim rječima RAFA je odigrao meč života.
              Ih sad meč života. Čovek je maestralno sproveo taktiku koja je glasila savršeno serviraj, ne pravi greške i još neke druge stvari verovatno. Nisam se bavio njime toliko. U svakom slučaju može biti da je u taktičkom smislu odigrao meč života ali izdanje ko izdanje ukupno gledano više sam zatečen koliko je Novak podbacio neko što je Rafa dominirao. Prvi set iz mog ugla gledano nije dominacija Rafe, tad je Novak imao najviše neiznuđenih grešaka. Da su iznuđene pa i da kažeš Rafa izgrmeo.

              Vrhunski je odigrao u skladu sa onim što ima na repertoaru.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Zavisno sto uzimas kao kriterijum. Takvih sat i po sa 30 viner i 6 neiznudjenih ne pamtim. Imas li neki konkretan slucaj za komparaciju.
                Nadal RG 2008,a i generalno sav taj neki period 2007-2013 je imao vezu brzinu,snagu,forhend je bio mocniji sto pokazuju mjerenja u brzini i rotaciji loptice.
                Potencijalno je mogao u tom periodu da pruzi jos dominantnije partije sto je i cinio povremeno.
                Ali ovo danas je takticko,mentalno savrsenstvo.
                Last edited by E1_PG; 11-10-20, 21:28.

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Bilo je raznih opcija. Mogao je i Novak njemu balone ali to verovatno nije bila taktika nikada. Sumnjam da ima povreda bilo kakve veze. Čim on igra Beč. Prosto Novak je morao bolje i bio je veoma loš danas. Nadal jeste bio dobar ali igrao je i bolje. Nije ovo najbolji Rafa. Možda jeste iznad svojih mogućnosti ali i Novak je ispod svojih. Otužno kretanje...

                  Zaista sam očekivao duge razmene ali i one nemaju rezona ako je Novakovo kretanje loše. Sve u svemu slaba partija jako ali daleko od toga da nema prava na to.
                  Baloni bi bili čist zicer za Nadalove FH da ih je Novak igrao...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Nadal je vrhunski odigrao, dosao je posle samo jednog turnira na sljaci gde nije imao neku idealnu pripremu, svi su govorili da mu ovi oktobarski uslovi nikako ne odgovaraju, on je pokazao prosecnu do dobru igru tokom turnira, ali je imao slabe protivnke pa nije moglo ni realno da se proceni.
                    Ali ono sto je presudilo je mentalna priprema i kako je usao u mec sa te strane, jer ako se pogleda prvi set, osim poslednjeg gema, svaki je isao na razliku, svaki je mogao da ode na jednu ili drugu stranu, sve bitne poene je uzeo Nadal. U 2. setu je skoro ista prica do rezultata 4:1, tek posle toga Djokovic pocinje lakse da uzima gemove na svoj servis ali i Nadal uzima dosta lakse.
                    3. set je mogao da ode i na jednu i na drugu stranu, da je Djokvoic uzeo sa 6:4 pitanje sta bi bilo u nastavku.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by ... View Post
                      Nadal RG 2008,a i generalno sav taj neki period 2007-2013 je imao vezu brzinu,snagu,forhend je bio mocniji sto pokazuju mjerenja u brzini i rotaciji loptice.
                      Koji mec?

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Koji mec?
                        Izaberi bilo koji na RG 2008., tu je bio nenormalan
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Najjače je kad ljudi kažu da Nadal ima komplekse od Novaka, teška zabluda.
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Koji mec?
                            Protiv Federera bas na tom Rg,pamtim i bolesnu partiju protiv Almagra,protiv Ferera u polufinalu RG 2012,Verdasko Monte Karlo 2010 nekako mi to pada na pamet prvo.
                            Ti ces sada reci pa nije isto to uraditi protiv ovih i protiv Djokovica njegovog najtezeg protivnika,ali ja trenutnog Djokovica ne posmatram na sljaci kao onog iz perioda 2011-2015,prosto njegov stil igre je evoluirao u nekom drugom smjeru i on nije sposoban na sljaci da pruzi one zivotinjske partije.A svakako moze bolje od ovog danas.
                            Last edited by E1_PG; 11-10-20, 21:41.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Nadal je vrhunski odigrao, dosao je posle samo jednog turnira na sljaci gde nije imao neku idealnu pripremu, svi su govorili da mu ovi oktobarski uslovi nikako ne odgovaraju, on je pokazao prosecnu do dobru igru tokom turnira, ali je imao slabe protivnke pa nije moglo ni realno da se proceni.
                              Ali ono sto je presudilo je mentalna priprema i kako je usao u mec sa te strane, jer ako se pogleda prvi set, osim poslednjeg gema, svaki je isao na razliku, svaki je mogao da ode na jednu ili drugu stranu, sve bitne poene je uzeo Nadal. U 2. setu je skoro ista prica do rezultata 4:1, tek posle toga Djokovic pocinje lakse da uzima gemove na svoj servis ali i Nadal uzima dosta lakse.
                              3. set je mogao da ode i na jednu i na drugu stranu, da je Djokvoic uzeo sa 6:4 pitanje sta bi bilo u nastavku.
                              Apsolutno. Imam osecaj da je Ivanisevic glavni krivac za tako nesto. Ajde sto mu otac misli da je nepobediv, ali kada trener krene tako da misli i da tako prica Novaku onda to nije dobro. Deluje da je Novak imao previse samopouzdanja i to mu se obilo o glava. Nazalost drugi put u godinu dana da mentarlno nije bio na nivou. Prosli put je to bilo protiv Rodzera na WTF. U oba meca su protivnici bili izuzetni, ali opet, mogao je Novak bolje.

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Apsolutno. Imam osecaj da je Ivanisevic glavni krivac za tako nesto. Ajde sto mu otac misli da je nepobediv, ali kada trener krene tako da misli i da tako prica Novaku onda to nije dobro. Deluje da je Novak imao previse samopouzdanja i to mu se obilo o glava. Nazalost drugi put u godinu dana da mentarlno nije bio na nivou. Prosli put je to bilo protiv Rodzera na WTF. U oba meca su protivnici bili izuzetni, ali opet, mogao je Novak bolje.
                                Naprotiv, Novak je imao premalo samopouzdanja a Ivanišević mu je nepotrebno nabio tenziju i breme favorita...
                                Novak je bio svestan svojih šansi i mogućnosti ali svoje igre pre ovog meča da je verovatno bio i sam iznenađen kada je video Goranovu izjavu...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X