Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Arnel.S View Post
    S proslog RG-a


    Obozavanje ovog komentara
    13/13!

    Comment


    • Novak može biti zadovoljan na kraju krajeva.

      Možda nije prestigao Federera po broju sedmica (još ne), ali je bar uzeo više gemova nego on 2008. godine.

      Šalu na stranu, Dino je lijepo i koncizno sumirao svu poentu onoga što smo gledali danas. I kako i zašto.

      Bez korištenja fizičkih elemenata u nogama i energičnijeg udaranja loptice protiv Rafe se ne može ni set uzeti. A Nolo tehnički možda više zna danas nego ranije, ali ne može sprovoditi ono što je mogao recimo 2015. godine.

      Igra mu se drugačije modifikovala, cilj mu je da se manje troši kako karijera odmiče, sve to utiče na cjelokupan mentalni aspekt onoga što ti u datom trenutku djeluje komforno igrati, a šta ne.

      Budimo realni, i finale Wimbledon 2019. je u aspektu energičnosti i tehnike odigrao neuporedivo lošije nego 2014. i 2015. godine. Ali Federer na Wimbledonu je jedno, a ova budala na RG nešto sasvim drugo.

      Sport ne pamti nešto slično ovome. Šta god da napišem o njemu i RG-u suvišno je, jer se fakat više ni riječi ni slova ne mogu poredati tako da i približno opišu osjećaj i spoznaju da je ovakvo nešto moguće.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Originally posted by Sarafa View Post
        Obozavanje ovog komentara
        Godine prolaze, obožavanje ostaje.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Originally posted by Prle! View Post
          Novak može biti zadovoljan na kraju krajeva.

          Možda nije prestigao Federera po broju sedmica (još ne), ali je bar uzeo više gemova nego on 2008. godine.

          Šalu na stranu, Dino je lijepo i koncizno sumirao svu poentu onoga što smo gledali danas. I kako i zašto.

          Bez korištenja fizičkih elemenata u nogama i energičnijeg udaranja loptice protiv Rafe se ne može ni set uzeti. A Nolo tehnički možda više zna danas nego ranije, ali ne može sprovoditi ono što je mogao recimo 2015. godine.

          Igra mu se drugačije modifikovala, cilj mu je da se manje troši kako karijera odmiče, sve to utiče na cjelokupan mentalni aspekt onoga što ti u datom trenutku djeluje komforno igrati, a šta ne.

          Budimo realni, i finale Wimbledon 2019. je u aspektu energičnosti i tehnike odigrao neuporedivo lošije nego 2014. i 2015. godine. Ali Federer na Wimbledonu je jedno, a ova budala na RG nešto sasvim drugo.

          Sport ne pamti nešto slično ovome. Šta god da napišem o njemu i RG-u suvišno je, jer se fakat više ni riječi ni slova ne mogu poredati tako da i približno opišu osjećaj i spoznaju da je ovakvo nešto moguće.
          Promjena pravca kod Novaka losija, hvatao ga je u raskoraku, tromost, nije bio u stanju na tesko rudarenje a simptomaticno je sto je Nadal prije par dana izgledao kao da ce u staracki dom za par dana.
          Ali Novakov decline je najvidljivi na sljaci, to sam rekao i prije ovog turnira. Ali prica o uslovima, lopticama, Nadalova ispodprosjecna izadnja su to sve promijenila ali se na kraju ispostavilo da na sljaci nema sanse

          Comment


          • Novak bi mogao biti prezadovoljan godinom da se nije desila ona diskvalifikacija. Vjerujem da mu je to nabilo tenziju da ovo mora uzeti kao rezervna varijanta.

            Comment


            • Kakvo potcenjivanje Nadala na RG ...
              Kakav sampion, kakav kontinuitet tokom citave karijere na ovom turniru. Ovo sto on radi ovde, je neverovatno.
              Bravo Rafa, bravo sampione ...

              Comment


              • Originally posted by DinoFC View Post
                Promjena pravca kod Novaka losija, hvatao ga je u raskoraku, tromost, nije bio u stanju na tesko rudarenje a simptomaticno je sto je Nadal prije par dana izgledao kao da ce u staracki dom za par dana.
                Ali Novakov decline je najvidljivi na sljaci, to sam rekao i prije ovog turnira. Ali prica o uslovima, lopticama, Nadalova ispodprosjecna izadnja su to sve promijenila ali se na kraju ispostavilo da na sljaci nema sanse
                Apsolutno, fizičko-tehničke komponente igre mu više nisu povezane na način da se kači sa Nadalom onako kako je potrebno da ga se dobije ili bar ugrozi na Roland Garrosu. Da li to može promijeniti ili povratiti? Možda, ne tvrdim, ali možda, no to bi značilo još ozbiljnije pripreme i novo modifikovanje igre, pravljenje novog/starog paketa, a mislim da je jasno da to nije pravac u kojem baš želi da se njegova igra razvija. Ali, sve je moguće.

                Rekao bih da je danas osjetio odmah na početku da ne može sprovoditi ono što treba za ovu životinju i da je to razlog gubitka i samopouzdanja i vjere u sebe. Nešto slično Rafinom gubitku u isto na AO 2019. godine.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Čestitke Nadalu i njegovim navijačima odigrao je najbolje do sad pogađao linije i eto pošteno pobedio uživajte

                  Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

                  Comment


                  • 100-2 skor na RG za Nadala, OK! Ovo je bolesno...
                    OVAKO

                    Comment


                    • Originally posted by Orao View Post
                      Čestitke Nadalu i njegovim navijačima odigrao je najbolje do sad pogađao linije i eto pošteno pobedio uživajte

                      Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
                      Pogađ'o vala k'o da je Lukas lično...

                      Šalu na stranu pogađao ih je jer je pucao od samopouzdanja...i jer je igrao fantastično, bez greške...
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        100-2 skor na RG za Nadala, OK! Ovo je bolesno...
                        Jeste Ja mislim da ima jos 2 titule u sebi, 15 bi bio nestvaran broj. Ali nikada se ne zna, tako da treba se radovati trenutku

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Iskreno, mislim da je tim Djokovic potcenio Nadala, mozda svesno, mozda nesvesno, ali kao da su ocekivali da Djokovic samo treba da izadje na teren u finalu i Nadal ce da se preda.
                            A najvise to mislim zbog Ivaniseviceve izjave gde je bas pokazao 0 postovanja za Nadala, kao da im se sve to obilo o glavu.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Sumanjam da je Novak iole razmisljao i tako izasao na teren kao sto je Ivanisevic pricao pre toga.

                              Onda je debil, a znam da nije.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Iskreno, mislim da je tim Djokovic potcenio Nadala, mozda svesno, mozda nesvesno, ali kao da su ocekivali da Djokovic samo treba da izadje na teren u finalu i Nadal ce da se preda.
                                A najvise to mislim zbog Ivaniseviceve izjave gde je bas pokazao 0 postovanja za Nadala, kao da im se sve to obilo o glavu.
                                Ivanisevic previse prica, trebao bi Novak da mu skrene paznju na to. Generalno se slazem sa tobom. Da nije bilo tako, verovatno bi izgubio ali ne toliko ubedljivo. jbg, desava se. I Rodzer je napravio slicnu gresku 2008. na Rgu, kada je verujem ocekivao da se bori makar ravnopravno kao prethodnih godina. I onda je mentalno puko u trecem setu, sto ne pamtim da mu se desilo sem tada. Da nije toliko ocekivao Novak od sebe, verovatno bi doziveo slican poraz kao Rodzer prosle godine na RGu.


                                Jedino se ne slazem da im se obilo zbog Ivanisevica. Nema veze sa tim, to je jednostavno Rafa i Rg.
                                Last edited by 147; 11-10-20, 18:27.

                                Comment

                                Working...
                                X