Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga / Evrokup 2020-21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ispunjava sve uslove i enormno je podigao kvalitet takmičenja.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ove godine... a pre samo nekoliko sezona su bili ubedljivo zadnji. Cak ni mi nismo nikad bili zadnji, a ko kaze da ni Zvezda ili neki drugi klub ne bi podigli kvalitet kad bi imali dugorocnu licencu i time lakse privukli sponzore.

      Comment


      • To je samo potvrda da kada se ulože sredstva to dovodi do rezultata i kvaliteta.
        To je glavni preduslov. Bitno je napraviti atraktivan proizvod koji će biti gledan i van granica svoje zemlje, s tim će doći i rezultati, Efes je očigledan primer.
        Imamo tu još i Armani, Zenit, Bajern ove sezone. Pre toga Grci, Makabi, Žalgiris, sve vreme svi španski klubovi, Fener, CSKA.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Od sledece sezone u EK 20 klubova, podijeljeni u dvije grupe po 10. Igra se ligaski sistem po grupama kasnije razigravanje. Ukupno 16 licenci. Za sad iz Aba za licencu sigurni KKB,CedOli i KKP. Mornar se nada jednogodisnjoj licenci.

          Comment


          • Vec je Nemam_ti_kad napisao ali evo i detaljnije (sa naglaskom na oni posle grupne faze).

            Promenjen format EK takmicenja od naredne sezone, ucestvuje 20 timova podeljenih u 2 grupe po 10. Iz svake grupe prolazi dalje 8 timova (poslednja 2 ne poralze grupu) i igra se "plej-of" od 1/8 finala pa nadalje.

            Ovo "plej-of" je pod navodnicima posto se u svakoj rundi (1/8, 1/4, 1/2 i finale) igra samo jedna jedina utakmica, ko pobedi u njoj prolazi dalje tj osvaja ako je finale u pitanju.

            I dalje 2 tima iz EK (finalisti) prolaze u EL ili samo osvajac ako je prethodni EK kvalifikant usao u top 8 EL.

            Novost je da ce od ovih 20 ucesnika njih maksimalno 16 dobiti 3-godisnje licence za EK, a minimalno 4 tima ce se plasitati u EK ili preko jednogodisnje pozivnice ili preko rezultata u domacem takmicenju (ne navodi se na koja takmicenja/lige se racuna vezano za rezultatski plasman u njima).

            Comment


            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
              Od sledece sezone u EK 20 klubova, podijeljeni u dvije grupe po 10. Igra se ligaski sistem po grupama kasnije razigravanje. Ukupno 16 licenci. Za sad iz Aba za licencu sigurni KKB,CedOli i KKP. Mornar se nada jednogodisnjoj licenci.
              A kkcz ?

              Comment


              • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                Od sledece sezone u EK 20 klubova, podijeljeni u dvije grupe po 10. Igra se ligaski sistem po grupama kasnije razigravanje. Ukupno 16 licenci. Za sad iz Aba za licencu sigurni KKB,CedOli i KKP. Mornar se nada jednogodisnjoj licenci.
                Znači, Zvezda i sledeće godine u EL bez obzira na rezultat u ABA. Nazdravlje.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by Samo Zvezda View Post

                  A kkcz ?
                  Zvezda ako osvoji Aba ide u EL. Ako ne osvoji , sigurna je tri godine u EK . Sto i nije tako lose zar ne.

                  Salim se naravno, boli me uvo za Zvezdu, bitno je budemo mi sigurni za EK , to je takmicenje po mom ukusu jer , znas i sam moj stav, da mi iz male sredine i male drzave nemamo sto dugorocno da trazimo medju timovima ciji su budzeti 10-15-25M eura. Ovako kao i sto su naveli u saopstenju , licenca od 3 godine daje neku sigurnost da se moze planirati ista. Za EL me boli uvo, ako dodje ponekad, dodje..ali ne gajim nerealne nade sto bih i vama preporucio....

                  https://www.euroleaguebasketball.net...petition-model

                  Comment


                  • Još nešto, nije siguran Partizan uopšte da će biti u EC. S obzirom da je flertovao proteklih godina sa FIBA klupskim takmičenja još je veća sumnja.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post

                      Zvezda ako osvoji Aba ide u EL. Ako ne osvoji , sigurna je tri godine u EK . Sto i nije tako lose zar ne.

                      Salim se naravno, boli me uvo za Zvezdu, bitno je budemo mi sigurni za EK , to je takmicenje po mom ukusu jer , znas i sam moj stav, da mi iz male sredine i male drzave nemamo sto dugorocno da trazimo medju timovima ciji su budzeti 10-15-25M eura. Ovako kao i sto su naveli u saopstenju , licenca od 3 godine daje neku sigurnost da se moze planirati ista. Za EL me boli uvo, ako dodje ponekad, dodje..ali ne gajim nerealne nade sto bih i vama preporucio....

                      https://www.euroleaguebasketball.net...petition-model
                      Ovaj deo mi se baš ne sviđa
                      • Knock-out elimination rounds: eighthfinals, quarterfinals, semifinals and final, all played under a single-game format.

                      Mi cigani smo gledali tri formata Euroleage i nekako mi se najviše sviđao onaj sa grupama pa Top 16 u dve grupe . Ima i ovaj sadašnji svojih prednosti ...gledaš sve najbolje timove , igrače ali generalno on je bez licence nemoguće takmičenje .Previše utakmica , domaćih , često važnijih od el utakmica .Uz još gomilu mana , ipak je to daleko najkvalitetnije takmičenje i sigurno bi voleo da kkcz ostane u tom društvu ali nemam problem ni sa drugim takmičenjima

                      Verovatno bi tada bili hrabriji i otvoreniji za rizike sa manje poznatim igračima i naravno domaćim talentima .

                      U principu ja ću uvek biti u hali , šta god igrali

                      Comment


                      • Da to je zanimljivo...posle 18 kola u grupnoj fazi ide eliminacija , na jedan mec??? Sve ce da puca. Ne kazem da je pravedno ali bice zanimljivo. Domacin bolje plasirana ekipa iz grupnog dijela. Vidjecemo, kao i svaki format ima svojih prednosti i mana.

                        Comment


                        • Nije podrška upitna, nego da li klub stagnira ili nazaduje, u rezultatskom i organizacionom smislu.
                          Kad bi Zvezda igrala ponovo EC to bi bio ogroman korak unazad, pogotovo što smo pokazali da smo jedini sposobni da igramo i EL i ABA na nivou koji je nedostižan za ostale klubove u regionu. Čak i ove godine.
                          Last edited by dekkard; 16-04-21, 14:36.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ma OK je i da promene format u EK tako da timovi imaju sada 18 sigurnih utakmica, a i vrlo realnu sansu da prodju dalje posto samo tima od 2 tima od 10 iz grupe ispada (8 prolazi). Logicno je i da Djordi i ekipa zele da "osiguraju" za sebe timove ovim licencama na 3 godine da im opet neki Galatasaraj, Ritas, Darusafaka itd ne bi pobegli u FIBA takmicenje.

                            Ali ono sto je glupo je sistem na ispadanje posle grupne faze (da ne kazem plej-of) gde se igra samo jedna utakmica. Da li to uvode zbog blagog povecanja broja utakmica u EK u odnosu na sada? Ako je zbog toga onda je stvarno glupo.
                            Do sada je bilo 16 utakmica pre doigravanja (10 u prvoj grupi EK, 6 u top16 grupi EK), sada ce biti 2 utakmice vise u grupnoj fazi (tj 18 utakmica) i jedna runda doigravanja vise (16 timova krece od 1/8 finala umesto dosadasnjih 8 timova i plej-ofa od 1/4 finala). Svakako par nedelja duzeg igranja nego do sada nije razlog da izbace plej-of na 2 pobede koji se igrao do sada.

                            Comment


                            • Originally posted by Borca View Post
                              Ma OK je i da promene format u EK tako da timovi imaju sada 18 sigurnih utakmica, a i vrlo realnu sansu da prodju dalje posto samo tima od 2 tima od 10 iz grupe ispada (8 prolazi). Logicno je i da Djordi i ekipa zele da "osiguraju" za sebe timove ovim licencama na 3 godine da im opet neki Galatasaraj, Ritas, Darusafaka itd ne bi pobegli u FIBA takmicenje.

                              Ali ono sto je glupo je sistem na ispadanje posle grupne faze (da ne kazem plej-of) gde se igra samo jedna utakmica. Da li to uvode zbog blagog povecanja broja utakmica u EK u odnosu na sada? Ako je zbog toga onda je stvarno glupo.
                              Do sada je bilo 16 utakmica pre doigravanja (10 u prvoj grupi EK, 6 u top16 grupi EK), sada ce biti 2 utakmice vise u grupnoj fazi (tj 18 utakmica) i jedna runda doigravanja vise (16 timova krece od 1/8 finala umesto dosadasnjih 8 timova i plej-ofa od 1/4 finala). Svakako par nedelja duzeg igranja nego do sada nije razlog da izbace plej-of na 2 pobede koji se igrao do sada.
                              Zvanicno zbog zanimljivosti takmicenja. Mac sa dvije ostrice sto se tice klubova. Moze se posmatrati na nekoliko nacina.

                              Comment


                              • Obesmišljava se regularni deo takmičenja ako 8 od 10 klubova prolazi dalje, stvara se prostor za različite nameštaljke itd.
                                A i ovaj "single elimination match" je najgluplja moguća stvar, a u rangu deljenja bodova sa dva u fudbalu pred plejof.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X