Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jebote 21.vek i ja treba da poverujem da je neki virus preko nekih zivotinja udario na covecanstvo,pa nije ovo srednji vek gde svi idemo musavi,prljavi,spavamo sa kravama,kokoskama,vaske nam lete oko glave,popovi nam govore kako nas bog kaznjava za nase grehe. Sad ce neko da me uci da treba da perem ruke,kao da nisam citao cika Jovu Zmaja. Neka se noze u pizdu materinu,ti koji su pustili virus imaju i protivvirus,zrtve im ne znace nista a i svesno ih kroz medije povecavaju jer ce svi da traze vakcinu protiv zaraze i onda ce da se pojavi,drmnuce ogromnu lovu za te vakcine,a nije na odmet ni paralisati ekonomiju Kine,Evrope,dok tamo neke elite u Americi drmaju lovu.

    Comment


    • Ala ga uslikali

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Kod nas ako donesu odluku da se zatvore obrazovne ustanove Ministarstvo prosvjete iniciralo je istovremeno i mjeru placenog odsustva za jednog roditelja, bez obzira da li se radi o privatnom ili drzavnom sektoru, ako su djeca mladja od 11 godina. Drugacije se ne moze.
        Da, ovo je jedina racionalna mera u kome slučaju zabrana nastave ima smisla. Inače se stvara bespotreban cirkus. Države su došle u situaciju, po prvi put u modernoj istoriji, da svoju ulogu patrona društva koje proklamuju u svojim ustavima konačno primene na sveobuhvatan i egzistencijalan način. Za mnoge političare u vladama će ovo biti prelomna tačka u njihovim karijerama. Tako da je bolje da se ne zajebavaju sa merama i odlukama.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Jebote 21.vek i ja treba da poverujem da je neki virus preko nekih zivotinja udario na covecanstvo,pa nije ovo srednji vek gde svi idemo musavi,prljavi,spavamo sa kravama,kokoskama,vaske nam lete oko glave,popovi nam govore kako nas bog kaznjava za nase grehe. Sad ce neko da me uci da treba da perem ruke,kao da nisam citao cika Jovu Zmaja. Neka se noze u pizdu materinu,ti koji su pustili virus imaju i protivvirus,zrtve im ne znace nista a i svesno ih kroz medije povecavaju jer ce svi da traze vakcinu protiv zaraze i onda ce da se pojavi,drmnuce ogromnu lovu za te vakcine,a nije na odmet ni paralisati ekonomiju Kine,Evrope,dok tamo neke elite u Americi drmaju lovu.
          Kakav je to uzak nacin posmatranja. Zato sto je tebi nesto nepojmljivo odmah racunas i da je za sve ostale, ne u drzavi nego u svetu. Procas kao sad treba neko da te uci da peres ruke. Je l si svestan da 3milijarde ljudi nema internet, da 800miliona nema dovoljno hrane, da 800 miliona nema pristup nezagadjenoj vodi, a ti pricas kao da je sok da neko ne usisava kucu 2x mesecno i ne pere stalno ruke, sto je tebi i vecini ljudi koje poznajes, normalan nacij zivota. To je kao da ti neko kaze kod mene je 40c u egiptu, a ti gledas u svoje dvoriste gde pada sneg, i kazes smesna prica. Ne moras da ides po svetu, idi malo u neko mesto od 500 stanovnika za vreme berbe necega, je l ti mislis da svi mahom stari ljudi peru ruke kad diraju prljave traktore i slicno? Je l' znas koliko ljudi posle pisanja to ne uradi? Je l' si video nekad na sta lice neki ulicnj marketi po Kini Indiji, nevezano za virus. Neki ljudi u siromasnim tropskim zemljama idu bosi, pa uskacu tako u krevet. Za virus postoji X nacina kako da se probije, ali to se ne utvrdjuje u ovom trenutku, svako ima svoje pretpostavke. Ali prica kao da je neko sokiran na to da je nemoguce da stotine miliona ljudi ne vodi higijenu je i da mu je to nepojmljivo je ili glupa sa namerom, ili toliko u " svom balonu i toze naocarima" A bas zato sto nije 15.vek imas smrtnost u sezonu gripa 0.1%. Samo ne znam da li ti stvarno mislis da se u buducnosti nikad vise nece pojaviti virus koji ce da ubija ljude, jer eto 21.22. 23. vek je?
          Last edited by colchonero; 13-03-20, 15:31.

          Comment


          • Inace paralisu se ekonomije u Kini i Evropi a kao u USA bajno je isto netacno.
            Dow Jones kao jedan od najboljih prikaza njihove berze je pao sa 29000 na jedva 21000 za 10ak dana. Trump hoce opet da smanji poreze, FED reagovao, Bolsonaro koji je bio sa njim u nedelju danas pozitivno testiran, itd...
            Nije kriticno, sve to moze brzo da se vrati uz par dobrih vesti i indikatora sto u vezi virusa, sto za naftu, plus jos neke stvari, necu da ulazim sad...
            Ali uvek mora da ima neka prica, ili su zli Ameri koji stopiraju Kinu, ili kad je u Africi onda sirotinju tamane, kada bi u Rusiji ispalo isto bi neka prica isla , kada bi kod njih samih bilo, odmah bi bilo fejk panika zbog ekonomije ili cega vec. Ok neka prica i teorija ce nekad biti tacna, ne sporim, ne treba ni slepo verovati, ali ove price idu SVAKI PUT, a kroz istoriju milion primera da je bar nekad "real deal". Mozda corona to nije mozd abude nesto za 100g, ali u startu odbacivanje svega isto nije bas super.
            Last edited by colchonero; 13-03-20, 15:41.

            Comment


            • Da mislim,ljude ce da ubijaju ljudi,nauka,medicina je toliko napredovala da nema sanse da se pojavi tamo neki virus a da oni o tome nista ne znaju,atomsku bombu su bre smislili i odmah je bacili na ljude u Japanu. Ljudi su zlo,a ne virusi,naravno ne svi ljudi nego oni koji na pustanju tih virusa zaradjuju,koji na ratovima,proizvodnji oruzja i jos na hiljadu drugih stvari koji su na stetu covecanstva drmaju ogromne pare.

              Comment


              • Originally posted by madrid View Post
                Inace paralisu se ekonomije u Kini i Evropi a kao u USA bajno je isto netacno.
                Dow Jones kao jedan od najboljih prikaza njihove berze je pao sa 29000 na jedva 21000 za 10ak dana. Trump hoce opet da smanji poreze, FED reagovao, Bolsonaro koji je bio sa njim u nedelju danas pozitivno testiran, itd...
                Nije kriticno, sve to moze brzo da se vrati uz par dobrih vesti i indikatora sto u vezi virusa, sto za naftu, plus jos neke stvari, necu da ulazim sad...
                Ali uvek mora da ima neka prica, ili su zli Ameri koji stopiraju Kinu, ili kad je u Africi onda sirotinju tamane, kada bi u Rusiji ispalo isto bi neka prica isla , kada bi kod njih samih bilo, odmah bi bilo fejk panika zbog ekonomije ili cega vec. Ok neka prica i teorija ce nekad biti tacna, ne sporim, ne treba ni slepo verovati, ali ove price idu SVAKI PUT, a kroz istoriju milion primera da je bar nekad "real deal". Mozda corona to nije mozd abude nesto za 100g, ali u startu odbacivanje svega isto nije bas super.
                Ne odgovara ovaj virus nikom, ti si fino i naveo. Naravno da ćemo mi i tu vidjeti Amere iza svega

                Comment


                • Joj uragan ne mogu da rese, plima dodje Venecija plavi, nama one poplave, onda jaci pljusak nosi kola u BG zbog sahtova, pozar pobije milione zivotinja u AUS mesecima ga gase, i to sve u razvijenom svetu i jos milion sitnih stvari. A zamisli u nerazvijenom probleme i muke. Ali zato ti (i ja) koji ne bi prepoznao 80% voca na tropskom marketu jer nikad nisi ni cuo za njih, tvrdis da je nemoguce da smrtonosan virus naidje. A da odemo na mesec dana u africko selo u sumi nekoj(na svoju ruku nekontrolisano) dobili bi malariju, trovanje hranom ili ko zna sta vec uz sve nase navike pranja ruku, garantujem
                  Last edited by colchonero; 13-03-20, 15:49.

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Olja, tebi najviše verujem. Pričaj koliko je opasno? Nije zezanje. Da znam kako da provedem poslednje dane
                    Meni verujes??

                    Kakvi poslednji dane ne lupaj. Mlad si zdrav, samo budi odgovoran brini o sebi, jer tako stitis i druge. Neke navike malo promeni, malo se smiri ne skitaj, povuci se i nece biti problema.

                    Smanji kretanje, preporucio si i sam da je pravo vreme da se cita, snabdej se tim pripravcima, pisali mmajstor i ja, evo i Vadan preporucuje Zn, da djumbir je odlican kuvajte caj od njega, ja ga inace obozavam i trpam svuda (manji koren u Maksiju oko 150 din).

                    Kada izlazite napolje moj je savet (ja tako radim poslednjih dana) stavljam latex rukavice (imate u lidlu 100kom za 650 din ili u apotekama na komad) i to me pre svega sprecava da diram lice. Iako nisam od tih pipaca, uhvatila sam sebe te me svrbi nos, te mi kosa sameta, tako da rukavice te zaustave, pored toga sto je sve prljavo i zagadjeno. Bez pozdravljanja sa drugima, na odstojanju koliko god je moguce, presvlacenje kod kuce pod obavezno. Neke mere i protokole pre svega ponasanja i dezinfekcije moraju da se usvoje i odrade svaki put kada kada se udje u kucu, postavljala sam vec ovu nasu sto zivi sa porodicom u Kini i sve vreme je u karantinu. Deluje mozda na prvi pogled komplikovano, ali udje se u fazon brzo. Naocare, mobilni, kljucevi to se mora obavezno dezinfikovati. E da najbolji na nasem trzistu su medicinski alkohol 70% i Domestos (odnosno sve na bazi hlora). Ovaj drugi smrdi (naravno razblazen) ali ubija sve i on je za metal i sve povrsine loje trpe kiselinu, ne za drvo niti tkaninu. Izuvanje obavezno (valjda se inace izuvate), svi dezifikuju obucu...

                    Uoatalom procitajte kod gospodje
                    https://twitter.com/misjedobiogrip?s=09

                    Kada se setim jos necega napisacu
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ako već kenjamo o teorijama zavere, zašto iza svega ovoga ne bi bili Kinezi, već baš Amerikanci? Navodno je sve krenulo iz kineske Šumadije, ne iz Misurija.
                      sigpic

                      Comment


                      • Sta biste vi radili da zivite u vreme kad je kuga vladala kad sad u vreme neke korone dizete ovakvu paniku,ljudi umiru,zar stvarno neko misli da su te cifre tacne koje izadju u medijima,Tramp je zarazen koronom,Gober,svi sportisti i svi ce oni za mesec dana opet da igraju fudbal,da se bave politikom zato sto su slusali lekare,prali ruke i zatvorili se u 4 zida. Vrlo je interesantno da je gomila nekih poznatih licnosti dobila tu Koronu,svi su u izolaciji,ceo svet treba da stane,ovo je takva kampanja u svetu da nema sanse da iza toga ne stoji ogromna lova.

                        Comment


                        • Koliko god suludo sve izgledalo ili mnogima prenaduvano, opasnost postoji, i ko zna sta cemo tek imati u buducnosti. Uostalom toliki broj mrtvih za kratko vreme, a u Evropi se tek zahuktava, govori da ovo nije naivno i da covek mora da ima veliko strahopostovanje.
                          Mikroorganizmi postoje nekoliko milijardi godina, homosapiens nekoliko miliona godina. Razvijao se covek, ali i te kako su i mikroorganizmi. Oni imaju podjednaku teznju da prezive i da nas nadvladaju, razvijaju se i mutiraju i nisu naivni nimalo. Sta nas ceka tek u buducnosti, ko zna.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Brazilski predsednik Bolsonaro zarazen, a bio za vikend sa Trampom.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Ipak su ona dvojica sto su sletjela iz Beca negativni na koronu.
                              I dalje se drzimo

                              Comment


                              • Trump nije zarazen, nije cak ni testiran. A od poznatih je svega 5-6 zarazeno. Arteta Rugani, Odoi,Gober, Micel,Tom Henks i mozda jos 2-3 koja senisam setio. Tako da uzimajuci u ovzir broj "celebrity-a" to i nije nesto. A logicno da kada se neko u tvom okruzenju zarqzi da sanse odmah drasticno rastu (Gober-Micel, Juveovi, Arsenalovi, Interovi igraci). Tako da proporcija ne moze u ovom slucaju da se radi. Ili si na 0 (kao tim ili sport) ili odjednom imas veliku sansu da budes neproporcijalno mnogo zahvacen.

                                Comment

                                Working...
                                X