Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni se ne dopada ovo sto se desava kod nas, ne znam da li su ljudi nesvesni sranja ili su samo glupi, izuzetno glupi.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Kad gledam ove tabele upada mi u oko nesrazmjera. Recimo u Italiji i Španiji je broj oporavljenih jako mali a prošlo je podosta vremena (pogotovo u Italiji) od početka pandemije. Sa druge strane su Njemačka, Francuska, Belgija i slično gdje epidemija kraće traje a oporavljenih ima puno više. Jedino smisleno objašnjenje su zdravstveni sistemi koji se razlikuju.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Moje je misljenje da Amerikanci kasne i sa merama i sa testovima, videcemo sta ce biti za 2-3 nedelje
        Vrlo moguce da ce zbog toga imati mnogo zarazenih i da bece moci da opadaju kao JK, ali svejedno bolje uci na voz 2 stanice kasnije nego ne uci uopste. Bar da im smrtnost bude ispod 1%. Tamo bi italijanski scenario bio zastrasujuc ako kasne 2 nedelje i mnogi nemaju neke restrikcije.
        Last edited by colchonero; 22-03-20, 18:59.

        Comment


        • Najmlađi pacijent u KBC "Dragiša Mišović" je '90 godište.

          Comment


          • U Spaniji nema slobodnih kreveta pa bolesne spustaju na tlo. Jezivo.

            Comment


            • Originally posted by torpedo View Post
              Kad gledam ove tabele upada mi u oko nesrazmjera. Recimo u Italiji i Španiji je broj oporavljenih jako mali a prošlo je podosta vremena (pogotovo u Italiji) od početka pandemije. Sa druge strane su Njemačka, Francuska, Belgija i slično gdje epidemija kraće traje a oporavljenih ima puno više. Jedino smisleno objašnjenje su zdravstveni sistemi koji se razlikuju.
              Ne znam za Spanijiu, ali najveci problem Italije je sto im je virus usao u bolnice, tako su se zarazili vec bolesni ljudi plus su zarazili doktore.
              Za Nemacku kazu da su se mladji zarazili, a i Nemacka ima najbolje zdravstvo u Evropu, najbolje bolnice i to je razlog sto je kod njih smrtnost mnogo, mnogo, manja
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Kako to da dobijene maske za "dž" od kineske braće Vučić naplaćuje narodu? Pa skoro je spontano plakao i zahvaljivao se Si Đinpingu na velikodušnoj pošiljki.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ne znam za Spanijiu, ali najveci problem Italije je sto im je virus usao u bolnice, tako su se zarazili vec bolesni ljudi plus su zarazili doktore.
                  Za Nemacku kazu da su se mladji zarazili, a i Nemacka ima najbolje zdravstvo u Evropu, najbolje bolnice i to je razlog sto je kod njih smrtnost mnogo, mnogo, manja
                  Nisam mislio na umrle već oporavljene.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ne znam za Spanijiu, ali najveci problem Italije je sto im je virus usao u bolnice, tako su se zarazili vec bolesni ljudi plus su zarazili doktore.
                    Za Nemacku kazu da su se mladji zarazili, a i Nemacka ima najbolje zdravstvo u Evropu, najbolje bolnice i to je razlog sto je kod njih smrtnost mnogo, mnogo, manja
                    Nemo to mnoge veze sa zdravstvom i bolnicama. Bolnice u Lombardiji su medju najboljim u Evropi.

                    Comment


                    • Originally posted by torpedo View Post
                      Nisam mislio na umrle već oporavljene.
                      Pa zato sto imaju dosta starih i bolesnih, kojima treba duze da se oporave.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Uporedi ovde Holandiju i Belgiju

                        Comment


                        • I ako Nestorović i njemu slične budale laprdaju kako je stanje bezazleno i jedina preventiva ne ići napolje (ne znam kojim čudom) bojim se da ova pošast neće skoro proći.

                          Comment


                          • Originally posted by torpedo View Post
                            Uporedi ovde Holandiju i Belgiju
                            Ja sam to isto primetio, a onda mi je objasnjeno da je to zbog toga sto nisu obavezni da aktualiziraju oporavljene. Pa vrv neko to radi cesto, neko mozda jednom nedeljno.

                            Comment


                            • Originally posted by madrid View Post
                              Ja sam to isto primetio, a onda mi je objasnjeno da je to zbog toga sto nisu obavezni da aktualiziraju oporavljene. Pa vrv neko to radi cesto, neko mozda jednom nedeljno.
                              Ako je to razlog onda su idioti. To je stavka koja diže moral ljudima.

                              Comment


                              • Slusam na RTSu ovu doktorku, plavusa pa kaze otprilike "Treba biti pozitivan mozda cemo imati veci broj mrtvih od korone ali sa druge strane zbog policijskog casa imacemo manji broj mrtvih zbog saobracajnih nesreca. Takodje mozemo se posvetiti vise sebi i procitati neku dobru knjigu".

                                Comment

                                Working...
                                X