Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Nije to teorija zavere, kada takav clanak izadje na index.hr znas koliko je sati. Ovo jeste moje ekonomsko tumacenje teksta, ali nigde nisam nagovestio neke drasticne posledice i neka nagadjanja sam zadrzao za sebe.

    I to dolazi od nemackih epidemiologa.
    Nisam mislio na tebe mada tvoj post jeste cisto nagadjanje. Ako ovo stane na 3m+ mi smo najebali ekonmoski a mozda i ovako.

    Novine pune psihodelije kako docekuje pomoc..kampanja radi 0/24 Vidim na nekim novosadskim portalima mladi i ostali kazu to vucko...kad vidim to vucko meni se zeludac prevrne..em sto je pustio gastoze da udju i setaju po volji, kao i ceo narod, prvo se smejao ovom virusu...kad treba smrt ajde ti Cale, kad treba pomoc...tu je on ...ono sto je najgore...jeste kako docekuje Kineze...pompa tv ludilo/bez maske..klasicni idot i sad sto je rekao...alo ste vi normalni ali ste glupi ko kurac..oni mu se dive..

    Nama je korona najmanji problem, najveci ovaj idiot, koji sebe vidi pored predsednika usa, rus i kine...juce se smeje, samo sto nije eksplodirao znajuci da ce sad pred kamere i avion...

    Njegova jedina sreca jeste sto je doba interneta, pa veliki broj ljudi koji je protiv njega je pobegao iz zemlje ili rade nevezano za budalu...


    Sto se tice haosa, tu sam hteo reci da ljudi imaju gnusne teorije zavere, da je tu nesto iza itd...i to ne mali broj ljudi..mene nije uvatala panika, samo mislim da smo idioti kao i pola sveta..a tek je 5-6 dana..sta ce biti ako se produzi na 30-60..ne mogu ni da zamislim.

    Rusi poprilicno cute, to mi je jako cudno, valjda se PutIn nada da ce imati u Aprilu izbore....Zvalavi se nada da ce ovo potrajati bar jos metar dana...svakodnevna kampanja mu je legla kao budali samar, ni onaj sapat opozicije sto se do sad mogao cuti, vise se ne cuje sem ako nemate Twiter..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Coronavirus in the US:
      - 26,685 confirmed cases
      - 340 confirmed deaths
      - 7,302 new cases today
      - 84 new deaths today

      Virus se bas siri, velika su zemlja, ali mislim da niko nije imao 7k+ za jedan dan. Dobro je sto nema puno mrtvih, mada broj od 84 jeste svakako velik, ali nije kao u nekim evropskim zemljama.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Smrtnost u UK ide stopama Italije.

        Comment


        • @LosmiSK
          Ovo govori da u USA ,svaki 78 covek umire .

          Procitao sam da vecina osoba koja umire po Italiji je 80,5 godina staro ,znaci to je prosek godina.
          Takodje preko 75% umiru oni koji imaju jednu ili dve vec hronicne bolesti.
          Dok 50% umire sa tri i vise hronicne bolesti.
          Mada taj sto ima tri bolesti,taj je realno i ovako vec jednom nogom pod zemljom.

          Virus izgleda napada najvise ove sto imaju hronicne bolesti ,a to je najveci broj osoba od 60-65+ .

          Dakle u Kini je buknuo u januaru ,kod nas u martu .Imali smo mesec i po do dva da uradimo preventivu .Tu je cela evropa izgleda zakazala ,ali samo kod nas je pravljena konferencija gde je doktor savetovao da je ovo "najsmesniji virus u istoriji covecanstva ,i dao predlog da zene idu u Milano u soping" a u taj isti Milano i Italiji je vec uveliko bio virus prisutan.A iza njega se predsednik smeje.

          Posle 10-15 dana ,izlazi predsednik sa suzama u ocima ,i radi svojevrsnu propagandu i kampanju i uvodi vanredno stanje.
          Gde se mere koje dolaze u tom trenutku su kontradiktorne.
          Zabranjuje skole ,a ostavlja kafane i kafice da rade .

          Posle toga se dere da ga ljudi ne slusaju.
          Kako da ga slusaju ,kad se on prvi smejao sa doktorom na temi virus ,i rekao da vise ljudi umire od uboda komarca.

          Predsednik a izgleda i mnogi misle da ako se deres pokazujes moc .
          To nije tacno ,pokazujes slabost.A predsednik se u poslednje vreme mnogo dere.

          Jucerasnji nastup ,on sav srecan .A sve strozije mere donosi,ali ipak dolaze mu Kinezi ,moramo da ga razumemo.

          Svakog dana imaju obracanje ,vrsi se svojevrsna kampanja i propaganda u ovoj situaciji.
          Na pocetku su pricali slusacemo struku .
          Koju struku ,kad ta ista struka misli na pocetku da je ovo "najsmesniji virus" ,a vlast to pozdravlja smejuci se kao ludi na brasno.

          Kad pogledam nasu vlast i struku (koja se smeje) i uslove u koje ce doktori raditi.
          Pa ovo ce biti apokalipsa .

          Comment


          • Sve si lepo napisao. Sad iz prodavnice njih tri niko nista,ulice onako...taj moj kraj,nisam izlazio na kej je uvek malo mase napolje ali manje vise redovna cifra.

            Mozda da nam ukinu net,mozda opet svi budu imali srecne familije i razvije se kontakt....Meni su se najavili gosti sadna rucak, mozda i nije lose to.. poludecemo ako zatvore sve..

            Dajem 1k dinara za kvasac,ovo vec nije realno. Pijace ne rade,pa nema ni salate...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Pisu mi ovi moji stranci na Telgramu
              sloukas, duverioglu and vesely tested +
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • U Zagrebu jak zemljotres, ljudi na ulicama, sad ce se sranje jos vise prosiriti. Koliko nesrece jbt...
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Kod nas objavili imena svih koji su u samoizolaciji.

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    U Zagrebu jak zemljotres, ljudi na ulicama, sad ce se sranje jos vise prosiriti. Koliko nesrece jbt...
                    Na svu nesreću sa koronom još zemljotres ih sastavi.. Bože pomozi

                    Comment


                    • I moze li neko ovom nasem narodu objasniti da Kinezi pomazu svima. Dakle svima salju pomoc u vidu medicinske opreme, Spaniji, Filipinima, Italiji, Iranu, Iraku...

                      Samo kod nas je cirkus oko toga.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • U Republici Srpskoj uskoro ce biti ogranicena kupovina zivotnih namirnica.
                        https://www.nezavisne.com/novosti/bi...mirnica/590130

                        Comment


                        • Malo treba mućnuti glavom kad se kupuju namirnice. Nikakav bakaluk ne dolazi u obzir, sve to voće i povrće je prošlo kroz desetine ruku.
                          Hleb uzimam iz pekare gde se peče i bukvalno ga diraju dve osobe, pritom obe imaju rukavice na sebi. I gomila drugih stvari do kojih se dođe promišljanjem.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Odbijam da verujem da se ovo desilo.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Malo treba mućnuti glavom kad se kupuju namirnice. Nikakav bakaluk ne dolazi u obzir, sve to voće i povrće je prošlo kroz desetine ruku.
                              Hleb uzimam iz pekare gde se peče i bukvalno ga diraju dve osobe, pritom obe imaju rukavice na sebi. I gomila drugih stvari do kojih se dođe promišljanjem.
                              Pa moras da jedes voce i povrce, kako da ga ne kupujes?
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Meni samo nije jasno kako do sada niko nije ni spomenuo gradilista?? Mesta na kojima radi i do 70% starijih od 50. Mesta na kojima je i inace higijena losa, nema vode, ljudi jedu onde gde i rade, ne peru ruke..Jel realno da je od svega toga bitniji rok zavrsetka nekog objekta iako su ta mesta potencijalno najopasnija za sirenje virusa. Zamislite BW gde radi vise stotina ljudi, pa samo jedan da se zarazi odose svi sa koronom kucama, pa tako dalje i dalje. Igrom slucaja znam da vecina gradilista radi kao da je stanje redovno, sem sto su izlepljena uputstva za pranje ruku, na mestima gde ni vode nema.
                                MESSI 10

                                Comment

                                Working...
                                X