Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eno i Federer se javio na instagramu, Svajcarci isto bas pogodjeni, na milion stanovnika su odmah iza Italije, ali srecom imaju neuporedivo manje mrtvih.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Glupo poredjenje...
      Vest je već u ovom moru brzih promena ali svakako nije glupo jer su vrednosti poremećene, pa tako priglupi Jović ima para koliko jedan naučnik neće za života imati, neo ko u suštini služi da zabavi mase zarađuje "da se smrzneš" a neko ko se bavi naukom i pronalazaštvom u glavnom je na ivici egzistencije (ne računaj naše doktore nauka, rekao sam naučnike).
      Mali off, u poltici je izašao članak (mislim u polemikama) gde autor teksta iznosi optužbe na račun mnogih doktoranata i doktora nauka i načinu na koji oni dolaze do radova, tj njihova imena stoje kao koautori naučnih radova. Erozija morala.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Kafici i TC ipak sutra od 20h prestaju sa radom.

        Zabrana okupljanja i vise od 5 lica na istom mjestu.
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Originally posted by Ricma View Post
          Ako su ti ljudi na vlasti, onda nemam sta da dodam. Nisam uopste mislio na samo stanovnistvo. Vlast je ta koja treba da disciplinuje stanovnistvo sa merama, a sporo su reagovali ko da su Balkanci.

          Lezerni pristup se odnosio na Merkelovu i kompaniju koji itekako kasne sa merama. I to kako se vlast ponela prema koroni, to se prenelo na stanovnistvo.
          Pa jbg, velike su pare tamo u Ekonomoiji, verovatno zbog toga su pričekali.....

          Nzm da l je npr. istina da Englezi neće da zaustave "redovno" funkcionisanje ni po koju cenu.

          Comment


          • We are discovering that more and more Republican senators who were in a January 24th briefing on the negative impacts of the coronavirus went on to sell off large amounts of stock. Meanwhile, in public, these senators were claiming that there was nothing to worry about.

            In other words: These senators received advanced warning that COVID-19 was going to be devastating to America, and instead of sounding the alarms they worried more about their bank accounts. Literally putting their own wealth before American lives.

            The chairman of the Senate Intelligence Committee, Richard Burr, sold off a significant percentage of his stocks, unloading between $628,000 and $1.72 million of his holdings on Feb. 13 in 33 separate transactions.

            A week after Burr’s sales, the stock market began a sharp decline and has lost about 30% since.

            On Thursday, Burr came under fire after NPR obtained a secret recording from Feb. 27, in which the lawmaker gave a VIP group at an exclusive social club a much more dire preview of the economic impact of the coronavirus than what he had told the public... In a Feb. 7 op-ed that he co-authored with another senator, he assured the public that “the United States today is better prepared than ever before to face emerging public health threats, like the coronavirus.”

            Sen. Kelly Loeffler sold off seven figures worth of stock holdings in the days and weeks after a private, all-senators meeting on the novel coronavirus that subsequently hammered U.S. equities.

            That first transaction was a sale of stock in the company Resideo Technologies worth between $50,001 and $100,000. The company’s stock price has fallen by more than half since then, and the Dow Jones Industrial Average overall has shed approximately 10,000 points, dropping about a third of its value.

            It was the first of 29 stock transactions that Loeffler and her husband made through mid-February, all but two of which were sales. One of Loeffler’s two purchases was stock worth between $100,000 and $250,000 in Citrix, a technology company that offers teleworking software and which has seen a small bump in its stock price since Loeffler bought in as a result of coronavirus-induced market turmoil.

            “Concerned about #coronavirus?” she tweeted on March 10. “Remember this: The consumer is strong, the economy is strong, & jobs are growing, which puts us in the best economic position to tackle #COVID19 & keep Americans safe.”

            In summary: (1) She had NO stock transactions reported at all prior to the very day of the briefing. (2) Her portfolio sold 19 stocks and only bought two. (3) The stocks she did buy were in telecom, which stood to benefit from millions of people being forced to work from home.

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              Vest je već u ovom moru brzih promena ali svakako nije glupo jer su vrednosti poremećene, pa tako priglupi Jović ima para koliko jedan naučnik neće za života imati, neo ko u suštini služi da zabavi mase zarađuje "da se smrzneš" a neko ko se bavi naukom i pronalazaštvom u glavnom je na ivici egzistencije (ne računaj naše doktore nauka, rekao sam naučnike).
              Mali off, u poltici je izašao članak (mislim u polemikama) gde autor teksta iznosi optužbe na račun mnogih doktoranata i doktora nauka i načinu na koji oni dolaze do radova, tj njihova imena stoje kao koautori naučnih radova. Erozija morala.
              Naravno da su vrednosti poremecene, zabavljac ima vecu platu od naucnika, ali i donosi veci novac svom poslodavcu. Obzirom da se i naucnica poziva na materijalnu dobit zarada koju imaju vrhunski sportisti je opravdana.

              Naravno ja bih isto voleo kad bi naucnici imali veca primanja i vise novca na raspolaganju za svoja istrazivanja.

              Comment


              • Na temu naročite pogođenosti Italijana. Istraživanje izašlo krajem prošle godine.

                https://www.sciencedirect.com/scienc...01971219303285
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Naravno da su vrednosti poremecene, zabavljac ima vecu platu od naucnika, ali i donosi veci novac svom poslodavcu. Obzirom da se i naucnica poziva na materijalnu dobit zarada koju imaju vrhunski sportisti je opravdana.

                  Naravno ja bih isto voleo kad bi naucnici imali veca primanja i vise novca na raspolaganju za svoja istrazivanja.
                  Tih poremećenih vrednosti se setimo samo u ovakvim situacijama, kad one prođu sve ponovo padne u zaborav.
                  Slažem se da tržište neumoljivo pokazuje vrednost svakog pojedinačno, sviđalo se to nama ili ne.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    Vest je već u ovom moru brzih promena ali svakako nije glupo jer su vrednosti poremećene, pa tako priglupi Jović ima para koliko jedan naučnik neće za života imati, neo ko u suštini služi da zabavi mase zarađuje "da se smrzneš" a neko ko se bavi naukom i pronalazaštvom u glavnom je na ivici egzistencije (ne računaj naše doktore nauka, rekao sam naučnike).
                    Mali off, u poltici je izašao članak (mislim u polemikama) gde autor teksta iznosi optužbe na račun mnogih doktoranata i doktora nauka i načinu na koji oni dolaze do radova, tj njihova imena stoje kao koautori naučnih radova. Erozija morala.
                    Ako hoces te teme da se dotaknes, onda bismo morali prvo od nas samih da krenemo. Fudbaler je placen milionima jer svom gazdi donosi milione. Tom gazdi novac donose sponzori kojima novac donosi konzumeristicko drustvo. Ako hocete da fudbaleri zaradjuju mnogo manje a naucnici mnogo vise, onda umesto sto placate dodatno SK i Arenu ne bi li gledali fudbal i basket, umesto sto placate brz net ne bi li gledali hd strimove, umesto sto cete kupiti dres, solju i privezak voljenog kluba, donirajte taj novac istrazivackim i naucnim centrima. Nisu tu fudbaleri i njihove gazde nista krivi, mi smo govna
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Gledam snimke sa SkyNewsa iz bolnice u Bergamu ((

                      Momak iz Paracina se oglasio valjda preko insta da je pozitivan, a dosao pre 9 dana iz Svedske, nije bio u izolaciji, izlazio po kaficima i kafanama, i sta sad...kaze svi koji su bili sa mnom ili na mestima gde i ja da se izoloju. Eee crni ti, zarazen ceo Pn i okolina za to vreme. O boze!


                      Od 38 testiranih + 14 zarazeno = 149

                      Odvratan dan. Odoh sa neta.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Једна здравствена радница заражена коронавирусом, шесторо у изолацији

                        https://www.rts.rs/page/stories/ci/К...-izlocija.html

                        Comment




                        • Izvolite

                          Comment


                          • Originally posted by Brajkula View Post
                            Pa jbg, velike su pare tamo u Ekonomoiji, verovatno zbog toga su pričekali.....

                            Nzm da l je npr. istina da Englezi neće da zaustave "redovno" funkcionisanje ni po koju cenu.
                            Mislim da su bili malo nesvesni njihove odgovornosti sto je i dovelo do kraha evropske solidarnosti. Ko da nisu gledali malo dalje u buducnost i zanemarili cinjenicu da sto pre pocnu sa merama da ce brze da izadju iz izolacije i da zbog njihovog velikog internog trzista nece osetiti drasticno velike gubitke. Od vodece ekonomske odgovorne sile se ocekuje pravovremena reakcija. Prosto u ovakvim situacijama kada je neminovno da ekonomija mora da ''stane'' u toj situaciji ljudski zivoti imaju prioritet u odnosu na privredu jer sto manje zrtava to ce privreda krace da bude na pauzi. Ma kolikog god nekom zvucalo surovo.

                            Bas zbog njihovog izostanka prave reakcije su druge drzave povukle sa sobom zato sto ako Nemci tako postupaju ne bi trebalo ni druge zemlje da se preterano cimaju dok ih ne pogodi. Sebi i drugima su ucinili medvedju uslugu, sada ce uslediti posledice njihovog sporijeg reagovanja i ne mozemo reci da je ovo slab udarac na EU. Ako se od nekog ocekivalo da pazljivije posmatra situaciju u Kini i Italiji i opreznije postupa, onda je to Nemacka. Mislim da tu vecu ulogu igra sam socijalni faktor nego ekonomski.

                            Evo Poljska i Ceska uz Irsku imaju najvecu stopu ekonomskog rasta u poslednjih nekoliko godina, pa su medju prvima proglasile vanredno stanje. Znaju da sto pre pocnu sa tim moci ce pre da stanu na noge. Madjarska je pre nas isto uvela vanredno stanje i zatvorila skole i za sada imaju skroz prihvatljive cifre.

                            Sam zakljucak i jeste da ne treba u velikoj meri kriviti Vucka zbog zakasnelih reakcija, posto kao sto vidiimo falila je odgovornost kod vecine evropskih lidera.

                            Comment




                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Kod mene je danas mnogo bolja situacija, ali dok sam obavila kupovinu, to je trajalo...
                                Uglavnom, u Maksiju kasirke imaju i maske i rukavice, drzi se odstojanje na kasi, u drugom Maksiju sam videla i red ispred, znaci da tu i kontrolisano pustaju, ispred DMa, Lilija je isto red, svi stoje na 2m+, sve male prodavnice, kao i mesare, pekare su izvacile obavestenje koliko max moze ljudi da bude unutra, dosta ljudi je imalo i rukavice i maske...mnogo bolja situacija nego pre 3 dana kad sam isla
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X