Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Episkop budimljansko-nikšićki Srpske pravoslavne crkve Joanikije od ponedjeljka veče je, prema nalogu Sanitarne inspekcije, u samoizolaciji 14 dana, nakon što je iz Srbije stigao u Crnu Goru, piše Pobjeda.

    Prema saznanjima Pobjede, Joanikije je sinoć, preko Graničnog prijelaza Dobrakovo, ušao u našu zemlju, automobilom i nakon kontrole donijeto je rješenje kojim je stavljen u samoizolaciju.
    Ajd, neka mu je Bog u pomoc! Drz' se stari!

    Comment


    • Originally posted by Alistair Drake View Post


      Nas su zastitili carobnjaci iz SPC-a i njihove molitve. Tako je, Oce Momo! Slava Bogu!
      Ovo je bio nepogrešivi znak da će se korona pojaviti i u CG.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Crni Đorđe View Post
        Kažem ti kao neko kome je posao izrada presuda i sudska praksa mi je svakodnevnica.

        Što se tiče totalnog karantina, on nigde ne postoji, ne postoji u Italiji, nije postojao u Vuhanu i nigde nije moguće uvesti ga, pa ni kod nas. Ljudi su uvek mogli izaći po namirnice i lekove i to je svuda funkcionisalo normalno. Zato, bez dizanja panike, jer ovde nisi u četiri zida.
        Ana Isailovic је у месту Wenzhou, China.
        16. март у 17:47
        Wenzhou je bio grad sa najvise slucajeva nakon Wuhana i Hubei provincije odakle je virus i krenuo. U Wenzhou zivi oko 10 miliona ljudi, vise nego sto cela Srbija ima stanovnika. Kad smo dogurali do otprilike 18 slucajeva zarazenih koronavirusom, grad je stavljen u kompletni karantin. To je znacilo da nista sem supermarketa i apoteka nije radilo. Mogao je jedan covek iz svakog domacinstva da izadje na svaka dva dana u nabavku najosnovnijih namirnica i kucnih potrepstina. Bez maske se nigde nije moglo. Saobracaj je bio potpuno obustavljen, manje ulice ogradjene tako da je moglo samo jednim putem da se izadje i stigne do najblizeg marketa. Ljudi nisu kupovali i nagomilavali korpe svime sto stignu. Naprotiv. Uzimali su ono sto im je potrebno za otprilike dva tri dana. Bilo je svega za sve. Ljudi su se ponasali u skladu sa pravilima. Pa i sa toliko striktnim merama opet je broj zarazenih porastao na preko 500 ljudi. Strogi karantin je bio na snazi oko 2 nedelje. Nakon toga je sve polako pocelo da se vraca u normalu. Jedino su sve skole i dalje zatvorene. Juce sam prvi put nakon 24.januara izasla iz kuce. Danas je i poslednji pacijent izlecen i pusten iz bolnice. Grad zivi.



        Nije nikakvo dizanje panike, ali sta sam to napisao da bi diglo paniku vecu od vandrednog stanja? Mozda se nisam dobro izrazio za totalni karantin ali svakako da je ovo jedan od strozijih karantina i kako se radilo tamo gde su se pokazali rezultati.

        Ti kao neko ko izradjuje presude, si poslao mozda presudu Dr Nestorovicu sto je savetovao zene da idu u Milano ili si taj deo propustio? I ako bude nesto gore (ne daj Boz ), reci ces,pa dobro nisam ja doktor, meni je posao da izradjujem presude..

        Valjda je ovde cilj da kruze informacije, a ne da se kaze, ma nije nista...bleja i pivo...bolje biti malo oprezniji, nego biti kao Dr Nestorovic...ti kao izradjivac presuda bi trebao to da znas npr..


        edit- drugi deo tksta



        Srbija nije Kina. U Srbiji nema maski. Nestaje alkohola, asepsola i toalet papira (?!) a ljudi masovno i neosnovano gomilaju hranu i ostale potrepstine. U Srbiji se mladi hvale kako njima virus nista ne moze i rizikuju zivote svojih starijih ukucana i necijih roditelja, baka i deka. Panika i gramzivost sa jedne i ljudska glupost i neodgovornost sa druge strane su najveci neprijatelj naseg naroda.

        Nepostojanje maski na trzistu jeste problem na koji pojedinac, nazalost, ne moze da utice. Ali kolektivna svest i odgovornost najpre prema sebi samima a onda i prema nasim bliznjima i onima koje ni ne poznajemo je nacin na koji mozemo doprineti ovom svetu u svakoj, a ponajvise u kriznim situacijama. Mislite o tome sledeci put kada odlucite da kupite 15kg brasna a ne pojedete ni kilo mesecno. Kada kupite 17l mleka a ne pijete ni litar mesecno. Kada kupite bilo sta u enormnim kolicinama i ne ostavite drugima. Kada izadjete i sednete u kafic sa jos 50 ljudi i disete jedni drugima u facu.

        Osvestite se.
        Last edited by LosmiSK; 18-03-20, 12:35.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Losmi ti si rekao da nabavimo sve sto nam treba jer je moguce da ce uvesti totalnu zabranu i da se obezbedimo za 2-3 nedelje, a sad citiras da je i u najgorem karantinu bilo moguce da se izlazi do prodavnice i apoteke.
          Sledeci put ipak malo razmisli pre nego sto postujes, vec sam pisala da je ovo SK forum i da ne znamo sta moze da prouzrukuje neodgovorno postovanje.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Losmi ti si rekao da nabavimo sve sto nam treba jer je moguce da ce uvesti totalnu zabranu i da se obezbedimo za 2-3 nedelje, a sad citiras da je i u najgorem karantinu bilo moguce da se izlazi do prodavnice i apoteke.
            Sledeci put ipak malo razmisli pre nego sto postujes, vec sam pisala da je ovo SK forum i da ne znamo sta moze da prouzrukuje neodgovorno postovanje.
            Pa da se obezbedis da ne moras izlaziti bez preke potrebe...Ako bude 50 ljudi cekalo ispred radnje i ulazili jedan po jedan, bices sto godina ispred te radnje npr...Mi smo sad dosli i uzeli hrane za 10dana i hemije, alkohola nema uopste, mislim na ovaj za ciscenje.. Kad sam napisao totalnu zabranu, mislio sam kao nesto gore....

            Ovo pisem da bi objasnio u bocu sta sam mislio..posto svako vadi iz konteksta kako hoce. Bolje se spremiti i biti spreman. Bolje ispasti budala i sve malo teze shvatiti, nego biti lelemud i ako bude haos, reci, pa jbga...

            Napisao sam sve drugarski i kako mislim, mozda se negde nisam dobro izrazio, prastajte...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Pa cekacu, a da gomilam i pravim neke zalihe ne zelim.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                To je zato sto se dosta starijih razbolelo, kod njih je vec stopa smrtnosti i oni su podigli taj broj.
                Ako pogledas po starosti, 80+ ima stopu smrtnosti 21%, a od 70-79 je 8%, 60-69 je 3.6%, to je ogroman pad.
                Sto bi rekao nas doca,kad umres umro si 100%.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Pa cekacu, a da gomilam i pravim neke zalihe ne zelim.
                  Pa normalno, zalihe za 10ak dana. Ako bude problema, odes po hleb, vodu i osnovne namirnice..kupio malo voca,salame, sira, tunjvine, i hemiju...za kucu da ocistimo..to je to..nije gomilanje, kod mene je frizider uvek prazan mahom...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • proctajte ceo niz, svaka im cast zaista

                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Hoce li Vucic da zabrani taj izvoz ili nece?
                      Da znam hocu li zasadit 100 kila krtole?
                      Last edited by E1_PG; 18-03-20, 13:31.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_PG View Post
                        Hoce li Vucic da zabrani taj izvoz ili nece?
                        Da znam hocu li zasadit 100 kila krtole?
                        Kakva zabrana evo dosao kamion iz Novog Sada u Zagreb sa dzemom najnormalnije danas
                        Last edited by Mrkela; 18-03-20, 14:02.

                        Comment


                        • Dobro sad Mrki ali u perspektivi,kad krenu da se prazne zalihe,za koji mjesec?
                          Ne znam kakva je situacija.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Iskusaj me, pa da vidis
                            Nisam lud a ni toliko glup...kada moja žena upotrebi tu rečenicu ja uvek krenem u rikverc
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Pa normalno, zalihe za 10ak dana. Ako bude problema, odes po hleb, vodu i osnovne namirnice..kupio malo voca,salame, sira, tunjvine, i hemiju...za kucu da ocistimo..to je to..nije gomilanje, kod mene je frizider uvek prazan mahom...
                              Lošmi nisam od tebe očekivao da ćeš da napuniš gaće..

                              Šta da se zapuca? Ti bi Drinu preplivao..

                              Comment


                              • Sad sam se cula sa sestrom koja zivi u Stutgartu, ista prica kao kod nas sto se tice neozbiljnosti stanovnista.
                                Od ovog sad ponedeljka su zatovirli skole i obdanista na 5 nedelja, policija kontrolise koliko ih ima na ulici, ne smeju vece grupe, decija igralista su zatvorena (ona ima 2 klinca pa joj je to bitno), ona pocinje da radi od ponedeljka od kuce, njen muz koji je u Porscheu od ponedeljka ne radi, pauza od 2 nedelje.
                                Sto se tice snabdevenosti prodavnica, tu je katastrofa, prazni rafovi i sto se tice hrane, ne samo toalet papira. A toalet papir ni njoj nije jasan
                                Maski nema, njena mama svratila u neku apoteku i trazili joj 10 evra za jednu jedinu masku...

                                Ona se pazi i cuva, ali i dalje ima ljudi koji ne paze, koji se zezaju, setkaju se po gradu itd.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X