Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I ja bi ih nazvao govnima jer su se zavukli u misje rupe pa izlaze na ulice samo onda ako ih isteruju iz domova ili im podizu skolarine... oni su buducnost neke Nemacke s obzirom da im je jedini cilj da zapale preko grane i nista ih drugo ne interesuje. Moja generacija je pola skolovanja proveka na ulici boreci se za neko bolje sutra dok su ovi nevidjeni teletabisi koji pojma o zivotu nemaju.

    I ovde se ne porede sile i drzave nego drustva. Retarda imas i u Srbiji i Americi i Rusiji - svuda. To sto se uglavnom pominje USA je zato sto je broj retarda tamo ubedljivo najjaci jer oni imaju tu najduzu istoriju potrosackog drustva, za razliku od istocnih drustava koje su do skoro svi imali taj neki kolektivitet kao sistem vrednosti a ne iskljucivo individualizam kao na zapadu.

    Comment




    • Originally posted by LosmiSK View Post

      Ne treba nas problem meriti sa Amerikom ili bilo kojom drugom zemljom. Ovde je osnovni problem socijalne prirode. Meni je cudno da kad se nesto kaze da se odmah poredi sa nekim velikim silama kao da mi mozemo u bilo cemu da se merimo sa njima.

      Sustinski problem kod nas je sto 3k znaci vise od njihovog razuma, da je podelio 3k da ih mazi po genitalijama oni bi i na to pristali...Covek kupuje ljude za 3k dinara..dok cene svega rastu rapidno i danas ti tri hiljade bukvalno ne znace nista sem ako nisi narkoman ili alkoholicar.

      Mi se pravimo kao da zivimo ne znam kakvim zivotom, a da oni drugi tj ceo svet ne zna kako se zivi i da je nama do jaja. Kao ljudi tj narod se nismo izborili bukvalno ni za jednu stvar..

      Realitvno svuda postoji neki izbor,na kraju ce ici po kucama da vakcinisu ali ne zato sto brinu za nase zdravlje jer moraju ...Nase medicinske ustanove su go qrac, sta god ti treba da necekas sto godina moras na privatne cak i ako daju neke pogodnosti to je zato sto subvencionisu drzavnim parama privatne klinike.

      Meni je neverovatno kako se sve uvek meri sa USA, kao oni su debili,dok npr Ruse niko ne spominje..ili Kineze..kroz neki los primer.

      Mladi su nasa buducnost ma kakvi bili i ne treba ih nazivati govnima, vec upravo te izopacene penzionere,ne sve ali vecinu naravno...
      Ne merimo problem ni sa kim, vec takav nacin manipulacije je dosao sa zapada, nisu ovi nasi izrodi to izmislili, niti su videli od Rusa i Kineza.

      Cek ako sam razumeo ti kazes da mlade treba da zovemo izopaceni penzioneri, svidja mi se to.

      Sent from my motorola one action using Tapatalk

      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Kako je takav nacin manipulacje dosao sa zapada, ajde mi objasni?
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Pa zar ti se nije objasnilo... ko je izvor sindroma potrosackog drustva, iz koje kulture i uredjenja je to doslo?

          Comment


          • Sta fali potrosackom drustvu? To je dobar znak, a ne los po bilo koje drustvo. ..i kakve to veze uopste ima sa temom i vakcinisajem, svako ima problema sa vakcinisanjem proporcionalno po broju stanovnika...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Ne znam zasto nisam ni sumnjao da ti ne vidis problem u potrosackom sistemu vrednosti.

              Ako ti nemas problem sa potrosackim drustvom sta ti onda smeta ponasanje ljudi u Uscu? Svakako da je potrosacki bolje vakcinisati se uz 3 hiljade dinara nego vakcinisati se za dzabe. U cemu je problem?

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Ne znam zasto nisam ni sumnjao da ti ne vidis problem u potrosackom sistemu vrednosti.

                Ako ti nemas problem sa potrosackim drustvom sta ti onda smeta ponasanje ljudi u Uscu? Svakako da je potrosacki bolje vakcinisati se uz 3 hiljade dinara nego vakcinisati se za dzabe. U cemu je problem?
                Vakcinisati se treba zbog zdravlja, a ne da li je dzaba ili placeno 3k dinara. To nema veze sa potrosackim drustvom vec sa tim sto smo teska sirotinja...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post

                  Vakcinisati se treba zbog zdravlja, a ne da li je dzaba ili placeno 3k dinara. To nema veze sa potrosackim drustvom vec sa tim sto smo teska sirotinja...
                  Pa u Americi imas mnogo vise sirotinje nego ovde. Klasne razlike su nastale kao posledica kapitalizma koji je dosao sa zapada a ne istoka. Al sad ces ti reci sta fali kapitalizmu, tako da je tvoje nerazumevanje dubljeg tipa.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post

                    Pa u Americi imas mnogo vise sirotinje nego ovde. Klasne razlike su nastale kao posledica kapitalizma koji je dosao sa zapada a ne istoka. Al sad ces ti reci sta fali kapitalizmu, tako da je tvoje nerazumevanje dubljeg tipa.
                    Normalno da ima kad je to zemlja od 300m ljudi. Kapitalizam je valjda bolji od komunizma pa i socijalizma gde je sve lazno...Klasne razlike je uvek bilo,bukvalno od nastanka sveta...

                    Vakcinu uzimas zbog zdravlja, a ne zbog 3k ite tri k nemaju veze sa potrosackim drustvom vec sa mozgom..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post

                      Pa u Americi imas mnogo vise sirotinje nego ovde. Klasne razlike su nastale kao posledica kapitalizma koji je dosao sa zapada a ne istoka. Al sad ces ti reci sta fali kapitalizmu, tako da je tvoje nerazumevanje dubljeg tipa.
                      I to najgoreg tipa - liberalnog kapitalizma.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post

                        Normalno da ima kad je to zemlja od 300m ljudi. Kapitalizam je valjda bolji od komunizma pa i socijalizma gde je sve lazno...Klasne razlike je uvek bilo,bukvalno od nastanka sveta...

                        Vakcinu uzimas zbog zdravlja, a ne zbog 3k ite tri k nemaju veze sa potrosackim drustvom vec sa mozgom..
                        Bolji je samo zbog jednog razloga, zato sto te tera da nonstop budes aktivan i da nemas mira. Ne znam da li je dobro sto civilizacija ovakvom brzinom ide napred, ne znam zasto zurimo.

                        A sto se tice vakcinacije, Ameri su prvi izasli sa tim glupim akcijama, da ljudima daju neke popuste ako se vakcinisu i sta ti ja znam. Pa nije valjda da se oni vakcinisu zbog popusta u Meku.
                        Mislim da nijedno od ovoga nije slucaj, i ne verujem da ce ove stvari promeniti ikome misljenje. Ko je hteo da se vakcinise, on se vakcinisao ili ce se vakcinisati, bez obzira na ovo. Da li stvarno mislis da ce neki nabedjeni antivakser, da primi vakcinu zbog 3k. Pa mene ce razocarati prvog, ako se vakcinisu.

                        Sent from my motorola one action using Tapatalk

                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • Liberalni kapitalizam ne postoji...posebno ne u Americi, posebno ne sad...

                          Sto je jos bitnije u Srbiji nikad nije postojao a ide nam super sa ovim retro komunizmom obojenim u socijalizam i kapitalizam...mi smo sva govna uspeli da pomesamo. Mi ne znamo sta je liberalna ekonomija u praksi...ne znam da li negde u svetu to postoji...cuj liberalni kapitalizam...voleo bih ja da to postoji, ali to je smesno...i pomisliti na tako nesto. Liberalno znaci slobodan, a svi znamo da to je to nemoguce bilo gde na svetu....to sto neko misli da je onaj kinez smislio alibabu ili onaj majkrosoft u svojoj garazi taj ima problema sa relanoscu...) Mi smo rupetina od zemlje gde je drzava sve...i vecna voli drzavnu sisu vise od sise pamele anderson....jer su neuki, glupi i nesposbni da bilo sta urade sami...

                          @brian Amerika je zemlja mogucnosti za svakog..Kina i Rusija bas nisu pravi primer za to, mogu biti ali sve je manje vise kontrolisano kao i u Srbiji...sirortinje ima svuda, pa u Kini ima mesta gde ni postar ne moze doci sve da zna da planinari i da ima helikopter...

                          Pa neko ce se vakcinisati, malo precerujes u idealizovanju vaksera...mislim da je ovo najvise bilo za osobe od 18 do 30g...koje boli qrac za vakcinu realno...ne ovde nego bilo gde u svetu..

                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Molim te, izuzmi me, u pogledu Pamele...ja, iskreno, nisam takav... Pamela si je bate, Pamela, nema te državne sise...
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Mi smo rupetina od zemlje gde je drzava sve...i vecna voli drzavnu sisu .
                              A drzava je sta... Vuciceva prcija ili prcija onoga ko ga drzi u saci i drzi na toj poziciji? Drzave odavno vise nemaju suverenitet sem nekih izuzetaka kao sto su to delimicno Rusija, Kuba, Iran ili eventualno S. Koreja koja je ekstrem druge vrste. Sve ono sto se desava u ovoj drzavi ti je zelja i volja vlasnika kapitala, manjim delom domacih a vecim delom iinostranih.

                              A takodje nisam ni sumnjao da ces ti odmah napraviti poredjenje sa komunizmom, jer mozes samo u krajnostima da funkcionises. Komunizam nikada nije postojao ni u jednom drustvu. Komunizam je idealno drustvo u kome smo svi jednaki, sto je negde i najhumaniji princip koji moze da postoji u svim uredjenjima. Ono sto je postojalo u praksi jeste socijalizam kao put ka komunizmu, negde sa manje a negde sa vise uspeha i koji nije izdrzao borbu sa kapitalizmom. Ovo sto vidite u Srbiji je rani kapitalizam dok je u svetu je kapitalizam evoluirao na visi nivo i postao korporativni kapitalizam, a mi smo na periferiji tog sistema sajako slabom socijalnom komponentom. Korporacije danas vladaju svetom a ne drzave. Ono sto kaze Elon Musk ili Bil Gejts ima vecu tezinu i veci efekat nego ono sto kaze Bajden. Demokratija u takvom sistemu ne moze da postoji, a komunizam je ideal humanosti za ono sto imamo sada.

                              Tako da nemamo ti mi tu nikakav ekskluzivitet na mentalitet. Sve to sto vidis kod nas je ljudska odlika koja je karakteristicna u dvim drustvima, samo korporavije nemaju podjednaki interes u svim zemljama.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post

                                A drzava je sta... Vuciceva prcija ili prcija onoga ko ga drzi u saci i drzi na toj poziciji? Drzave odavno vise nemaju suverenitet sem nekih izuzetaka kao sto su to delimicno Rusija, Kuba, Iran ili eventualno S. Koreja koja je ekstrem druge vrste. Sve ono sto se desava u ovoj drzavi ti je zelja i volja vlasnika kapitala, manjim delom domacih a vecim delom iinostranih.

                                A takodje nisam ni sumnjao da ces ti odmah napraviti poredjenje sa komunizmom, jer mozes samo u krajnostima da funkcionises. Komunizam nikada nije postojao ni u jednom drustvu. Komunizam je idealno drustvo u kome smo svi jednaki, sto je negde i najhumaniji princip koji moze da postoji u svim uredjenjima. Ono sto je postojalo u praksi jeste socijalizam kao put ka komunizmu, negde sa manje a negde sa vise uspeha i koji nije izdrzao borbu sa kapitalizmom. Ovo sto vidite u Srbiji je rani kapitalizam dok je u svetu je kapitalizam evoluirao na visi nivo i postao korporativni kapitalizam, a mi smo na periferiji tog sistema sajako slabom socijalnom komponentom. Korporacije danas vladaju svetom a ne drzave. Ono sto kaze Elon Musk ili Bil Gejts ima vecu tezinu i veci efekat nego ono sto kaze Bajden. Demokratija u takvom sistemu ne moze da postoji, a komunizam je ideal humanosti za ono sto imamo sada.

                                Tako da nemamo ti mi tu nikakav ekskluzivitet na mentalitet. Sve to sto vidis kod nas je ljudska odlika koja je karakteristicna u dvim drustvima, samo korporavije nemaju podjednaki interes u svim zemljama.
                                Komunizam je fikcija...u svojoj kuci nemas ujednaceno a ne u ulici, gradu ili drzavi...cuj suverenitet imaju Rusija, Kina, Iran i S Koreja...haha a u al tebi nije dobro..Ne postoji socijalizam,niti komunizam..kapitalizam je bar realan a to ti je utopija..jos dajes primer zemalja gde su klasne razlike ekstremno izrazene i gde ljudi semmozda u Rusiji imaju pravo jedino da slusaju...ako hoce da funkcionisu..

                                Realno ta sranja ne pstoje,uvek se delilo po standardu i to je tako svuda...nisam pristalica zivota USA,blizi sam Spaniji i Portugalu..a o tvojimzemljama sa suverinitetom ne bih diskutovao mnogo..

                                Naravno da ce slusati pre muska gjtsa jer su oni nesto uradili i rade za covencastvo...sta treba da slusamo Putina, Kastra,Bajdena i vucica...ili ljude koji su nesto stvorili i promenili tok istorije...ako gldas sta j komunizam, najblizi su im Norvezani npr...to su samo slova na papiru..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X