Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da je poenta bila da se neke stvari ne rade brze zbog tehnoloskog ili ne znam kakvog napretka vec zbog nuznosti situacije. I potpuno je ocekivano i normalno da postoje ljudi kod kojih se javlja sumnja. Ne bi trebalo da ih osudjujete.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Uffff ovo ne samo da je vrlo pogresno, vec i veoma opasno.
      Svima puna usta nekih prava izbora i misljenja, a elementarne stvari se ne znaju. Ne valja nikako.
      Ajde uputi me onda na te elementarne stvari...
      Samo mi je nejasno čemu takav stav prema ljudima koji ne žele. Ne spadam u rizičnu populaciju, pritom sam bio u kontaktu sa osobama koji su se zarazili a da ja nisam. Niti sam ikog drugog zarazio.

      Smrtnost ovog virusa je beše 1%... vakcina ne ispitana dovoljno. Pa i o samom virusu se ne zna dovoljno.

      Dakle ne vidim razlog zašto bih se vakcinisao. Da to činim zarad nekog kolektivnog imuniteta, ne pada mi na pamet.

      Razumem ljude koji hoće, niti želim da ih odvratim i nametnem ih neko svoje mišljenje dok vi ovde prosipate pamet i smatrate nas opasnima za društvo.

      Samo izvolite, ali samo bez osudjivanja nas koji ne želimo.


      Gesendet von iPhone mit Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by gomila nesklada View Post
        Mislim da je poenta bila da se neke stvari ne rade brze zbog tehnoloskog ili ne znam kakvog napretka vec zbog nuznosti situacije. I potpuno je ocekivano i normalno da postoje ljudi kod kojih se javlja sumnja. Ne bi trebalo da ih osudjujete.
        Nije isto testirati i razvijati vakcinu u normalnim uslovima, i u ovakvoj vanrednoj situaciji. Sve raspolozive snage su bile usresredjene na razvoj vakcina za Covid, eto tako je dosla vakcina ovako brzo. Faze testiranja i ta procedura su verovatno bile nesto drugacije nego obicno, s obzirom kakva je situacija. Ti koji sumnjaju, oni bi sumnjali i da je proslo 10god, nije u tome problem. Oni generalno pojma nemaju o bilo cemu, nego cuju neki zapaljivi video nekog indijanca i onda se naloze, kako oni misle svojom glavom. Ko zna kolke su ima glave od toliko razmisljanja.

        @Bojana
        Jel pogresno razmisljam, daj de prosvetli me?


        Sent from my motorola one action using Tapatalk
        Last edited by Brian McShtull; 16-03-21, 22:02.
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Ne bi trebalo tako olako donositi zakljucke. Naravno, postoje takvi o kojima ti pises, sretao sam ih. Medjutim, nije u redu svakoga ko se nije prijavio za vakcinu(ja sam jedan od takvih) svrstavati odmah u tu grupu i na taj nacin ga diskreditovati, a i uvrediti. I nije isto sumnjati i biti protiv. Iskreno, nisam uopste lik koji pada na teorije zavere, koji misli da zna nesto o vakcinama i virusima, ili slusa kojekakve izvore, ali licno ne vidim razlog zasto bih se sada vakcinisao. Nazovite me glupim, sebicnim, ili kako god, ali je tako. To ne znaci da se to nece u nekom trenutku promeniti.
          Last edited by mark !t zer0; 16-03-21, 22:00.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Originally posted by belgrade_owl View Post
            Svaki tehnoloski napredak je prihvatiljiv, ali da medicina napreduje i da se sada neke stvari rade mnogo brze je neprihvatljivo?
            Originally posted by gomila nesklada View Post
            Mislim da je poenta bila da se neke stvari ne rade brze zbog tehnoloskog ili ne znam kakvog napretka vec zbog nuznosti situacije. I potpuno je ocekivano i normalno da postoje ljudi kod kojih se javlja sumnja. Ne bi trebalo da ih osudjujete.
            Originally posted by gomila nesklada View Post
            Ne bi trebalo tako olako donositi zakljucke. Naravno, postoje takvi o kojima ti pises, sretao sam ih. Medjutim, nije u redu svakoga ko se nije prijavio za vakcinu(ja sam jedan od takvih) svrstavati odmah u tu grupu i na taj nacin ga diskreditovati, a i uvrediti. I nije isto sumnjati i biti protiv. Iskreno, nisam uopste lik koji pada na teorije zavere, koji misli da zna nesto o vakcinama i virusima, ili slusa kojekakve izvore, ali licno ne vidim razlog zasto bih se sada vakcinisao. Nazovite me glupim, sebicnim, ili kako god, ali je tako. To ne znaci da se to nece u nekom trenutku promeniti.
            Da se ne ponavljamo, evo ti cisti odgovor.

            I mnogo ljudi ne zeli da se vakcinise zbog toga sto se plase ove neispitane vakcine vise nego virusa. To valdja dovoljno govori

            Comment


            • Originally posted by Sir Giggsy View Post
              Ajde uputi me onda na te elementarne stvari...
              Samo mi je nejasno čemu takav stav prema ljudima koji ne žele. Ne spadam u rizičnu populaciju, pritom sam bio u kontaktu sa osobama koji su se zarazili a da ja nisam. Niti sam ikog drugog zarazio.

              Smrtnost ovog virusa je beše 1%... vakcina ne ispitana dovoljno. Pa i o samom virusu se ne zna dovoljno.

              Dakle ne vidim razlog zašto bih se vakcinisao. Da to činim zarad nekog kolektivnog imuniteta, ne pada mi na pamet.

              Razumem ljude koji hoće, niti želim da ih odvratim i nametnem ih neko svoje mišljenje dok vi ovde prosipate pamet i smatrate nas opasnima za društvo.

              Samo izvolite, ali samo bez osudjivanja nas koji ne želimo.


              Gesendet von iPhone mit Tapatalk



              Koliko onako otprilike imam osecaj kroz tvoje pisanje za sve ove godine, ti nisi klinac Giggsy, jel da? (Ili gresim?)

              Pa ja da te ucim?

              Da te ucim da rizicna grupa su svi, da postoje ljudi koji prodju bezbolno, ali i mnogi koji se jedva izvukli ili umrli u teskim mukama. Nema nerizicnih grupa, tako nesto ne postoji, zao mi je.

              Ali da, postoje asimtomatski slucajevi, tako da ti ne znas da li si se tada zarazio mozda (nisi imao simptome), ali i da li si dalje preneo nekome. To ne mozes znati.

              Da i to sto se mozda nisi tada zarazio, apsolutno nista ne znaci, kao i da ces mozda imati manje srece sledeci put, da mozes imati tezu klinicku sliku i da ces zaraziti nekog svog. Da, mozda.

              Da se vakcinacijom vise od 50% populacije smanjuje mogucnost cirkulacije virisa i njegove dalje mutacije.

              Da vakcinacijom ti stitis onog koji ne moze da se vakcinise, a tu spadaju bebe, deca, i mnogi bolesni, onkoloski, autoimuni i ko zna kakvi sve pacijenti.

              I na kraju ako si zle srece, jer se na drugo ne oslanjas, pa navuces nedajboze ovo sranje, prodjes sa laksom klinickom slikom i ne zavrsis na respiratoru.

              I da naravno da ovde nema nikakvog prosipanja pameti, ovo su sve elementarne stvari i naravno da da, ugrozavas sve i ti i svi kao ti sto ne samo sto imate stvar izbora, vec ne kapirate koliko je vase ponasanje rizicno i opasno..
              A i zao mi je ovo nije tema za antivaksere, uopste ne znam sto si se osetio prozvanim.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Brian McShtull View Post
                Nije isto testirati i razvijati vakcinu u normalnim uslovima, i u ovakvoj vanrednoj situaciji. Sve raspolozive snage su bile usresredjene na razvoj vakcina za Covid, eto tako je dosla vakcina ovako brzo. Faze testiranja i ta procedura su verovatno bile nesto drugacije nego obicno, s obzirom kakva je situacija. Ti koji sumnjaju, oni bi sumnjali i da je proslo 10god, nije u tome problem. Oni generalno pojma nemaju o bilo cemu, nego cuju neki zapaljivi video nekog indijanca i onda se naloze, kako oni misle svojom glavom. Ko zna kolke su ima glave od toliko razmisljanja.

                @Bojana
                Jel pogresno razmisljam, daj de prosvetli me?


                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                Naprotiv, razmisljas kako treba
                Nego, svi koji ne zele da se vakcinisu, a postave pitanje: cime te ja ugrozavam zato sto necu da se vakcinisem, kad si se ti vakcinisala, pokazuju elementarno neznanje.

                Iz tog razloga sam i postavila vest da preti epidemija morbila, nesto sto bi trebalo da je iskorenjeno, postoji vakcina, nego je antivakserski lobi poceo da jaca i pre korone, a da ne pricam sad
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Ja necu da se bavim farmacijom i medicinom profesionalno, da bih mogao da ispitujem vakcine. Samo mi preostaje da verujem nekom doktoru. I nemam pravo da sumnjam, i dovodim odredjen broj ljudi u opasnost zbog svoje velike glave. Ako budem odlucio da ponovo upisem fax, ovaj put medicinski, pa kad zavrsim sve to, onda cu imati pravo da iznosim misljenja o ovakvim temama. Sada ovako je neozbiljno, pricati o razlozima zasto ne zelim da se vakcinisem, kada pojma nemam ni o cemu. Da treba sumnjati, ali sumnjas u sebi, dok ne steknes dovoljno znanja i zvanja. Ovako nemas pravo da nekome kreiras ili predstavljas svoje glupavo misljenje.

                  Sent from my motorola one action using Tapatalk
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Kako god medicina bude objašnjavala Covid,..."pacijentima" to neće biti prihvatljivo i njihovi zaverenički argumenti će uvek biti suprotstavljeni nauci, i naravno, ti argumenti, biće uvek jači od naučnih dokaza.

                    Ne treba ih osuđivati, njihovo neznanje im je alibi za takav stav, ali kad u odbrani svog stava koriste argumente u kojima prave budalama one koji veruju i slede tekovine civilizacije....treba ih jednostavno šutnuti u guzicu. Prosto i jednostavno.

                    Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                    Last edited by Constantin; 16-03-21, 22:16.
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by Ser Gagi View Post
                      Da se ne ponavljamo, evo ti cisti odgovor.

                      I mnogo ljudi ne zeli da se vakcinise zbog toga sto se plase ove neispitane vakcine vise nego virusa. To valdja dovoljno govori
                      Meni je primer Izraela dovoljan razlog da poverujem da je vakcina ok.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Meni je primer Izraela dovoljan razlog da poverujem da je vakcina ok.
                        Pa i ja sam rekao da sam skeptik na pocetku bio, ali vidim da je vakcina za sada okej, funkcionise bez previse nezeljenih efekata. Ali nije svako glup ako nece da se vakcinise sad i odmah.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Niko nikoga drugog ne ugrozava time sto se ne vakcinise. Taj narativ je odvratan.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by gomila nesklada View Post
                            Niko nikoga drugog ne ugrozava time sto se ne vakcinise. Taj narativ je odvratan.
                            ne,nije-postoji velik broj ljudi,(ukljucujuci tu i decu),koji ne mogu da se vakcinisu iz odredjenih razloga i svojim nevakcinisanjem ugrozavas njih

                            u mom okruzenju je danas obolelo dete 2013.god. on nije mogao da se vakcinise zbog godina
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Koliko onako otprilike imam osecaj kroz tvoje pisanje za sve ove godine, ti nisi klinac Giggsy, jel da? (Ili gresim?)

                              Pa ja da te ucim?

                              Da te ucim da rizicna grupa su svi, da postoje ljudi koji prodju bezbolno, ali i mnogi koji se jedva izvukli ili umrli u teskim mukama. Nema nerizicnih grupa, tako nesto ne postoji, zao mi je.

                              Ali da, postoje asimtomatski slucajevi, tako da ti ne znas da li si se tada zarazio mozda (nisi imao simptome), ali i da li si dalje preneo nekome. To ne mozes znati.

                              Da i to sto se mozda nisi tada zarazio, apsolutno nista ne znaci, kao i da ces mozda imati manje srece sledeci put, da mozes imati tezu klinicku sliku i da ces zaraziti nekog svog. Da, mozda.

                              Da se vakcinacijom vise od 50% populacije smanjuje mogucnost cirkulacije virisa i njegove dalje mutacije.

                              Da vakcinacijom ti stitis onog koji ne moze da se vakcinise, a tu spadaju bebe, deca, i mnogi bolesni, onkoloski, autoimuni i ko zna kakvi sve pacijenti.

                              I na kraju ako si zle srece, jer se na drugo ne oslanjas, pa navuces nedajboze ovo sranje, prodjes sa laksom klinickom slikom i ne zavrsis na respiratoru.

                              I da naravno da ovde nema nikakvog prosipanja pameti, ovo su sve elementarne stvari i naravno da da, ugrozavas sve i ti i svi kao ti sto ne samo sto imate stvar izbora, vec ne kapirate koliko je vase ponasanje rizicno i opasno..
                              A i zao mi je ovo nije tema za antivaksere, uopste ne znam sto si se osetio prozvanim.
                              Ne grešiš, klinac nisam... već uveliko gazim u četvrtoj deceniji života, tacniji da budem 33 godine.

                              Hvala kao prvo sto si izdvojila vreme da odgovoriš.

                              Dobro, sto se tiče rizične grupe tiče... po meni ista postoji, dakle stariji i ljudi koji imaju istorijat zdravstvenih problema. I kada kažem rizična grupa, time smatram ljude koji će vrv imati tezu kliničku sliku ukoliko se zaraze. Jer velika je verovatnoća je da ćemo se svi kad tad zaraziti, a sebe posto smatram kao nekog ko ne spada u tu istu rizičnu grupu na osnovu dosadašnjih iskustava, samim tim prosto ne vidim razlog da se vakcinisem. Barem ne sada, kada se isto vrsi “propaganda” za vakcinaciju. Vreme će pokazati ali sam svestan rizika kojim se izlažem svesno, jer kao sto je neko spomenuo radije bih se zarazio i stvorio antitela nego se vakcinisao vakcinim koja nije ispitana u značajnoj meri. Time mislim i na vremenski period u kom se ova vakcina razvijala kao i na broj ljudi na kojim je testiran pre nego sto je odobrena, više mi deluje da se zapravo sada ista testira.

                              A sto se mog ponašanja tiče, opet smatram da se ponašam vrlo odgovorno. Naravno uvek postoji mogućnost zaraziti se i zaraziti druge, ali evo godinu dana je proslo. Za tih godinu dana sam u skoro svakodnevnom kontaktu sa svojom bakom od 80 godina, dok je i trajala zabrane za iste (koja se pritom i skoro vakcinisala, kao i neki prijatelji ali oni su pre svega da bi mogli da putuju bez problema). Ne krećem se znacajno, osim sto igram fudbal u balonu, sto je isto na prekide zbog mera koje su bile i jesu na snazi.

                              U zatvorenom prostoru uvek nosim masku, makar to bilo i plaćanje računa na benzinskoj stanici sto traje maksimum minut dva. Dok masu ljudi vidim da ulaze bez maske.

                              Tako da uz sve ovo sto sam naveo, ne smatram sebe neodgovornim, pritom cela slika koja se stvorila pre svega u našoj državi sto se ovog virusa tiče, utiče svakako na to da sam stvorio ovakvo mišljenje sto se vakcinisanja tiče.

                              I na kraju, opet da dodam da procenat smrtnosti ovog virusa utiče isto na moj izbor da se ne vakcinisem.

                              Plus spominjanje raznoraznih mera ogranicenja za nevakcinisane, sto mi je van svake pameti.

                              Da je smrtnost ovog virusa na znatno većem nivou onda bih i razumeo i verovatno se vakcinisao.

                              A stekao sam utisak da se antivakseri smatraju neodgovornima i da predstavljaju opasnost po opšte zdravlje na osnovu pisanja u ovoj temi. Sto si i ti sama navela, ali si barem i lepo obrazlozila to svojim stavom i razmišljanjem.

                              Koje poštujem ali opet sam izneo svoje vidjenje svega ovog i tvoji argumenti me ne mogu ubediti, tj ne tvoji nego sve činjenice koje su nam dostupne vezano za virus me ne mogu ubediti da se sada vakcinisem.

                              A svi ti podaci su i vama dostupni i ako vi smatrate da predstavljate rizik i opasnost po opšte zdravlje, onda nemam ništa protiv da se vakcinisete.


                              Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by Pusjo
                                Vazi. Kad dobijem temperaturu, sto je vrlina naseg organizma, otici cu da se testiram na koronu, da mi ti strucnjaci daju terapiju koju im u tom momentu farmacija gura, pa cu se od iste oporavljati, u najgorem slucaju zavrsit cu na respiratoru i umrijet cu kao muva.
                                ne mislim samo na koronu,mislim na sve-od lomova do upala...nek ti baba tina s coska mece trafe,ona je neprofitabilna
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X