Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    a jel to garantovano za kasnije?
    Kako se protiv sezonskog gripa prima svake godine, pa ako hoćeš primi, ako nećeš, tvoja stvar. Ako se razboliš, imaš kijavicu, kašalj, slinaviš, izbegavaćeš društvo da ne preneseš nekome ? ...ili te je baš briga ?

    mislim imam ja prijatelje koji se moraju vakcinisati jer su ugrozeni, ali mislim da nema potrebe svako. kolko njih je prelezalo ovo a da su imali samo blage simptome. ili bez simptoma
    Eto, hipotetički, ne bi bio ni prvi ni poslednji da virus samo "protrči kroz tebe" da nemaš nikakve simptome, a tvoj prijatelj opasno na*ebe ili daleko ga bilo ode u "večna lovišta" (pu, pu, pu) i ustanovi se testiranjem da si ti bio pozitivan i zarazio ga....kako bi se osećao ?
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Kad budem negde putovao ako bude trebalo..da prodje pola godine da vidimo ove sto su primili )
      To uopste nije patriotski cin brate moj.. u ratu ti bi bio onaj sto se steka i ostaje poslednji.. a znas sta se njemu desi..

      Comment


      • Ja sam totalno nestručan, nemam predrasude prema vakcinama ali nesto ni ne zurim da se vakcinisem dok ne budem morao.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • @Kosta

          ne znam sta je grip

          a moji drugovi su rekli ne vakcini
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Ako se budem prijavljivao za vakcinu, prvo ću da se konsultujem sa Dzonijem, decko je obavesten i temeljan!
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by nezainteresovan View Post
              Ja sam totalno nestručan, nemam predrasude prema vakcinama ali nesto ni ne zurim da se vakcinisem dok ne budem morao.
              Moram reći da delim ovo mišljenje 100%. Mada, možda imam neke predrasude prema ovoj vakcini.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                To uopste nije patriotski cin brate moj.. u ratu ti bi bio onaj sto se steka i ostaje poslednji.. a znas sta se njemu desi..
                Sve si lepo iskonstruisao )
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Sve si lepo iskonstruisao )
                  Ovaj sto te kritikuje bi u ratu delovao kao Bata Zivojinovic.

                  Comment


                  • Za one, koje se extremno čuvaju, evo rešenja....

                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by limun
                      Kao i onom sto ostane poslednji u sauni... salim se brt moj
                      Bas sam bio danas u sauni i bilo mi je prelepo....

                      Sto setice vakcina...ne bih ja to jos primao...imamo ovde dobrovljce..pa da sacekamo malo...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Korona virus

                        Originally posted by LosmiSK View Post
                        Bas sam bio danas u sauni i bilo mi je prelepo....

                        Sto setice vakcina...ne bih ja to jos primao...imamo ovde dobrovljce..pa da sacekamo malo...
                        Jedini razlog sto ja nisam primio vakcinu je sto ne zelim da uskracujem mogucnost nekome kome je potrebna. Sve 3 vakcine su bezbedne.

                        Nema razloga da ne verujes u bilo koju vakcinu koja se daje kod nas. Fajzerove, Sputnjikove i Sinofarmove vakcine su ispitane na ogromnom broju ljudi i ni jedna ne daje vise nezeljenih dejstava od ibuprofena koji se prodaje u apoteci. Znaci, ako nisi alergican na sve i svasta, skoro je nemoguce da te vakcine izazovu neku nezeljenu reakciju.

                        Da bi jedna zemlja pustila u promet odredjenu vakcinu, treba da prihvati naucne radove i ispitivanja o vakcini koje daje proizvodjac. Znaci, mi ne mozemo da vrsimo testiranja tih vakcina na ljudima da bismo ih pustili u promet (mozemo, ali se ne isplati ni vremenski ni finansijski), vec moramo da proucimo radove koje je neko drugi napisao. A ti radovi su pisani na desetine hiljada strana i sastavljala ih je komisija vrhunskih naucnika iz razlicitih oblasti.

                        Veoma je ozbiljna procedura da bi se bilo koji lek pustio u proizvodnju i plasirao na trziste, a kamo li vakcina koju ce primiti milioni ljudi. Nemojte da ste toliko naivni, pretrazite malo po netu koja je procedura za odobravanje bilo kojeg leka, koliko rigorozna ispitivanja su potrebna da bi proizvod dobio zeleno svetlo.

                        Ostaje uvek mali procenat ljudi koji ce izazvati losu reakciju na vakcinu, kao sto neko ima losu reakciju na kapi za oci, ali do sada nije poznat slucaj da je neko umro od vakcine.
                        Last edited by limun; 04-02-21, 22:36.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Evo da ti ja pomognem. Dovoljan idikator za sve trebalo bi da bude Izrael. Oni ni hranu ne uvoze koja nije po njihovim visokim standardima imaju izuzetno ostre norme i komplikivane protokole za sve tako da... pusti budalu sta lupeta.

                          Moji doktori, familija i prijatelji svi primili drugog Fajzera.

                          Evo jedna od nasih najboljih neuroloskinja, na tviteru je cesto postavljala pojasnjenja za svaku od vakcina.

                          Last edited by Brian McShtull; 04-02-21, 23:06.
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • uglavnom,kakvi god da smo,kao drzava mislim,vakcina nije obavezna i svako ima pravo da bira

                            naravno da ce drugacije reagovati ljudi koji su koronu prelezali (ja),oni koji su nekog izgubili od korone i oni koje koron nije dotakla ni na koji nacin

                            ja sam svakako za vakcine

                            ali mi je i dalje nejasno negiranje postojanje jednog potpuno novog oboljenja...msm,.ljudi...
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by limun View Post
                              Jedini razlog sto ja nisam primio vakcinu je sto ne zelim da uskracujem mogucnost nekome kome je potrebna. Sve 3 vakcine su bezbedne.

                              Nema razloga da ne verujes u bilo koju vakcinu koja se daje kod nas. Fajzerove, Sputnjikove i Sinofarmove vakcine su ispitane na ogromnom broju ljudi i ni jedna ne daje vise nezeljenih dejstava od ibuprofena koji se prodaje u apoteci. Znaci, ako nisi alergican na sve i svasta, skoro je nemoguce da te vakcine izazovu neku nezeljenu reakciju.

                              Da bi jedna zemlja pustila u promet odredjenu vakcinu, treba da prihvati naucne radove i ispitivanja o vakcini koje daje proizvodjac. Znaci, mi ne mozemo da vrsimo testiranja tih vakcina na ljudima da bismo ih pustili u promet (mozemo, ali se ne isplati ni vremenski ni finansijski), vec moramo da proucimo radove koje je neko drugi napisao. A ti radovi su pisani na desetine hiljada strana i sastavljala ih je komisija vrhunskih naucnika iz razlicitih oblasti.

                              Veoma je ozbiljna procedura da bi se bilo koji lek pustio u proizvodnju i plasirao na trziste, a kamo li vakcina koju ce primiti milioni ljudi. Nemojte da ste toliko naivni, pretrazite malo po netu koja je procedura za odobravanje bilo kojeg leka, koliko rigorozna ispitivanja su potrebna da bi proizvod dobio zeleno svetlo.

                              Ostaje uvek mali procenat ljudi koji ce izazvati losu reakciju na vakcinu, kao sto neko ima losu reakciju na kapi za oci, ali do sada nije poznat slucaj da je neko umro od vakcine.
                              To nije moguce znati, sacekajmo da vidimo dejstvo i sta se desava. Da li se mozes opet zaraziti. Nije nuzno umreti od vakcine, vec da li ona ima potrebno defanzivno dejstvo. Mlad sami prav pa cu sacekati..nista ne skodi... a ne zelim da ubacujem to u sebe dok ne bude potrebe...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                To nije moguce znati, sacekajmo da vidimo dejstvo i sta se desava. Da li se mozes opet zaraziti. Nije nuzno umreti od vakcine, vec da li ona ima potrebno defanzivno dejstvo. Mlad sami prav pa cu sacekati..nista ne skodi... a ne zelim da ubacujem to u sebe dok ne bude potrebe...
                                Koliko puta covek mora da ponovi jedno isto... da mozes se zaraziti samo sto simptome neces ni osetiti ili ce biti veoma blagi. Tako funkcionise svaka vakcina.

                                Comment

                                Working...
                                X