Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by z0La View Post
    Jedno pitanje...

    Mogu li nevakcinisani da zaraze vakcinisane?

    Logičan odgovor se sam nameće, ali čisto da pitam...
    pa mogu i vakcinisani da prenose zarazu (i ovo nije sala)
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Jedno pitanje...

      Mogu li nevakcinisani da zaraze vakcinisane?

      Logičan odgovor se sam nameće, ali čisto da pitam...
      Naravno da mogu...
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
        pa mogu i vakcinisani da prenose zarazu (i ovo nije sala)
        za nekog ko se slabo bavi koronom,mnogo se bavis koronom

        sam hornish jr,md
        Wizard

        Comment


        • Ne pratim puno situaciju, a imao sam raspravku na poslu. Zato pitam. Ovde mi je najbolje mesto za informisanje.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Originally posted by Beocca View Post
            za nekog ko se slabo bavi koronom,mnogo se bavis koronom

            sam hornish jr,md
            bavim se kad je tu medju nama, kad nas muci, kad nas uslovljavaju. ko moze da zazmuri?
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Normalno da mogu da zaraze, zastita nije 100%...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Constantin View Post
                Naravno da mogu...
                pa sto se vakcinisemo onda

                edit-a manite te statisticke greske

                ovo pisem generalno za vakcine,a ponovicu-anti korona vakcine su jos u ispitivanju,bez obzira na sad vec masovnu upotrebu
                Last edited by Beocca; 04-02-21, 14:36.
                Wizard

                Comment


                • Originally posted by Beocca View Post
                  pa sto se vakcinisemo onda

                  edit-a manite te statisticke greske

                  ovo pisem generalno za vakcine,a ponovicu-anti korona vakcine su jos u ispitivanju,bez obzira na sad vec masovnu upotrebu
                  Pa nisu sve vakcine iste, ne mozes da ih poredis.
                  Ovde zastita nije 100% i normalno je da to znaci da mozes da se zarazis, ali isto tako povecavas sansu da imas blage simptome.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Mogu zola, 95% pruza zastitu recimo fajzer, sto znaci da postoji sansa da dobijes, samo sto se ni tad neces razboleti za respirator ili umreti od toga, onda kad vakcina pocne da deluje nakon par nedelja. Do 2 nedelje nakon prve vakcine nemas prakticno nikakvu zastitu posle krece strmoglavo da raste, zato su neki i produzili davanje druge doze. Sad, ne znaju koliko bi trajala zastita bez pojacavanja drugom dozom, ali su ubedjnei da imaju do 12 nedelja "fore" zbog manjka vakcina. A za vakcinisane se jos ne zna da li mogu da budu tihi prenosioci ukoliko dodju u kontakt sa virusom, ali su pre 2 dana izasli dobri rezultati preliminarni od AZ koji kazu da se smanjuje transmisija za 67% cak, a i ako udje asimptomatski u telo, dosta krace ostane, pa si samim tim krace zarazan. Isti ili jos bolji su podaci Fajzera u Izraelu.
                    Last edited by colchonero; 04-02-21, 14:40.

                    Comment


                    • Sve je to rekla kazala, niko ništa ne zna sa sigurnošću. Znaće se za nekoliko godina, a onda kreće novi virus i tako dalje... Strah me da više neće biti života (ma kakav god bio) koji smo do pre godinu dana imali...

                      Comment


                      • Ne znam koja vakcina (ne kazem da ne postoji), stiti od bolesti 100%. I za one koje smo primali u detinjstvu uvek je vazilo da stite pre svega od tezih oblika oboljevanja, ako se desi. I tu ima asimptomatskih slucajeva ili je organizam stekao preko vakcine imunitet, ali postoji i odredjen procenat koji se ipak razboli i pored bockanja. Ovde je naravno problem sto bolest veoma zarazna.

                        A i nije ti zola bas ovo mesto dobro za informisanje.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Nije rekla kazala, nego se situacija prati i apdejtuje vremenom kako pristuzu novi podaci.

                          Despite the privacy concerns raised in Israel regarding the sharing of patient data, the numbers themselves has been cause for considerable optimism so far. Official results from a trial conducted by Israel's Ministry of Health reported by The Guardian shows that out of 715,325 people fully vaccinated, just 317 fell ill a week later - 0.04 percent. Only 16 people required hospital treatment, a mere 0.002 percent of the total number who received both shots of the vaccine. Maccabi Healthcare Services carried out a second smaller study with equally encouring results. Out of 163,000 people who received two doses, 31 fell ill compared to 6,500 new cases of Covid-19 recorded in a control group of unvaccinated individuals. It takes time to build up immunity post vaccination with the U.S. Centers for Disease Control and Prevention warning that the process could take several weeks. That means people can potentially fall in between shots or directly after receiving both of them.

                          Last edited by colchonero; 04-02-21, 14:58.

                          Comment


                          • Originally posted by Nesic View Post
                            Sve je to rekla kazala, niko ništa ne zna sa sigurnošću.
                            pa vidis da i dalje nose maske posle vakcinacije. onda ti je valjda sve jasno.
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Ko ne želi i neće da primi vakcinu, njegova stvar. Uzgred na raspolaganju su mu pronalasci Željka Mitrovića, a i saveti Nestorovića, beli lukac....pogotovu sa belim lukom nema greške, a to što "truje" neka žrtva mora da se podnese... Drago mi je da naši ljudi znaju bolje od svetskih stručnjaka...e što ti je Srbin. Nije džabe ona priča "mi viljuškom boc, a oni prstima gloc"...džabe im sve te diplome.....

                              Nemojte samo da pravite ludim i budalama one koji se ipak opredele da poslušaju savet struke i nauke...(ne ove naše, mi to nemamo, imamo samo podguzne muve neuravnoteženog vođe)....ako mi se desi nešto, eto, stojim im na raspolaganju, da me seckaju i pročavaju, ako mogu da vide gde su se zajebali....zbog budućih generacija....

                              Što se tiče vakcina, kod nas, statistika je neumoljiva....od Variole vere do danas..
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • E cuj Srbin da ne zna najbolje. Od politike, do selektorskog posla, sta je jedna vakcina za njega.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X