Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa pre je bilo skoro 3% ako se secas
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Slovačka za dan testirala 2,5 miliona, polovinu populacije

      Skoro polovini ukupne populacije Slovačke uzet je bris prvog dana masovnog testiranja na koronavirus kojim vlada ove zemlje nastoji da uspori širenje koronavirusa i izbegne strogi lokdaun.
      Ministar odbrane Slovačke, Jaroslav Nad, rekao je da je u subotu testirano 2,58 miliona Slovaka, a da je njih 25.850, odnosno jedan posto, pozitivno je na koronavirus i moraju u karantin, piše Guardia.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ja sam prestao čitati sva ova baljezganja stručnjaka kako se zaštititi, kako se prenosi i slično. Vrte iz šupljeg u prazno istu priču. Jedino čega se pridržavam, operi ruke, ne žvalji se sa svakim bez potrebe i nosi masku tamo gdje je propisano.

        Comment


        • Originally posted by torpedo View Post
          Ja sam prestao čitati sva ova baljezganja stručnjaka kako se zaštititi, kako se prenosi i slično. Vrte iz šupljeg u prazno istu priču. Jedino čega se pridržavam, operi ruke, ne žvalji se sa svakim bez potrebe i nosi masku tamo gdje je propisano.
          Pa ipak se pridrzavas nekih saveta koje baljezgaju
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Pa ipak se pridrzavas nekih saveta koje baljezgaju
            A koje su razlike između savjeta pre 7-8 mjeseci i sada. Jedino što su lupali kad dođe lijepo vrijeme da će crći sam od sebe

            Comment


            • Ne razumem. Kakve razlike? Pa te preporuke kojih se drzis su jedina borba onda i sada, nema drugih jos uvek.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Ne razumem. Kakve razlike? Pa te preporuke kojih se drzis su jedina borba onda i sada, nema druge jos uvek.
                Zato sam i rekao da baljezgaju, vrte istu priču u krug. I usput ubace teorije zavjere, ma mogu vrtiti istu priču još godinama bajni stručnjaci. Ono što jedino pogledam je broj hospitalizovanih jer to jeste najveći problem.

                Comment


                • Kako da vrte drugu neku pricu kada ona ne postoji???
                  E sad to sto je mnogima problem da prepozaju, shvate ili odvoje zito od kukolja i medju strucnjacima, druga stvar. A mnogi to jesu, veoma strucni u svom domenu (Nestorovic pulmolog, Danica Grujicic neurohirug), ali za pitanja virusologije i pandemije su ili tantuzi ili namerno sire dezinformacije i unose konfuzije, jer ne treba zaboraviti da oboje rade za vladajuci establisment...pa tako i mnogi drugi sirom sveta.
                  Treba znati sta je sta, jbg nije lako u ovoj kakofoniji informacija, sa minimumom obrazovanja (ne mislim na tebe, vec gen narod).
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Kako ti možeš medju stručnjacima da odvajaš žito od kukolja arbitrarno. To što si sad rekla to je najveći problem i dokaz da ljudi veruju u šta oni žele da veruju bez obzira na sve.

                    Stručnjak je stručnjak, laik je laik, a stručnjaci iznose oprečna mišljenja. Onaj nobelovac je imao svoje. Što bih ja morao da slušam nekog stručnjaka kog neću a obojica su stručnjaci?

                    Tu leži problem čitave njihove nauke a to je dijapazon mišljenja kao da nije reč o egzaktnoj stvari. A za mene su isti i sistemski i nesistemski sturčnjaci. To što ovi prvi koriste medijske aparate da oboje govnima ove druge, to je drugo.

                    Ja ne znam ništa o tome a postoje stručnjaci koji daju oprečna mišljenja. Ako već nemamo pravo da imamo sopstveno mišljenje van struke, onda sigurno kao nestručni nemamo ni arbitrarno pravo da biramo izmedju stručnjaka jer se ne razumemo.

                    Dakle za istu stvar različiti ljudi od struke izbacuju 10 mišljenja, a podsetiću da se ne radi o društvenoj stvari u kojoj je to poželjno.

                    https://www.danas.rs/svet/francuski-...stackim-putem/

                    Ovaj je jebenog Nobela dobio za istraživanje virusa. Ako je on nestručan a u kurac i Nobel i sve.

                    Čim sam pročitao da voda ima pamćenje, znam da je pametan čovek. To zna i naš Novak. Naučnici su se okrenuli samo jednoj branši - telesnoj - čoveka, a ne ispituju duševni aspekat.

                    Da se izvrši socijalni eksperiment u dve paralelne situacije u kojima vlada isti smrtonosni virus, gde u jednoj mediji broje mrtve a u drugoj pozitivno pričaju i šalju lepe poruke narodu, prvih bi izumrlo 3 puta više.

                    Jer čovek nije vreća kostiju i organa. Čovek je misaono biće. To najbolje zna svetski teniser broj jedan.
                    Last edited by Cassius Clay; 02-11-20, 08:27.

                    Comment


                    • E, nadje mislioca.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Deluje da ćemo vrlo brzo, za cirka nedelju dana, imati preko 5k zvanično zaraženih dnevno. S tim povezano je, naravno, i broj priključenih na respiratore i posledično broj preminulih.
                        Tek se ovo razbuktava.

                        Not really


                        Izgleda iako je jos rano da se vec par dana umiruje procenat pozitivnosti na oko 15%. Tj da ne ide u nebo iz dana u dan. Pre 3 dana smo testirali 11k+ prekjuce 1800+ pozitivnih. Prekjuce testirano 9k+ 1400+ juce. Juce testirano 6500, danas bi trebalo da bude oko 1000. Ako drasticno odjednom ne povecamo testiranje, ne verujem da cemo ici mnogo preko 2k, dok brojevi ne krenu da padaju. Hospitalizacije ce ici jos neko vreme uzbrdo, vrv i broj ljudi na respiratoru, pa i smrti. Ali deluje da cemo u uci u taj neki plato ili usporiti uspon narednih nekoliko dana. Nismo mi jedini u tome, jos nekoliko drzava je u slicnoj fazi.

                        Naravno juce je ispl da je pozitivnost 20%, a danas ce ispasti 10%, ali to je zato sto se tako zavodi. Tako iz nedelje u nedelju. Ali trend je da smo krenuli da usporavamo na oko 15% ovih dana.


                        Ceska koja je prva usla u peak, koja i nije imala koronu na prokece prakticno, pa je sada nadoknadila, je vec par dana u blagom padu. Francuska isto deluje da je na poecrku krivine, Belgija usporava hospitalizacije, Slovenija krenula da platoise ili pada, ocekuju vrh hospitalizacija za vikend a prijema u ICU kroz 10dana 2 nedelje. Od velikih ocekujem da Italija zadnja krene da pada jer su najduze i "odolevali"

                        Comment


                        • Ma kod ovog virusa oni nisu nikakvi strucnjaci. Taj Nestorovic se bio isprovaljivo za sve pare pa posle "kao salio sam se" u pokusaju da se izvadi. I opet. Posle reko da to nije bilo njegovo misljenje nego procito od nekog drugog. A svi su nam oni govorili, ja znam kad sam na pocetku cito da se osoba koja je prelezala ovaj virus moze ponovo zaraziti, oni su na to rekli gluposti ne sirite dezinformacije. Da bi nedavno potvrdili da je to tacno.

                          "Strucnjaci"

                          Ovaj sad kaze znamo sve o virusu, a nema vakcine
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Ako zanemarimo mere, nego gledamo posmatramk iskljucivo kroz broj zivota, tu su hospitalizacije i broj na respiratoru bitni. Mi danas imamo 1200 manje vise i 52. Letos kad smo imali "350 pozitivnih dnevno" ti brojevi su bili 4800 i 205.

                            Hospitalizacije kasne nekoliko dana, porasce jos , ali opet da se ne cudimo, sto nismo letos vraceni na zelenu listu i pored sjajnih cifara (bukvalno uz Iran i Kimu su nase cifre bile najnelogicnije), i otkud da na grckoj granici toliko nasih bude pozitivno. Dok je Evropa predahnula preko leta, kod nas je pred izbore i preko leto pusteno tiho sa razlogom, da li ce to doneti dobro na jesen zimu, vrv hoce. I niko me nece ubediti da nema veze sa politikom, (srecom i ekonomijom, koja kad je ok, ide na ruku svima na vlasti, ne kao da je kod nas ok hahaha, ali lakse nego da mora da reze penzije i plate i da pljuste otkazi). I da to nije uradjeno da bi sada bilo hvaljenje na sva usta kako je Srbija najbolje pobedila koronu, kako nam ekonomija najmanje stradala, kako smo najlakse mere uvodili, nismo zatvarali, ali i pored toga smo izasli kao najbolji u Evropi. Pa kad krenu na pinku hepiju. Vise niko nece nista drugo spominjati. I u teoriji u neku ruku je to ok, nismo bogata drzava koja moze da izdrzi stalna zatvaranja, pustili smo na leto kad je najbezbolnije, hteli smo da udjemo u pucanj, kostalo nas je "malo" (vidi se kroz excess deaths za jul recimo), ali bar sve to kazes kao Svedska, a ne pravis se blesav da imas u julu 300 pozitivnih, a redovi ispred svake ambulante, svi znamo ljude sa simptomima usred leta itd. Sad kad vidis ovo malo vredja inteligenciju iako si svestan razloga.


                            Msm ima tu i takticnosti i geopoliticko ekonomskih razloga, ali samo kazem da ovako besmisleno deluje. Mada kakav je narod da su rekli u julu da imamo 5 ili 10k dnevno, trazili bi iste sekunde bunkere, ovako nisu znali i niko nije dramio, nego smo komentarisali kako necemo da nas kreteni( a jesu def, nevezano za ovo) opet zatvore (i ne treba). I u sustini ok je tako haha. Ne postoji u Srbiji dobra i postena strategija kad mi pored korone imamo 2000 drugih problema.


                            Nego cisto ljudi da se ne cude kako su pre zatvarali kad je bilo jedva "par stotina". A sada na 2000 chill. Ti brojevi nikad nisu bili bi priblizni (nisu ni ovi, nisu nigde, jer ne mozes da pohavtas sve ni priblizno, ali su bar za magnitudu realniji nego u prethodnim peakovima)
                            Last edited by colchonero; 02-11-20, 09:12.

                            Comment


                            • https://www.b92.net/zdravlje/vesti.p...nav_id=1756727

                              Polako, dolazimo do onoga "ako ne dišete nećete širiti"

                              Comment


                              • Originally posted by Cassius Clay View Post
                                https://www.b92.net/zdravlje/vesti.p...nav_id=1756727

                                Polako, dolazimo do onoga "ako ne dišete nećete širiti"
                                U bus nisam usao 10 godina

                                ali ovo bi moglo postati i na ulici. ne smes pisnuti

                                ljudi ce se izgleda ubuduce samo razgovarati putem tastature
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X