Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma je l to dokazano pitam ja tebe, da ubrzava toliko? Nije. Pozivate se na lažne testove i na idiote koji menjaju iskaze o virusu svakih 15 dana. Kada iza struke budu stajale činjenice a ne nagadjanja, nemam onda ja šta da jedem govna.

    Ja prvi uvek priznam činjenice. Zna Madrid da nikada ne idem protiv činjenica.

    Prvo nadjite relevantan test.

    Comment


    • Ma Urose da sad neko kaze da su testovi 100% tacni, ti bi i to doveo u pitanje, ti si smatras da je sve ovo prevara i to je to.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Stres je okidac svih bolesti, uz to vezi uzasno nezdravu ishranu, izlozenost metalima i nema ti spasa.

        Ovo sa koronom ili bilo kojim virusem do sad je cist dokaz, vrlo jednostavan.

        Prosjecan covjek se uzasno lose hrani, unosi toksicnu hranu punu metala i raznih hemijskih dodataka svakodnevno, uz konzumaciju takve hrane njegov mozak je izlozen stresu. Uz to ako se ne bavi nikakvim fizickim aktivnostima mogucnost razvitka neke bolesti je ogromna. Ali on se navikne na takav zivot sa raznim simptomima i gura dalje. E tu mediji stupaju na scenu , u ovom slucaju KORONA VIRUS . Krecu vijesti iz Kine virus se siri ubija kineze bla bla .. on se tu nasmije i kaze: daleko je to imam ja srece.. i tu mu se cak i poboljsa zdravlje, jer razvije pozitivnu emociju. Sta se onda desi, sledece nedelje mediji sire sliku da je u njegovom gradu XXX oboljelih i XXX mrtvih. Tu krecu negativne misli i stres, uz to dodajte toksicni organizam, njegovo tijelo pocinje imati sve teze i teze simptome. (porast temperature, kasalj, problemi sa disanjem itd) . A onda se odluci otic doktoru da mu pomogne, a ovaj ga doceka sa rijecima imate koronu, i njegov mozak razvije jos veci STRES ili negativnu emociju ( javljajuju mu se informacije iz medija, koje prati non stop , "virus ubija, broj umrlih raste , virus je smrtonosan..) i tu je kraj. Stres ga je ubio uz toksican organizam, a ne neki tamo VIRUS.



        Ja sam licno u mom komsiluku gledao ljude koji su dobili simptome povecana temperatura, kasalj, zapusen nos itd.. istog dana kad je virus "stigao" kod nas. Da nisu pratili medije ovi simptomi se ne bi javlili jer ne bi bili izlozeni stresu.


        Virus napada preko medija direktno u psihicko stanje covjeka.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Tek sada sahrana?
          Obdukcija zbog krivicne prijave protiv osoblja u zajecarskoj bolnici.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment




          • Kako izgleda moj Pusjo globalna agenda na delu.
            Last edited by Cassius Clay; 01-07-20, 06:48.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ma Urose da sad neko kaze da su testovi 100% tacni, ti bi i to doveo u pitanje, ti si smatras da je sve ovo prevara i to je to.
              Sumnja uvek i na svakom mestu postoji, vi sumnjate (većina na forumu) u istinitost iznesenih podataka o zaraženosti, izlečenosti i broja umrlih, Uroš nasuprot tome sumnja u virus, u jačinu...
              Ja zaista ne znam da li su podaci koje ta grupa (Kon, Kisić i ko je već tu) tačni ali su jedini merodavni - sve ostalo su naklapanja po twiterima, forumima, etc. Najgora stvar kod ovakvih vanredni stvari je dezinformacija koja donosi paniku, proizvodi bes, beznađe i poljulja poverenje i u struku i u vlast, znam da je ružno jer su životi na tasu ali jedino moguće je kada izađemo iz ovog horora da se sa nekom komisijom (širokom i raznolikom po sastavu) pročešlja sve i napravi izveštaj koj bi bio nešto najbliže objektivnom a to bi u konačnom sudilo i o rejtingu vladajuće klike...(jer po mom skromnom sudu tu je previše politike a premalo struke sa koje god strane pogledamo.
              Poznata je slika o čoveku koji "drži nož" visoko i napada drugu osobu, ugao, širina snimka daje ono što autor želi da pokaže i ne bih ja gurao ruku u vatru da je sve tako kako se prikazuje po društvenim mrežama.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Ganac, reci mi nešto, je l moguće virus ugasiti, pa opet upaliti?

                Što je bilo minimalno zaraženih do izbora, i onda od ponedeljka opet počeo rast? Je l veruješ zaista u to?

                Lažu, naravno da lažu, pa to im je posao
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Jedan sjajan članak

                  https://carpediembl.org/psihoanaliti...na-ugrozenost/

                  Najinteresantniji ovaj odlomak


                  Dva su tipa reakcija uobičajena u situacijama suočavanja sa ovakvom vrstom prijetnji. Jedan tip se odnosi na odbacivanje realnosti, a drugi na njeno prihvatanje. Svi se mi u našem životu krećemo između ova dva tipa reagovanja. U primitivnijoj poziciji, koju ću nazvati “pozicija odbacivanja realnosti” (i koju psihoanalitičarka Melanija Klajn definiše kao “paranoidno- shizoidna pozicija”), naša psiha reaguje negiranjem i doživljajem omipotencije, s jedne strane ili panikom, preuveličavanjem i bespomoćnošću, sa druge.

                  Omnipotentni odgovor će težiti da izbjegne bol i anksioznost kroz izraženi doživljaj nedodirljivosti. Ovo će redovno biti popraćeno prezirom, sumnjom, bijesom i odbacivanjem važnosti smjernica, poricanjem ozbiljnosti situacije i odbijanjem da se poštuju instrukcije. Biće i onih koji će se deklarisati kao “idealni” i “spasioci”, ali i njih određuje izražen mehanizam cijepanja (splitinga) koji karakteriše potreba da se svijet doživi jasnije i logičnije. Drugi tip “odacivanja realnosti” odražava reakciju sličnu reakciji djeteta na teror panike i bespomoćnosti, koji se manifestuje kao odgovor unutrašnjem objektu :”Vidi koliko plačem! To znači da trebaš da me oslobodiš ove neprijatnosti odmah sad!”

                  Druga pozicija (koju Klajnova naziva “depresivnom pozicijom”) je ona koja predstavlja prihvatanje realnosti. Osoba u ovoj poziciji prepoznaje prijetnje u realnosti te sopstvenu ranjivost u odnosu na njih, ali se istovremeno oslanja na unutrašnje kapacitete koji mogu da se nose sa doživljenim prijetnjama. Ovo je zrelija pozicija u smislu da odražava spremnost za prepoznavanjem različitih aspekata realnosti, otvoreno i odmjereno, te preuzme odgovornost za suočavanje sa njom. Ovaj trezven stav je popraćen anksioznošću i bolom, ali i prepoznavanjem da je ovo momenat u kojem treba sačuvati pribranost kako se ne bi izgubila glava pred naletom oluje. Ovo je pozicija u kojoj prihvatamo mogućnost neuspjeha ali i pored toga radimo sve što je u našoj moći da do toga ne dođe, oslanjajući se na nadu koju nam daje misao da će uloženi napor naći izlaz i rješenje.

                  Kriza uslovljena korona virusom je otjelotvorenje fenomena koji je Frojd imenovao kao Das Unheimliche (The Uncanny). U ovom stanju osoba je izbačena iz doživljaja poznatosti i ideje da je gospodar svoje sudbine. Frojd daje dojmljiv primjer večernjeg momenta u vozu kada primjećuje nepoznatog starog čovjeka koji greškom ulazi u njegov kupe, da bi neposredno zatim shvatio da gleda sopstveni odraz u ogledalu malog kupatila, čija su se vrata pomjerila uslijed kretanja voza. On opisuje doživljaj stranog lica starca kao “uncanny” momenat- u kojem bore starosti ukazuju na viseću smrt koja izvire iz probijenih niti lične iluzije o besmrtnosti u koju je bila utkana. Korona virus je zasigurno glavni udarac kupeu našeg voza. Poznato i sigurno je postalo nepoznato i nesigurno. Fizička stabilnost je dovedena u pitanje. Druženje sa ljudima koji su nam bliski je definisano kao opasno. Život kakav smo znali i razumjeli se okrenuo protiv nas i više se ništa ne može uzeti zdravo za gotovo.

                  Ali “the uncanny” je takođe i mogućnost. Naša jaka pozicija, iluzorno znanje, tajni sporazumi koje smo sklopili sa životom- se tresu i samim tim otvaraju mogućnost za obnovljena razmišljanja.
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Koronavirus

                    Braćo mere temperaturu na ulasku u teretanu i nema treninga u teretani, pazite, bez maske. Tačno srčani da dobijem.

                    Odgovaraćete pred Bogom za ove laži zlikovci ljudskog roda. Nije narod kriv, oni se plaše i svoje senke.

                    Ganac dužnost je svakoga u sve da sumnja. Ja sumnjam prvo u sebe da li se nekada samoobmanjujem i lažem, a kamoli u druge.

                    Ko ne sumnja, negov problem, stado je veliko, ima mesta.

                    Sent from my iPhone using... using my brain cells
                    Last edited by Cassius Clay; 01-07-20, 07:52.

                    Comment


                    • Uki, u svakom parku imas sve sprave koje su ti potrebne za vezbanje

                      Jedino ako se plasis da ne krenu mame da te spopadaju i zaraze te virusom

                      Comment


                      • Comment


                        • Originally posted by Cassius Clay View Post
                          ovo i dalje ne objašnjava kako su biljke pozitivne
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Jedino gradjani Novog Pazara nisu picke.
                            Drugi ih dočekuju sa rakijom i pogacom, na kolenima.
                            Last edited by Indigo; 01-07-20, 10:56.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by Nerealan View Post
                              ovo i dalje ne objašnjava kako su biljke pozitivne
                              Naravno da nam ovo niko od dušebrižnika neće komentarisati. Oni imaju selektivni aparatus za komentarisanje. Odlučili su se za pozicije unapred, znaju da test ne valja, ali eto.

                              Šta se može. Biljke su pozitivne na covid19, uginula mi ruža u dvorištu od temperature.

                              Virus neki postoji, nešto postoji, i više od toga se NIŠTA ne zna. Sve su nagadjanja i pozivanja na debile iz nadnacionalnih organizacija i sa vlasti.

                              I istraživanja koja se vrše ne moraju biti merodavna. Danas je najlakše naručiti istraživanja. Svuda pljušti od benefita kafe, u svakom istraživanju, nigde da kažu za negativne strane koje nadmašuju 7 puta pozitivne, od adrenal fatigue pa nadalje


                              Sent from my iPhone using... using my brain cells

                              Comment


                              • Urose i ti si se odlucio unapred, ne verujes i to je to.
                                Opusteno verujes nekom statusu na fejsu od neke zene iz Arizone i to stavljas kao ne znam kakav dokaz, a kad bi neko stavio da je mlad covek umro, da nije bio bolestan, ti bi postavio milion pitanja i u sve bi sumnjao.

                                I malo je glupo sto se postavljas da si iznad svih ostalih, zato sto eto sumnjas u sve...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X