Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inace da napomenem da je vecina ozbiljnijih serologija dalo relativno slicne rezultate uz mala odstupanja ali tu negde. Da ne bude da je to samo 1 primer

    Comment


    • Hvala. Statistika jasno pokazuje da nije ništa alarmantno pogotovo kada se uzme faktor da umiru ljudi koji već imaju neko stanje.

      Sada još videti koliko covid ubrzava i da li i koje posledice ostavlja.

      Da ne bude baš ovo što mediji pišu "pakovanje u džakove" haosi i ludila.

      Mladjih od 50 umrla 27 osoba za koje se ne može reći da li bi ionako umrli u tom vremenskom periodu, i koliko je covid ubrzao.

      Znači nema razloga da ne nastavimo da vodimo normalan život. Jasno sce.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Jel me zezas ili si stvarno takav bukvalista???

        Cuj ne moze da napise tvit, pa mozda mu je tada bilo bolje, ova bolest je podmukla, cast ti bolje, cas te skenja.
        Uostalom ima fotke iz bolnice, sigurno nije tamo jer je dobro, gro jako teskih slucajeva su po kucama jer nema mesta.

        Boze kakva prica
        Ne zajebavam ..
        Bukvalista nisam ,ali logika mi kaze da ako je ovo njega sto je uhvatilo onaj tezi oblik jer je sam napisao da se jedva sastavlja ,onda to nije istina ,jer ako se jedva sastavljas ,bas ti tad dodje da odes na twitter da napises nesto. Mislim nemoj da se zezamo .

        Onda ako on moze da pise po twitteru i izbacuje slike (znaci da ga nije uhvatio taj tezi oblik) ,sto njega ne posalju na kucno lecenje ,a te teske slucajeve sto su po kucama ne smeste u bolnicu.

        Ljudi umiru to se slazem .A umiru jer je sve ono sto valja od doktora otislo iz zemlje ,jer je ova vlast sistemski urusavala ne samo zivotni standard ,vec je zdravstvo sistemski unisteno .Pa tako sada nemamo dovoljno kapaciteta ni u smestaju ,ni u strucnosti.Jer i oni koji znaju njih nema mnogo da bi mogli da to sve odrzavaju sami.
        Vec godinama se prica ,da je u Srbiji najgore ako se razbolis.To i jeste tacno ,jer nema ko da te leci.

        A kakva je vlast ,takvo nam je i zdravstvo .Nikakvo .
        Tako da mene ne cudi ,sto ljudi umiru i sto je haos.Jer sama vlast izaziva haos.Dok je mesec dana isla kampanja za izbore i same izbore 21.juna ,Korona je mirovala bila je u hibernaciji .Cim je dosao 22.jun vratila se korona ,vratili se Kon i kompanija ,a ustvari ona nije ni otisla .

        Kako ne verujem vlastima i ovim "nazovi doktorima koji su se odjednom ponovo javili" sta god da pricaju ,jer fingiraju od pocetka ,tako i ne mogu da verujem da neko ko se sastavlja sa zivotom ,ima vremena da pise i kaci slike na twitteru.

        Comment


        • Originally posted by Cassius Clay View Post
          Hvala. Statistika jasno pokazuje da nije ništa alarmantno pogotovo kada se uzme faktor da umiru ljudi koji već imaju neko stanje.

          Sada još videti koliko covid ubrzava i da li i koje posledice ostavlja.

          Da ne bude baš ovo što mediji pišu "pakovanje u džakove" haosi i ludila.

          Mladjih od 50 umrla 27 osoba za koje se ne može reći da li bi ionako umrli u tom vremenskom periodu, i koliko je covid ubrzao.

          Znači nema razloga da ne nastavimo da vodimo normalan život. Jasno sce.
          To za mladje je ubedljivo najveci propust napravljen kada je usla korona u onkologiju, i vecina zrtava je iz tog perioda, zato sam i rekao ne treba te ljude ubrajati u % generalne populacije, jer i oni iovako jadni bez korone imaju muka ne pitaj. To je bio skandal i haos. Po meni mnogo veci skandal i od skandala u Nisu, a malo se pricalo. Jer iako je zivot zivot, neki od tih ljudi su mogli da budu srecne ruke i da se izlece u godinama koje dolaze i pozive decenijama sa porodicama da korona nije usla. Stari u domovima nisu mogli da vrate vreme unqzad da postanu mladi, mada i to je uzas.
          Last edited by colchonero; 28-06-20, 17:34.

          Comment


          • Mene zanima broj zdravstvenih radnika i prosecna starost zdravstvenih ranika u drzavama gde je vrseno to istrazivanje, takodje bih voleo da znam kakvom opremom raspolazu oni u poredjenju sa nasom.

            Comment


            • E jbg sad to nek neko drugi potrazi, nisam ja duh iz lampe

              Comment


              • Cek Madrid ovih hipotetickih 74 000 metvih na celu populaciju su samo osobe bez dodatnih bolesti?

                Comment


                • Ne, nego toliko bi se osoba racunalo da su umrle od kovidavkod njih i da je to smrtnost virusa. Oni vide koliko zrtava imaju (koje su ispunjavale kriterijume da je od kovida), onda uradili antitela u populaciji, i dobili smrtnost. E sada svaka drzava drugacije broji da li je neko umro od korone ili ne. Nema svako istu lestvicu.

                  Npr. Njujork je racunao i probable deaths, cak i bez nalaza ako su simptomi tu, dok Rusi npr. mnogo drugacije to broje.
                  Last edited by colchonero; 28-06-20, 18:04.

                  Comment


                  • A cekaj Madrid i dalje mi nista nije jasno,znaci 74000 mrtvig na nasu populaciju bez ikakvih zdravstvenih usluga sa svajcarskim zdravstvenim uslugama ili nasim zdravstvom?koliko sam skontao ovo je sa svajcarskim uslugama uz restriktivne meredakle poenta svega je ne preopteretiti zdravstveni sistem da bi svi imali najbolju mogucu negu

                    Sta bi bilo da na prolece nije bio zaustavljen svet na 2 meseca?Epidemija spanskog gripa je u prvom talasu napdala uglavnom starije i bolesne, a na jesen pokosila milione mladjih,onda ako antitela ne deluju duze od 2 meseca a vakcina se ne pronadje za godinu dana,sto je moguce....ne zelim da dizem paniku ali postoji i druga strana medalje,svejedno nije kriticno daleko od toga ali mora postojati oprez

                    Comment


                    • Gledaj
                      1. Svajcarci su imali epidemiju i zrtve
                      2. Radili su serologiju i videli koliko ima antitela
                      3. Uradili reviziju i videli koliko je smrtonosan za koju grupu na osnovu njihovih smrti-antitela
                      4. Ja sam uzeo i te procente prevacio na nasu populaciju, video koliko ima nas i koliko u kojoj grupi, samo to. Na taj nacin dobijas te cifre
                      5. Onih 0.64% je dobijeno jer je nesrazmerno vise sredovecnih zarazeno bilo nego starijih. Pa bi i smrtnost bila manja veca u zavisnosti od distribucije u odnosu na tamo. 74k je pod uslovom da bas svi budu zarazeni, onda nema potrebe da gledas koja grupa se najvise zarazava. Uglavnom kod njih su se tako zarazavali da je smrtnost 0.64 po njihovom racunanju sta je covid smrt.
                      7. Kod nas kad stignu rezultati mozes da izracunas ok imamo 300 zrtava recimo 3% je prelezalo ili 200 000 ljudi, znaci smrtnost 0.15. Ili po BIRN racunanju 650 umrlo znaci smrtnost tolika.
                      8. E sad za terapije lecenje, zdravlje populacije, kolicinu lekova, soj virulentnost itd ja veze sa vezom nemam zato sam se i ogradio i napisao da je ovo samo hipoteticki kad bi se prebacilo na nas broj stanovnika, za siru sliku i jer me Uros pitao.
                      Last edited by colchonero; 28-06-20, 18:50.

                      Comment


                      • Zašto bi onda uopšte smatrali ovu otvorenost i nedistancu lošom? Zar nije najbolje onda stvarno sada da se zarazi max broj ljudi nego po hladnoj zimetini?


                        Sent from my iPhone using... using my brain cells

                        Comment


                        • Kapiram da 1. hoce i zimu da preguraju sa sto manje zarazenih, 2. nadaju se da ce da oslabi vremenom, 3.vakcini u nekom periodu, 4.boljem lecenju i tako te stvari.
                          Ali ocigledno su spremni da i podignu malo imunitet dok ne izbije van kontrole uz lokalno gasenje zarista.

                          Comment


                          • Medicinari iz Pazara: Juče je umrlo 11, počeli smo da padamo

                            Comment


                            • Kaze premijerka da je vise od 2/3 zarazenih u Bg,madrid ti si matematicar resi ovo

                              Comment


                              • Jednacine koje zadaje brat Brnaba ne moze da resi niko!

                                Comment

                                Working...
                                X