Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Srkisa View Post
    Madrid,za Ns i Bg lazu i to kako,znam dosta ljudi koji su vec u bolnicama ovde,a u Bg samo od poznatih licnosti skupis za vise od zvanicno zarazenih po njihovom...
    Ma da jasno. Jasno je da namerno to rade jer ne zele da zatvore BG koji po ovoj racunici tesko da ima preko 50. Sa te strane zvanicne brojke su bitne ma koliko lazirane, jer na osnovu njih se ima opravdanje za zakljucavanje. A bilo bi vrv lose BG zatvoriti, posebno sad na leto. Cak sam ubedjen da pored laziranja, da ce vecinu resursa koristiti da stave BG pod kontrolu, makar po cenu 15% pozitivnosti danima po recimo Vranju ili KG, da ce stedeti testovi u tim mestima dobrano, osim ako bas ne bude kriticno pa budu primorani i tamo vise da testiraju. A inace mislim da ce pre juriti klastere ovde (kao sto rade po studentskom domu) nego ljude sa simptomima po manjim mestima.
    Last edited by colchonero; 28-06-20, 14:41.

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      Ma da jasno. Namerno to rade jer ne zele da zatvore BG koji po ovoj racunici tesko da ima preko 50. Sa te strane zvanicne brojke su bitne ma koliko lazirane, jer na osnovu njih se ima opravdanje za zakljucavanje. A bilo bi vrv lose bg zatvoriti, posebno sad na leto. Cak sam ubedjen da pored laziranja, da ce vecinu resursa koristiti da stave bg pod kontrolu, makar po cenu 15% pozitivnosri u recimu vranju ili kg, da ce stedeti testovi u tim mestima dobrano, osim ako bas ne bude kriticno pa budu primorani i tamo vise da testiraju. A inace mislim da ce pre juriti klastere ovde (kao sto rade po studentskom domu) nego ljude sa simptomima po manjim mestima.
      Tako je,Bg se ne sme zatvoriti,zato kriju,mislim da se plase jeseni i onda ako sad zatcore sigurno ce morati ponovo na jesen,a to bi bilo pogubno

      I sam Kon iako dosta krije je rekao da se najresteiktivnije mere ostave za jesen,jer kako stvari stoje moze biti samo gore nego sada

      Ono sto sam siguran je da se nocni klubovi moraju zatvoriti i uneti obavezno nosenje maski u zarvorenom,verovatno ce to i uraditi,za maske sam siguran

      Comment


      • Lekari za Newsmax Adria: Uplašeni smo, umorni i nezadovoljni, testova nema

        http://rs.n1info.com/Vesti/a614290/L...tova-nema.html

        Nova.rs u Novom Pazaru: Nabavljaju se džakovi za preminule

        https://nova.rs/drustvo/nova-rs-u-no...-za-preminule/

        Comment


        • Ja mislim da ni to nece. Jer Kon je rekao u petak BG je na granici za neke mere, videcemo kako vikend izgleda, nije lose da se mladi zaraze dok je kontrolisano. I gle cuda dolazi vikend, veliki % ukupnih slucajeva je po drugim manjim gradovima, i na to odlazi veliki procenat pozitivnosti, sto upucuje da su ova 2 dana BG napravili da je miran. I ocekujem sutra da se pozovu na te podatke, nista zvanicno da ne uvode pod parolom ina poboljsanja u BG, a tiho da rade kakvu takvu sanaciju naustrb drugih manjih mesta iz vise razloga
          Last edited by colchonero; 28-06-20, 14:51.

          Comment


          • Na kraju će nas toliko slomiti i fizički i psihički da ćemo jedva dočekati tu vakcinu a vakcina će biti spremna kad je usavrše tako da je prodaju svake godine....ne može to platiš jednom i miran si ceo život.

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Ima smisla to sto pricas madrid,mada ljudi vec pocinju da shvataju da laziraju brojke,ne znam nisam pametan,ja da sam na njihovom mestu bi zatvorio nocne klubove,to je nekontrolisano postalo,ne bi ja zatvarao sada definitivno ceo grad i po cenu zrtava

                Samo kako mislis da obore broj zarazenih ako nista ne preduzmu?To moze onda trajati mesecima i izgubilo bi se dosta zivota

                Comment


                • Originally posted by madrid View Post
                  Ja mislim da ni to nece. Jer Kon je rekao u petak BG je na granici za neke mere, videcemo kako vikend izgleda, nije lose da se mladi zaraze dok je kontrolisano. I gle cuda dolazi vikend, veliki % ukupnih slucajeva je po drugim manjim gradovima, i na to odlazi veliki procenat pozitivnosti, sto upucuje da su ova 2 dana BG napravili da je miran. I ocekujem sutra da se pozovu na te podatke, nista zvanicno da ne uvode pod parolom ina poboljsanja u BG, a tiho da rade kakvu takvu sanaciju naustrb drugih manjih mesta iz vise razloga
                  Mali, objasni ti meni nešto. Statistiku mi daj na globalnom nivou, prosek starosti ljudi koji umre i poveži mi to sa ovim nabavljanjem džakova za preminule. Hajde molim te, mrzi me da tražim.

                  Je l to umiru svi redom i ona statistika je lažna ili ovde neko preteruje? Ne može biti istina i jedno i drugo

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Nema potrebe za cinizmom, ne daj boze da ste u njegovim mukama. Dovoljna je cinjenica da je u bolnici, zar ne?
                    Nije cinizam sa moje strane ,nego sa njegove .
                    Ako napises da se jedva sastavljas ,koj k**** onda trcis na drustvene mreze da pises objavu.
                    Onda to sto je rekao nije 100% tacno u njegovom slucaju ,jer da jeste ,ne bi on znao gde mu je dupe ,ni gde mu je glava ,a kamoli mobilni i twitter i da pise objavu.

                    Comment


                    • Jel me zezas ili si stvarno takav bukvalista???

                      Cuj ne moze da napise tvit, pa mozda mu je tada bilo bolje, ova bolest je podmukla, cast ti bolje, cas te skenja.
                      Uostalom ima fotke iz bolnice, sigurno nije tamo jer je dobro, gro jako teskih slucajeva su po kucama jer nema mesta.

                      Boze kakva prica
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by blanco View Post
                        Nije cinizam sa moje strane ,nego sa njegove .
                        Ako napises da se jedva sastavljas ,koj k**** onda trcis na drustvene mreze da pises objavu.
                        Onda to sto je rekao nije 100% tacno u njegovom slucaju ,jer da jeste ,ne bi on znao gde mu je dupe ,ni gde mu je glava ,a kamoli mobilni i twitter i da pise objavu.
                        Ma debilčić mali željan publiciteta. Ja se u martu raspao od temperature, nisam mogao na oči da gledam. Kakav telefon druže, ne znam gde se nalazim. Nisam mogao kapke da dignem, šlajm curi iz mene, mrtvo telo par dana pakla.

                        Sad sa ove retrospektive da sam tada testiran verovatno bih bio pozitivan.

                        Kakav bre telefon zažalio sam bio što sam se rodio.

                        Video se posle sa nekom devojkom ona se raspala isto par dana, brat koji je došao iz Italije dobije od mene raspadne se i on, a on bio pre toga negativan na covid19.

                        Misterija šta su pustili, ako je to to što sam ja proživeo, sinovi ono je raspadanje. Nisam znao gde je levo a kamoli telefon.
                        Last edited by Cassius Clay; 28-06-20, 16:40.

                        Comment


                        • Da pregledamo forum koliko niso bio aktivan u martu?

                          Sta bre sa vama nije u redu? Ljudi umiru, totalni je haos u ovoj jebenoj zemlji, vi tupite ovde neke nebuloze. Dosta bre Urose!
                          Radi nesto zivota ti.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Cassius Clay View Post
                            Mali, objasni ti meni nešto. Statistiku mi daj na globalnom nivou, prosek starosti ljudi koji umre i poveži mi to sa ovim nabavljanjem džakova za preminule. Hajde molim te, mrzi me da tražim.

                            Je l to umiru svi redom i ona statistika je lažna ili ovde neko preteruje? Ne može biti istina i jedno i drugo

                            Na pp ili ovde na temi?

                            Comment


                            • Originally posted by madrid View Post
                              Na pp ili ovde na temi?
                              Stavi na temu brate da vidmo samo ako umire tolika masa ljudi, šta statistika kaže. Starost, procenat, i sve.

                              Olja radi se od kuće ovo je 21. vek 2020, njet ledeno doba.

                              Spoiler
                              A za sve to je zaslužan btw mali ajnštajn koji me otoič uputio na Russella Brunsona i DotCom secrets. Pozdravi Madrid tu legendu puno, a drugu stvar koju mi je preporučio bila je Robert Cialdini - Psychology of persuasion. Lik mi je pre 2 god dao dve knjige koje su mi oblikovale životni put a da to nije znao ni on a tada ni ja.



                              Sent from my iPhone using... using my brain cells

                              Comment


                              • Evo kacio sam na drugom mestu, pa cu copy paste da ne pisem ponovo.

                                Hajde da ne panicimo, (niti olako da shvatamo) situacija po pricama ljudi ocigledno nije dobra, a isto tako nije ni kriticna. Pri tom uopste ne mislim na izjave kriznog staba i politicare koje jesu kriticne i uzasne. Nego mislim konkretno na jacinu i rasprostranjenost virusa. Svajacarci su radili studiju serologije dugo i detaljno, preko mesec dana i dobili sledece rezultate



                                Od mladjih od 50g 1/125 000 umre
                                50-65 1,5/1000
                                65+ 1/18

                                Prebaceno na nasu demografiju da smo hipoteticki svi zarazeni to bi dalo:

                                <50g. 29 zrtava u Srbiji
                                50-65g 3000
                                65+ 70 890
                                (Da se ne plase ljudi kad ovkao na prvu vide nista priblizno tome nema sanse da se desi, nista sto je i 2 koplja ispod nema sanse, ovo je samo hipoteticki)

                                E sad oni su uz izmene odredjene (koliko se iz koje grupe ljudi zarazi, najvise su se npr. zarazavali radni ljudi) da bi prilagodili i tacnije dobili smrtnost tada:

                                IFR (infection fatality rate) 0,64% (0.38-0.98). Sto moze da se izracuna i prebaci isto na nasu demografiju

                                Naravno tu treba uracunati i generalno zdravlje populacije, preopterecenost sistema, faza bolesti virusa u kojoj se zarazeni javi, napredovanje u lecenju bolesti, intenzitet soja virusa koji je tamo vrlo verovatno bio jaci itd. Ali neka okvirna slika kolika mu je jacina bila u uslovima ovog proleca tamo. Sada da li je i koliko soj virusa slabiji kod nas ne znam. Plus naravno da je teoretski nemoguce da se svi zaraze, niti su ove brojke iole moguce, ovo su samo brojke za neki parametar u hipotetickom slucaju. Poenta price je da ne treba da se preteruje koliko je rasprostranjen virus jer mi hvala Bogu nismo ni blizu ovih cifara, a i penzioneri vec mesec i po dana idu ulicama. Sad da li je to do toga da je virus oslabio, slabiji soj ili nije toliko rasprostranjen, plus prikrivanje nekih cifara, ne znam vrv je miks svega, ali ne znam. Ovo sam dao kao neku percepciju, statistika bez uplitanja licnog misljenja.


                                Nadam se da je dovoljno Uki xd

                                E sad jbg bilo bi vrv bar malo vise od 29 mladih, jer imas onkoloske i to. Npr. mislim da je najmladji kod nas bio onaj jadan covrk sa leukemijom i kancerom, 30ak g imao, ali o njima vodis posebnu brigu.
                                Last edited by colchonero; 28-06-20, 17:19.

                                Comment

                                Working...
                                X