Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crni Đorđe View Post
    Za Švedsku, za Spasovdan mi je dolazio rođak koji radi "tamo gore". Kaže da tamo o tome niko i ne govori u medijima. Osma vest, žive ljudi kao i do sada.
    Pametni. Ja ne vidim benefit padanja u trans oko stvari na koju ne možeš da utičeš. Kao kada bih padao u trans jer ću dobiti grip ili statistički npr kancer, dijabetes itd.

    Meni genetski svi mru od srca mladi pa šta sad svaki dan treba kao kukavica da sedim i da čekam kada će da se ugasi.

    To je fenomenalno društvo ako je to istina. Ovo ovde je straćara samo takva. Evo juče im vratili na vesti covid19, danas ljudi odmah svi pričaju o covid19.

    Kaže mi drug "neću u teretanu vratila se korona". Ja mu objašnjavam da je razlika izmedju danas i prethodnih mesec dana da su prošli izbori.

    Dodje mi čekićem u glavu da se tučem, ljudska glupost je neograničena.


    Sent from my iPhone using... using my brain cells

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Ovo sam postavio jer sam baš besan zbog tendencije da Srbe označe krivcima i za COVID pandemiju vol 2...jer u okruženju izgleda i u Evropi jedino smo mi problem i izvor zaraze. Trebaju nam zatvoriti granice spolja pa da bar pocrkamo i da više ne širimo zarazu u Hrvatsku, Crnu Goru...
      Što je još gore, imamo i u našoj zemlji one kojima je prevashodno bitno da "crkne krava političkom konkurentu" po bilo koju cenu.
      Velika je razlika u organizovanom okupljanju ljudi, i u ovom spontanom okupljanju na plazama juga Engleske.
      Svi sportski dogadjaji u celom svetu se igraju bez publike samo se mi pravimo pametni.
      Organizovati izbore u ovakvoj situaciji je van svake pameti. Pa cak i da ne postoji virus kako kaze Uros, treba pokazati bar malo odgovornosti.

      A sto se tice politicke scene u Srbiji SNS=SZS. Jedine dve koliko toliko zdrave price su lokalni front i ndmbgd, ovo ostalo je sve isto sranje.



      Sent from my motorola one action using Tapatalk
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Originally posted by Cassius Clay View Post
        Kaže mi drug "neću u teretanu vratila se korona". Ja mu objašnjavam da je razlika izmedju danas i prethodnih mesec dana da su prošli izbori.
        školski primer čoveka koji ne razmišlja već je u školskom sistemu naučio da je sve onako kako mu se kaže ("video sam na televiziji!" "pročitao sam u novinama!"). Ja sam rekao, svi ti koji su podržavali rigorozne mere morali su po ukidanju istih da se i dalje pridržavaju, u suprotnom su licemeri.

        Al svaka čast Vučeli, bukvalno je uradio turn off virus turn on virus
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • Originally posted by Nerealan View Post
          školski primer čoveka koji ne razmišlja već je u školskom sistemu naučio da je sve onako kako mu se kaže ("video sam na televiziji!" "pročitao sam u novinama!"). Ja sam rekao, svi ti koji su podržavali rigorozne mere morali su po ukidanju istih da se i dalje pridržavaju, u suprotnom su licemeri.

          Al svaka čast Vučeli, bukvalno je uradio turn off virus turn on virus
          Pa normalno da su licemeri epskih razmera. Ali to je njihov problem, oni žive sa činjenicom da su glupi.

          Mogu biti izmanipulisani jednim novinskim člankom ili tv prilogom. Ti ljudi su pre svega kukavice, preči im je život od slobode. Čim imaš taj momenat, ljudima je prelako upravljati.

          A taj momenat je najlakše imati kada imaš dosta nevernika jer je neverniku ovo jedini život i on nema drugi izbor u svojoj glavi.

          I sada, hipotetički, on ima 30,40 godina, 50, ili ona, i misli se kako će živeti još 20-30 godina i ćao.

          Nabiberiš mu strah, pristaje na sve, samo da živi još taj ostatak pa makar i u lancima.

          Zato se u SAD očekivao najveći protest ali je brzo skrenuta priča na BLM da se stvori unutrašnji procep.

          Mislim BLM i danas i juče i svaki dan, zaista, ali malo je preočigledno.


          Sent from my iPhone using... using my brain cells

          Comment


          • More, teretane treba zakonom zabraniti - sve to pojacava latentni homoseksualizam, a u Svetom Pismu nigde ne pise Dizite tegove, dopingujte se...

            vec pise o sujeti.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Zaista ne razumem vas, kada su bile mere vanrednog stanja i ada su bile mere zabrane kretanja vama su smetale, kada su relaksirali - vi se bunite? Ko je ovde lud?
              Mere relaksirane, date preporuke i šta? Niko se njih ne pridržava ili je to u malom procentu (disciplinovani)...Šta je po vama potrebno da se učini kako bi Srbija bila izlečena od korone? Ovde kaže forumaš kako nije isto kada neorganizovano izađeš kao pirgavi Briti na plažu i kada izađu na stadion navijači. Stvarno nije isto, u prvom slučaju su porodice u pitanju u drugom navijačka populacija a zamisli, sve njih bez obzira na to ko su, odakle su, za koga navijaju, glasaju, kojim se poslom bave isto napada virus korone...drugoje kada su kafići u Parizu puni i kada su u BG puni...mnogo smo zaguljeni kao narod, preveliki šovinisti. Jedno je borba za vlast a drugo za razum i dostojanstvo.
              P.S. Najbolje i najefikasnije mere su novčane kazne za ne pridržavanje uputstava koja je donela vlast aktuelna.
              Last edited by nebitan; 27-06-20, 08:06.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Problem je nedoslednost vlasti. Da bi ta ista vlast mene mogla da kažnjava zbog nečega oni prvi se moraju pridržavati izglasanih mera a to nije slučaj.

                Drugo, samo lud čovek ne može da shvati da se relaksiranje mera desilo zbog izbora. Da su na osnovu stelovanih rezultata progurali to popuštanje kako bi Psiho mogao da ima koliko toliko normalnu kampanju.

                Imali smo derbi od 20k ljudi kada niko drugi u Evropi ni ne razmišlja o vraćanju publike na stadion. Samo jer je Psiho morao da odobrovolji navijače jer tu ima jako uporište.

                I sad je čudno što raste broj zaraženih koji je pritom veći i od 300 na dnevnom nivou samo se sa brojkama manipuliše kao i uvek u Srbiji.

                Dalje, da se ova vlast odlučila od samog početka za način nastupanja prema covidu 19, ne BiH ništa mogao da kažem. Ovako mi idemo iz krajnosti u krajnost.

                Od šopinga u Milanu, do biće nam mala groblja.
                Od zaključavanja vikendima do pobede nad koronom u roku od mesec dana.
                Od samoizolacije do kolektivnog imuniteta.
                Od 20k navijača na derbiju do uvođenja novog vanrednog stanja.

                I ko je tu sada lud!?
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Očigledno je da se rast broja zaraženih ne može zaustaviti, zato treba pustiti sve da radi na max

                  Bilo je i Liverpulovaca 100k na slavljima, ne možeš zaustaviti život.

                  Raste broj zaraženih, pa neka raste. Ko preživi, živ je. Ko je umro umro je. Mali procenat umire i ćao. Nema tu sad neke rasprave epohalne

                  Comment


                  • bas sam juce slusao neku emisiju na radiju od neke doce i bas kaze da ovaj virus niko ne poznaje (ne samo u srbiji vec globalno) i zato svi grese. a neki su rekli da nam sledi maratonska borba odnosno moracemo nauciti ziveti sa virusom jer nece biti novih lockdowna niko to sebi vise ne moze priustiti. sto kaze neki tamo hrvat mozemo birati ili cemo umreti od korone ili od gladi.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • S tim što 10 do 15% zaraženih imaju trajna oštećenja i komplikacije uzrokovane Kovidom. O tome se trenutno vrlo malo govori.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Zaista ne razumem vas, kada su bile mere vanrednog stanja i ada su bile mere zabrane kretanja vama su smetale, kada su relaksirali - vi se bunite? Ko je ovde lud?
                        Mere relaksirane, date preporuke i šta? Niko se njih ne pridržava ili je to u malom procentu (disciplinovani)...Šta je po vama potrebno da se učini kako bi Srbija bila izlečena od korone? Ovde kaže forumaš kako nije isto kada neorganizovano izađeš kao pirgavi Briti na plažu i kada izađu na stadion navijači. Stvarno nije isto, u prvom slučaju su porodice u pitanju u drugom navijačka populacija a zamisli, sve njih bez obzira na to ko su, odakle su, za koga navijaju, glasaju, kojim se poslom bave isto napada virus korone...drugoje kada su kafići u Parizu puni i kada su u BG puni...mnogo smo zaguljeni kao narod, preveliki šovinisti. Jedno je borba za vlast a drugo za razum i dostojanstvo.
                        P.S. Najbolje i najefikasnije mere su novčane kazne za ne pridržavanje uputstava koja je donela vlast aktuelna.
                        Bravo Ganac!

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Zaista ne razumem vas, kada su bile mere vanrednog stanja i ada su bile mere zabrane kretanja vama su smetale, kada su relaksirali - vi se bunite? Ko je ovde lud?
                          +1

                          odgovor: Vucic
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Oko Vučića se možemo složiti (verujem i slažemo) ali mi nije jasno šta to sprečava svakog pojedinca da nastavi sa merama iako je ovaj zbog izbora i predizbornih radnji ukinuo vanredno stanje i zabrane okupljanja? Zašto idu/idete u kafiće, klubove? Zašto ne nosite maske? Zašto ne držite socijalnu distancu u prevozu iako je na svakom drugom sedištu nalepljeno upozorenje? Zašto? Da li je potrebna mera kažnjavanja da bi se pridržavali nekih pottrebnih mera da bi se sprečila zaraza?
                            Ja zato kažem da mi nismo sposobni da izdvojimo bitno od nebitnog, ako je bitno da vučića skinemo s vlasti onda je bojkot (iako i ja saam nisam išao na izbore) pogrešan metod, potrebo je jedinstvo opozicije, ako je bitno zdravlje i suzbijanje zaraze onda tu nema mesta politici (sa bio koje strane).
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Kragujevac: Neslavni rekord 50 novozaraženih koronom za dan

                              https://nova.rs/drustvo/kragujevac-n...oronom-za-dan/

                              Comment


                              • Originally posted by Adam The Llama View Post
                                Velika je razlika u organizovanom okupljanju ljudi, i u ovom spontanom okupljanju na plazama juga Engleske.
                                Svi sportski dogadjaji u celom svetu se igraju bez publike samo se mi pravimo pametni.
                                Organizovati izbore u ovakvoj situaciji je van svake pameti. Pa cak i da ne postoji virus kako kaze Uros, treba pokazati bar malo odgovornosti.

                                A sto se tice politicke scene u Srbiji SNS=SZS. Jedine dve koliko toliko zdrave price su lokalni front i ndmbgd, ovo ostalo je sve isto sranje.



                                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                                Ovo je kljucni problem ove zemlje. Ovo prosto ne da nije tacno, vec veze sa istinom nema i ovakvo razmisljanje je stetno koliko i ono daj da se uclanim u sns dobicu posao ili pak i zuti su krali.

                                Nisam glasao ikad za nekog iz SZS ali staviti ih u istu ravan sa ljudima koji su prekrsili bukvalno sve zakone i koji su bukvalno izbacili kriminal kao biznismene je vise nego poguban. Zar treba navesti milion stvari koji su ovi radili a kriminogene su, samo ovo zadnje Jovanjica i Krusik su pogubni, da ne idem u njihove bolestine gde su obesmislili obrazovanje u Srbiji i stavili na najnize grane.

                                Gde isto institucije ne postoje i gde nisi njihov ti si protivnik. Gde predsednik drzave posrao institucije i gde je kriminal=privreda.

                                Voleo bih da iznezes te slicnosti. Sto se tice NDMBG cak sam im jenom poslao i donaciju i zao mi sto nema svaki grad tako nesto, ali u principu oni nisu nista uradili konkretno.

                                Da ne bude zabune nisam fan SZS alibirati izmedju ove dve opcije i izjednacavati je bukvalno tuzno razmisljanje.

                                Korona je samo primer koliko ovaj narod nema mozga i ovaj sta god da kaze nema nikakvih posledica. Suvisno je i objasnjavati sve to.

                                Sto se tice ovoga

                                Zaista ne razumem vas, kada su bile mere vanrednog stanja i ada su bile mere zabrane kretanja vama su smetale, kada su relaksirali - vi se bunite? Ko je ovde lud?
                                Mere relaksirane, date preporuke i šta? Niko se njih ne pridržava ili je to u malom procentu (disciplinovani)...Šta je po vama potrebno da se učini kako bi Srbija bila izlečena od korone? Ovde kaže forumaš kako nije isto kada neorganizovano izađeš kao pirgavi Briti na plažu i kada izađu na stadion navijači. Stvarno nije isto, u prvom slučaju su porodice u pitanju u drugom navijačka populacija a zamisli, sve njih bez obzira na to ko su, odakle su, za koga navijaju, glasaju, kojim se poslom bave isto napada virus korone...drugoje kada su kafići u Parizu puni i kada su u BG puni...mnogo smo zaguljeni kao narod, preveliki šovinisti. Jedno je borba za vlast a drugo za razum i dostojanstvo.
                                P.S. Najbolje i najefikasnije mere su novčane kazne za ne pridržavanje uputstava koja je donela vlast aktuelna.
                                ovo je slicno razmisljanje. Izjednacavati odlazak na plazu i stadion je van svake pameti. Kad u svetu vlada da se igra bez publikeili u sto manjem broju,kod nas se desavaju izbori i igra se derbi i kup pred 20k ljudi. Niko ne tera navijace da idu na teren alikoga da kazni drzava ako ona otvori vrata stadiona??? Kakvih se oni mera pridrzavaju tj preporuka..

                                Znaci dolazimo opet do toga da je narod kriv kao sto kaze Dr Konj i Dr Kiss.

                                Bukvalno mislim ako se na jesen pojaca ovaj virus, najebali smo kao zuti. Samo eto nije kriva vlast vec narod sto se ne pridrzava mera koja sama drzava nepostuje.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X