Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
    E to je sustina. Sto je ovde ova bagra uspela da ubedi vecinu naroda (cak i neke koji su protiv njih) da smo stoka, da je to za nase dobro jer smo neodgovorni. To su one price nama treba cvrsta ruka. Sloboda je u najmanju ruku podjenako vazna kao i zdravlje.
    A zar nismo?
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      A zar nismo?
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by Nerealan View Post
        od svih onih koji su podržavali ovakve mere očekujem u najmanju ruku da barem do kraja godine ispoštuju policijski čas i neizlaženje vikendom. Takođe da ne ulaze u gradski autobus.

        Doktori su bezgrešni
        Oni koji su podrzavali ovakve mere su to radili upravo da bi nakon nekog vremena mogli da rade ono sto si naveo.
        Barem velika vecina njih.
        A oni koji ih nisu podrzavali verovatno o ovom drustvu imaju mnogo bolje misljenje nego sto ono zasluzuje. Da ne kazem "zaista jeste".
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
          Da ta scena kada Lausevic oslobadja Raku od Bekjareva i Mime Karadzica je prejaka.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Da ta scena kada Lausevic oslobadja Raku od Bekjareva i Mime Karadzica je prejaka.
            a zar nije?

            Salu na stranu, meni je bas nelogicno da budem zatvoren 70 sati a onda sledeci dan je sve ok, moze sve da se otvara. A ne mogu da podrzavam nesto sto mi je nelogicno, i nema smisla.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by Karamazov View Post
              Nisam prethodna dva dana pažljivo sve čitao. Prekontrolisaću pa ako bude potrebe i reagovaću.

              Samo vas molim za jednu kulturnu rapravu, bez preteranog ironisanja, omalovažavanja nečijeg mišljenja, a i spamovanja.


              https://www.rts.rs/page/stories/sr/К...holandija.html
              Posalji ove zeljne saune u istu i rasprava se vraca na kulturan nivo.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by Nerealan View Post
                Dobro, Ganac, a što se ne bi pridržavao mera i kada ih ukinu?
                Kojih mera? Socijalne distance? Verujem struci, ako oni kažu da je bezbedno ne vidim ni ja potrebu za njom. Naravno da treba da postoji i nakon mera određen oprez jer ništa ne počinje i ne završava dekretom.


                mark it zer0000000:Moj neuspešan pokušaj šale, komike i još po nečega... šerpa(s).
                (možda bi bolje bilo da sam iskoristio izraz flashmob)
                Last edited by nebitan; 30-04-20, 11:44.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • meni je zanimljiva ta šerpasi aluzija.

                  Kao i Mark, ne verujem u stvari slepo i sa mozgom na off i smatram da je policijski čas bezvezan od samoga starta
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • Ako je to sto smo morali da sedimo u kucama od 17 ili 18h pa do 05h sledeceg dana pomoglo medicinskim radnicima onda je vredelo.

                    Ne mozes u zemlji u kojoj se u zdravstvo ulaze nesto vise nego u kulturu (odnosno nista) da ocekujes mere kao u skandinavskim zemljama ili Nemackoj. Nit smo mi disciplinovani kao oni, a i zdravstvo nam je daleko ispod.

                    Comment


                    • Je l Powerslave dolazi, jel se oporavio?
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Ako je to sto smo morali da sedimo u kucama od 17 ili 18h pa do 05h sledeceg dana pomoglo medicinskim radnicima onda je vredelo.

                        Ne mozes u zemlji u kojoj se u zdravstvo ulaze nesto vise nego u kulturu (odnosno nista) da ocekujes mere kao u skandinavskim zemljama ili Nemackoj. Nit smo mi disciplinovani kao oni, a i zdravstvo nam je daleko ispod.
                        Sigurno bi im pomoglo i da smo bili 6 dana zatvoreni, a jedan dan za kupovinu. Jel bi i tad vredelo?

                        Ja se nisam protivio bilo kakvim merama, vec ovim nenormalnim u toku vikenda. Radim od 8 do 16h, i onda ne mogu da izadjem za vikend? I ja sam neodgovoran kad kritikujem te mere?

                        Resenje je naravno uvek izmedju, pronaci mere koje su delotrvorne a ne ugroziti previse ljudsku slobodu. Najlakse je zatvarati, kazem, tako i ja mogu da vodim krizni stab i donosim mere.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Je l Powerslave dolazi, jel se oporavio?
                          Eno ga, ziv je.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                            Sigurno bi im pomoglo i da smo bili 6 dana zatvoreni, a jedan dan za kupovinu. Jel bi i tad vredelo?
                            Ne znam, nisam razmisljao o karantinu koji bi trajao 6 dana.

                            Comment


                            • To bi sigurno pomoglo lekarima, i onda bi vredelo.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Tests in recovered patients in S. Korea found false positives, not reinfections, experts say

                                “The tests detected the ribonucleic acid of the dead virus,” said Oh, a Seoul National University hospital doctor, at a press conference Thursday held at the National Medical Center.

                                He went on to explain that in PCR tests, or polymerase chain reaction tests, used for COVID-19 diagnosis, genetic materials of the virus amplify during testing, whether it is from a live virus or just from fragments of dead virus cells that can take months to clear from recovered patients.


                                WHO na aparatima, sad ce opet da pisu nikad mi to nismo rekli, kao onaj tweet sto su obrisali.
                                Last edited by colchonero; 30-04-20, 12:44.

                                Comment

                                Working...
                                X