Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verujem da ce pocetkom rada GSP-a ukinuti i policijski cas.

    Zamisli koji bi haos nastao u petak od 15h pa ko zna do kad da je zabrana kretanja na snazi a mnogo ljudi treba da se vrati sa posla.

    Comment


    • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
      ne, policijski cas je od cetvrtka u 18h do subote u 5h

      subota i nedelja su kao ostali radni dani


      Nemci diskutuju sta je bitnije - dostojanstvo ili zdravlje, koji je to nivo, srecom mi smo dostojanstvo davno izgubili pa nemamo tih problema, ali ovo je jedan bitan korak u tom pravcu

      Zdravlje bez dostojanstva ne vredi koliko suva šljiva. U SAD-u ili Nemačkoj imaš bukvalno pobune na ulicama zato što su neki guverneri ili vlada doneli (ili pokušavaju) da uskrate elementarne ljudske slobode neustavnim odlukama.

      U Srbiji se aklamacijom podržavaju takve iste odluke.
      Last edited by Crni Đorđe; 29-04-20, 22:36.
      sigpic

      Comment


      • ja verujem da ce pustati mere onako kako su ih i donosili, tacnije mislim da ce prvo pomeriti policijski cas od 20 ili 21h
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by Crni Đorđe View Post
          Zdravlje bez dostojanstva ne vredi koliko suva šljiva. U SAD-u ili Nemačkoj imaš bukvalno pobune na ulicama zato što su neki guverneri ili vlada doneli (ili pokušavaju) da uskrate elementarne ljudske slobode neustavnim odlukama.

          U Srbiji se aklamacijom podržavaju takve iste odluke.
          E to je sustina. Sto je ovde ova bagra uspela da ubedi vecinu naroda (cak i neke koji su protiv njih) da smo stoka, da je to za nase dobro jer smo neodgovorni. To su one price nama treba cvrsta ruka. Sloboda je u najmanju ruku podjenako vazna kao i zdravlje.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Hrvatska je imala mere slicne nasim, veoma rigorozne i imaju daleko bolje rezultate od nas.

            Mene nije vlast ubedila vec preporuke lekara, sad ako je iz usta lekara izlazila misao politicara onda su me zajebali, priznajem. Ja se secam da se velika frka digla i da su roditelji trazili da se obustavi rad vrtica i skola. Ako deca ostaju kuci onda po zakonu mora i roditelj ukoliko je dete manje od 12 godina, dakle roditelji su sami sebe stavili u karantin.

            Za to da smo neodgovrni ti ne treba Korona, prodji bulevarom i broj koliko si puta preskocio minu... To je necija neodgovornost.
            Last edited by belgrade_owl; 29-04-20, 22:47.

            Comment


            • Originally posted by belgrade_owl View Post
              Ja sam rekao da treba otvoriti sve... Ne zezam se, sve bih otvorio i samo bih dozvoljavao testiranja a lecenje kuci, pa ko prezivi neka prica kako mu je bilo za Praznik rada na izletistu.
              Naravno i da se testiranje plaća. Svi ovi koji kukaju kako su mere ovakve ili onakve, većinom su iz urbanih sredina i ograničeni su na terasu za razliku od nas iz ruralnih sredina koji ipak imamo neko dvorište, voćnjak...slobodu u okviru 10-20 ari da se krećemo i koji možemo da izdržimo još bar 3 meseca.
              Inače, dokazali su ovih večeri da su se Šerpasi spustili sa Himalaja.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                Zdravlje bez dostojanstva ne vredi koliko suva šljiva. U SAD-u ili Nemačkoj imaš bukvalno pobune na ulicama zato što su neki guverneri ili vlada doneli (ili pokušavaju) da uskrate elementarne ljudske slobode neustavnim odlukama.

                U Srbiji se aklamacijom podržavaju takve iste odluke.
                Tačno, a dostojanstvo bez zdravlja kratko traje. Što se tiče ljudskih sloboda ima nekih komentara i objašnjenja o tim prioritetima i liberalnom zapadu gde su individualne ljudske slobode ispred društvenog dobra...što lično mislim da nije dobro za jednu zajednicu i da tu treba naći neku ravnotežu (izmežu individualnih sloboda i kolektivnog prava).
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                  Jedni udaraju u šerpe drugi sa razglasa puštaju "Djilas lopove".
                  Ja prikacio ultrazvucnu pistaljku za rasterivanje pasa na kompresor - nadjacalo zavijanje i jedne i druge.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Au Ljubo gde si ti nasao da pokusas da objasnis nekome nesto. Ovde su svi 3 puta prosli pored medicinske skole sto je dovoljno da znamo bolje od bilo kog lekara.

                    Dobro Losmi je prosao 2 puta i zadrzao se u dvoristu ceo veliki odmor, to je dovoljno da bude lekar opste prakse koji bi da radi operacije srca i ugradjuje silikone u sise.
                    Neki su i završili tu medicinsku školu i studirali farmaciju.
                    Ali, opet ne dajem sebi za pravo da znam više od stručnjaka iz te oblasti i ako se za nešto zalažem otpočetka pandemije to je da se zdravstvena struka zaštiti.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                      E to je sustina. Sto je ovde ova bagra uspela da ubedi vecinu naroda (cak i neke koji su protiv njih) da smo stoka, da je to za nase dobro jer smo neodgovorni. To su one price nama treba cvrsta ruka. Sloboda je u najmanju ruku podjenako vazna kao i zdravlje.
                      od svih onih koji su podržavali ovakve mere očekujem u najmanju ruku da barem do kraja godine ispoštuju policijski čas i neizlaženje vikendom. Takođe da ne ulaze u gradski autobus.

                      Doktori su bezgrešni
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Doktori nisu bezgrešni, zapravo nema bezgrešnih ljudi. Svako u nekom trenutku učini kakvu pogrešku. Ono što je bitno a što se izbegava reći na forumu jeste da je (po meni) bolje ići u restriktivnu meru korak više nego slati ljude u džakovima kao u Italiji i Španiji ili USA. Ili ti: manje boli dosada od gubitka nekog dragog (daleko bilo i nikom ne želim).
                        Dakle, dokle god budu mere ja ću ih se pridržavati a ti kako hoćeš.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Neki su i studirali farmaciju.
                          To objašnjava tvoju navijačku opredeljenost.

                          Ganac, što se mene tiče, možeš da izdržiš jos 2 godine, opet mašiš poentu. Šta znači ovo da su šerpaši sišli sa Himalaja, ne kontam.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Nisam prethodna dva dana pažljivo sve čitao. Prekontrolisaću pa ako bude potrebe i reagovaću.

                            Samo vas molim za jednu kulturnu rapravu, bez preteranog ironisanja, omalovažavanja nečijeg mišljenja, a i spamovanja.


                            https://www.rts.rs/page/stories/sr/К...holandija.html

                            Comment


                            • Dobro, Ganac, a što se ne bi pridržavao mera i kada ih ukinu?
                              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                              До поновног сусрета, твој Швабо

                              mala H2H 2018/19
                              suicide
                              2019
                              velika H2H 2019/20

                              Comment


                              • Originally posted by Nerealan View Post
                                od svih onih koji su podržavali ovakve mere očekujem u najmanju ruku da barem do kraja godine ispoštuju policijski čas i neizlaženje vikendom. Takođe da ne ulaze u gradski autobus.

                                Doktori su bezgrešni
                                Red bi bio. Ali znamo i ja i ti kako ce da bude. Ti koji su najvise panicili i koji su bili za 24/7 dok broj obolelih ne padne na 0, ce u julu da ulaze u pun bus, okace o onu sipku koju svako drzi, posle 15 min da kupe burek ili pljeskavicu bez pranja ruku, pa.u trzni centar. Ili oni koji nisu u gradu nego po selima ce kad traktorom stignu do njive da direktno bez pranja ruku da jedu kajsije, a pre 10 dana bunker 10m ispod zemlje sa prilazom kao kod Zeljka Mitrovica.

                                Comment

                                Working...
                                X