Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • received_157897632330149.jpg

    Ono sto Hitler nije uspio, korona jeste.
    https://www.klix.ba/vijesti/svijet/o...iSqT6554WPhMIM
    Last edited by DinoFC; 27-04-20, 08:31.

    Comment


    • Di je Karamazov sa izvestajem? Kod nas ovo bas i ne pada
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • ova KZN danas zgleda pristojno...i kratko...

        sem sto kisicka nije kopetentna
        Wizard

        Comment


        • Originally posted by DinoFC View Post
          Nije nikakva teorije zavjere vec jednostavno jedan fenomen preuvelicavanja.

          Veoma jeftin i populisticki potez na koji se prima polusvet. Isto kao i kada bi ljudi u Srbiji slusali Boska Obradovica.

          Comment


          • Ovi nasi koji zive u Italiji, kazu da je lik fiju malo, da stalno nesto histerise, fantazira, i da njegova rec ne vredi bas mnogo, te da ga niko ne ferma 1%.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Italijanski Sasa Radulovic
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Pa dobro, pretpostavljao sam da ce biti okarakterisan kao ludacki-populista, nisam iznenadjen. Jel moguce da svako ko kaze neko nepopularno misljenje mora biti skrajnut i diskreditovan na neki nacin.
                Sta ja znam, mozda izgleda sto se ove teme tice postoji jedna univerzalna teza koje se moras drzat i to je to.


                EDIT: Mada, ne mislim uopste da je ovo populizam. Sigurno su mnogi umrli od drugih razloga koji ni na koji nacin nisu povezani sa koronom. Samo mora bit neko dovoljna budala da kaze te stvari javno. Kakve sve ljudi gluposti valjaju, ovo je daleko od toga i zasto najludji covjek na planeti u moru glupih ideja ne bi mogao imati neku ispravnu.
                Last edited by DinoFC; 27-04-20, 16:55.

                Comment


                • Opozicioni politicar koji ulazi u oblast za koju nije specijalizovan. I vise nego jasno da je oportunista koji juri sansu za politicke poene.

                  Verovati politicaru koji iznosi neproverene podatke i procenat 96,3?

                  Comment


                  • I to sad cesto cujem , neko nesto kaze i odmah se obruse na njega kao nije to tvoja struka i oblast. A sta ako mu je neko specijalizovan za tu oblast rekao tu informaciju pa on dijeli javno Nije sigurno sanjao to pa odlucio da kaze. Ne ulazim u njegovu politicku pozadinu ali da prica ima smisla, ima sigurno. I tek ce se klupko odmotavati, jos je rano.

                    A da ne pricam o tome kako "zvanicna struka" moze bit pod šapom vlasti pa da pricaju sto im ovi dozvole, pogotovo ovi po kriznim stabovima.
                    Last edited by DinoFC; 27-04-20, 17:17.

                    Comment


                    • Što da ljudi ne slušaju Boška Obradovića? Treba da slušaju i šta on priča, kao i svi drugi, što ne znači da se treba složiti sa njegovom ideologijom i sistemom vrednosti. Što opet ne znači da nekad ne kaže istinu, suštinu i poentira.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Razumem kada su ljudi skepticni prema vakcini ili nekom novom leku, jer kod ozbiljnih stsnja i situacija, cesto se posle jednog pregleda ode po drugo misljenje kod drugog lekara i to se na kraju pokaze kao prava stvar. Tako da te fore... jao sta ti znas, nisi strucna, mnogo su glupe. Sama moram da odlucim i presecem ono sto se tice licno mene.
                        Ali to ne znaci da sada treba da solim pamet i znam sta se desava na globalnom nivou, koje mracne sile vuku konce i sta je sve ovo zapravo sto nam se desava. Naravno da svako moze u tom slucaju da me diskredituje, cak i ako bih imala sledbenike i pobornike
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by DinoFC View Post
                          I to sad cesto cujem , neko nesto kaze i odmah se obruse na njega kao nije to tvoja struka i oblast. A sta ako mu je neko specijalizovan za tu oblast rekao tu informaciju pa on dijeli javno Nije sigurno sanjao to pa odlucio da kaze. Ne ulazim u njegovu politicku pozadinu ali da prica ima smisla, ima sigurno. I tek ce se klupko odmotavati, jos je rano.

                          A da ne pricam o tome kako "zvanicna struka" moze bit pod šapom vlasti pa da pricaju sto im ovi dozvole, pogotovo ovi po kriznim stabovima.
                          https://www.dw.com/sr/za%C5%A1to-je-...ija/a-53231938

                          Ja cisto sumnjam da bi on uspeo da napise ovakav polu-strucan tekst.

                          Znaci tvoja je teorija da je virus bezopasan i da ne treba vakcina?

                          Politika se mnogo manje mesa u struci u bogatijim zemljama, pa evo imate u Hrvatskoj gde se Milanovic ne uskace struci u rec i nije u centru paznje jer kaze da to nije u njegovom domenu, a i na osnovu reci direktorke Infektivne itekako se moze primetiti da vlada mnogo drugacija a i zdravija atmosfera nego kod nas i postoji veca nezavisnost nego ovde. Tako da je u startu skroz pogresno da nasu politicku situaciju projektujemo u sve druge zemlje. I sam index.hr je pisao o nasim problemima, veoma objektivno i ono sto dobar deo nas misli.

                          Comment


                          • Vrlo je plitko i površno razmišljati da se na osnovu "informacije" može izvući bilo kakav medicinski zaključak, jer je medicina ozbiljna NAUKA koja praktično kad uđeš u tu materiju nikad ne prestaješ da je učiš. 6 godina osnovnih studija pa dve godine specijalizacije i do kraja radnog veka često i života nadogradnja sa iskustvom stečenim za to vreme i onim što je otkriveno u međuvremenu.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Intervjuisali pogresnog lekara

                              Interesantno da i on covek smatra da su ljudi previse opusteni.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                https://www.dw.com/sr/za%C5%A1to-je-...ija/a-53231938

                                Ja cisto sumnjam da bi on uspeo da napise ovakav polu-strucan tekst.

                                Znaci tvoja je teorija da je virus bezopasan i da ne treba vakcina?

                                Politika se mnogo manje mesa u struci u bogatijim zemljama, pa evo imate u Hrvatskoj gde se Milanovic ne uskace struci u rec i nije u centru paznje jer kaze da to nije u njegovom domenu, a i na osnovu reci direktorke Infektivne itekako se moze primetiti da vlada mnogo drugacija a i zdravija atmosfera nego kod nas i postoji veca nezavisnost nego ovde. Tako da je u startu skroz pogresno da nasu politicku situaciju projektujemo u sve druge zemlje. I sam index.hr je pisao o nasim problemima, veoma objektivno i ono sto dobar deo nas misli.
                                Kvalitetan clanak koji jednim djelom govori u prilog onome o cemu pricamo a to je da se ne zna realna brojka umrlih od korone kao i na kraju krajeva da se uopste ne zn ni koji organ korona tacno napada, generalno sticem utisak da ni ta struka apsolutno nema pojma o tom virusu.


                                Jedna od poenta price jeste da su vlade u svijetu pojacali strah kod ljudi da bi se tako borili protiv necega o cemu se ne zna puno a to nesto je vrlo vjerovatno manje opasno nego sto mislimo, to je ukratko moj neki stav. A vakcine sigurno nece biti, niti ce biti potrebna. Nikakva teorija zavjere, nista slicno. Manipulisanje ljudima u borbi protiv nepoznatog koje ja mislim ne predstavlja prijetnju po drustvo u mjeri kojoj je dat znacaj.
                                A by the way, imao sam i predmet na faksu Krizni Menadzment i slicnih predmeta pa i moja struka mi malo nalaze da kazem nesto sto se tice odgovora na krizu.
                                Last edited by DinoFC; 27-04-20, 18:38.

                                Comment

                                Working...
                                X