Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.kurir.rs/sport/tenis/345...sam-za-vakcinu

    Ljubi te brat pametnog. Prvo Radovana čita, pa sad ovo. To se zove biti ličnost za sebe a ne povodljivi... Valjda će horde Novakovih fanatika ispoštovati želju mastera i neće ga razapeti. Ovi drugi, sigurno, hoće.

    Ali kako se čovek prosrbio, koliko je samo napredovao, hvala ti brate Vajda, klanjam ti se do poda.

    Comment


    • Reci nam ti Mihajlo malo o koroni, ti od medicine imas 2 prolaska pored skolskog dvorista medicinske skole. Sta zna jedan peofesor koji djavo

      Comment


      • Pa imaš Sovo masu doktora koji kažu da je korona kurac. To što nisu sistemski, ne znači da nisu doktori. Šta sad?

        Comment


        • Originally posted by ?????? View Post
          https://www.kurir.rs/sport/tenis/345...sam-za-vakcinu

          Ljubi te brat pametnog. Prvo Radovana čita, pa sad ovo. To se zove biti ličnost za sebe a ne povodljivi... Valjda će horde Novakovih fanatika ispoštovati želju mastera i neće ga razapeti. Ovi drugi, sigurno, hoće.

          Ali kako se čovek prosrbio, koliko je samo napredovao, hvala ti brate Vajda, klanjam ti se do poda.
          Mi nismo iz te struke, pa ne možemo o tome da pričamo
          Svaka mu cast, priznao da ne zna puno o cemu se radi. On onomad bese rece i da nece na operaciju lakta.

          Comment


          • Originally posted by ?????? View Post
            https://www.kurir.rs/sport/tenis/345...sam-za-vakcinu

            Ljubi te brat pametnog. Prvo Radovana čita, pa sad ovo. To se zove biti ličnost za sebe a ne povodljivi... Valjda će horde Novakovih fanatika ispoštovati želju mastera i neće ga razapeti. Ovi drugi, sigurno, hoće.

            Ali kako se čovek prosrbio, koliko je samo napredovao, hvala ti brate Vajda, klanjam ti se do poda.
            Zanima me da li je vakcinisao decu
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ne znam, to verovatno Olja zna pošto je ona fan, pa nju pitaj. Ja ga ne pratim toliko pa ne znam. I ozbiljan sam. Stvarno ne znam. Dogovorite se vas dvije a ja ću popit šalicu kave Samo šta ako sutra i Rodžer objavi da neće vakcinu?

              Znam samo da podržavam Novaka i da je za mene šampion sa istupima poslednjih 2-3 meseca.

              Kad je rekao da čita Radovana srce mi je zaigralo, sad me definitivno kupio kao čovek za sva vremena.

              Comment


              • Nije problem sto ja ne znam nista o medicini, koroni nego sto ti strucnjaci nemaju pojma sta je korona a na svaka dva minuta imaju ponesto glupo da kazu na TV-u.

                Comment


                • Originally posted by ?????? View Post
                  https://www.kurir.rs/sport/tenis/345...sam-za-vakcinu

                  Ljubi te brat pametnog. Prvo Radovana čita, pa sad ovo. To se zove biti ličnost za sebe a ne povodljivi... Valjda će horde Novakovih fanatika ispoštovati želju mastera i neće ga razapeti. Ovi drugi, sigurno, hoće.

                  Ali kako se čovek prosrbio, koliko je samo napredovao, hvala ti brate Vajda, klanjam ti se do poda.
                  Volim Novaka ali neki dan kad sam procitao da djecu svoju gura u veganstvo i da ih hrane macjim noktima i suplementacijom, malo me tu rastuzio. Ali ima poente, naravno.

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Pa imaš Sovo masu doktora koji kažu da je korona kurac. To što nisu sistemski, ne znači da nisu doktori. Šta sad?
                    Naravno da ima, ja sam svaki video (cak i teorije zavere) koji si ti ili neko drugi postavio, a vezan je za ovaj virus pogledao pazljivo zato sto zelim da cujem odnosno procitam drugacije misljenje.

                    Poenta je sto pojedinci drze iskljucivo jednu stranu kao pijan plot i odbijaju da prihvate bilo kakvu drugu opciju.

                    Comment


                    • Originally posted by DinoFC View Post
                      Volim Novaka ali neki dan kad sam procitao da djecu svoju gura u veganstvo i da ih hrane macjim noktima i suplementacijom, malo me tu rastuzio. Ali ima poente, naravno.
                      Malopre sam gledao kako muče tele na farmi, drže ga izolovanog, suze su mi krenule. Došlo mi je da postanem, ne vegan nego vegeterijanac.

                      Dobro, sluša on dosta o tome.

                      Veganstvo je glupo jer se pravi identitetaki pokret inače ja koji sam mesojed, stvarno mi je srce stalo i stvarno ne znam da li ću moći više meso okusiti.

                      Ono tele kao da mene gleda čoveče. Posle ovoga ne znam da li ću moći da okusim više gram mesa.
                      A fanatičan sam mesojed.

                      Comment


                      • Originally posted by Ricma View Post
                        Imamo 122 slucaja, 20ak neprijavljenih kome su pripisane druge mere sve uz karantin i socijalno distanciranje. Ae sto je broj smrtnih slucajeva veliki, nego sto imas ogroman broj pacijenta koji premasuju sve tvoje kapacitete+hale. Nase zdravstvo je ocajno, tako da bi stopa smrtnosti bila mnogo veca. Ako jedna stvar u bolnici bi trebala da se izbegne(naravno da je to neizbezno u njihovom poslu) to je da se bira izmedju ljudskih zivota. Preko 6300 u Srbiji gde su kako ispada ili bili u bolnicama ili na Sajmu, jer su vraceni sa kucnih lecenja kako ne bi potencijalno rasirilo. Od ovih 6300, ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnosti da su svi pacijenti bili zadrzani u bolnici ili Sajmu. Sajam je za blaze simptome, ono sto nemamo uvid je tacan broj, ali to sigurno nije manje od 50% jer su svi kapaciteti van Bga bili popunjeni i ljudi su dolazili iz drugih mesta do Bg Sajma. Sta se desilo u regionu kad je bio H1N1? Moglo je normalno da se zivi. Nije stavljao na testiranje kapacitet zdravstvenih sistema kao Covid niti se sirio. Koliko je ozbiljan neki virus, to se vidi po tome kada pogod evropske zemlje. Ako one preduzmu preventine mere, onda su druge zemlje saterane u cosak. Koje su zemlje medju prvima reagovale? Ceska, Poljska i Madjarska. Da li bi one samo jedine istupile ako drugi ne bi? Ne

                        Nema tu mudrosti, kada padne zdravstveni sistem to provlaci sve druge sfere sa sobom dole. Vlade ti padaju usred nepreduzimanja mera i imas politicku nestabilnost u vecini zemalja.

                        @madrid

                        Ne znam na cemu su baziralii, ali cini mi se barem statisticki ne tako ogromna razlika izmedju preduzetih i nepreduzetih mera. Spanija je na 0.0033 sa preduzetim merama. Na osnovui tvog primera, razumem ko da je 0.01% max. Uzevsi u stanje zdravstvenih sistema, kvalitet kadrova, opremljenost laboratorija i bolesti koje vuku drugi pacijenti da bi smrtnost u siromasnijim zemljama bila mnogo veca.
                        Losa ti je racunica Ricma. Spanija ako dobije jos 3000 zrtava (a vrv hoce), bice na 0.05% gubitka stanovnistva uz ove mere. Ako pomnozis taj broj sa 25 (200 zrtava u Srbiji sa ovim merama a bez mera je 5000, to je 25x vise 200x25=5000) dobices 1.25% spanske populacije 0.05%x25=1.25% a ne 0.01%. Aj da kazemo da su zakasnili sa merama, nisu znali da imaju virus u populaciji, smanji i za pola to je 0,6%, a ne 0.01%.

                        Ali kazem to je u teoriji, u realnom svetu sa prirodnim usporavanjem virusa, padom R faktora, i imuniteta ljudi, taj broj je nemoguc. Tako je kod nas 50 000 ili vise nemoguce ostvariti u jednom talasu (kad u ovom slucaju kazem u jednom talasu, ne mislim na ovo sto se sad spominje kad mere popuste, jer po onom modelu jedina mera je bilo distanciranje najslicnije Svedskoj, nego mislim dok antitela ne isteknu i ljudi ne budu vise imuni).

                        Ne moze virus koji ima letalitet recimo 0.8% sto je oko 8x jace nego grip, a videcemo koliki je otprilike na leto, da ima takav ili slican mortalitet, to nijedan virus nikada nije uspeo. Jer nema lab uslova gde bi ti mogao kontrolisano da zarazis 100% ljudi, sto je potrebno da bi tacno izracunao letalitet. Letalitet ce se racunati koliko ce antitela naci i to ce biti brojka 100% pa ce od te brojke videti koliko je umrlo i to ce biti smrtnost tog virusa (crna smrt 90%). Tipa u Srbiji je milion ljudi imalo virus, umrlo je 100k. To daje 10% letalitet.

                        Mortalitet 7miliona umrlo 100k =oko 1.42% (crna smrt 33% u Evropi imala)
                        Last edited by colchonero; 19-04-20, 22:14.

                        Comment


                        • Originally posted by ?????? View Post
                          Ne znam, to verovatno Olja zna pošto je ona fan, pa nju pitaj. Ja ga ne pratim toliko pa ne znam. I ozbiljan sam. Stvarno ne znam. Dogovorite se vas dvije a ja ću popit šalicu kave Samo šta ako sutra i Rodžer objavi da neće vakcinu?

                          Znam samo da podržavam Novaka i da je za mene šampion sa istupima poslednjih 2-3 meseca.

                          Kad je rekao da čita Radovana srce mi je zaigralo, sad me definitivno kupio kao čovek za sva vremena.
                          Ova vakcina ce svakom biti problematicna, zato sto se retko ko vakcinise protiv sezonskog gripa, a po svemu sudeci ovo ce da preraste u sezonsku bolest.
                          Ali mene zanima da li je vakcinisao decu...
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by ?????? View Post
                            Malopre sam gledao kako muče tele na farmi, drže ga izolovanog, suze su mi krenule. Došlo mi je da postanem, ne vegan nego vegeterijanac.

                            Dobro, sluša on dosta o tome.

                            Veganstvo je glupo jer se pravi identitetaki pokret inače ja koji sam mesojed, stvarno mi je srce stalo i stvarno ne znam da li ću moći više meso okusiti.

                            Ono tele kao da mene gleda čoveče. Posle ovoga ne znam da li ću moći da okusim više gram mesa.
                            A fanatičan sam mesojed.
                            Nista gnusnije i tuznije odavno nisam vidio i procitao. Tacno za preispitati stavove o tom pitanju.

                            Nije ih vakcinisao, ubjedjen sam u to.
                            Last edited by DinoFC; 19-04-20, 22:09.

                            Comment


                            • Ja svoju ne bih vakcinisao. To sigurno. Da ne mora. Jer ako su druga deca vakcinisana, ako su imuna na to, šta god, njima nevakcinisana deca ne mogu ništa.

                              Pa neka dete odluči kad bude punoletno da li želi da se vakciniše, pošto su istraživanja dokazala da nema neke razlike u SAD, negde sam to davno gledao. Čak je bio i neki skandal i neka zataškavanja jer je da li tipa krajem 80tih neka farmaceutska kuća koja je pravila, loše to uradila pa su ljudi imali posledice, ali su uz neke mahinacije abolirani od odgovornosti.

                              Možda će Madrid bolje znati o kom se slučaju radi pošto nisam stručnjak za SAD.

                              Lično bih primio svaku vakcinu koja se proizvede u Srbiji i na domaćem institutu dok je ministar zdravlja čovek od integriteta a ne ovaj krimos, a lično bih odbio da primim i da vakcinišem decu vakcinom koju proizvode neke tamo farmaceutske kuće.

                              Tako da nisam protiv vakcinacija ali sam za kontrolu proizvodnje vakcine, da se zna ko proizvodi i ko kontroliše proizvodnju.

                              Ako je proizvodi neki Bil Gejts i ako mi je budeo nametao dr smrt Zlatibor, onda neka fala.

                              Inače debili komentarišu protiv Djokovića nazivajući Bila Gejtsa najpametnijim čovekom na svetu. Kakva to korelacija postoji izmedju toga biti pametan i biti dobar/zao?

                              To što je jako uspešan i pametan, ne znači da je altruista i dobar čovek.
                              Last edited by Cassius Clay; 19-04-20, 22:16.

                              Comment


                              • Originally posted by ?????? View Post
                                Ja svoju ne bih vakcinisao. To sigurno. Da ne mora. Jer ako su druga deca vakcinisana, ako su imuna na to, šta god, njima nevakcinisana deca ne mogu ništa.

                                Pa neka dete odluči kad bude punoletno da li želi da se vakciniše, pošto su istraživanja dokazala da nema neke razlike u SAD, negde sam to davno gledao. Čak je bio i neki skandal i neka zataškavanja jer je da li tipa krajem 80tih neka farmaceutska kuća koja je pravila, loše to uradila pa su ljudi imali posledice, ali su uz neke mahinacije abolirani od odgovornosti.

                                Možda će Madrid bolje znati o kom se slučaju radi pošto nisam stručnjak za SAD.

                                Lično bih primio svaku vakcinu koja se proizvede u Srbiji i na domaćem institutu dok je ministar zdravlja čovek od integriteta a ne ovaj krimos, a lično bih odbio da primim i da vakcinišem decu vakcinom koju proizvode neke tamo farmaceutske kuće.

                                Tako da nisam protiv vakcinacija ali sam za kontrolu proizvodnje vakcine, da se zna ko proizvodi i ko kontroliše proizvodnju.

                                Ako je proizvodi neki Bil Gejts i ako mi je budeo nametao dr smrt Zlatibor, onda neka fala.
                                I tako svi razmisljaju i eto nama bolestina koje su vec iskorenjene
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X