Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li stvarno mislite da se Vucic pita oko karantina,kad ce ga uvesti i zatvoriti? On da se pitao mi bi pili rakiju i smejali se koroni ali posto je dobio instrukcije od gore krenula je apokalipsa isto tako ce se apokalipsa i zaustaviti.

    Comment


    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Lepo je videti Akija legendu foruma, nadam se da će napisati koju i o Arteti, Genduziju klasi i novoj svetskoj zvezdi u usponu, koji će biti najbolji igrač sveta u godinama koje nam dolaze, Martineliju

        Lepo je videti Dina ovde, zanimljivo da je bolje pročitao situaciju od onih takozvanih epidemiologa što sazivaju svakodnevnu konferenciju za štampu
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Dokazi ovo empirijski da te nominujemo za Fieldsovu medalju.
          Imamo 122 slucaja, 20ak neprijavljenih kome su pripisane druge mere sve uz karantin i socijalno distanciranje. Ae sto je broj smrtnih slucajeva veliki, nego sto imas ogroman broj pacijenta koji premasuju sve tvoje kapacitete+hale. Nase zdravstvo je ocajno, tako da bi stopa smrtnosti bila mnogo veca. Ako jedna stvar u bolnici bi trebala da se izbegne(naravno da je to neizbezno u njihovom poslu) to je da se bira izmedju ljudskih zivota. Preko 6300 u Srbiji gde su kako ispada ili bili u bolnicama ili na Sajmu, jer su vraceni sa kucnih lecenja kako ne bi potencijalno rasirilo. Od ovih 6300, ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnosti da su svi pacijenti bili zadrzani u bolnici ili Sajmu. Sajam je za blaze simptome, ono sto nemamo uvid je tacan broj, ali to sigurno nije manje od 50% jer su svi kapaciteti van Bga bili popunjeni i ljudi su dolazili iz drugih mesta do Bg Sajma. Sta se desilo u regionu kad je bio H1N1? Moglo je normalno da se zivi. Nije stavljao na testiranje kapacitet zdravstvenih sistema kao Covid niti se sirio. Koliko je ozbiljan neki virus, to se vidi po tome kada pogod evropske zemlje. Ako one preduzmu preventine mere, onda su druge zemlje saterane u cosak. Koje su zemlje medju prvima reagovale? Ceska, Poljska i Madjarska. Da li bi one samo jedine istupile ako drugi ne bi? Ne

          Nema tu mudrosti, kada padne zdravstveni sistem to provlaci sve druge sfere sa sobom dole. Vlade ti padaju usred nepreduzimanja mera i imas politicku nestabilnost u vecini zemalja.

          @madrid

          Ne znam na cemu su baziralii, ali cini mi se barem statisticki ne tako ogromna razlika izmedju preduzetih i nepreduzetih mera. Spanija je na 0.0033 sa preduzetim merama. Na osnovui tvog primera, razumem ko da je 0.01% max. Uzevsi u stanje zdravstvenih sistema, kvalitet kadrova, opremljenost laboratorija i bolesti koje vuku drugi pacijenti da bi smrtnost u siromasnijim zemljama bila mnogo veca.

          Comment


          • Originally posted by Mihajlo10 View Post
            Da li stvarno mislite da se Vucic pita oko karantina,kad ce ga uvesti i zatvoriti? On da se pitao mi bi pili rakiju i smejali se koroni ali posto je dobio instrukcije od gore krenula je apokalipsa isto tako ce se apokalipsa i zaustaviti.
            Ma klovn se ništa ne pita. On se smejao koroni, pa su mu rekli da se uozbilji. Isto kao što je Džonson morao da se testira pozitivno da uveri ljude kao i Princ od Monaka.

            Mislim, u ovoj celoj priči Tramp se opet nameće kao najrazboritija osoba ali nažalost on je samo mala kučkica Thimoty Dolana.

            Comment


            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
              Da li stvarno mislite da se Vucic pita oko karantina,kad ce ga uvesti i zatvoriti? On da se pitao mi bi pili rakiju i smejali se koroni ali posto je dobio instrukcije od gore krenula je apokalipsa isto tako ce se apokalipsa i zaustaviti.
              Da se iskljucivo on pita, uveo bi ga ranije kad bi on hteo. Nema nikakve sumnje da je njegova rec poslednja, ali zbog situacije kako se ne bi puno zajebao sa merama slusa savete struke.

              Comment


              • Sad ne mozes znati ko je sta mislio i da li je govorio neke stvari jer je morao. Mainstream je takav bio da je apokalipsa u toku i svaki izgubljen zivot ce biti na dusi onih koji na vrijeme nisu reagovali i koji nisu pokazivali brigu. Ti ako kazes nesto mimo toga a javna si licnost rizikujes linc najgore moguce vrste i lako te moze kostat svega, tako da su se mnogi i koji su znali ocemu se radi priklonili histeriji zbog toga.

                Ali et sta je bio cilj ovoga, neki restart ekonomije il tako nesto, vjerovatno necemo nikad saznat ali eksperiment nad ljudima je prosao uspjesno.

                Comment


                • Jos jedna zrtva, ocigledno mladja osoba.

                  Comment


                  • Kakvi su diletanti ovi u Ministarstvu prosvete, sam bog zna sta ce biti da ovom skolskom godinom, a svakog drugog dana imaju neki razlicit scenario koji totalno pobija prethodni
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Kakvi su diletanti ovi u Ministarstvu prosvete, sam bog zna sta ce biti da ovom skolskom godinom, a svakog drugog dana imaju neki razlicit scenario koji totalno pobija prethodni
                      Najgore je maturantima, ostali nemaju toliki problem, ocenice ih nekako
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Uh koliko teorija
                        Pitanje - koja je to vlada, država, predsednik postupio na pravi način...na koga smo se trebali ugledati.

                        Comment


                        • Mene je kod Vucica najvise zgrozila potreba da ovo prikaze najvecim hororom u historiji svijeta. Ne znam koji je to poremecaj al ovo sve sa bolnicama u dvoranama je cisto traumiranje masa, ne znam jel neki fetis il sta je rec.

                          Al simptomaticno da kod mene ovdje zdravstveni sistem nikad nije bio rastereceni iz jednog prostog razloga, ljudi su prestali ic doktoru zbog kojekakvih sranja, tako da su bolnice i domovi zdravlja prazni.

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Da se iskljucivo on pita, uveo bi ga ranije kad bi on hteo. Nema nikakve sumnje da je njegova rec poslednja, ali zbog situacije kako se ne bi puno zajebao sa merama slusa savete struke.
                            Koje struke? Sta oni znaju o virusu? Od Dr.Nestorovica smo culi 1001 verziju o koroni i svaka se pokazala pogresnom. Slusa on sta mu kazu gazde iz EU,Amerike. Verujem ja da Vucic ima diktatorskih ambicija ali bez dozvole velikih sila ne sme on ni da prdne.

                            Comment


                            • To sa privremenim bolnicama nije nista novo i nista sto nije vidjeno u svetu, ali Vucic jednostavno ima dijagnozu i ono sto je u svetu vest, kod nas ide cela delegacija, sa njim na celu i pravi od toga spektakl i cirkus.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by DinoFC View Post
                                Al simptomaticno da kod mene ovdje zdravstveni sistem nikad nije bio rastereceni iz jednog prostog razloga, ljudi su prestali ic doktoru zbog kojekakvih sranja, tako da su bolnice i domovi zdravlja prazni.
                                ds, ovo sam i sam primetio, hipohondri se povukli u kuće, čuli da postoji opasnost da se stvarno razbole
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X