Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post

    Je l se onaj odavde oglasava danas?
    Danas će predstaviti program ekonomskih mera.

    Verovatno će reći i u vezi 100 evrića svim punoletnim građanima.

    Na taj način njegov procenat će ripnuti sa 60% na 75%.

    Comment


    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Coronavirus in Spain:
        - 94,417 confirmed cases
        - 8,189 confirmed deaths
        - 6,461 new cases since midnight
        - 473 new deaths since midnight


        Smanjuje se? Madrid?
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by Karamazov View Post
          Danas će predstaviti program ekonomskih mera.

          Verovatno će reći i u vezi 100 evrića svim punoletnim građanima.

          Na taj način njegov procenat će ripnuti sa 60% na 75%.
          Tesko, rejting mu je pao za duplo. Morace da nudi mnogo vise od 100 evra. Neka ponudi 1000 evra kao Dinkic nekada.
          U Iranu za +20 vise mrtvih nego juce, u Belgiji rekordan broj skoro 200.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Coronavirus in Spain:
            - 94,417 confirmed cases
            - 8,189 confirmed deaths
            - 6,461 new cases since midnight
            - 473 new deaths since midnight


            Smanjuje se? Madrid?
            Losi brojevi danas. Ali nema potrebe da prozivas kao da si srecan(msm znam da nisi, nego ne znam kako bolje da objasnim, ali znas na sta mislim, imao si takvih situacija u zivotu), jer eto dokazao si da se ne smanjuje. Ja nisam baba vanga da znam sta ce biti sutra i to sam i napisao jos ovih dana. Kada vidis 4 dana pada zaredom,logicno je da pricas o pocetku trenda.

            Spanci (njihov Kon,Kisic itd.) kazu da ima veze i sa vikend podacima, jer oni sto citaju danas,je presek do 21h prethidnog dana i kazu da posto je prethodni dan bio ponedeljak,da ima i zakasnelih vikend rezultata. Da li je to znacajan broj, videcemo sutra, prekosutra. Da li ce se cifre vratiti na onih 6500 dnevno ili ce nastaviti kao danas oko 9000, sto bi znacilo da peak nije dostignut.
            Last edited by colchonero; 31-03-20, 11:44.

            Comment


            • Pre nekoliko dana umro joj je ujak 67 god, kaze bez hronicnih i drugih bolesti, ima kod nje na lajni.
              Ali onda...

              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Mene stvarno niko ne voli i razume. Bukvalno sam te samo pitao sta mislis, ne pratim brojke, videh da je smanjen broj mrtvih ali povecan broj zarazenih. Stvarno t nisam prozivao, samo sam pitao posto mislim da zivis tamo ili si bar vise upoznat. Ruzna je ova insinuacija sa ''kao da si srecan''. Mada znam da nisi nista lose mislio.

                Brojke svakako stagniraju u Ita i Spaniji, nije preslo hiljadu za sada, sto bi trebalo da bude pokazatelj da nece biti vecih razmera ovog virusa.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Posteno, moja greska. Zato je pismena verzija razgovora zeznuta, posebno kad au kratke recenice, jer ja ne mogu da "cujem" sa kakvim si glasom postavio to pitanje i procenim ton, zato sam pogresno protumacio. Da li madrid? u smislu "e madrid sta mislis ti o ovome", ili madrid? "aha madrid sta cemo sad, sta imas na ovo da kazes." Tako da sam ja pogresno razumeo, jer kad sam video brojke jutros, sam ocekivao tako nesto. Tako da povlacim rec. Po zvanicnoj statistici najveci broj i mrtvih je od 21h do 21h u jednom danu-849. Kazem lose brojke, e sad da li je krenulo na gore ponovo, ili je do vikenda bidecemo sutra i prekosutra, gde ce se brojke stabilizovati.
                  Last edited by colchonero; 31-03-20, 11:57.

                  Comment


                  • Italija i Španija 20k umrlih, više od pola od ukupnog broja. Kako je moguće toliko odstupanje, ipak je prošlo dosta vremena?
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • 3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Coronavirus in Russia:
                        - 2,337 confirmed cases
                        - 17 confirmed deaths
                        - 501 new cases today
                        - 8 new deaths today

                        Ovo je ogroman rast ko Rusa.. Broj mrtvih skoro dupliran. Broj zarazenih skoro za 1/4 povecan.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • U Španiji uvedene zabrana 24 časovnog kretanja.....Madrid, ti si mi najrelevantniji za Espanju....tačno ?
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Pa pazi to je bilo u nedelju, ali nista sto sam ja procitao ne upucuje na to da je 24/7 karantin za sve. Cak se mere pre svega ne odnose na privatan zivot, nego na poslovan. E sad ako mi je nesto promaklo, ali ne verujem.
                            Ima el pais tekstove i na engleskom pa sami procenite iz prve ruke, da se ne pravim ja pametan. Tekst konkretno za najnovije mere. Tako da mislim da neko ko je prevodio, mozda ne rwzume dovoljno spanski, pa je shvatio to kao 24/7 za sve, ili ja nisam upucen sa najnovijim info, ali to bi bilo na naslovnim stranama svih njihovih novina, isto kao sto je ovo bilo u nedelju. Ono sto je moguce je da je receno da ukoliko se nema razlog, da ne treba izlaziti iz kuce. Bacicu pogled danas pa ti javljam provereno.

                            https://english.elpais.com/politics/...l-workers.html
                            Last edited by colchonero; 31-03-20, 13:52.

                            Comment


                            • KC Niš odbija da odgovori da li je Andrejić lečen od korona virusa

                              Klinički centar Niš odbio je juče da odgovori na pitanja Danasa da li je većnik niške Gradske opštine Palilula Milan Andrejić, koji je preminuo na Klinici za infektivne bolesti, testiran i lečen od novog korona virusa, pozivajući se na Zakon o zaštiti pacijenata, „koji predviđa pravo na privatnost pacijenta i poverljivost medicinskih i drugih podataka o pacijentu“.

                              Državne i zdravstvene vlasti u Srbiji nisu uvrstile Andrejića u zvaničnu statistiku preminulih od korona virusa, ali su njegovi politički saradnici i prijatelji kazali za naš list da je „u njegovoj potvrdi o smrti virus COVID-19 naveden kao uzrok smrti“.

                              Oni su upozorili da je Andrejić pre obolevanja „sakupio oko 600 potpisa građana“ za predstojeće lokalne izbore, pošto je nosilac opštinske liste „Niš moj grad“, te „bio na večeri sa oko stotinu ljudi“, koje sada „ne žele testiraju, čak i kada imaju simptome“.

                              – Milan je umro zbog strašnog nemara u niškom zdravstvu. Danima se mučio, sa teškim kašljem i visokom temperaturom, zvao je sve kol centre i ostale brojeve, ali u KC-u nisu hteli da ga prime, niti je iko hteo da ga testira. Na Kliniku za infektivne bolesti su ga primili tek na moju intervenciju, ali je nažalost bilo kasno, rekao je za Danas Branislav Jovanović, gradski odbornik, jedan od lidera opozicione Grupe građana „Niš moj grad“ i Andrejićev prijatelj.

                              Jovanović je dodao da i on već danima unazad zove sve kol centre u Nišu kako bi se testirao, pošto je stalno bio u kontaktu sa Andrejićem, a nekoliko dana je imao povišenu temperaturu. „Uspeo“ je jedino, pošto se sam javio, da mu policija odredi kućnu izolaciju od 28 dana“. I jedino ga policija i zove i proverava, „kao da je kriminalac“.

                              – Nedopustivo je da se ljudi krajnje selektivno, često na vezu, smeštaju u KC ili testiraju, zbog čega neki prežive, a neki drugi umiru. Neko bi zbog nemara koji je prouzrokovao Milanovu smrt trebalo da odgovara. Nemar se nastavlja i nakon njegove smrti, jer se ne testiraju ni ljudi koji su sa njim bili u kontaktu, rekao je on.

                              Preminuo bivši potpredsednik FK Radnički

                              Na niškoj Klinici za infektivne bolesti prekjuče je preminuo i Dragan Pavlović (57), bivši potpredsednik Fudbalskog kluba Radnički i vlasnik motela Predejane. Hospitalizovan je zbog teških respiratornih problema i visoke temperature. Ni njega nema u zvaničnoj statistici umrlih od korone.

                              Na respiratoru 14 ljudi

                              U poslednja 24 časa na tri klinike Kliničkog centra Niš hospitalizovano je 35 pacijenata zbog sumnje na korona virus. Na respiratorima je 14 ljudi.

                              https://www.danas.rs/drustvo/kc-nis-...1rMijcFwxXv6nM
                              .........

                              Hvala Madrid na odgovoru...
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • 7 mrtvih, 115 novih
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X