Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Fora je sto radnci cute, cak i kad popiju otkaz, ne sme niko da kaze dve reci javno..

      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Mestvarno je da su omogucili utakmicu Atalanta Valencia u Milanu iako se znalo da su stotine gradana zarazenih. Nazalost sada te dvije drzave trpe najvece posljedice

        Comment


        • Spanija +5,552 novih i 443 mrtvih
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • a baba nema sanse da ce se zaraziti

            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nije samo utakmica u pitanju. Spanija je turisticka destinacija i to jedna od najvecih na svetu. Bukvalno svaki deo Spanije je prica za sebe, sad ce platiti ceh toga. Malo cudno da su samo vodece clanice EU toliko zarazene. Ne mozE niko reci da su ostale drzave bolje u zdravstvu itd..Svakako je Evropa na kolenima i veliki je ovo udarac.

              Negde mislim da ovo moze dovesti do kraja EU.Prvo migranti,pa ovo, to su jakotski udarci. Velika Britanija je uvek bila vesnik proleca, tako da.. U svakom slucaju nas problem ce biti ako padnu ekonomije tih drzava i ljudi dobiju otkaz. Oonda sledi domino efekat i gastosi se vracaju kuci. Firme kod nas se zatvaraju i onda imas pun kufer nezaopslenih i nezadovoljnih..

              Evropa mora ovo da resi sto pre...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Spanija +5,552 novih i 443 mrtvih
                Raste. Juce u isto vreme 4500 novozarazenih i 385 mrtvih. Bice ovo duga i teska borba. U Nemackoj vec upozravaju na nestasicu namirnica u maju.
                https://www.nezavisne.com/ekonomija/...emackoj/590699
                Last edited by skeptik; 25-03-20, 10:55.

                Comment


                • https://www.preprints.org/manuscript/202003.0235/v1

                  Abstract
                  Low vitamin D status in winter permits viral epidemics. During winter, people who do not take vitamin D supplements are likely to have low serum 25-hydroxyvitamin D [25(OH)D] concentrations. Vitamin D can reduce the risk of viral epidemics and pandemics in several ways. First, higher 25(OH)D concentrations reduce the risk of many chronic diseases, including cancers, cardiovascular disease, chronic respiratory tract infections (RTIs), diabetes mellitus, and hypertension. Patients with chronic diseases have significantly higher risk of death from RTIs than otherwise healthy people. Second, vitamin D reduces risk of RTIs through three mechanisms: maintaining tight junctions, killing enveloped viruses through induction of cathelicidin and defensins, and reducing production of proinflammatory cytokines by the innate immune system, thereby reducing the risk of a cytokine storm leading to pneumonia. Observational and supplementation trials have reported higher 25(OH)D concentrations associated with reduced risk of dengue, hepatitis, herpesvirus, hepatitis B and C viruses, human immunodeficiency virus, influenza, respiratory syncytial virus infections, and pneumonia. Results of a community field trial reported herein indicated that 25(OH)D concentrations above 50 ng/ml (125 nmol/l) vs. <20 ng/ml were associated with a 27% reduction in influenza-like illnesses. From the available evidence, we hypothesize that raising serum 25(OH)D concentrations through vitamin D supplementation could reduce the incidence, severity, and risk of death from influenza, pneumonia, and the current COVID-19 epidemic.
                  Subject Areas
                  ascorbic acid; cahtelicidin; coronavirus; COVID-19; cytokine storm; influenza, pneumonia; prevention; respiratory tract infection; UVB; vitamin C; Vitamn D; solar radiation; treatment; observational; trial
                  Copyright: This is an open access article distributed under the Creative Commons Attribution License which permits unrestricted use, distribution, and reproduction in any medium, provided the original work is properly cited.

                  vitamin b.jpg

                  Mogu se koristiti verovatno i suplementi..

                  Za imunologiju:

                  1. Vitamini i minerali: C, D, B6, B12, folna kiselina, cink, bakar, gvozdje, selen, indijski safran
                  2. Esencijalne amino i masne kiseline
                  3. Voce i ostalo sto sadrzi polifenole
                  4. Fizicka aktivnost

                  Za sada su uredjni,hiljadu i hiljadu sklekova..vezbajte kod kuce..ako ste zdravi, normalno1!
                  Last edited by LosmiSK; 25-03-20, 11:14.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Oni su u Novembru znali za to, koliko je turista dosli i otislo iz Vuhana do zatvaranja samog grada...Nisu hteli dugo da priznaju, cak su hapsili doktore koji su ih upozoravali na to.. Nisu mnogi dobro reagovali, ali Italija, SPANIJA I FRANCUSKA SU CENTAR TURISTICKI Evrope!!! Da SZO je kriv sto su ovi krili to...Ok...
                    kakav centar turisticki kad se sve zatvara o cemu ti pricas. dakle ja koji nisam epidemiolog i koji sam ovo samo u holivudskim filmovima gledao sam se pitao zasto EU (a i ovi nasi mentoli) odma nije zatvorila granice sa Italijom. odgovor je bio pa mi smo zajedno u EU i tako cemo se borti. aha vidim sad. eno u Italiji skidaju EU zastave i kace Kineske. a SZO nije uradila apsolutno nista da se to ne prosiri Evropom. sve sam pratio pa taj crnac je drzao govore samo o onom sto ce se desiti nikakvi konkretni koraci (zatvaranje granica na vreme) nisu bili preduzeti. Idiot

                    Drago mi je sto si srecan zbog toga, na muci se poznaju junaci i lepo sto smo im obezbedili krs i probali da ih oteramo nazad, briljantan plan nase vlade i tvog predsednika.
                    ne nego ti pricas kao da nasi jedini grese i kao da su ovi nasi najgori. e pa nije tako. i ne odgovaras mi na pitanje sta zelis sada da se svi pokupe i odu?

                    Kinezi su nam trebali da dodju i kazu zatvarajte kafice? Zli ozbiljnost nacije sa videom gore i sto su kafici i restorani radili do pre par dana...sto nema dovoljno maski, testova itd...i sad ces doci i reci al ima i kod drugih, sto je jednako frazi svi su isti...
                    poslati su kineske lekari koji imaju iskustva sa ovim i koji su pobedili ovo. reci mi jos neku zemlju gde su stigli kineski lekari (osim italije i to kasno)
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                      kakav centar turisticki kad se sve zatvara o cemu ti pricas. dakle ja koji nisam epidemiolog i koji sam ovo samo u holivudskim filmovima gledao sam se pitao zasto EU (a i ovi nasi mentoli) odma nije zatvorila granice sa Italijom. odgovor je bio pa mi smo zajedno u EU i tako cemo se borti. aha vidim sad. eno u Italiji skidaju EU zastave i kace Kineske. a SZO nije uradila apsolutno nista da se to ne prosiri Evropom. sve sam pratio pa taj crnac je drzao govore samo o onom sto ce se desiti nikakvi konkretni koraci (zatvaranje granica na vreme) nisu bili preduzeti. Idiot


                      ne nego ti pricas kao da nasi jedini grese i kao da su ovi nasi najgori. e pa nije tako. i ne odgovaras mi na pitanje sta zelis sada da se svi pokupe i odu?


                      poslati su kineske lekari koji imaju iskustva sa ovim i koji su pobedili ovo. reci mi jos neku zemlju gde su stigli kineski lekari (osim italije i to kasno)
                      1. Ti mislis da se drzava zatvori eto tako??? Pa kinezima je trebalo meseci da zatvore grad....

                      2. Naravno da grese i napisao sam ti da to ne treba spominjati...Videcemo ko ce odgovarati tamo a ko ovde..Pa covek brani doktora a ima video zapis pre..Da, zelim da odu ali i da odgovaraju za sranja koja rade...Nodgovornost..preti ti ekonomski krah ti povecavas 10% plate i dajes penzionerima 4k...itd..odgovornost mora da postoji

                      3.Organised by the National Health Commission and the Red Cross Society of China, the group is the third expert team sent abroad by Chinese authorities following previous teams sent to Iran and Iraq, the report said. All the team members and flight crew had passed health checks before boarding the plane, according to the Shanghai Municipal Health Commission.
                      https://www.straitstimes.com/world/e...pain-and-italy

                      to je od 13 marta..Tu su Iran,Irak, Spanija i Italija..to je bilo pre 13 dana..

                      Tebi tipicno obmanjuju... nije bitno sta je bilo, bitno je ovo sad..cak ni buducnost nije bitna vec bukvalno trenutni momentum...Ne vredi tebi pricati,kad dodje ekomski krah, izmislice ti nesto drugo i tako u krug...

                      Koju su gresku priznali u ovih 8 godina na vlasti? Stvarno si naivan..
                      Last edited by LosmiSK; 25-03-20, 11:28.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        1. Ti mislis da se drzava zatvori eto tako???
                        Pa zar sad nisu "eto tako" sve zatvorene?

                        2. Naravno da ne grese i napisao sam ti da to ne treba spominjati...Videcemo ko ce odgovarati tamo a ko ovde..Pa covek brani doktora a ima video zapis pre..Da, zelim da odu ali i da odgovaraju za sranja koja rade...Nodgovornost..preti ti ekonomski krah ti povecavas 10% plate i dajes penzionerima 4k...itd..odgovornost mora da postoji
                        i ti se sad za to uhvatio ko pijan plota. ja posle toga nisam video njih dvoje zajedno pred kamerama. znaci zelis da odu i da bude anarhija super. a poveco je zdravstvenim radnicima +10% sasvim opravdano jer su oni na prvoj liniji fronta.

                        3.Organised by the National Health Commission and the Red Cross Society of China, the group is the third expert team sent abroad by Chinese authorities following previous teams sent to Iran and Iraq, the report said. All the team members and flight crew had passed health checks before boarding the plane, according to the Shanghai Municipal Health Commission.
                        https://www.straitstimes.com/world/e...pain-and-italy

                        to je od 13 marta..Tu su Iran,Irak, Spanija i Italija..to je bilo pre 13 dana..

                        Tebi tipicno obmanjuju... nije bitno sta je bilo, bitno je ovo sad..cak ni buducnost nije bitna vec bukvalno trenutni momentum...Ne vredi tebi pricati,kad dodje ekomski krah, izmislice ti nesto drugo i tako u krug...

                        Koju su gresku priznali u ovih 8 godina na vlasti? Stvarno si naivan..
                        a prethodna je bila bolja?
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • nasi izbacili neku statistiku

                          https://covid19.data.gov.rs/
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Velaj Ilic zavrsio u bolnici jer se prejeo meda i propolisa kako bi se zastitio od korone.

                            Comment


                            • Ima još jedan aspekt o kom se ne govori mnogo ili uopšte, iz razumljivih razloga, zbog čega je ovoliki broj obolelih upravo u najrazvijenijim zemljama na svetu, a to je snažan korporativni pritisak koji se vrši na radno sposobno stanovništvo u tim državama, zbog čega su mnogi dočekali vanredna stanja kao godišnje odmore. Zato i treba osuditi nepoštovanje mera i procedura koje su donete, ali s druge strane je i razumljivo zbog čega se većina naroda osetila kao da su bez stege i podlegli rizičnom ponašanju.
                              U nekoj meri je to prisutno i kod nacija sa ovih prostora, naravno odnosi se na one koji imaju pravi posao, a to znači da rade u privatnom sektoru.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • 1. Nisu ..Napravila se pandemija i zatvorili su. Kad si cuo da neko preventivno zatvara granice? Treba vremena, nije to kao kad zalupis vrata.

                                2. Pa cega da se drzim..Iz njihovog govora su ljudi olako shvatili sve i izlazili itd...Naravno da je deo krivice na njima.10%+ trenutno nikom ne znaci..sem njemu da malo podigne rejting. Ako si imao 60k..6k ti nista nece znaciti u ovakvom momentu, a za drzavu moze biti pogubno posle, ako bude ekonmoske krize...On jedini i izaziva paniku, napravio je vece sranje nego Jelena Macic koju je na kraju zbog sirenja panike prekomandovao kod Marica...

                                3. Prethodnu smo smenili? I sta sad da se radi...da vladaju vecno, kradu, otimaju itd...Prethodna vlast je imala svetsku krizu, gresili su..najvise sto nije bilo 6 Oktobra..kaznjeni su..

                                To je ta shema, svi su isti ali ja cu glasati za ove...itd..sve mi je jasno.


                                Sad vise nema samo nama i Italijanima su slali a samo sam ukljucio google na 10sekundi...

                                Da ti objasnim, za greske su oni pre kaznjeni, ovi greske ispravljaju tako sto se iste zaborave..Tebi je ok Savamala, volkanje, Jovanjica,Krusik, leteci automobili, metro, paljenje novinara itd itd..Meni nije, to je osnovna razlika..

                                Za ono sto pises i propagiras, dobio si vise nego dovoljno paznje.. Ako nista, svaka cast sto te nije blam uopste da napises tako nesto. Da ne prisvajam temu, necu ti vise odgovarati, dovoljno je napisano..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X